Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jacek Niesłuchowski Kandydat do Rady Miejskiej w okręgu nr 2
Autor Wiadomość
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 23:32   

Witam
Nie było mnie przez chwilę, a widzę, że w pewnym momencie zrobiło się niepotrzebnie "ostro", lecz cieszy mnie, że spasowaliście i nie "biliście dalej piany".
Rozumiem Jacka, gdyż dla każdego z Nas Mama to świętość, a stawanie w jej obronie to naturalna sprawa. Mam nadzieję, że temat jest już zamknięty.

Iromam, odpowiedź na twoje pytanie przygotuje na jutro.

Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę (link poniżej).
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-17, 00:21   

widzę, że WIELKIE PLANY odnośnie inkubatora.. wielce, mi to wielce.. POgratulować...

1. a gdzie PO było do tej POry ?? PO brzeskie ??


2.tylko POco on POtrzeby i komu ?

3.przed wyborami czy PO ? jak będzie lepiej ?
*
**

* PO proszę mi przemienić do <b>PO<.bo>
* * poproszę o odp. na moje psedupytanie kandydata Platformy Obywatelskiej "niejakiego" Niesłucha, a gdzie nawet na 3 pytania.... z własnym sumieniem czy kogokolwiek


* * * osoby znające odp. na choć jedno pytanie proszę nie odpowiadanie :P
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 00:42   

Młody_89 napisał/a:
Jacku widzę, że startujesz z partii politycznej z tego co wiem, to istnieje coś takiego jak kluby i głosowania z dyscypliną partyjną. Jak czytam na forum wiele osób z twojej formacji bardzo krytycznie odnosi się do tej inwestycji, czyli stadionu. Czy będziesz miał odwagę mieć swoje zdanie, które może nie będzie zgodne ze zdaniem szefa PO lub innymi radnymi z PO.



Startuję nie z partii politycznej, lecz z komitetu wyborczego, a to istotna różnica. Nie jestem również członkiem Platformy Obywatelskiej, ale sympatykiem tego ugrupowania, więc o żadnej dyscyplinie partyjnej nie ma mowy.
Z pierwotnych praw natury wynika, iż "każdy człowiek ma rozum i wolną wolę", więć nie śmiem się im przeciwstawiać.
Zgodnie z moim pierwszy postem deklaruje, iż będę podejmował rozsądne, przemyślane decyzje, zawsze kierując się naszym wspólnym interesem.
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 00:55   

alleceno napisał/a:



* * * osoby znające odp. na choć jedno pytanie proszę nie odpowiadanie :P


Mając powyższe na uwadze, tj. ***, nie będę odpowiadał.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-17, 07:51   

Panie Jacku mam wrażenie że miga się pan z odpowiedzią na temat spółek miasta o którą prosiłem ! A może to kwestia nie określonego przez Pana zdania na ten temat ? Panie Jacku oczekuje odpowiedzi od Pana to co Pan czuje i myśli a nie Pana rzecznika prasowego czy mentora bez obrazy na którego odpowiedź Pan czeka. Chciałbym na Pana zagłosować jak wspominałem ale chce poznać Pana wiedzę i zdanie na pewne tematy dotyczące miasta w końcu będzie Pan kontynuował prace obecnej rady. Liczę na szybką odpowiedź kolejne pytania czekają :D
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 11:19   

Jacku kolejne pytanie dotyczące spółek miejskich. Burmistrz naszego miasta za wszelką cenę chciał sprzedać jak najwięcej spółek miejskich co było widoczne po jego postulatach zgłaszanych podczas rady miejskiej. Jak odnosi się Pan do utrzymania tych spółek ? Czy uważa Pan że warto to zatrzymać czy sprzedać ? A może ma pan pomysł jak rozwinąć te spółki ? W końcu to biznesy naszego miasta. A może to kwestia nepotyzmu i kolesiostwa ?,
więc niżej odpowiadam:

Miasto jest udziałowcem następujących spółek:
Brzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o,
Miejskiego Zarządu Mienia Komunalnego Spółka z.o.o
Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Spółka z.o.o.
Zakładu Higieny Komunalnej Spółka z o.o.
Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z.o.o.

Wyżej wymienione podmioty realizują zadania statutowe miasta, które mogłyby być prowadzone przez również przez inne podmioty zewnętrzne wyłonione w drodze przetargu, zresztą tak jak do tej pory, ale z powodów oczywistych zwycięzca tych przetargów był z góry wiadomy.

Temat prywatyzacji spółek miejskich podejmowany jest od lat i słusznie wskazałeś, iż urzędujący Burmistrz próbując "ratować" finanse miasta, podejmował próby sprzedaży udziałów w nich.
Radni nie wyrazili zgody na ich sprzedaż.

W mojej ocenie podjęli słuszną decyzję, gdyż ich zbycie właśnie teraz, po 8 latach rządów Pana Przeburmistza, pod koniec obecnej kadencji byłoby szczególnie niewskazane, z oczywistych powodów.
Były to jedynie nieudolne próby załatania deficytu budżetowego miasta, motywowane przeznaczeniem uzyskanych wpływów na inne inwestycje.

Mam ponadto wrażenie, iż Burmistrz starał się załatwić te sprawy po swojemu i zawczasu, póki jeszcze siedzi na stołku, z którego mam nadzieję zleci.

Nie odpowiem Ci jednoznacznie na to czy jestem za ich prywatyzacją, czy nie, ale wskaże czym będę się kierował podejmując ewentualnie decyzje, gdyż nie posiadam aktualnie szczegółowych informacji o ich kondycji finansowej, co stanowi podstawowy miernik dalszej analizy tematu.
Diabeł tkwi bowiem w szczegółach i dopiero po dokonaniu gruntownej analizy tematu, na podstawie dokumentacji będę w stanie odnieść się do tej sprawy.

Nie jestem jednak przeciwnikiem koncepcji ich prywatyzacji, pod warunkiem, że udziały będą sprzedawane na korzystnych dla miasta warunkach i za odpowiednią cenę.

Odnośnie rozwoju tych spółek, to są one samodzielnymi podmiotami gospodarczymi i tylko od kreatywności ich władz zależy jak będą kierowane. Jako przedsiębiorcy, podobnie jak gminy mogą starać się o unijne środki z RPO.

Wybaczysz, ale kwestie nepotyzmu i kolesiostwa pozostawię bez komentarza….., co będzie chyba najbardziej wymowne.

Ponadto, jeśli ma Pan do mnie pytania i chciałby Pan ze mną porozmawiać i mnie poznać , to proszę do mnie zadzwonić napisać meila (telefon i meil dostępny jest na mojej stronie- link niżej).
Z chęcią się z Panem spotkam, gdyż jestem otwarty na ludzi, staram się do nich docierać bezpośrednio, prowadząc moja kampanie wyborczą.
Spotykamy się na ulicach, pukam do Waszych drzwi, przedstawiam się, rozmawiamy, proszę o Wasze głosy, może dziś zapukam właśnie do Ciebie.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-17, 13:29   

Panie Jacku dziękuję za wyczerpująca odpowiedź, wolę pytania tu Panu zadać i nie jest to kwestia "bania się" porostu chcę żeby każdy mógł w tym uczestniczyć mało tego żeby to co Pan tu pisze było dowodem na Pana działania w Pańskiej pracy "radnego", mam nadzieje że Pan to rozumie ?
Panie Jacku przyśpieszmy tempo kolejne pytanie dotyczy strefy socjalnej:
Nie wiem czy się Pan orientuje ale mieszkania socjalne to w naszym mieście katastrofa, po pierwsze jest ich mało po drugie są w opłakanym stanie, a po trzecie stoi mnóstwo niezagospodarowanych budynków a ludzie niestety nie mają gdzie mieszkać. Otóż proszę mi powiedzieć jak by Pan podniósł ilość mieszkań do użytku, dla biednych ludzi, nie każdego stać na wille czy nowe mieszkanie, a o tych wyborcach nie zapominajmy !! Oraz w jaki sposób zagospodarował by pan obecne budynki które straszą w mieście ? I pytanie trochę z innej beczki dotyczące czystości miasta, Brzeg jest strasznie brudnym miastem mimo sporych nakładów na oczyszczanie miasta, ale maszyny czyszczące ulice czy też chodniki to rzadkość jak dinozaury. Jakie działania czy też postulaty, chciałby Pan wprowadzić aby ten porządek poprawić ?
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 13:50   

Codziennie rano, około 6 jestem budzona przez maszynę czyszczącą ulicę na której mieszkam:) I to od poniedziałku do niedzieli. Więc jednak chyba są te maszyny.... No chyba ze służą jedynie do oczyszczania rejonu Rynku... W takim przypadku miasto powinno postarać się o jeszcze kilka...
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-17, 13:53   

No własnie...Ja przyszli radni zamierzają zagospodarować wolno stojące "straszące" swoim wyglądem budynki? Czy mają tak długo stać aż zdecyduje się kupić je ktoś prywatny za "symboliczną złotówkę"? A biedniejsi mieszkańcy naszego miasta nadal nie będą mieli gdzie mieszkać....
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-17, 20:19   

Zapraszam do lektury mojego artykułu wyborczego z ostatniego Kuriera Brzeskiego.

Link tutaj
http://www.kurierbrzeski....1/4_41_8161.jpg

Kieruje go w szczególności do osób, które nie wiedzą jeszcze, czy w ogóle pójdą na niedzielne wybory.

Ja gorąco zachęcam do głosowanie- Doceńmy demokrację.
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 01:10   

Ironman napisał/a:
I pytanie trochę z innej beczki dotyczące czystości miasta, Brzeg jest strasznie brudnym miastem mimo sporych nakładów na oczyszczanie miasta, ale maszyny czyszczące ulice czy też chodniki to rzadkość jak dinozaury. Jakie działania czy też postulaty, chciałby Pan wprowadzić aby ten porządek poprawić ?


Dziś, zacznę od końca i odpowiem na pytanie dotyczące czystości miasta, a właściwie od nieczystości, a jutro odpowiem odnośnie mieszkalnictwa.

Wszyscy wiemy jak wyglądają nasze ulice, chodniki, podwórka, okolice śmietników.
Spłętuje to krótko- syf, kiła i mogiła...., wszechobecny nieład.

Proponuje, aby każdy zaczął od autorefleksji, od przysłowiowego papierka, pustego opakowania, które wyrzucamy, niesty za siebie, ale na tym się niestety nie kończy.

Pod Naszymi oknami w pobliżu koszy na śmieci, jak grzyby po deszczu rosną piramidy odpadków, starych mebli, tapczanów, sprzętu rtv, agd, wszystkiego co już Nam nie potrzebne, odpadków, których teoretycznie nie wolno nam w taki sposób wyrzucać. Takim krajobrazem, jak na załączonym niżej zdjęciu, zrobionym tydzień temu przez moją siostrę, na którym widać, niestety, to co widać, może "pochwalić" się wielu mieszkańców naszego miasta. Należałoby również przy okazji zaznaczyć, iż naszą społeczność cechuje nikła świadomość ekologiczna, która nie jest wspierana przez żadne akcje propagujące ekologiczny sposób życia.
Owszem, na naszych podwórkach są kosze do segregacji odpadów, ale kto tylko niewielu z Nas segreguje śmieci, a to towar, na którym można w obecnych czasach nawet zarobić, jeśli są posegregowane.

Za powyższe odpowiada każdy z nas, także miasto, ale również zarządcy nieruchomości, w których mieszkamy, jednak każdy umywa ręce i twierdzi, że to nie jego śmieci, gdyż za ich wywóz trzeba ponieść stosowne koszty.

Patrząc na poniższe zdjęcie należy jednak zauważyć,zbiórki odpadów wielkogabarytowych, materiałów niebezpiecznych, zużytego sprzętu agd i rtv prowadzonych zbyt rzadko, w stosunku do potrzeb.

Ponadto, należy zwrócić uwagę na fakt, iż kupując nowe urządzenia domowe, mamy możliwość zostawić u sprzedawców stary, w ramach doliczanej do ceny zakupu opłaty środowiskowej.
Tyle o śmietnikach.

Przechodząc do tematu nieczystości naszych chodników i ulic o, zauważyć należy, iż liczba znajdujących się tam śmietników jest niewystarczająca, a na niektórych ulicach w ogólne ich nie ma, więc wszystko ląduje wiadomo gdzie.

Większość, usług nieczystościowych dla gminy wykonuje spółka miejsca wyłoniona w drodze "obiektywnego' przetargu, tj. Zakład Higieny Komunalnej w Brzegu.

Jakim dysponuje sprzętem, jak nim dysponuje i jak egzekwowane są jej obowiązki zauważamy wszyscy.

Ewentualna konkurencja byłaby zdecydowanie wskazana.

Co do postulatów:
Podstawa
Niech każdy z nas prowadzi świadomą politykę pro ekologiczną, segreguje odpady i nie śmieci.

Propozycje na obecną chwilę;

Skuteczne egzekwowanie wykonania przewidzianych usług, określonych w przetargu.
Więcej koszy na śmieci na ulicach.

widok z okna-1.jpg
Niestety...
Plik ściągnięto 50 raz(y) 140,48 KB

0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 07:54   

;D
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 08:19   

Panie Jacku kolejne pytanie do Pana:

Proszę sobie wyobrazić że macie Państwo do dyspozycji w mieście 50 mln zł, i rok na ich rozdysponowanie. W jaki sposób rozdysponował by Pan ta kwotę ?
Mam nadzieje że odpowiedź przyjdzie za dnia Panie Jacku ja o 1 w nocy śpię a nie uczestniczę w forum, proszę pisać co Pan myśli w danym momencie !
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-18, 11:22   

Ironman, trochę pojechałeś z tym ostatnim pytaniem.

Jestem realistą i twardo stąpam po ziemi i te 50 mln to zbytnia abstrakcja jak dla mnie, bo niby skąd miałyby te pochodzić, Mikołaj 6 grudnia przyniesie.

Ale, jak gdybamy, to ok.

Więc, gdyby była taka kasa do rozdysponowania, to priorytetowym celem w mojej ocenie byłaby nowa przeprawa mostowa przez odrę oraz jej skomunikowanie z istniejącą infrastrukturą drogową, ale w rok, taka inwestycja, jest niestety nie do zrealizowania, z uwagi m.in. procedury, pozwolenia środowiskowe, itd. Myślę, że udałoby się zrealizować tą inwestycje w ciągu 1 kadencji.

Byłby to krok milowy dla Naszego miasta, ciężki ruch zostałby wyprowadzony poza centrum i miasto byłoby bardziej przejezdne i co za tym idzie poprawiłoby się bezpieczeństwo na ulicach.

Ponadto, wszystkie zamierzenia zawarte w moim programie z pewnością zostałyby zrealizowane.

Niestety, jak wyżej wskazałem te 50 mln to abstrakcja, bajka, a bajki to ja opowiadam mojej córce na dobranoc.
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-18, 11:41   

To duża abstrakcja z Pana strony bo 50 mln to kropla w przeprawie mostowej więc rozpoczął by Pan budowę i pozostawił rozpoczętą nie posiadając środków na zakończenie ?
A poza tym mam wrażenie że próbuje Pan zakpić z pytania, proszę nie zapominać że próba ucieczki od pytania nie powiększy Pana elektoratu wręcz przeciwnie. Pytanie które Panu może się wydawać ironiczne i nierealne może mieć decydujące znaczenie, a tu nie chodzi o wymyślanie tylko o Pana kreatywność, innowacyjności, zaangażowanie, pomysłowość i wiele innych cech które poprzez takie pytania chcielibyśmy zobaczyć w Pana wypowiedziach i zachowaniu, w końcu jest Pan kandydatem na którego zamierzam głosować i proszę nie zmuszać mnie do zmiany tej decyzji :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, jacek, kandydat, miejskiej, niesluchowski, nr, okregu, rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu