Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
lekarz pierwszego kontaktu- Brzeg?
Autor Wiadomość
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

  Wysłany: 2010-09-26, 19:46   lekarz pierwszego kontaktu- Brzeg?

Czy w Brzegu nie ma już żadnego dobrego lekarza pierwszego kontaktu? :(
czekałam na wizytę 4 dni, zostałam obsłużona w dokładnie 3 minuty, od razu dostałam anytybiotyk, bez rozpoznania, bez badania....badanie przepisano mi dopiero na 3 dni po skończeniu antybiotyku.

Teraz skręca mnie nerka i nawet nie mogę zrobić badania moczu który moim zdaniem powinien być zrobiony przed przepisaniem antybiotyku. Zostało mi jedynie teraz zwijać się z bólu jeszcze przez tydzien i dopiero zrobić badania?

Na dzień dzisiejszy chyba wolałabym się leczyć u weterynarza! :| u nich wizyty trwają często min pół godziny i choćbym błagała zwierze nie dostanie antybiotyku bez rozpoznania, bez badania. A tutaj ludzie w taki sposób są traktowani...straszne.

Na chwilę obecną zraziłam się do całej przychodni spod wieżowca! (jednej znajomej na ból kolana przepisano ibuprofen....i stwierdzono że dorasta...za tydzien w prywatnej klinice stwierdzono gronkowca i wylądowała w Warszawie. Drugiej, skarżącej się na szybką utratę wagi powiedziano że jest niepowazna że się w tym wieku odchudza i przepisano jej jedynie witaminy...ona się nie odchudzała...za tydzien wycięli jej jelito w opolu...czy to koniecznie musi tak wyglądac?!!!)

Czy znacie w Brzegu lub okolicach jakiegoś dobrego, prywatnego lekarza pierwszego kontaktu? Prosiłabym o namiary i opinię...
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-09-26, 20:47   

Niestety, na książeczkę zawsze przepiszą to za co maja "szkolenia".
0 UP 0 DOWN
 
Wyborca 


Wiek: 105
Dołączył: 15 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-26, 21:40   

pozostaje się tylko cieszyć... ja także korzystam z z usług pod wieżowcem...

doktor Bartoszewska nie lubi rpzepisywac antbiotyku :) przy zapaleniu oskrzeli i jeszcze czyms nie przepisała antybiotyku :) pomijam fakt iż inny lekarz dwa dni pozniej od razu przepisał...

doktor Kaczan hmm fajna babka :D wiedze niby ma ale nie potrafi do konca skorzystac

doktor Cetnarowski... niski smieszny gosciu ale zawsze postawi mnie na nogi baardzo szybko.

innych nie wymieniam ostatni mi najlepiej pasuje i jeszcze zyje :D
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-27, 14:50   

Na kasę chorych wszystkie badania tak wyglądają i u każdego lekarza... leczą objawy a nie źródło problemu. A z lekarzy pod "wieżowcem" z takim problemem polecam pana Fidrysiaka - ma w gabinecie USG i nie waha się go używać ;)


Z doświadczenia na ból nerek pomiędzy wizytami polecam gorące kąpiele, termofor/poduszkę elektryczną i ogólnie wygrzewanie tego miejsca.
Ostatnio zmieniony przez Emill 2010-09-27, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
aczytowazne 
Jołek^^



Wiek: 30
Dołączyła: 06 Gru 2008

UP 6 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 15:11   

Ja byłam zapisana w przychodni "Pod Wieżowcem", ale zrezygnowałam. Tzn., moja mama. Teraz jestem zapisana na Herberta i powiem, że obsługa jest świetna, żadnych problemów z badaniami czy innymi sprawami. Co do przychodni "Pod Wieżowcem" nie wypowiadam się bo to trochę parodia. :) Jedyna osoba, do której można mieć tam zaufanie to wspominany wcześniej pan Fidrysiak.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-09-27, 15:40   

aczytowazne napisał/a:
Teraz jestem zapisana na Herberta i powiem, że obsługa jest świetna, żadnych problemów z badaniami czy innymi sprawami.

Jestem zapisana na Herberta...hmm od kiedy pamiętam, a pamiętam jeszcze czasy kiedy Przychodnia ta mieściła się przy Klubie Garnizonowym. Konkretnie mówimy o Kammedzie. Potwierdzam - lekarze kompetentni, panie z rejestracji we wszystkim zorientowane, badania laboratoryjne wykonywane na miejscu (choć to już chyba wszędzie standard). Ostatnio też dostałam antybiotyk (jeszcze biorę), ale zapisanie leku poprzedzone było dokładnym wywiadem lekarskim i badaniem oraz sprawdzeniem w zeszycie daty ostatniej kuracji antybiotykiem (w tym pytaniem o uczulenie na leki i inne istotne przypadłości).

daria napisał/a:
Czy znacie w Brzegu lub okolicach jakiegoś dobrego, prywatnego lekarza pierwszego kontaktu? Prosiłabym o namiary i opinię...

Wiem, że Kammed prowadzi wizyty domowe - jednak nie mam pojęcia co to takiego, nigdy nie korzystałam. Ponadto wydaje mi się, że idąc do przychodni gdzie nie jesteś zapisana możesz zażyczyć sobie wizyty u lekarza i ona będzie traktowana właśnie jako prywatna. Nie wiem jednak czy w ogóle istnieje coś takiego jak "prywatny lekarz pierwszego kontaktu"? Chyba, że w ramach jakiejś niepublicznej przychodni? Może ktoś inny wie więcej na ten temat.

Najprostszy sposób dla Ciebie, daria, przepisz się do innej przychodni skoro w swojej nie czujesz się odpowiednio traktowana. Osobiście z czystym sumieniem polecam Kammed.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-09-27, 15:46, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 16:23   

Polecam z Kammedu Dr. Frątczak, ponieważ jej wiedza wykracza poza wiedzę lekarza rodzinnego. W różnego rodzaju schorzeniach potrafi postawić bezbłędną diagnozę.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-09-27, 16:32   

Cytat:
Polecam z Kammedu Dr. Frątczak, ponieważ jej wiedza wykracza poza wiedzę lekarza rodzinnego. W różnego rodzaju schorzeniach potrafi postawić bezbłędną diagnozę.

Tak, to prawda, nic dodać nic ująć.

Skoro już tak w szczegóły wchodzimy to też nie zapominajmy o świetnej dr Brackiej! Doktora Krzywonosa bardzo chwali moja mama. :)
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-09-27, 20:15   

Potwierdzam -przychodnia na Herberta-
Pani dr. Bracka -kompetentny lekarz,b.dobra obsługa pielęgniarek.
Moim zdaniem lekarzy jest zbyt mało ,co nie oznacza złej organizacji pracy.
Należy pamietać ,że tam jest również przychodnia nocna i w dni wolne.
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-27, 21:03   

Leczę się, tzn jestem zapisana na Herberta od kilku dobrych lat. Przychodnia ok, jak na naszą służbę zdrowia, nie mam co jej specjalnie zarzucić. Lekarze z fajnym podejściem do pacjenta. No chyba, że jak każdy człowiek mają zły dzień, albo duuuużą ilość pacjentów (sezon grypowy...) wtedy bywa różnie. Polecam i dr Frątczak, i dr Bracką i dr Krzywonosa. U każdego z nich miałam okazję być z czymś innym i to zarówno ze sobą, jak i z dzieckiem (kiedy dr Piecuch była nieobecna). Pielęgniarki też fajne i znające się na rzeczy.Co do badań laboratoryjnych to osobiście wolę je robić w szpitalu bo wynik mam jeszcze tego samego lub następnego dnia, a z Kammed wozi materiał do Opola i trwa to trochę dłużej. Wizyty domowe ma lub powinna mieć w swojej ofercie każda przychodnia POZ, tyle że aby taką wizytę otrzymać to trzeba po pierwsze przekonać Panią z rejestracji że się takowej wymaga, a po drugie to opcja dla osób leżących i takich które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do lekarza. Na to tez płacimy składki:)
Kammed nie świadczy opieki nocnej i świątecznej. W ramach kontraktu z NFZ pomoc taką świadczy ARSMED, wykorzystując do tego budynek przychodni Kammedu.
Jeśli chodzi o czas obsługi przypadający na pacjenta to jeśli ktoś ma wątpliwości czy to aby tak konieczne bez dobrze przeprowadzonego wywiadu przepisywać antybiotyk to zawsze przecież można zapytać lekarza"panie doktorze /pani doktor ale.....boli mnie to czy tamto, a tak lub tak reaguje na dany lek". Trzeba po prostu wiedzieć kiedy nie dać się szybko spławić, a nie narzekać że lekarz "załatwił" nas w ciągu 5 minut. Ktoś mądry gdzieś kiedyś napisał: "Kiedy rozmawiasz ze swoim lekarzem, nie pozwól sobie przerwać ani przedwcześnie zakończyć wizyty. W grę wchodzą twoje zdrowie i twoje pieniądze. Poczekaj, aż na wszystkie pytania otrzymasz zadowalającą odpowiedź" Warto też czasem zajrzeć do karty praw pacjenta czy choćby na strony NFZ, żeby wiedzieć że ma się nie tylko prawa ale i obowiązki i czego można wymagać od lekarza.

Wiem, że prywatne wizyty ma z ARSMEDu dr Salij. Kiedyś wzywałam go do syna w dzień wolny do pracy i popołudniu. Wizyta niedroga a podejście do malucha świetne.
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2010-09-28, 16:45   

p.Fidrysiakowi i p. Bartoszewskiej...a teraz chyba p. Damuć podziękuję... powody podane przeze mnie w pierwszym poście tematu :)

ale dzięki za polecenie przychodni na Herberta :) w sumie przypominam sobie o nich jak w święto lub wolny od pracy dzień umieram na grypę żołądkową i nie ma mi kto już pomóc...i zawsze mnie wybawiają :mrgreen: może tam się po prostu przeniosę...
Ostatnio zmieniony przez daria 2010-09-28, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-09-28, 16:55   

daria napisał/a:
przypominam sobie o nich jak w święto lub wolny od pracy dzień umieram na grypę żołądkową i nie ma mi kto już pomóc...i zawsze mnie wybawiają

Tu akurat pomógł Ci ARSMED, bo ta przychodnia (z Lubszy) prowadzi pomoc lekarską nocną i świąteczną i nie mają nic wspólnego z Kammedem poza budynkiem w jakim urzędują.

Jednak nie powtarzając się już Kammed wszyscy tu polecają. Przemyśl, pomyśl, a decyzja i tak należy do Ciebie.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-09-28, 16:59, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Bajabajka 


Wiek: 47
Dołączyła: 24 Maj 2007

UP 8 / UP 74



Wysłany: 2010-09-28, 17:29   

Dr Kaczan /różowy wieżowiec/ i wszystko jasne! Żyjesz i masz się dobrze!


Pozdrawiam!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, kontaktu, lekarz, pierwszego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu