Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Strona internetowa Jacka Mazurkiewicza
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-16, 19:26   

walker napisał/a:
Moja propozycja to stworzenie np Turystycznego Szlaku Historycznego - chodzi mi o to by pokazać turystom miasto od kolebki jego powstania poprzez rozwój aż do dziś: np. zwiedzanie rozpoczynamy spacerem wzdłuż fosy miejskiej a co za tym idzie dawnych murów obronnych które w wiekach średnich stanowiły granice miasta. Dochodzimy do Bramy Odrzańskiej i tu opowiadamy, że dawniej do miast wchodziło sie tego typu bramami (w Brzegu było ich 5 - jesli sie nie mylę i kazda miała swoją nazwę). Od Bramy Odrzaskiej udajemy się wzdłuż odry pod wzgórek viv a vis zamku i opowiadamy turystom historię Wysokiego Brzegu - mówimy też dlaczego w takich miejscach budowano grody (np zyciodajna rzeka etc) , potem udajemy sie na zamek a tam w pierwszej klejności ogladamy makietę Brzegu by jeszcze bardziej zobrazowac turystom historię i położenie miasta... i tak dalej....etc.


Jacku, o podobnym pomyśle piszę na " Forum" od dobrych kilku tygodni. Myślałem o pomyśle ścieżki edukacyjnej wiodącej przez brzeskie planty z ilustracjami i opisami ( od osady przez gród do twierdzy i powstania plant miejskich ). Mam nadzieję, że uda Ci się uzyskać poparcie dla takich działań i rewitalizacji Parku Centralnego.
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 19:34   

Cieszę się Mulder, że podobnie myślimy, jeśli chcesz możemy przedyskutować temat -z chęcią wesprę również i Twoją inicjatywę - miasto tworzą bowiem mieszkańcy a nie tylko radni
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-16, 20:12   

Moja inicjatywa jest bliska Twojej , zatem trzeba będzie zainteresować tylko przyszła Radę Miejską. :)
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2010-11-16, 20:13   

Jak zamierzasz wykorzystać nowe torowisko PKP? Czy mamy uruchomić kolej miejską?[/quote] Macie a może raczej wypadało by powiedzieC Radni którzy beda wybrani bo tych obecnych juz chyba nie ma oficjalnie i części pewnie juz nie bedzie w nowej radzie (oby), monitorować rozkład jazdy pociągów w obie strony i do Opola i Wrocławia i reagować na przesuniecia godzinowe pociągów które spowodowałyby spóźnienia czy to pracowników czy to studentów do pracy i szkół. W koncu PR to spółka samorządu opolskiego czy sie myle?

Mulder, podpisuje obiema rękami za tą inicjatywą, wykorzystać by można tu też było coś o czym wielu miejscowych nie wie, liczne i przepiękne polichromie w kościółkach pod Brzegiem: Strzelnikach, czy np w Małujowicach, na dniach Brzegu pare lat temu nasz forumowicz Tadjurek oprowadzał nas po tych skarbach, naprawde na wielu zrobiło to wrażenie i można byłoby to wykorzystać marketingowo. A rewitalizacja parku miejskiego to obowiązek. sprawą honorową dla przyszłej Rady byłoby też próba ratunku niszczejącego dworku przy ul. Chrobrego, naprawde z prawnego punktu widzenia Miasto nic nie może zrobić?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-16, 21:20   

Jest już " Szlak brzeskich polichromii " :) . Co do sprzedaży pałacu, to należałoby przejrzeć od strony prawniczej dokumenty, umowy sprzedaży, ale to już zadanie dla burmistrza i radnych nowej kadencji.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-11-16, 21:30   

beneck napisał/a:
Jak zamierzasz wykorzystać nowe torowisko PKP? Czy mamy uruchomić kolej miejską? Macie a może raczej wypadało by powiedzieC Radni którzy beda wybrani bo tych obecnych juz chyba nie ma oficjalnie i części pewnie juz nie bedzie w nowej radzie (oby), monitorować rozkład jazdy pociągów w obie strony i do Opola i Wrocławia i reagować na przesuniecia godzinowe pociągów które spowodowałyby spóźnienia czy to pracowników czy to studentów do pracy i szkół. W koncu PR to spółka samorządu opolskiego czy sie myle?


Nie mylisz się w sprawie spółki PR. Jeśli chodzi o reagowanie na zmiany w rozkładzie jazdy, dokładnie tak postąpiłem jako przewodniczący Rady Miejskiej na początku minionej kadencji. Po interwencji pasażerów w sprawie likwidacji połączenia do Wrocławia zaproponowałem spotkanie członków zarządów województwa opolskiego i dolnośląskiego, odpowiedzialnych za politykę w tej sprawie na brzeskim zamku, by dogadać nie tylko tą sprawę, ale współpracę obu samorządów w zakresie połączeń Opole - Wrocław. Pociągi z Opola dojeżdżały do Brzegu a z Wrocławia do Oławy ze względu na problem finansowania, ograniczającego się tylko do terenu własnego województwa. Niektórym jednak ta inicjatywa jakoś tak zawadzała. Dokumenty dostępne są zapewne w Biurze Rady Miejskiej, o ile nie zostały "wybrakowane". Ale na pewno w rejestrach pism ich ślad odnaleźć da się.
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 21:58   

Myślę, a nawet jestem przekonany, że sprawa ta w tej kadencji zostanie pozytywnie załatwiona od A do Z -w dobie zbliżających sie mistrzostw EURO 2012 WSZYSTKIE STRONY BEDĄ zainteresowane, by kolej ta sprawnie i bez zastrzeżeń funkcjonowała
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-19, 10:03   

Już tylko 2 dni do wyborów. Nie bądźmy obojętni. Nieobecni nie mają głosu !!!!
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: :arrow: www.jacekmazurkiewicz.eu
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: internetowa, jacka, mazurkiewicza, strona


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu