Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak informacji o kandydatach
Autor Wiadomość
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-08, 21:49   Brak informacji o kandydatach

Szukam w sieci i tak naprawdę niewiele znajduję na temat kandydatów zgłoszonych w nadchodzących wyborach....
Czy ja muszę wszystkich znać ? i od razu wiedzieć na kogo mam zagłosować. :?:
Nie jestem związany z żadną partią polityczną i mam zamiar głosować na nazwisko a nie na partię. Tylko jak mam wybrać swoich kandydatów skoro nie znajduję prawie żadnych informacji o kandydatach poza fotkami? Kandydaci na burmistrza są raczej znani, aczkolwiek na ich temat można sporo informacji znaleźć w sieci i wyrobić swoje zdanie na ich temat. Natomiast kandydaci do rady miasta i powiatu to porażka , prawie żadnych informacji ( poza wyjątkami) .
Każda partia czy stowarzyszenie zapewne ma swoją stroną i na niej oprócz fotek powinna być informacja o każdym kandydacie oraz krótka wypowiedź kandydata do wyborców ( to nie wymaga dużo pracy i wysiłku). Partia czy stowarzyszenie ma oczywiście swój program i kandydaci nie tworzą swoich programów, ale mogą wypowiedzieć się co jako mieszkańcy Brzegu i przyszli radni uważają za priorytetowe.
To na pewno wielu z nas by pomogło w wyborze...

A tak co nam pozostało :?: głosować na znajomych, o których coś wiemy ? Zdobywać informacje drogą pantoflową ?
Już tak mało zostało czasu...
0 UP 0 DOWN
 
kandydat 


Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-08, 22:14   

Kandydat do sejmiku województwa opolskiego okręg Brzeg-Nysa
Łukasz Dziarmaga, więcej na www.dziarmaga.com
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-08, 22:22   

Zgadzam się z pierwszym postem. Zdecydowanie brak mi informacji na temat niektórych kandydatów, co zdecydowanie utrudnia dobry wybór przeciętnemu obywatelowi, który niekoniecznie interesuje się polityką, jednak w dzień wyborów ma zamiar pójść do urny.
Zastanawiam się też nawet, czy niektóre osoby nie trafiły na listy jedynie "z łapanki". Brak mi informacji szczególnie o kilku młodych osobach, które kandydują - część z nich nawet nie widać na plakatach ani w żadnym miejscu oprócz listy wyborczej. A jeśli już to co z tego, że mają hasło, plakat, ale jak mam na nich zagłosować, skoro nie wiem nawet co sobą reprezentują?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-11-08, 22:51   

No i nie dziwota, bo cóż co poniektórzy "kandydaci" mają do zaoferowania oprócz swych facjat? :?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-11-08, 23:53   

Ciagle jeszcze internet traktowany jest po macoszemu przez wiekszosc kandydujacych (strona www.dziarmaga.com jest dla mnie jednym z niewielu pozytywnych zaskoczen w tym wzgledzie).
Przyznam sie, ze strona internetowa kandydata (tudziez jej brak) jest dla mnie jednym z wyznacznikow pomagajacych w ocenie. Zyjemy w XXI wieku. Moim zdaniem kandydat nie posiadajacy strony (niewazne, zrobionej przez jego samego, czy prowadzonej przez wynajetych pracownikow), albo kandydat nie udzielajacy sie w ogole w internecie, jest czlowiekiem nierozumiejacym wspolczesnego swiata. Taki ktos nie powinien decydowac o naszej przyszlosci.
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-09, 06:49   

Yvvone napisał/a:

Zastanawiam się też nawet, czy niektóre osoby nie trafiły na listy jedynie "z łapanki".


też mam takie wrażenie :roll: i dlatego chciałbym się przyjrzeć im nie tylko z "facjaty" .

A.Mason napisał/a:
Zyjemy w XXI wieku. Moim zdaniem kandydat nie posiadajacy strony (niewazne, zrobionej przez jego samego, czy prowadzonej przez wynajetych pracownikow), albo kandydat nie udzielajacy sie w ogole w internecie, jest czlowiekiem nierozumiejacym wspolczesnego swiata. Taki ktos nie powinien decydowac o naszej przyszlosci.


To potwierdza tylko powyższe stwierdzenie Yvvone.
Osobiście uważam to za brak szacunku do wyborców - przecież jakieś informacje się nam należą, czyż nie ?

A.Mason napisał/a:
.
Przyznam sie, ze strona internetowa kandydata (tudziez jej brak) jest dla mnie jednym z wyznacznikow pomagajacych w ocenie.


Mam podobny wyznacznik - brak informacji o kandydacie w sieci - to chyba mu nie zależy... pytanie tylko na czym - na nas ? czy na byciu radnym ?

podsumowując przytoczę znane powiedzenie :
Cytat:
jeśli czegoś nie ma w sieci to znaczy, że nie istnieje


więc na kogo mam głosować :-(
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-11-09, 21:14   

kriss napisał/a:
Mam podobny wyznacznik - brak informacji o kandydacie w sieci - to chyba mu nie zależy... pytanie tylko na czym - na nas ? czy na byciu radnym ?
Otóż to! Niektórzy kandydaci traktują wyborców jak bydło, które trzeba omamić, żeby wykonało swój bydlęcy, to znaczy - chciałem powiedzieć - obywatelski obowiązek, polazło do lokalu i skreśliło tego, co trzeba. Chwilę potem głos jest już w urnie, a wyborca w głębokim poważaniu. :?
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-11-10, 05:42   

Tym bardziej należy głosować na ludzi mających już jakiś dorobek na rzecz lokalnej społeczności. W każdym ugrupowaniu znajdzie się kilku takich działaczy przy całej rzeszy karierowiczów i cwaniaczków. Nie zaryzykuję oddania głosu na " filipa z konopi ", który błysnął " rzutem na taśmę " pomysłem , zamysłem uszczęśliwienia mieszkańców miasta. Przyszły samorządowiec powinien latami " dorabiać " się opinii u mieszkańców , by móc walczyć o ich głosy. Czy " biczem bożym" na wybranych przez lud szczęśliwców mogłoby być skrócenie ich kadencji i odwołanie przez wyborców w przypadku nieudolności rządzenia, nie wywiązania się z wcześniejszych obietnic ? Tylko jak taki system wdrożyć w życie ?
0 UP 0 DOWN
 
kriss 



Wiek: 43
Dołączył: 29 Paź 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2010-11-10, 10:05   

mulder napisał/a:
Tym bardziej należy głosować na ludzi mających już jakiś dorobek na rzecz lokalnej społeczności. W każdym ugrupowaniu znajdzie się kilku takich działaczy przy całej rzeszy karierowiczów i cwaniaczków. Nie zaryzykuję oddania głosu na " filipa z konopi ", który błysnął " rzutem na taśmę " pomysłem , zamysłem uszczęśliwienia mieszkańców miasta.?


Dokładnie tak jak napisałeś :wink:
Uważam, że na pewno należy "podziękować" tym kandydatom, którzy już byli radnymi i tak naprawdę nic nie zrobili na rzecz miasta i mieszkańców... no może poza interpelacjami o randze psich kupek na chodnikach. :twisted: A takich niestety w ostatniej kadencji była zdecydowana większość.
Tak jak wspomniałem powyżej będę głosować na nazwisko bez względu do jakiego ugrupowania należy, ważne jest to co sobą i za sobą ta osoba prezentuje. <tak>

A z dostępem do informacji jest nadal kulawo, choć jakieś jaskółki się pojawiły - choćby rejestracja na forum kolejnego kandydata. I - co przed chwilką poczytałem - okazjonalne wydanie Gazety PO, w którym coś nie coś można wyczytać, choć nie za wiele :roll:

Jeśli są jakieś konkretne informacje na temat kandydatów w sieci to może powklejajmy tu linki, żeby ułatwić dostęp do nich - zawsze można coś przeoczyć :wink:
0 UP 0 DOWN
 
kandydat 


Wiek: 43
Dołączył: 21 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-10, 15:59   

Kolejne informacje o kandydacie do sejmiku województwa.

http://www.strategia.wszi...d=136&Itemid=91

http://www.strategia.wszi...yc_biznesem.pdf

http://www.strategia.wszi...d=103&Itemid=91

Pozdrawiam i w razie pytań proszę pisać dziar3@wp.pl , odpowiem na wszystkie pytania, trzeci link oglądać od połowy.
0 UP 0 DOWN
 
Andrzej Pawliński 


Wiek: 63
Dołączył: 09 Lis 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-10, 16:41   Re: Brak informacji o kandydatach

kriss napisał/a:
Szukam w sieci i tak naprawdę niewiele znajduję na temat kandydatów zgłoszonych w nadchodzących wyborach....
Czy ja muszę wszystkich znać ? i od razu wiedzieć na kogo mam zagłosować. :?:
Nie jestem związany z żadną partią polityczną i mam zamiar głosować na nazwisko a nie na partię. Tylko jak mam wybrać swoich kandydatów skoro nie znajduję prawie żadnych informacji o kandydatach poza fotkami? Kandydaci na burmistrza są raczej znani, aczkolwiek na ich temat można sporo informacji znaleźć w sieci i wyrobić swoje zdanie na ich temat. Natomiast kandydaci do rady miasta i powiatu to porażka , prawie żadnych informacji ( poza wyjątkami) .
Każda partia czy stowarzyszenie zapewne ma swoją stroną i na niej oprócz fotek powinna być informacja o każdym kandydacie oraz krótka wypowiedź kandydata do wyborców ( to nie wymaga dużo pracy i wysiłku). Partia czy stowarzyszenie ma oczywiście swój program i kandydaci nie tworzą swoich programów, ale mogą wypowiedzieć się co jako mieszkańcy Brzegu i przyszli radni uważają za priorytetowe.
To na pewno wielu z nas by pomogło w wyborze...

A tak co nam pozostało :?: głosować na znajomych, o których coś wiemy ? Zdobywać informacje drogą pantoflową ?
Już tak mało zostało czasu...

zapraszam do mnie :) ) http://www.forumbrzeg.pl/...p=276592#276592
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-11-10, 16:43   Miniblog wyborczy Grzegorza Omelana

I ja zapraszam do siebie - http://omelan-g.blog.onet.pl/
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-11-10, 17:18   

Grzechu ! Masz w swoim programie m.in. rozwijanie i propagowanie sportu w Brzegu. Popieram więc w całej rozciągłości te zamierzanienia, bo podobnie jak wiesz - ja też. A co z planowanym turniejem - pokazem w TS. Mam rozumieć, że po wyborach ?
Pozdrawiam !
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-11-10, 17:22   

Tak, zorganizujemy to w grudniu. Po wyborach omówimy szczegóły - ok? Za dobre słowo - dzięki.
G.O.
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-11-10, 17:40   

Dzięki! polecam więc stronkę jednej z uczestniczek tego wydarzenia, zawodniczki, którą wspieram i promuję i też zapraszam : www.nataliabajor.pl
Pozdrawiam ! TeeS.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, informacji, kandydatach


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu