Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przeczytaj zanim zagłosujesz
Autor Wiadomość
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 18:19   Przeczytaj zanim zagłosujesz

Ku przestrodze, żebyśmy dobrze wybrali, a nie później pretensje mieli ;)
http://www.nto.pl/apps/pb...IAT05/580274558
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-27, 19:22   

Kiedyś miałem przyjemność wypić z nim piwko. Wspomniał, że nie chodzi na sesje, bo wszyscy radni to krętacze i oszuści, są tam tylko dla kasy czy coś w tym stylu. Mówił, że zrezygnował, natomiast nie chwalił się, że nadal bierze kasę.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 21:42   

Dziękuję za informację, ale nieładnie tak manipulować. Bo dopisek "...zanim zagłosujesz na kandydatów PO" to tani chwyt, kiedy w pierwszym zdaniu napisane jest:

"dawniej Platforma Obywatelska, a teraz inicjatywa radnych Młody Brzeg"

A nie wierzę, że Bartek nie przeczytał całego artykułu.

I tak jak na pewno nie zagłosuję na Szeremeta, tak nie będę też głosował na kandydata, który stosuje tak tandetne zabiegi, żeby oczernić konkurentów.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-27, 22:16   

skalpel napisał/a:
I tak jak na pewno nie zagłosuję na Szeremeta, tak nie będę też głosował na kandydata, który stosuje tak tandetne zabiegi, żeby oczernić konkurentów

Nie posądzałbym Bartka o złą wolę. Po prostu "nową świecką tradycją" w PO jest to, że wygranych wyrzucają, a przegrani sami odchodzą. Ruch, panie, jak na Aleksanderplatz w Berlinie. Dzisiejsi kandydaci PO tuż po wyborach będą radnymi niekoniecznie PO, a za 4 lata już na pewno nie PO. Czy spośród radnych, którzy zdobyli w poprzednich wyborach mandat z ramienia tej koterii choć jeden jest nadal jej członkiem?
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 22:27   

Marcim B. napisał/a:
Czy spośród radnych, którzy zdobyli w poprzednich wyborach mandat z ramienia tej koterii choć jeden jest nadal jej członkiem?


Sugerujesz więc, że PO nie ma żadnych swoich ludzi w Radzie?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 00:54   

Cytat:
Dziękuję za informację, ale nieładnie tak manipulować. Bo dopisek "...zanim zagłosujesz na kandydatów PO" to tani chwyt, kiedy w pierwszym zdaniu napisane jest:

"dawniej Platforma Obywatelska, a teraz inicjatywa radnych Młody Brzeg"

A nie wierzę, że Bartek nie przeczytał całego artykułu.

I tak jak na pewno nie zagłosuję na Szeremeta, tak nie będę też głosował na kandydata, który stosuje tak tandetne zabiegi, żeby oczernić konkurentów.


Mandat radnego otrzymał z listy Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej - cy nie tak?
Można sprawdzić na stronach PKW. A że ten Pan dzisiaj nie PO, nie MB, czy nie coś tam jeszcze to jakie to ma znaczenie? Został wybrany z list Platformy i już. NA sesje nie chodzi bo "tam źli ludzie są" - jego wola. Zawsze może zrzec się mandatu. Wejdzie wówczas kolejny zawodnik z listy, który zdobył kolejno największą ilość głosów.
Ja nie stosuję żadnych zabiegów! Ten Pan nie chodzi na sesję i ja nie mam z tym nic wspólnego! Przytaczam jeno fakty - ludzie zagłosowali na radnego, który był liderem listy PO w Brzegu i sromotnie się na nim zawiedli. Z faktami się nie dyskutuje, choć zawsze można spróbować :)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 01:12   

Cytat:
I tak jak na pewno nie zagłosuję na Szeremeta, tak nie będę też głosował na kandydata, który stosuje tak tandetne zabiegi, żeby oczernić konkurentów.


Bardzo proszę o nie sugerowanie, że moja skromna osoba stosuje jakieś niecne metody! Nie najmniejszego wpływu na NTO czy jakąkolwiek inną prasę.

skalpel napisał/a:
Sugerujesz więc, że PO nie ma żadnych swoich ludzi w Radzie?


Oczywiście, że są.
* radni: Szeremet, Szpulak, Surdyka i Chrzanowski dostali się do Rady Miasta w Brzegu dzięki Komitetowi Wyborczemu PO. Był to jedyny Komitet Wyborczy w Brzegu (w wyborach do Rady Miasta), w którym radnymi zostały osoby wyłącznie z pierwszych miejsc.
* z tego co wiem, radni: Szpulak i Chrznowski "oddali hołd" nowemu szefowi PO w powiecie i nadal na listach do Rady Miasta będą. Choć nie mam pojęcia, dlaczego nie na pozycjach liderów. Czyżby się nie sprawdzili? :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-28, 10:58   

Bartek T. napisał/a:
Bardzo proszę o nie sugerowanie, że moja skromna osoba stosuje jakieś niecne metody! Nie najmniejszego wpływu // na NTO czy jakąkolwiek inną prasę.


Jak to było w tej reklamie piwa? Piwo na serio... reszta to żart :)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 15:22   

@Bartek T.

nie sugeruję, że masz wpływ na NTO czy jakichś innych dziennikarzy, ale z pewnością masz wpływ na to jak zakładasz temat. Chodzi mi o dopisek "... na kandydatów PO", bo to niecne generalizowanie, a ja takich tandetnych zabiegów nie lubię.

:)
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 15:26   

PS. Czyli jednak są ludzie, którzy dostali się do RM z list PO i są dalej członkami partii. Dzięki, tylko chciałem się upewnić, że MarcimB ciągle żyje w swoim świecie ;)
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-28, 17:45   

skalpel napisał/a:
chciałem się upewnić, że MarcimB ciągle żyje w swoim świecie

Spoko, do wyborów może się jeszcze coś zmienić :wink:
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 20:28   

Faktem niezaprzeczalnym jest to, że z ramienia listy PO w obecnej radzie zasiadło 4 radnych.
Potem okazało się, że nie wszyscy byli członkami PO, ale byli członkami Młodego Brzegu. Z tych czterech radnych dwóch już się odcięło od PO, w tym nawet sam szef któregoś koła, chyba miejskiego. Pozostali niezbyt jawnie do członkostwa w PO się przyznają, ale pewnie teraz są członkami, choć wcześniej nie byli. Tamci byli, teraz nie są. I jak tu się dobrze rozeznać, o co im chodzi?
Dlatego rozumiem temat założony przez Bartka T.
Wszak dziś głosujesz na kandydata PO, a jutro może okazać się, że on wcale PO nie reprezentuje.
Ot, i prosty tok myślenia, a jednak dość skomplikowany.... 8)

PS. :o Czy istnieją fakty zaprzeczalne??? :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-29, 07:20   

BeZet napisał/a:
PS. Czy istnieją fakty zaprzeczalne???


Nie ma faktów. Są tylko interpretacje. To chyba cytat.

A co koleżanka rozumie przez "fakt" ?
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-29, 09:10   

BeZet napisał/a:
Wszak dziś głosujesz na kandydata PO, a jutro może okazać się, że on wcale PO nie reprezentuje.


Jestem przeciwnikiem głosowania na partie polityczne. W naszym małym grajdołku znamy się na tyle dobrze, że powinniśmy głosować na CZŁOWIEKA. Przynależnośc do partii lub nie, mówi wyłacznie o ogólnych preferencjach politycznych tego kandydata, prawda?

Z drugiej strony, skoro masz takie skojarzenia, to przecież W. Huczyński też wystartował na Burmistrza z PO, partia go poparła i myślę, że bez tego poparcia nigdy nie zostałby powołany na to stanowisko. Później wypiął się na partię. Ładnie to tak?
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-29, 09:44   

nikoś napisał/a:
Później wypiął się na partię. Ładnie to tak?
lub partia na niego ;) patrząc na Huczyńskiego czy Szeremeta nasuwa się pytanie czy to są standardy PO czy ludzi z PO.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: przeczytaj, zaglosujesz, zanim


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu