Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
lustrzanka sony alfa 290
Autor Wiadomość
wikimiki 
koko



Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2012-01-29, 15:24   lustrzanka sony alfa 290

witam mam taki mały problem -robiłem zdiecia na koszykówce i wychodziły zamazane choc ustawione miałem na "S" czy ktos mi cos poradzi? czy moze trzeba w takiej sytuacji ustawiac ISO? z góry dzieki za pomoc.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-01-29, 16:30   

Nie znam Twojego aparatu, ale podejrzewam, że program "S" to priorytet przesłony. Objaw, jaki opisałeś tutaj, to ewidentnie zbyt długi czas naświetlania. Na meczach koszykówki nie powinieneś schodzić z czasem dłuższym niż ok. 1/300 sekundy. Choć przy dynamicznych zagraniach nawet i to bywa za długim czasem.

Najprostszą metodą uzyskania ostrych zdjęć przy programie S, jest ustawienie najniższego ISO oraz czasu na taki, który będzie na tyle krótki, żeby zdjęcia były nieporuszone (1/500 to raczej pewniak przy koszykówce, choć możesz próbować zejść do 1/300 sekundy). Następnie pstrykasz zdjęcie testowe (aparat sam ustawi przesłonę). Jeśli testowe zdjęcie jest zbyt ciemne, wtedy zwiększasz wartość ISO o jedną podziałkę. Jeśli dalej jest za ciemno, to znów zwiększasz ISO. I tak dopóki nie osiągniesz granicy ISO.
0 UP 0 DOWN
 
modelik 



Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2011

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2012-01-29, 21:42   

A.Mason napisał/a:
podejrzewam, że program "S" to priorytet przesłony

Nie. "S" to priorytet czasu, i właśnie ten priorytet bardzo fajnie opisałeś :)
tak więc wikimiki, skorzystaj z tej porady A.Masona. pozdro!
0 UP 0 DOWN
 
wikimiki 
koko



Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2010

UP 3 / UP 1



Wysłany: 2012-02-03, 13:53   

bardzo dziekuje za rade,ale zwiekszajac ISO zdiecie robi sie ciemne gdy włącze lampe ISO ustawia sie automatycznie .zauwazyłem ze ISO pomaga przy bardzo jasnych sceneriach .jeszcze raz dzieki.pozdro.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 


Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2012-02-03, 14:10   

wikimiki napisał/a:
bardzo dziekuje za rade,ale zwiekszajac ISO zdiecie robi sie ciemne gdy włącze lampe ISO ustawia sie automatycznie .zauwazyłem ze ISO pomaga przy bardzo jasnych sceneriach .jeszcze raz dzieki.pozdro.

Trochę niezrozumiale piszesz. Przy ustawieniu trybu fotografowania na S - dla jasności zdjęcia ISO jest nieistotne. Czyli niezależnie od wysokości ISO zdjęcie powinno być tak samo jasne. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jasność/ciemność fotografowanej sceny jest tak duża, że przekracza możliwości aparatu i obiektywu (czas i przesłona).

Patrząc na komentarz o ustawieniach wnoszę, że raczej nie przeczytałeś instrukcji obsługi swojego aparatu. Od tego powinieneś zacząć.

modelik napisał/a:
Nie. "S" to priorytet czasu, i właśnie ten priorytet bardzo fajnie opisałeś

Rzeczywiście coś mi się poplątała nazwa prioryteru. Pewnie dlatego, że już od jakiś dwóch lat praktycznie nie korzystam z żadnego innego trybu niż manual :)
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2012-02-03, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
slawq 



Wiek: 45
Dołączył: 01 Wrz 2006

UP 37 / UP 6


Skąd: Skarbimierz

Wysłany: 2012-02-03, 19:25   

wikimiki napisał/a:
bardzo dziekuje za rade,ale zwiekszajac ISO zdiecie robi sie ciemne gdy włącze lampe ISO ustawia sie automatycznie .zauwazyłem ze ISO pomaga przy bardzo jasnych sceneriach .jeszcze raz dzieki.pozdro.


Przypuszczam że wikimiki zamiast zwiększać ISO zwiększa ( skraca ) czas otwarcia migawki.
Jak ustawisz ręcznie ISO to otwarcie lampy nie powinno nic zmieniać, jedynie otwarcie lampy powoduje ustawienie na stałe 1/60 sek. jako czas otwarcia migawki.

Tak jak kolega wyżej polecam od lektury instrukcji obsługi , tam wszystko masz ładnie opisane.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 290, alfa, lustrzanka, sony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 25
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu