Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
ścieżki rowerowe
Autor Wiadomość
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-01, 18:22   ścieżki rowerowe

Zbliżają się wybory samorządowe, a zatem chciałbym się zapytać jako wyborca, czy jest w planach budowa ścieżek rowerowych??
Mnie generalnie wisi z jakiej partii jesteście chce konkretów tak czy nie - kiedy?? Mój jeden głos nie wiele znaczy, ale przechadzając się po Brzegu widzę jak dużo osób przemieszcza się rowerami, a to już jest jakaś siła w wyborach - a więc??

Mam jeszcze jedno pytanie jadąc rowerem w Niemczech nigdzie tam nie spotkałem ścieżek rowerowych wykonanych z kostek brukowych - nie rozumiem po co u nas się takie buduje? przecież szybko się niszczą, wystarczy ze rośliny wyrastają zniekształcając podłoże czy nie lepiej i taniej wykonać je z asfaltu tak jak jest właśnie w DE??
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-01, 19:28   

Druga część Twojego posta dała mi do myślenia. Przyznam szczerze, że w swojej "niewiedzy" do tej pory widziałem ścieżki rowerowe jako wyłożone polbrukiem. Większość projektów, jakie obserwuję od roku (na terenie województwa), to jednak kostka polbrukowa.

Jako pionek w szeregach PO mogę powiedzieć, że temat istnieje w rozmowach, chyba nawet jest wyartykułowany, jako jedno z założeń przyszłego programu wyborczego - taniej, niż Echa Stdionów, a na pewno z większą gwarancją powszechnej użyteczności.

Gorzej, bo nie bardzo jest w mieście gdzie pociągnąć te ścieżki w jakiś sensowny, jednolity ciąg. Trudny temat, ale do rozmów. Nawet do pyskówek, ale tak chyba trzeba.
0 UP 0 DOWN
 
Rzecznik Na Przełaj 


Wiek: 25
Dołączył: 09 Gru 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 21:18   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przyznam szczerze, że w swojej "niewiedzy" do tej pory widziałem ścieżki rowerowe jako wyłożone polbrukiem.


Zachęcam do zapoznania się z atrykułem
"Czy młot pneumatyczny może być szkodliwy dla zdrowia?"
http://miastadlarowerow.p...4&kat=10&art=11
Dotyczy polbruku w kontekście brzeskiego podwórka.


Stanowisko Klubu Na Przełaj a także stanowisko sieci organizacji rowerowych "Miasta dla rowerów" jest jednoznaczne. Odpowiednią nawierzchnią na drogach rowerowych jest wyłącznie asfalt.

Mity o zaletach kostki wynikacją najczęściej z totalnej ignorancji władz lub projektantów albo zawaluowanej niechęci dla rowerzystów.

Z poważaniem
Andrzej Staśkiewicz
kierownik
Sekcji Rowerzytów Miejskich
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-01, 22:24   

jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o Kasie :lol:
producenci polbruku muszą swoje zarobić.

no jak na razie wypowiedział sie przedstawiciel PO (jeżeli dobrze kojarzę) a co z innymi??
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-10-01, 22:39   

Cytat:
Większość projektów, jakie obserwuję od roku (na terenie województwa), to jednak kostka polbrukowa.


To zamelduję, że we Wrocławiu wszystkie (albo prawie wszystkie) nowe ścieżki rowerowe to pasy asfaltu ;)

Franco Zarrazzo napisał/a:
Gorzej, bo nie bardzo jest w mieście gdzie pociągnąć te ścieżki w jakiś sensowny, jednolity ciąg.


Niestety, racja. Zabudowa nie pozwala na wiele :roll:
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 15:39   

Cytat:
no jak na razie wypowiedział sie przedstawiciel PO (jeżeli dobrze kojarzę) a co z innymi??

Coś mnie się wydaje, że to będzie trochę wyglądało tak: ktoś rzuci temat/pytanie. Temat zostanie podjęty przeze mnie i Franka (bo tylko członkowie SLD i PO mają tu "jawnych" reprezentantów) i powiedzą, ze oczywiście będzie to w programie. Z programami wyborczymi to jest tak, że nikt nie ponosi za obietnice w nim zawarte odpowiedzialności innej niż wyborcza.
Najlepszym przykładem na to, że to martwa teza (rozliczanie za program) jest Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej, które odkąd istnieje ma ten sam program (zwany "Deklaracją wyborczą TRZB), z którego nic, albo promil zrealizowało, a i tak nie mają kłopotu aby te hasła w tym roku znowu głosić.
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 15:53   

skalpel napisał/a:
To zamelduję, że we Wrocławiu wszystkie (albo prawie wszystkie) nowe ścieżki rowerowe to pasy asfaltu ;)

Niestety, krt trochę się myli, w Niemczech też króluje bruk aus beton (czyli bruk z betonu), ale już w Holandii czy w Danii polbruku nie uświadczysz wcale. Około 10 miast w Polsce, w tym Wrocław, przyjęło już dyrektywy prezydentów lub uchwały rad miejskich, o stosowaniu na drogach rowerowych wyłącznie asfaltu. Niektóre dopuszczają kostkę na starówkach, ale nigdy kostkę betonową.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Gorzej, bo nie bardzo jest w mieście gdzie pociągnąć te ścieżki w jakiś sensowny, jednolity ciąg. Trudny temat, ale do rozmów.

Miasto nasze posiada idealne warunki do ruchu rowerowego, i każdy, kto twierdzi, że nie ma miejsca na drogi dla rowerów, jest kompletnych ignorantem. W tym miejscu także Ty Franco.
Problem ciasnoty istnieje, ale problem ciasnoty umysłowej. Brzeg jest bardzo podobny strukturą do miast holenderskich. A tam czasem brakuje miejsca dla samochodów, ale nigdy nie brakuje dla rowerów. To jest kwestia wyłącznie mentalności władzy oraz wiedzy lub niewiedzy projektantów.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-02, 16:34   

Bartek T. napisał/a:
Cytat:
no jak na razie wypowiedział sie przedstawiciel PO (jeżeli dobrze kojarzę) a co z innymi??

Coś mnie się wydaje, że to będzie trochę wyglądało tak: ktoś rzuci temat/pytanie. Temat zostanie podjęty przeze mnie i Franka (bo tylko członkowie SLD i PO mają tu "jawnych" reprezentantów) i powiedzą, ze oczywiście będzie to w programie. Z programami wyborczymi to jest tak, że nikt nie ponosi za obietnice w nim zawarte odpowiedzialności innej niż wyborcza.
Najlepszym przykładem na to, że to martwa teza (rozliczanie za program) jest Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej, które odkąd istnieje ma ten sam program (zwany "Deklaracją wyborczą TRZB), z którego nic, albo promil zrealizowało, a i tak nie mają kłopotu aby te hasła w tym roku znowu głosić.


co mnie obchodzą jacyś TRZB, chce wiedzieć kto co proponuje, nie ma głupich pytań tylko głupie odpowiedzi :roll:
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 17:58   

krt napisał/a:
czy jest w planach budowa ścieżek rowerowych??


Jest, a nawet więcej, są już w budowie 8) ul Staromiejska i 100m ścieżki rowerowej... tak chyba z planów kiedyś wywnioskowałem i było opisywane na forum..
0 UP 0 DOWN
 
Brzeski
Brzeski


Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 110 / UP 54


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-02, 20:06   

butter napisał/a:
est, a nawet więcej, są już w budowie 8) ul Staromiejska i 100m ścieżki rowerowej...

To nie będzie ścieżka rowerowa, to jedno wielkie oszustwo.

Ścieżka wg rozporządzenia ministerialnego to wydzielony fizycznie fragment drogi...
W tym wypadku - jakby się bardzo uprzeć - to można projekt nazwać pasem rowerowym, bo jest usytuowany na jezdni. Ale projektu organizacji ruchu chyba jeszcze nie ma i pewnie nikt tego nie oznakuje jako pas rowerowy, bo i po co.

Taka inwestycja na wiwat, która ani nie poprawi komunikacji, ani nikomu nic nie ułatwi, a na pewno nie rowerzystom.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-02, 20:27   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Jako pionek w szeregach PO mogę powiedzieć, że temat istnieje w rozmowach, chyba nawet jest wyartykułowany, jako jedno z założeń przyszłego programu wyborczego - taniej, niż Echa Stdionów, a na pewno z większą gwarancją powszechnej użyteczności.
- propaganda czy populizm :?:
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-02, 20:27   

Brzeski napisał/a:

Niestety, krt trochę się myli, w Niemczech też króluje bruk aus beton (czyli bruk z betonu), ale już w Holandii czy w Danii polbruku nie uświadczysz wcale. Około 10 miast w Polsce, w tym Wrocław, przyjęło już dyrektywy prezydentów lub uchwały rad miejskich, o stosowaniu na drogach rowerowych wyłącznie asfaltu. Niektóre dopuszczają kostkę na starówkach, ale nigdy kostkę betonową.


Przepraszam bardzo ale ja sie nie myle, specjalnie dlugo szukałem fotek i wreszcie znalazłem

to jest ścieżka rowerowa po Polskiej stronie - choc dla mnie to cos jest zwykłym chodnikiem a nie ścieżką


a to są ścieżki rowerowe robione w Deutschland "asfaltowe"



0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-10-04, 10:45   

no i co żaden z przedstawicieli partii nie odniesie sie do mojego zapytania no chyba ze przyjmiemy linie Bartka że to " prowokacja" hihihihi

wiadomo po co konkrety lepiej kłócić sie o bzdury, szukać haków, prowadzić ideologiczne dysputy w końcu partie muszą pokazać ze czymś się różnią, mimo że nie wiele ich dzieli tak naprawdę.

bez pozdrowień
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-05, 13:43   

krt napisał/a:
no i co żaden z przedstawicieli partii nie odniesie sie do mojego zapytania no chyba ze przyjmiemy linie Bartka że to " prowokacja" hihihihi

Nikt się nie odniesie bo "oficjalnie" nikogo tu więcej nie ma. Ja nie mówię, że to prowokacja, jedyne to, że ktokolwiek złoży obietnice teraz - w kampanii wyborczej - nie jest zobowiązany prawnie do jej realizacji. Chyba, ze moralnie, ale o moralności to lepiej w tym kontekście nie pisać.
Oczywiście jestem za jak największą siecią dróg rowerowych w mieście (a i poza nim także), z tym, ze wiem ile z tym problemów. Choć może i słuszne jest twierdzenie, ze należy zacząć od chciejstwa. Ciekaw jestem czemu upadł projekt, który kilka lat temu lansował sam burmistrz? Wtedy nawet oznaczono wiele dróg rowerowych. O tym, że to upadło świadczy choćby stan tych oznakowań.
Ale żeby zaakcentować: jest w Brzegu sporo ulic, w pobliżu których można taką drogę rowerową bądź to wyznaczyć bądź niewielkim kosztem wybudować. I od tego trzeba zacząć.
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-10-05, 14:12   

Bartek T. napisał/a:
jest w Brzegu sporo ulic, w pobliżu których można taką drogę rowerową bądź to wyznaczyć bądź niewielkim kosztem wybudować. I od tego trzeba zacząć.

Bartku napisz proszę ,czy jeżeli ty byś był burmistrzem to na 100% wybudowano by te ścieżki?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: rowerowe, sciezki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu