Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Jacek Niesłuchowski Kandydat do Rady Miejskiej w okręgu nr 2
Autor Wiadomość
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-13, 22:25   Jacek Niesłuchowski Kandydat do Rady Miejskiej w okręgu nr 2

Witam serdecznie.

Nazywam się Jacek Niesłuchowski i jestem kandydatem KWPlatforma Obywatelska RP do Rady Miejskiej w okręgu wyborczym nr 2, lista nr 4, pozycja nr 10.

Szanowni Wyborcy

Jestem brzeżaninem, mam 28 lat, tu poznałem moją żonę Monikę i tu urodziła się nasza córeczka Maja.
Jestem prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uzyskaną wiedzę, wykorzystuję w pracy samorządowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, gdzie zdobyłem niezbędne doświadczenie i poznałem kompetencje różnych instytucji, dzięki czemu dobrze wiem, gdzie zapukać, by otworzyć odpowiednie drzwi i osiągnąć zamierzony cel.

Gram w Brzeskiej Lidze Koszykówki oraz uprawiam wspólnie z rodziną inne sporty: tenis, turystykę rowerową, a w zimie narciarstwo oraz hokej.
Dostrzegam i leżą mi na sercu sprawy naszego miasta Brzegu oraz problemy, z jakimi na co dzień się borykamy: bezrobocie, nierówne chodniki i ulice, brak miejsc dla dzieci w przedszkolach i żłobkach, itd.

Jestem pełny pozytywnej energii, chęci do wytężonej pracy i wiary w to, iż w Brzegu może żyć nam się lepiej, że wspólnie możemy go rozwijać.
Jako prawnik, posiadam odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w pracy samorządowej, by pełnić powierzony mi przez Państwa mandat- kredyt zaufania, który zobowiązuje się spłacić poprzez efektywną pracę.
Z mojej strony mogę zapewnić, iż będę wykonywać go godnie, podejmując rozsądne, przemyślane decyzje, zawsze kierując się naszym wspólnym interesem.

Ponadto, jeśli obdarzycie mnie Państwo zaufaniem, o co uprzejmie proszę i będzie mi dane zostać Waszym przedstawicielem w Radzie Miasta, w ramach sprawowanej funkcji, zobowiązuję się służyć Państwu pomocą w postaci bezpłatnych porad prawnych, których zamierzam udzielać w ramach powierzonego mandatu.

Szczególnie zwracam się do Was Młodzi Brzeżanie, jesteśmy jednym pokoleniem, a ja jednym Was, tu się wychowałem, dorastałem, mieszkam i tak samo jak Wy, chcę tu normalnie żyć, pracować, wychowywać swoją córkę.
Chcę uczestniczyć w Waszym imieniu w podejmowaniu kluczowych dla Nas decyzji, które są dla mnie tak samo istotne, jak dla Was.

Jestem ostatni na liście, ale uwierzcie mi, w działaniu będę pierwszy.


ulotka DL nk, face.jpg
Plik ściągnięto 168 raz(y) 116,71 KB

0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 17:34   

http://nk.pl/profile/36201949/gallery/album/2/9
Zapraszam
Jacek Niesłuchowski
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 21:50   

Jacku mam takie pytanie jako jeden z młodych wyborców. Gdybyś zasiadał w ustępującej radzie miasta, czy podniósł byś rękę za przebudową stadionu miejskiego.
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 21:52   

Jakie masz zdanie na ten temat?
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-14, 23:16   

Tak, podniósłbym rękę za przebudową stadionu miejskiego i uważam, iż stolica powiatu powinna mięć i efektywnie wykorzystywać taki obiekt.
Mam, jednak wątpliwości związane z rozmachem inwestycji, gdyż będziemy posiadać jeden z najdroższych tego typu obiektów na opolszczyźnie za kwotę ponad 31 mln zł, z czego 10 mln zł stanowi dofianansowanie ze środków Unii Eurpoejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013, a resztę, bagatela 21 mln zł przyjdzie Nam spłacać do 2024r.
Mając jednak na uwadze fakt, iż kopleks sportowy jest już na ukończeniu, obecnie wszelkie działania należy zintensyfikować na promocji obiektu oraz efektywnym wykorzystaniu możliwości jakie on stwarza.
Pozdrawiam
Jacek Niesłuchowski
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-15, 11:19   

Panie Jacku nawiązując do poprzedniego wątku, jak Pan stwierdził za duży rozmach jeżeli chodzi o stadion a co za tym idzie będzie problem finansowy miasto zostało zadłużone, więc przyszła rada i przyszły burmistrz muszą pozyskać pieniądze dla miasta, banki są zamknięte bo jesteśmy zadłużeni tych możliwości jest nie wiele ale moje pytanie jest następujące ( bierzemy pod uwagę że zasiada pan w radzie) Jakie miałby Pan propozycje na pozyskanie pieniędzy, w celu ratowania naszego zapuszczonego miasta ? oraz kolejne pytanie, jedna z możliwości to podniesienie podatków GAZ, WODA, Śmieci, Ogrzewanie, opłaty socjalne i urzędowe biorąc pod uwagę duże bezrobocie i biedę w mieście będzie Pan głosował za tymi podwyżkami ? Podniesie to kasę miasta ale zabije biednych ludzi. Co Pan o tym myśli ?
0 UP 0 DOWN
 
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 00:53   

Jacku widzę, że startujesz z partii politycznej z tego co wiem, to istnieje coś takiego jak kluby i głosowania z dyscypliną partyjną. Jak czytam na forum wiele osób z twojej formacji bardzo krytycznie odnosi się do tej inwestycji, czyli stadionu. Czy będziesz miał odwagę mieć swoje zdanie, które może nie będzie zgodne ze zdaniem szefa PO lub innymi radnymi z PO.
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 01:32   

Przepraszam, że sie wcinam na stronę kolegi Jacka, ale nie rozumiem dyskusji na temat stadionu. Inwestycja jest realizowana i niedługo się zakończy - tego procesu już nie odwrócimy - stadion jest nowy i piekny czy nam się to podoba czy nie. Najważniejsze jest by zadbać o to by ta inwestycja żyła, by służyła mieszkańcom naszego miasta i nie tylko...... trzeba zadbać by przynosiła zyski we wszelkim tego słowa znaczeniu - to jest zadanie dla nowych Radnych a nie płakanie i narzekanie....
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-16, 07:48   

Proszę Państwa zadałem konkretne pytanie i to samo pytanie zadałem wielu kandydatom a odpowiedzi brak to forma uniku ? Czekam na odpowiedź od kandydata !
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 07:58   

Iroman
Piszę dopiero teraz, gdyż nie chciałem Ci odpowiadać byle jak, składając deklarację , której nie będę mógł dotrzymać, że będę glosował zawsze przeciw podwyżkom i będę wspierał biednych.

Fakt, budżet nie jest z gumy, a "z pustego i Salomon nie naleje", jednak w świetle posiadanej wiedzy, zauważyć należy, iż miasto Brzeg zachowuje płynność finansową.

Do 2013 r. stoi przed Nami możliwość pozyskiwania dotacji unijnych na inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Są to środki finansowe przeznaczone dla szeroko pojętych przedsiębiorców , w tym samorządów terytorialnych, których dysponentem jest Zarząd Województwa Opolskiego, jako instytucja zarządzająca ww. programem i przeznaczane są one na zrównoważony rozwój polegający na zmniejszeniu dysproporcji w poziomach rozwoju różnych regionów Europy. Naszym"górnolotnym" celem jest dogonić "zachód" naszego kontynentu.

Pierwszy okres programowania przypada na lata 2007-2013 (zostały jeszcze niecałe 3 lata) . To właśnie teraz z budżetu unijnego , pieniądze płyną tak szerokim strumieniem. Nasz kraj, region, dzięki przyznanej pomocy publicznej, uczynił krok naprzód i w ocenie Komisji Europejskiej jest "już bardziej rozwinięty" i w związku z tym, dysproporcje między regionami europy uległy zmniejszeniu, więc środków w następnym okresie programowania będzie odpowiednio mniej.

W przypadku realizacji jakiegokolwiek projektu w ramach RPO WO 2007-2013 wymagany jest wkład własny (w przypadku przebudowy stadionu to kwota ok. 21 mln).
W mojej ocenie należy wykorzystać tę szansę i przygotować projekty inwestycji w ramach ww. programu, nawet kosztem zwiększenia zadłużenia gminy, gdyż, jak wskazałem wyżej, po 2013r. środków będzie zdecydowanie mniej, a druga taka okazja może się już nie powtórzyć.

Odnosząc się do pytania o pozyskanie środków dla budżetu naszego miasta, stawiam na przedsiębiorczość i tworzenie nowych miejsc pracy, gdyż to właśnie podatek dochodowy od osób fizycznych oraz prawnych stanowi jeden z głównych dochodów samorządu gminy. Krokiem w tym kierunku może być, o co będę zabiegał w Radzie Miejskiej, utworzenie inkubatora przedsiębiorczości, gdzie obecni i potencjalni przedsiębiorcy będą mieli możliwość skorzystania szerokiego wachlarza usług doradczych, w tym kompleksowej informacji o możliwościach pozyskiwania środków unijnych.

Mając powyższe na uwadze, należy kreatywnie pozyskiwać i uzbrajać tereny pod inwestycje, gdyż do kasy miejskiej wpływają wtedy także dochody z podatku od nieruchomości.

Uważam, iż każda podwyżka opłat, czytaj podatków winna być poprzedzona gruntowną analizą oraz próbą alternatywnego pozyskania środków, np. przez zmniejszenie kosztów oraz próbę efektywniejsze wykorzystanie istniejącego potencjału.
Chciałbym zaznaczyć, iż obecne obciążenia finansowe mieszkańców nie należą do najniższych i nie zawsze zgadzam się z ich racjonalnością i sposobem naliczania.

W tym miejscu pragnę zdecydowanie zaznaczyć, iż jestem przeciwnikiem ponoszenia podatków i opłat lokalnych, w szczególności podatku od nieruchomości oraz opłaty targowej. Pozwólmy przedsiębiorczości na małą skalę żyć własnym życiem, w myśl powiedzenia "niech się kręci, a ludzie mają co do garnka włożyć".

W zakresie opłat za gaz, ogrzewanie informuję, iż ww. obciążenia ustalają dostawcy, a wpływ Rady Miejskiej na ww. opłaty jest żaden.

W zakresie podwyżki opłat za wodę i odprowadzanie ścieków "kawa się już rozlała";, gdyż projekt uchwały w tej sprawie przedłożony został na przedostatniej sesji Rady Miejskie. Radni opowiedzieli się przeciwko wprowadzeniu podwyżek o ok. 8 procent w stosunku do obecnych opłat i ewentualnej zmianie procentowej, a pomimo tego ceny jednak wzrosną, gdyż nie uchwalili innych stawek, w związku z powyższym, podwyżka wchodzi w życie obligatoryjnie w terminie 45 od chwili podjęcia uchwały, co pozostawiam bez komentarza, albo z komentarzem.....

Podwyżki niektórych opłat są nieuniknione, ale podejmujmy rozsądne decyzje w Naszym wspólnym interesie, a nie bądźmy zawsze na nie i nie uciekajmy od niewygodnych tematów.

Jacek Niesłuchowski
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-16, 08:07   

Panie Jacku podoba mi się Pana podejście jest Pan w moim okręgu wyborczym i nie ukrywam że ma Pan duże szanse na uzyskanie mojego głosu i mojej rodziny, dlatego też pytania które będą padać, muszę być pewny tego że ulokowałem dobrze głos, czego nie mogę powiedzieć o poprzednich wyborach.
Panie Jacku kolejne pytanie dotyczące spółek miejskich. Burmistrz naszego miasta za wszelką cenę chciał sprzedać jak najwięcej spółek miejskich co było widoczne po jego postulatach zgłaszanych podczas rady miejskiej. Jak odnosi się Pan do utrzymania tych spółek ? Czy uważa Pan że warto to zatrzymać czy sprzedać ? A może ma pan pomysł jak rozwinąć te spółki ? W końcu to biznesy naszego miasta. A może to kwestia nepotyzmu i kolesiostwa ?
0 UP 0 DOWN
 
szrrrek 



Wiek: 112
Dołączył: 28 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 08:35   

walker napisał/a:
Przepraszam, że sie wcinam na stronę kolegi Jacka, ale nie rozumiem dyskusji na temat stadionu. Inwestycja jest realizowana i niedługo się zakończy - tego procesu już nie odwrócimy - stadion jest nowy i piekny czy nam się to podoba czy nie. Najważniejsze jest by zadbać o to by ta inwestycja żyła, by służyła mieszkańcom naszego miasta i nie tylko...... trzeba zadbać by przynosiła zyski we wszelkim tego słowa znaczeniu - to jest zadanie dla nowych Radnych a nie płakanie i narzekanie....


Zapomniałeś jeszcze dodać, że każdy bedzie musiał systematycznie przez wiele lat wyciagać kasę z kieszeni, a wtedy może zabraknąć na inne, ważne wydatki. Prawda?
0 UP 0 DOWN
 
walker 
JAŚ WĘDROWNICZEK :)



Wiek: 57
Dołączył: 12 Lut 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: BRZEG

Wysłany: 2010-11-16, 09:00   

szrrrek napisał/a:
Zapomniałeś jeszcze dodać, że każdy bedzie musiał systematycznie przez wiele lat wyciagać kasę z kieszeni, a wtedy może zabraknąć na inne, ważne wydatki. Prawda?

Jak tak przeglądam Twoje "wstawki" to stwierdzam, że wiele w nich ogólników i hałasu, podaj konkrety :
1 w jaki sposób każdy będzie musiał tę kasę wyciągać z kieszeni ? tzn. jak miasto będzie ją wyciągało z kieszeni mieszkańców ?
2 Jakie są inne ważne wydatki ?
0 UP 0 DOWN
 
NIESŁUCH 



Wiek: 41
Dołączył: 04 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-16, 09:24   

walker napisał/a:
Inwestycja jest realizowana i niedługo się zakończy - tego procesu już nie odwrócimy - stadion jest nowy i piekny czy nam się to podoba czy nie. Najważniejsze jest by zadbać o to by ta inwestycja żyła, by służyła mieszkańcom naszego miasta i nie tylko...... trzeba zadbać by przynosiła zyski we wszelkim tego słowa znaczeniu - to jest zadanie dla nowych Radnych a nie płakanie i narzekanie....


Jak najbardziej podzilam zdanie Kolegi
0 UP 0 DOWN
 
Ironman 


Wiek: 48
Dołączył: 26 Lis 2009

UP 18 / UP 11



Wysłany: 2010-11-16, 09:32   

Panie Jacku jak tam odpowiedź na drugie pytanie czekam z niecierpliwością ?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: do, jacek, kandydat, miejskiej, niesluchowski, nr, okregu, rady


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu