Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2010-11-25, 11:01
Już niedługo wystartuje BALS Brzeska Amatorska Liga Siatkówk
Autor Wiadomość
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-11-16, 00:14   

Wpisowe powala - 400zł :shock: Nawet rozliczając to jednostkowo na osoby w drużynie wyjdzie powyżej 50zł/os, a nawet powyżej 60zł. Cóż bardzo chciałam dołączyć się do którejś z drużyn, ale w tej (finansowej) sytuacji sprawa nieaktualna. W każdym razie udanych rozgrywek.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 08:14   

chmurkolistna napisał/a:
Wpisowe powala - 400zł :shock: Nawet rozliczając to jednostkowo na osoby w drużynie wyjdzie powyżej 50zł/os, a nawet powyżej 60zł. Cóż bardzo chciałam dołączyć się do którejś z drużyn, ale w tej (finansowej) sytuacji sprawa nieaktualna. W każdym razie udanych rozgrywek.

Wpisowe powala? Po pierwsze - podobne ligi w Brzegu (koszykówka i futsal) mają podobne kwoty lub wyższe. Po drugie - gdzie znajdziesz halę, na której za 50 złotych od osoby będziesz miała do dyspozycji conajmniej 15 terminów po minumum godzinę (średnio to wychodzi około 3,30 PLN za godzinę od osoby - drogo?). Poza tym zorganizowane rozgrywki, woda, sędzia, nagrody na zakończenie itp. Nie wydaje mi się, żeby to było dużo.
Ostatnio zmieniony przez qiero 2010-11-16, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-16, 10:18   

Licząc ilość rozegranych meczów w lidze wpisowe 400 zł na zespół to wychodzi rzeczywiście nie drogo.
Ostatnio zmieniony przez MaRiO 2010-11-16, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 10:27   

A jeszcze biorąc pod uwagę, że niektóre zespoły są sponsorowane :)
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-11-16, 12:18   

qiero napisał/a:
(...) drogo?) Nie wydaje mi się, żeby to było dużo.

Tak, dużo. Na moje możliwości to drogo. Nie to abym nie miała tyle, ale kwota jednak mnie odstrasza - zawsze można oszczędzić i odłożyć na wakacyjne wyjazdy. Kolejna kolejka rozgrywek zje nie mniej niż 400zł. To tak się mówi, ale 50zł tu, 20zł tam, 10zł gdzie indziej i już zaczyna urastać ładna sumka. Owe 50zł to bilet kolejowy na dalszy wyjazd (lub również powrotny jeśli bliżej), dzień na stoku narciarskim, jeden lub dwa noclegi (zależy od warunków), itd.

Poza tym skoro mamy w Brzegu orliki, to sądziłam, że miasto bardziej przyłoży się do promowania sportu, a nie wszystko własnym sumptem.

W każdym razie - po raz kolejny - udanych rozgrywek. :)
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-11-16, 12:20, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 12:27   

Po pierwsze - 400 złotych to koszt wpisowego na cały sezon, więc następna kolejka nie pochłonie tej samej kwoty. Po drugie - wpływy z wpisowego wystarczą zaledwie na opłaty dla osób, które poświęcą swój czas, aby być na hali podczas meczów i między innymi sędziować je. Pozostałe koszty są na głowie MOSiR-u. Ta krytyka jest bezpodstawna. Ale wniosek jest taki - lepiej nie robić nic, żeby nikt nie narzekał że coś jest źle robione albo za drogie. W przyszłości najpierw się zastanowię, zanim coś takiego zrobię.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-11-16, 12:33   

To znaczy, qiero, że trzeba zawsze wszystkiemu przyklaskiwać? Skoro Ty uznajesz, że 50zł to niedużo, to reszta ma tak samo stwierdzić i się podporządkować. Jakby od początku było jasne, że impreza jest płatna to co innego. Poza tym kwota mi osobiście nie pasuje i mam prawo zrezygnować z chęci przyłączenia się...czy może nie mam takiego prawa?
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 12:43   

chmurkolistna napisał/a:
To znaczy, qiero, że trzeba zawsze wszystkiemu przyklaskiwać? Skoro Ty uznajesz, że 50zł to niedużo, to reszta ma tak samo stwierdzić i się podporządkować. Jakby od początku było jasne, że impreza jest płatna to co innego. Poza tym kwota mi osobiście nie pasuje i mam prawo zrezygnować z chęci przyłączenia się...czy może nie mam takiego prawa?

Od początku było wiadomo, że impreza będzie płatna, a to że dla Ciebie jest za drogo, nie oznacza, że jest za drogo. Ja żadnego prawa Ci nie odbieram, tylko jestem mocno zdziwiony, bo organizowałem już wcześniej inne rozgrywki, gdzie wpisowe było wyższe i tam to było przyjęte że zrozumieniem. Rozumiem, że to dla kogoś może być za dużo, ale uwierz mi, że to minumum tego co można było osiagnąć, bo ogólne koszty zorganizowania czegoś takiego sa znacznie wyższe. Ani nikt niczego nie zrobi za darmo, ani też my jako organizatorzy nieczego za darmo nie dostaniemy. Pozdrawiam.
0 UP 0 DOWN
 
Włóczykij 
Indianer



Wiek: 35
Dołączył: 09 Lis 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: z mnogości ech...

Wysłany: 2010-11-16, 14:10   

Kwota jest śmiesznie niska za cały okres gry, a komu nie odpowiada, niech straci ją podczas jednego dnia na stoku. W tym temacie należy tylko podziękować osobom, które wzięły sprawę w swoje ręce i rozgrywki zorganizowały.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 14:33   

Przypominam o zebraniu kierowników zespołów w czwartek o 18.00 w sali korekcyjnej hali sportowej przy ul. Oławskiej.
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-11-16, 17:15   

Również twierdze, że to śmiesznie niska kwota. Nie wiem jak rozumieć wypowiedzi "chmurkolistnej", ale wydają mi się śmieszne :) . Zero kontaktu z rzeczywistością, ale nie będę oceniać jej pobudek. Najważniejsze, że liga powstała i składam dłonie do oklasków dla osób, które się do tego przyczyniły.
0 UP 0 DOWN
 
MaRiO 
..


Wiek: 82
Dołączył: 03 Maj 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: B r Z e G

Wysłany: 2010-11-16, 17:17   

Włóczykij napisał/a:
Kwota jest śmiesznie niska za cały okres gry, a komu nie odpowiada, niech straci ją podczas jednego dnia na stoku. W tym temacie należy tylko podziękować osobom, które wzięły sprawę w swoje ręce i rozgrywki zorganizowały.



Otóż to. Za te 50 zł od osoby mamy zabawę i grę na cały sezon. Licząc, że jest 8 zespołów to grania, a grania. Przeliczając na jeden mecz to wychodzą drobne kwoty. Jeśli komuś to się nie podoba, to przecież na siłę nikt nikomu nie każe grać i niech sobie owe 50 zł przeznaczy na jednodniowy wypad na narty czy nad morze...

Jak dla mnie świetna inicjatywa z tą ligą Qiero! Zresztą nie raz, ani nie dwa pokazałeś, że czego się nie chwytasz to wypali zawsze! Do zobaczenia w czwartek.
0 UP 0 DOWN
 
qiero 
11


Wiek: 46
Dołączył: 23 Maj 2005

UP 12 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-16, 18:55   

Mała korekta, jest 9 zespołów:

1. K.S. Siatkarz Brzeg
2. UKS Kościerzyce
3. Wyindywidualizowani
4. EnergiaPro Brzeg
5. "Bez nazwy" chwilowo
6. Bulgarian Drink Team
7. Kotwica Brzeg
8. 1 BSap & Przyjaciele
9. jeszcze bez nazwy drużyna z Lewina Brzeskiego
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-11-17, 00:30   

LiuKhongSum napisał/a:
Zero kontaktu z rzeczywistością, ale nie będę oceniać jej pobudek.

...a ja nie będę oceniać Twoich kontaktów z rzeczywistością.

qiero napisał/a:
Rozumiem, że to dla kogoś może być za dużo, ale uwierz mi, że to minumum tego co można było osiagnąć,

No i na tym poprzestańmy. Dla mnie jest to dużo i to mój wybór, koszt alternatywny. Dla jednego jest to niedużo dla innego konkretna kwota. Kwestia punktu widzenia i priorytetów finansowych. Swoją drogą oczywiście wierzę Ci, że jest to minimum.

Kiedyś podobnie, snobistycznie puszyłam się wobec ludzi, którym możliwości nie pozwalały na zbyt wiele lub zmuszały do oszczędzania na pewnie rzeczy, ale życie uczy pokory i empatii (zawsze w sposób empiryczny).
0 UP 0 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2010-11-17, 07:48   

Słusznie bo ciężko byłoby Tobie ogarnąć pewne rzeczy ;) . Nie ma sensu tworzyć w tym temacie "OT", dlatego poprzestańmy na tym co już zostało powiedziane.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: amatorska, bals, brzeska, juz, liga, niedlugo, siatkowk, wystartuje


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu