Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Debata kandydatów w Radiu Opole
Autor Wiadomość
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-17, 22:23   

PK napisał/a:
Gdyby głąbie burmiś tego nie zabezpieczył mielibyśmy "osiągnięcia prywatyzacyjne typu ogonka" - patrz pałacyk na Chrobrego.


Gdybyś PK odrobinę rzetelności posiadł, to byś wiedział, że pałacyk na Chrobrego sprzedał burmistrz Marek Sidor.
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 22:28   

(prze)radny napisał/a:
Gdybyś PK odrobinę rzetelności posiadł, to byś wiedział, że pałacyk na Chrobrego sprzedał burmistrz Marek Sidor.

Przecież tu nie chodzi o prawdę, tylko aby tak sobie pogadać, a przy okazji promoać Huczyńskiego, jako jedynego nieomylnego (no poza PiKusiem i Popeckim).
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 22:31   

(prze)radny napisał/a:
PK napisał/a:
Gdyby głąbie burmiś tego nie zabezpieczył mielibyśmy "osiągnięcia prywatyzacyjne typu ogonka" - patrz pałacyk na Chrobrego.


Gdybyś PK odrobinę rzetelności posiadł, to byś wiedział, że pałacyk na Chrobrego sprzedał burmistrz Marek Sidor.

A ty wtedy ogonku radnym nie byłeś? Jakoś w stenogramach nie ma twoich protestów... co wcale mnie to nie dziwi :evil:
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 22:32   

szrrrek napisał/a:
Przecież tu nie chodzi o prawdę, tylko aby tak sobie pogadać, a przy okazji promoać Huczyńskiego, jako jedynego nieomylnego (no poza PiKusiem i Popeckim).

Jaka przenikliwość i lotny umysł :cry:
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 22:36   

PK napisał/a:
Jaka przenikliwość i lotny umysł

Czyżbym odkrył skrywaną prawdę? Jakoś dziwnie się denerwujesz. A jakiś aktywny wieczorem. Żonka coś znowu pisze i nie chce spełniać swoich małżeńskich obowiązków? Pogoń ją! Nie zna swoje miejsce! A może trzyma ciebie pod pantoflem? Ostatnio tak najeżdża na mężczyzn. Może to ty nie dogadzasz? Albo musisz się jej słuchać. Cos tu nie gra ...
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 22:38   

szrrrek napisał/a:
PK napisał/a:
Jaka przenikliwość i lotny umysł

Czyżbym odkrył skrywaną prawdę? Jakoś dziwnie się denerwujesz.

To raczej twoje pobożne życzenia :evil:
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 22:51   

szrrrek napisał/a:
PK napisał/a:
Jaka przenikliwość i lotny umysł

Czyżbym odkrył skrywaną prawdę? Jakoś dziwnie się denerwujesz. A jakiś aktywny wieczorem. Żonka coś znowu pisze i nie chce spełniać swoich małżeńskich obowiązków? Pogoń ją! Nie zna swoje miejsce! A może trzyma ciebie pod pantoflem? Ostatnio tak najeżdża na mężczyzn. Może to ty nie dogadzasz? Albo musisz się jej słuchać. Cos tu nie gra ...


To chamskie i obrzydliwe. Tak żenująco niskiego poziomu do tej pory na tym forum nie widziałam. Liczę, że po 21.11 zmieni się ten cały bełkot w jeden wielki KOSZ forumowy.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-17, 23:08   

PK napisał/a:
A ty wtedy ogonku radnym nie byłeś? Jakoś w stenogramach nie ma twoich protestów... co wcale mnie to nie dziwi


Coś Twoja składnia się sypie. Ale nie to ważne. Ważne to, że Rada Miejska udziela tylko zgody na sprzedaż, natomiast burmistrz sprzedaż przeprowadza i w umowie powinien zabezpieczyć interes miasta. I to nie przez karę umowną kilkakrotnie przekraczającą wartość nieruchomości, jak w przypadku terenu pod hotel, ale możliwość zwrotu nieruchomości, gdy zamierzenie inwestycyjne nie zostanie w terminie wykonane. I dla wiadomości wszystkich, z posiedzeń Rady Miejskiej nie sporządza się stenogramów, tylko protokóły, więc każdego mojego słowa po prostu nie znajdzie się. Ale żeby to wiedzieć to trzeba się tym interesować. Nudne nieprawdaż?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 23:22   

BeZet napisał/a:
To chamskie i obrzydliwe. Tak żenująco niskiego poziomu do tej pory na tym forum nie widziałam. Liczę, że po 21.11 zmieni się ten cały bełkot w jeden wielki KOSZ forumowy.

A ja myślałem, że tylko na takich falach możemy sie komunikować. Przecież to Pani z mężem i MP zaczęliscie taki styl wyborów. Więce czego oczekujecie? Oklasków?

P.S.
Jak tam program wyborczy? Jeszcze go nie ma? Trochę juz późno.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 23:50   

(prze)radny napisał/a:
I dla wiadomości wszystkich, z posiedzeń Rady Miejskiej nie sporządza się stenogramów, tylko protokóły, więc każdego mojego słowa po prostu nie znajdzie się. Ale żeby to wiedzieć to trzeba się tym interesować. Nudne nieprawdaż?

Spokojnie Andrzeju, spokojnie, od kilku lat są nagrania. Przechowywane skrupulatnie :) Ktoś będzie zainteresowany to sobie je odsłucha :)
0 UP 0 DOWN
 
batuni 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 20:59   

Mam wrażenie że szukacie nie tam gdzie trzeba, bo chyba nie chodzi o to że burmistrz sprzedał działke, wszyscy przecież oczekują nowych inwestycji, a kara jak najbardziej zasadna, za niewykonanie zadania sankcja pieniężna.

Mnie zastanawia jedno jaki interes miało miasto podpisując ten drugi akt notarialny o którym wspomniano w debacie, powodujacy że księga wieczysta działki została "wyczyszczona", od kogo burmistrz bedzie egzekwował kare, od spółki której sprzedał (której za chwile pewnie nie bedzie), bo od tej która odkupila działe to raczej na prosta logikę nie da rady, poprostu nie ma podstaw, ksiega wieczysta czysta brak wpisów o ograniczeniach w dziale III i brak hipoteki w dziele IV, nie ma umowy pomiedzy miastem z druga spółką wiec na jakiej podstawie??

Jeżeli ktoś miałby numer tej działki lub numer samej ksiegi wieczystej to byłabym wdzieczna :)
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 21:04   

Z tą działką to jest prymitywny wał według mnie.
0 UP 0 DOWN
 
Ojejku 



Wiek: 48
Dołączył: 16 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 21:07   

służe numerem działki : 976
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-18, 22:18   

batuni napisał/a:
Mnie zastanawia jedno jaki interes miało miasto podpisując ten drugi akt notarialny o którym wspomniano w debacie, powodujacy że księga wieczysta działki została "wyczyszczona", od kogo burmistrz bedzie egzekwował kare, od spółki której sprzedał (której za chwile pewnie nie bedzie), bo od tej która odkupila działe to raczej na prosta logikę nie da rady, poprostu nie ma podstaw, ksiega wieczysta czysta brak wpisów o ograniczeniach w dziale III i brak hipoteki w dziele IV, nie ma umowy pomiedzy miastem z druga spółką wiec na jakiej podstawie??


Nie do końca tak. Bo Dział III jest czysty, ale Dział IV zawiera wpis hipoteki zwykłej na kwotę 44.750.000 jenów i kaucyjnej na kwotę 1.661.000 jenów. Wpis pochodzi z 4 kwietnia 2008 roku, a więc zaledwie około tygodnia od drugiego aktu notarialnego. Hipotekę ustanowiono na rzecz BRE Bank SA Warszawa. Jak słusznie napisałeś nie ma umowy pomiędzy miastem, a obecnym właścicielem nieruchomości, czyli firmą Herodot sp. z o.o.
0 UP 0 DOWN
 
batuni 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Gru 2009

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-11-18, 22:28   

Czyli zabezpieczenie np. kredytu i nie na rzecz miasta tylko na rzecz banku.

Wynika z tego tyle że miasto nie ma najmniejszych szans na odzyskanie gruntu (nowym wlaścicielem nie jest spólka której dotyczy umowa z gminą i hipoteka na rzecz banku), a sprawa kary może sie ciągnąć latami w sądzie, to sie nazywa interes publiczny.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: debata, kandydatow, opole, radiu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu