Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
HGR
Autor Wiadomość
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

  Wysłany: 2010-11-05, 23:38   HGR

Informujemy że zbiórka która miała się odbyć jutro (06 listopada) zostaje przeniesiona na 13 listopada na godzinę 11.00. Miejsce spotkania pozostaje bez zmian. Za wynikłe problemy przepraszamy ...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-11-13, 13:36   

tak tak i stała się rzecz niesłychana ;) HGR zyskał nowego kompana ;)

Nasza Grupa weszła w posiadanie auta. Jest to żuk A15 czyli wersja strażacka... rocznik 1977 ale przebieg zaledwie 24 tyś. Auto udało nam się pozyskać z okolic Otwocka z OSP Pogorzel za symboliczną złotówkę.

Wkrótce zdjęcia i więcej informacji ;)
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 15:42   

No no musze powiedziec że patrząc z okna na autko to jak na swój wiek jest w bardzo dobrym stanie :)
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 15:43   

Lukasz10_2004 napisał/a:
No no musze powiedziec że patrząc z okna na autko to jak na swój wiek jest w bardzo dobrym stanie


i koguty działają ^^ ha !
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 15:46   

Dobry kogut nie jest zły, prawda Maniek?!

PS. do kompletu mogę dorzucić innego, sprawnie działającego koguta, którego powiesicie sobie w oknie. :>
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-11-13, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 15:52   

Yvvone napisał/a:
Dobry kogut nie jest zły, prawda Maniek?!

PS. do kompletu mogę dorzucić innego, sprawnie działającego koguta.


hehe ;D
Jasne Pasztet takiego koguta który się wozi to kazdy chce mieć:)

dobra nie można :offtopic:
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 17:31   

Dobra, a teraz tak już całkiem serio i na temat.
Chciałabym zaczerpnąć odrobinę więcej wiedzy na temat tej Waszej "organizacji", czy jak to nazwać. Czym konkretnie się zajmujecie? Skrót HGR oznacza "Harcerską Grupę Ratowniczą", ta? Wyciągam z tego wniosek taki, iż pomagacie w sytuacjach kryzysowych. Na Waszej stronie mogę wyczytać też, że "organizowaliście zbiórkę na aparat słuchowy dla mieszkańca Brzegu". Czy wtedy już "istnieliście" jako grupa? I chyba bardziej była to współorganizacja niż organizacja z tego co mi wiadomo... Wydaje mi się, że dopiero niedawno zostaliście w pełni uformowani, a zbiórka ta była przecież grubo ponad rok temu.
Myślę, że nie powinniście się chwalić rzeczami, które zrobiliście zanim powstało HGR. No i nie przypisywać sobie wszystkich zasług, tylko napisać z kim WSPÓŁpracowaliście bądź WSPÓŁorganizowaliście dane przedsięwzięcie.
Szczerze powiedziawszy, myśląc "Harcerska Grupa Ratownicza" mam przed oczami młodych gości w polarach latających z apteczką, nie wiem czemu. :roll:
Mogę się mylić - jeśli tak jest - proszę mnie oświecić i odpowiedzieć na powyższe i poniższe nurtujące mnie pytania, które spędzają mi sen z powiek.

Czym zajmujecie się w tym "spokojnym" okresie, kiedy nie ma żadnych powodzi, wichur itd?
Co robicie na spotkaniach, jak często one się odbywają?
Kim jest osoba podpisująca się na stronie jako "dowódca" (Adam, Szymon, Bartek niewiele mi mówi)?
Ile osób i kto (jeśli to nie tajemnica) działa w Waszej grupie?
I ostatnie - jakie są Wasze plany na najbliższą przyszłość?

Jak najbardziej popieram wszelkie tego typu akcje, które na celu mają pomoc potrzebującym.

No i jeszcze jedno - proponowałabym uaktualnić stronę, szczególnie działy, które są puste :P
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-11-13, 17:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-11-13, 19:26   

Yvvone napisał/a:
Skrót HGR oznacza "Harcerską Grupę Ratowniczą", ta? Wyciągam z tego wniosek taki, iż pomagacie w sytuacjach kryzysowych. Na Waszej stronie mogę wyczytać też, że "organizowaliście zbiórkę na aparat słuchowy dla mieszkańca Brzegu". Czy wtedy już "istnieliście" jako grupa? I chyba bardziej była to współorganizacja niż organizacja z tego co mi wiadomo...


po kolei :)

Fakt koncert był organizowany dużo przed powstaniem grupy ale jako jeden z organizatorów pozwoliłem sobie tak to ująć. Każdy z Nas ma po części trochę racji.
Z mojej strony mogę powiedzieć, że jako jeden z organizatorów poświęciłem bardzo dużo czasu i włożyłem sporo serca w organizacje tego koncertu.

Yvvone napisał/a:
Szczerze powiedziawszy, myśląc "Harcerska Grupa Ratownicza" mam przed oczami młodych gości w polarach latających z apteczką, nie wiem czemu.

a my chcemy łamać ten stereotyp. Oczywiście wszystkie osoby szkolą się pod kątem udzielania pierwszej pomocy.

Yvvone napisał/a:
Czym zajmujecie się w tym "spokojnym" okresie, kiedy nie ma żadnych powodzi, wichur itd?
Co robicie na spotkaniach, jak często one się odbywają?


Zbiórki odbywają się regularnie w soboty o godz 11 w Z.S. z O. S. w brzegu ( poprzeczna) w naszej harcówce.

W jak to ładnie ujęłaś spokojnym okresie staramy się przygotować dzieciaki i młodzież do egzaminów z pierwszej pomocy. Osoby które uzyskają uprawnienia na sprzęt będą mogły brać udział w akcjach ratowniczych bądź pomagać w usuwaniu skutków wichur czy powodzi. Trwają działania na wielką skalę w celu pozyskania sponsorów ( cała Polska ) na sprzęt i fundusze na szkolenia. Cały czas działamy aczkolwiek może tego nie widać.

Yvvone napisał/a:
Kim jest osoba podpisująca się na stronie jako "dowódca" (Adam, Szymon, Bartek niewiele mi mówi)?


Szefem HGR jest Orson ( Adam Oleszko ) jest to osoba odpowiedzialna na każdy pion Grup. Musi to być osoba min w stopniu podharcmistrza.

Dowódcą HGR jest Szymcio ( Szymon Oparowski ) jest to osoba odpowiedzialna na szkolenie i czuwanie nad osobami należącymi do HGR.


Bartek ( ja ) jestem kwatermistrzem HGR czyli jestem odpowiedzialny za sprzęt który HGR posiada bądź wypożycza.

Yvvone napisał/a:
Ile osób i kto (jeśli to nie tajemnica) działa w Waszej grupie?

do HGR należy ok 19 osób. Są to osoby które ze względu na ukończony 18 rok życia moga brać bezpośredni udział w akcjach.

HKR ( Harcerski Klub Ratowniczy ) jest to młodzież do 18 roku życia. Mogą pomagać w wszelakich zbiórkach czy organizowaniu pomocy "na zapleczu".

Yvvone napisał/a:
I ostatnie - jakie są Wasze plany na najbliższą przyszłość?

szkolić szkolić i jeszcze raz szkolić ... Się ;) Jesteśmy bardzo blisko podpisaniu porozumienia z firmą prowadzącą egzaminy państwowe. nie jest to jeden egzamin tylko kilka egzaminów zebranych w jedną całość. w skład takiego szkolenia wchodzi część teoretyczna ( testy) i praktyczna ( pozoracje ).

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam na pw ;)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-13, 23:25   

Ok, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - póki co zaspokoiłeś mą ciekawość. :)
0 UP 0 DOWN
 
orson 
OJCIEC DYREKTOR



Wiek: 55
Dołączył: 28 Sie 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg / Zielęcice

Wysłany: 2010-11-15, 01:28   

Od siebie dodam, że HKR liczy 18 osób. Oprócz tego jest jeszcze trzeci pion HKF (Harcerski Klub Fotograficzny), który liczy 17 osób - tak więc łącznie jest nas spora garstka ponad 50 osób. Jesteśmy w trakcie realizacji porozumienia z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Po podpisaniu stosownych dokumentów będziemy wcieleni w powiatowe służby ratownicze do dyspozycji starosty w sytuacjach zagrożenia i kryzysowych. Na wiosnę planujemy szereg pokazów, symulacji i szkoleń dla mieszkańców naszego powiatu. Ściśle współpracujemy z Yasiem i ForumBrzeg, zresztą wiekszość ludzi w naszych grupach to forumowicze FB.
Zapraszam na którąś z organizowanych zbiórek, wtedy będziesz miała możliwość zobaczenia jak nasza praca wygląda "od kuchni". Jesteśmy otwarci na gości, czy osoby chętne do współpracy.

pozdrawiam

Adam Oleszko - Orson
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2010-11-15, 19:38   

nie mogłem się powstrzymać :p
http://www.ospbierkowice....zzdp2010/38.jpg
0 UP 0 DOWN
 
szymcioo 



Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-11-26, 21:36   

Yvvone napisał/a:
Kim jest osoba podpisująca się na stronie jako "dowódca" (Adam, Szymon, Bartek niewiele mi mówi)?



Pan_Pasztet napisał/a:
Szefem HGR jest Orson ( Adam Oleszko ) jest to osoba odpowiedzialna na każdy pion Grup. Musi to być osoba min w stopniu podharcmistrza.

Dowódcą HGR jest Szymcio ( Szymon Oparowski ) jest to osoba odpowiedzialna na szkolenie i czuwanie nad osobami należącymi do HGR.


Bartek ( ja ) jestem kwatermistrzem HGR czyli jestem odpowiedzialny za sprzęt który HGR posiada bądź wypożycza.


Pozwolę i ja zabrać tu głos ponieważ jestem dowódcą.
Zostały tu pominięte jeszcze dwie osoby które też tworzyły HGR i to głównie one zajmują się szkoleniami w HGR, a mianowicie:
Joanna27 ( Joanna Kolek) i Aga ( Agnieszka Gazda)
To jest cała kadra HGR i główni założyciele!
Jeśli będą jakieś pytania z chęcią odpowiem
Pozdrawiam!!!
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-27, 20:28   

dziekuje, ze ktos mnie w koncu zauważył, ze ktos w koncu docenil trud mojej pracy na rzecz dzieciakow i młodziezy, ktorzy wola sie uczyc madrych zagadnień niz spedzac czas przed tv.

przykre to ale zarazem miłe :-)
dziekuje ;-)

załuje tylko ze komus sie nie chcialo naprawic swoich błedów
bez komentarza
Ostatnio zmieniony przez joanna27 2010-11-27, 20:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Darek 
...trzeba było uważać...



Wiek: 46
Dołączył: 11 Wrz 2005

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-11-27, 20:52   

Tras I wędrownicza tegorocznej "Zimówki" może być dla Was interesująca. Z tego co pamiętam to z Szymciem nie raz byliśmy na tym rajdzie, więc wie o jakiej imprezie mowa.
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-27, 20:59   

Darku, moze skontaktujmy sie jakos, chetnie poznamy szczegóły trasy i warunki uczestnictwa.

Moze odwiedzisz nas, na naszych spotkaniach?

pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: hgr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu