Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zapraszam na blog kandydata do Rady Miasta Marka Fukieta
Autor Wiadomość
dylan37 



Wiek: 58
Dołączył: 30 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-30, 19:17   Zapraszam na blog kandydata do Rady Miasta Marka Fukieta

Zapraszam na blog kandydata do Rady Miasta, Platforma Obywatelska, okręg 3 poz.9,
http://marekfukiet.blogspot.com/
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-10-31, 06:50   

Panie Marku, proszę poprawić tekst na blogu, jest tam kilka wpadek. :) Czy mógłby Pan przedstawić na " Forum" swój szerszy pomysł "na nasze miasto" , odnieść się do " małej polityki historycznej" ? :) Głosuję na PO i chcę dobrze poznać ludzi, którym powierzę swój głos.
0 UP 0 DOWN
 
dylan37 



Wiek: 58
Dołączył: 30 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-31, 12:27   

Mój szerszy pomysł na nasze miasto? oczywiście....przede wszystkim lepsze wykorzystanie środków unijnych. Nie będę tu opisywał czego miastu potrzeba, o dziurawych ulicach, o beznadziejnej brzeskiej starówce, bo to każdy wie i widzi.Nie wiem czy dobrym pomysłem było wykorzystanie tych środków do budowy brzeskiego stadionu.Stadion nie jest wizytówką miasta!!!A przecież pochłonął ogromne pieniądze. Przede wszystkim chodzi mi o dobry pomysł, a potem konsekwentne zmierzanie do jego realizacji.Jeśli chodzi o politykę historyczna to nie zajmuję się tym tematem, gdyż skrajnych przypadkach polityka historyczna przybiera postać manipulacji historycznej, mitologizacji, czy wprost fałszowania historii dla potrzeb politycznych.
0 UP 0 DOWN
 
dylan37 



Wiek: 58
Dołączył: 30 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-31, 19:18   

Powracając do poprzedniego postu….Brzeg jest „właścicielem” ok. 90 ha terenów zielonych. Jako jeden z nielicznych miast w województwie posiada 3 duże parki, które powinny podlegać rewitalizacji. Wszakże istnieje projekt budowlany z 2008r. odbudowy stawu rekreacyjnego w Parku Wolności, ale jak na razie jest tylko planem http://www.bip.brzeg.pl/z...udowlanego.pdf. Przecież jest to miejsce odpoczynku, spotkań
i spacerów mieszkańców! Wizytówką miasta są przede wszystkim zabytki, bo one są głównym zainteresowaniem turystów. Jest ich wiele w mieście, ale jak można pochwalić się np. „Gimnazjum Piastowskim” z XVI wieku? Odbudowana z całkowitego zniszczenia dzięki funduszom MSW w latach 60-tych.W tej chwili jest prawie kompletną ruiną! Jak mamy pochwalić się półrenesansową „Bramą Wrocławską” z XVI wieku, która wprawdzie została w jakiś sposób wyremontowana , ale nie została zabezpieczona! Jak mamy pochwalić się półfranciszkańskim XVI wiecznym „Kościołem Piotra i Pawła” przy ul. Młynarskiej, który podlega całkowitej renowacji! Posiadamy jeszcze jeden wspaniały budynek, który jest opuszczony i zaniedbany od 15-tu lat - pałac Lobbecków z XVIII wieku. Jeszcze kilka lat, a nie będzie co ratować! Pozostają jeszcze obietnice związane z remontem amfiteatru brzeskiego. Czasami człowiek tęskni za wszelkimi imprezami organizowanymi na tym właśnie obiekcie, gdzie odbywały się niegdyś koncerty i imprezy na które mieszkańcy przychodzili tłumnie! I wreszcie najbardziej jaskrawa wizytówka miasta-„Ratusz Miejski”, który ostatnio remontowany był w bardzo szybkim tempie, o ile pamiętam w roku 1988, bo przygotowywany był na turniej miast. A jak wiadomo na wszystko potrzebne są pieniądze, właściwe i mądre inwestycje. A więc powracając do poprzedniego postu lepsze i właściwe wykorzystanie środków unijnych oraz budżetowych miasta. A na koniec….najważniejszą inwestycją jest ratowanie tego, czego za chwilę już bezpowrotnie nie będzie!!!!!!
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-31, 19:25   

Co to znaczy "półrenesansową"? Pewnie miało być późnorenesansową. Kościół Św. Piotra i Pawła powstał na przełomie XIII i XIV w, a w wieku XVI został przebudowany, zaś pałacyk przy Chrobrego pochodzi z wieku XIX.
0 UP 0 DOWN
 
dylan37 



Wiek: 58
Dołączył: 30 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-31, 19:37   

Oj przepraszam!!!!Niewybaczalna pomyłka!!!!
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-31, 21:24   

dylan37 napisał/a:
Jak mamy pochwalić się półfranciszkańskim XVI wiecznym „Kościołem Piotra i Pawła” przy ul. Młynarskiej, który podlega całkowitej renowacji!


Dylanie (Marku) włożymy w ten zabytek tyle pieniędzy, że pół budynków Brzegu można za nie wyremontować. I jaki będzie skutek. Przecięcie wstęgi, zdjęcia dla władzy miasta z biskupami i uroczyste przekazanie dla funkcjonariuszy KK. A potem nowa parafia, nowa plebania i cotygodniowe składki na dalszy rozwój. Corocznie radni będą dokładać na remont zabytków.
Pozdrawiam
ZiPi
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-31, 21:42   

Parafii tam na pewno nie będzie i z tego względu kk nigdy nie był specjalnie zainteresowany sprawą. Wielkim problemem jest otoczenie kościoła (Plac Młynów wraz z przyległościami), które z pewnością nie jest reprezentacyjne i wymagałoby mądrej koncepcji rewitalizacji.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-10-31, 21:44   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
nie jest reprezentacyjne i wymagałoby mądrej koncepcji rewitalizacji.


i trzeba by pomyśleć o mniejszościach narodowych :D
0 UP 0 DOWN
 
zipi 



Wiek: 70
Dołączył: 20 Kwi 2005

UP 64 / UP 34


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-31, 23:05   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Parafii tam na pewno nie będzie i z tego względu kk nigdy nie był specjalnie zainteresowany sprawą.


Dziedzicu, mógłbyś napisać więc kto jest właścicielem tego zabytku co ma być w tej budowli po remoncie? Znalazłem tylko informację sprzed 5 lat:

Cytat:
Biuletyn Zamówień Publicznych Nr 33 z dnia 2005.02.17 POZYCJA 7367
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
remont i zabezpieczenie kościoła p.w. ś.ś. Piotra i Pawła w Brzegu
ZAMAWIAJĄCY
I. 1) Oficjalna nazwa i adres zamawiającego: Kuria Metropolitatalna Wrocławska, do kontaktów: Ks. Stanisław Krzemień, ul. Katedralna 13/15, 50-328 Wrocław,
1.2) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: remont i zabezpieczenie kościoła p.w. ś.ś. Piotra i Pawła w Brzegu.
1.3) Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem:
1) stan surowy - prezbiterium
2) stan surowy - korpus gł. obiektu
3) prace pomocnicze do pkt. 1 i 2
4) roboty wykończeniowe - prezbiterium
5) roboty wykończeniowe - korpus gł. obiektu
6) wieża - odbudowa
2.1) Wartość lub zakres zamówienia: Wartość zamówienia: powyżej 60 000 euro

Przepraszam za odejście od głównego tematu wątku, ale kandydatowi Markowi ta wiedza też się przyda.
Pozdrawiam
ZiPi
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-10-31, 23:25   

Nie wiem, kto jest formalnym właścicielem obiektu. Wiem tylko, że kwestia odbudowy z przeznaczeniem na kościół była rozważana przez kk bodajże już w latach 60-tych i upadła właśnie dlatego, że były dwie parafie i na trzecią nie było już miejsca. Ten temat był już zresztą poruszany na forum. link
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-01, 08:29   

Pan_Pasztet napisał/a:
i trzeba by pomyśleć o mniejszościach narodowych :D


A które masz na myśli?
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-01, 08:54   

dylan37 napisał/a:
Nie wiem czy dobrym pomysłem było wykorzystanie tych środków do budowy brzeskiego stadionu.Stadion nie jest wizytówką miasta!!!A przecież pochłonął ogromne pieniądze.


dlaczego uwazasz ze rmont stadionu to zły pomysł?? od kiedy inwestycja w sport to zły pomysł??
czy w twoich planach są ściezki rowerowe?? jezeli tak to kiedy mozna sie ich spodziewac jak wygrasz
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-11-01, 09:01   

jeszcze jedno pytanie : szalety miejskie dlaczego ich nie ma?? a jesli są to sa zamknięte?? Niemcy przeciez sporo ich budowali , brak jakiekolwiek renowacji sprawia że straszą wyglądem zwłaszcza ten w parku wolnosci na przeciwko nadlesnictwa, czy mozesz sie do tego odniesc kandydacie??? Ja rozumiem te banały o lepsze wykorzystanie srodkow unijnych itp ale konkrety prosze
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-11-01, 09:16   

To jest kwestia kultury w narodzie, a raczej jej braku. Otwarty i pozostawiony sam sobie szalet zostanie natychmiast zdewastowany. Za przykład może posłużyć odrestaurowana niedawno muszla koncertowa w parku Peppela. W szalecie należałoby więc kogoś posadzić i mu za to płacić, a to już przekracza wszelkie pojęcia. Najlepiej jest więc szalety zamknąć, a jak sikają w krzakach czy w ratuszowej wieży, to udawać, że deszcz pada. :x
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: blog, do, fukieta, kandydata, marka, miasta, na, rady, zapraszam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu