Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Chcę się zmierzyć z Huczyńskim!
Autor Wiadomość
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-20, 21:47   

[quote="Trifonas]Dla podtrzymania inteligentnej dyskusji zaproponuję nowe hasło wyborcze dla najlepszego kandydata "Brzeg - miasto więzień"![/quote]

Nie rozumiem dlaczego z uporem maniaka powtarzasz, że były klawisz musi koniecznie z miasta stworzyć więzienie? Czyżbyś miał tak prymitywne skojarzenia? Czy Huczyński zrobił z Brzegu firmę informatyczną???

[quote="Trifonas]Zanim zaczniesz poprawiać innych za literówki zacznij od siebie - nie ma czegoś takiego jak dyskursja.[/quote] Proszę zajrzeć do słownika języka rosyjskiego.
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-20, 22:05   

damian1217 napisał/a:
http://demotywatory.pl/2083858/Najbardziej-demotywuje
Zobaczcie sobie fajny wierszyk!!!


Bardzo dobry wiersz! Dlatego nigdy nie bedę glosował na takich pseudopolityków, którzy traktują państwowy stołek za jedyne źródło dochodów. Trzeba wybierać ludzi, którzy są finansowo niezależni i zależy im na czymś więcej, niż nabijaniu własnej kabzy.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-21, 07:35   

przeczytalem pierwsze dwie strony tego wątku, murwa ale bagno :/
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-09-21, 12:30   

:offtopic: Czy ten Zuchthaus to poprawczak?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-09-21, 20:33   

Nie poprawczak, a dom poprawy (Zuchthaus - nazwę wątku należałoby poprawić) lub dom pracy (Arbeitshaus) - więzienie, w którym osadzeni mieli zostać "wychowani" przez ciężką pracę. W miejscu dzisiejszej galerii znajdowało się więzienie dla mężczyzn, po drugiej stronie ulicy Długiej - dla kobiet.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-09-21, 21:17   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Bartek T. napisał/a:
Czy zamiar "zmierzenia się z Huczyńskim" jest zapowiedzią kandydowania? Czy chodzi tylko o zmierzenie się jednorazowe w debacie. Czyżby kandydata na burmistrza brzegu z PO obleciał strach podobnie jak kandydata na burmistrza z PO w Lewinie Brzeskim? ;


Cieńkie bolki, że tak powiem, z Was. A już na pewno mało spostrzegawcze.

http://puszczewicz.platforma.org/o-mnie.html - na samym dole - taki mały baner.

Nawet przeczytać się nie chce? Za dużo literek? Tak jak w wystąpieniach Senatora Ogonka?



Takie małe pytanko: Co się stało z banerkiem? Bo już go nie widać... :shock:
Czyżby wycofanie się z kandydowania? Albo może złamanie prawa ordynacji wyborczej, bo dopiero po zarejestrowaniu komitetów można ogłaszać się kandydatem na burmistrza?
To tak abstrahując od "rzuconej rękawicy", w której wychodzi totalna indolencja w zakresie wiedzy samorządowej.... :?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-22, 10:52   

BeZet napisał/a:
To tak abstrahując od "rzuconej rękawicy",


Abstrakutasząc brzmi nieco mniej wulgarnie, imho. Nie wiem, co się stało z banerkiem, natomiast nie pamiętam, aby było tam coś o "ogłaszaniu się kandydatem na burmistrza". Za to wyraźnie pamiętam: "Plany na przyszłość". Poza tym nie widzę żadnego związku z Planami na Przyszłość z bliżej nieokreśloną przestrzenią tzw. "wiedzy o samorządzie". Ja planuję kandydować na Prezydenta RP za 5 lat, chociaż nie uważam, żebym już się ogłaszał kandydatem.

Ignorancję z wiedzy samorządowej i zarządzania na przykładzie pewnego, znanego Urzędu, wykłada się niestety nawet na uczelniach wyższych. Czasami aż chciał się człowiek pod ziemię zapaść z tej "wiedzy i kompetencji", gdy koleżanki i koledzy z innych miast znacząco spoglądali na mnie...

DO Trifonasa: Jakiś czas temu miałeś nicka SPIROS - czy to ma coś wspólnego z Twoimi danymi osobowymi?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-22, 10:57   

Bartek T. napisał/a:

Achhhh, czyli jest kandydatem na burmistrza tylko dla spostrzegawczych? Oj, a ja myślałem, że dla Brzeżan. Przepraszam.


Jak wyżej, panie Bez-Radny. :) Od mieszania miesza się już wszystko. Zresztą uważam, że stwierdzenie "myślałem" jest tak jakby za bardzo optymistyczne ;) . Nie myślałeś, Bartunia - reagowałeś na bodźce. Reagowałeś emocjami, którymi Cię karmią i którymi sam się karmisz :) .
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-22, 11:09   

Bartek T. napisał/a:
Każdy średniointeligętny człek wie, ze tego budynku zbużyć nie tyle nie można (bo to zabytek wpisany do rejestru) co nie wolno (bo to spuścizna). Zagospodarować. Owszem, ale nie jako więzienie!
.


To straszne - przez 4 lata Twojej kadencji sam się nie zawalił, a pomysłów (projektów) na zagospodarowanie, to złożyliście ile? Stoi jak wrzód na dupie, jako wizytówka Twojego także radzenia (i innych towarzyszy radnych). Jakby się zawaliło, mielibyście już spokój :) ???

Bartek T. napisał/a:
Szanowny Panie Przeradny (cokolwiek to dziś znaczy). Ja nie pytałem co można zrobić lecz co uczyni kandydat PO na by sprawę załatwić. Albo siedzisz w głowie tego kandydata, albo znasz jego palny bo np. jesteś w kręgu wtajemniczonych i zamierzasz z PO do Rady Miasta startować? Bo nie potrafię znaleźć innej przyczyny życzliwego podpowiadania kandydatowi PO na burmistrza Brzegu, skoroś przez 4 lata opluwał tę partie jak tylko się dało


Może są to te same zyczliwe podpowiedzi, których nie doczytaliście Towarzyszu w tekstach Senatora Ogonka, lubo też zajmując się jakimiś wirtualnymi tworami podczas wystąpień Senatora Ogonka na sesjach Rady Miasta?

Przyczyn może być wiele. Chociażby "zrobić w końcu porządek z naszym miastem".
0 UP 0 DOWN
 
Deathwing 
Kefiropijca



Wiek: 37
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 19 / UP 14


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-22, 12:34   

Temat nie rozwinął się w dyskusję pomiędzy kandydatami, a, jak zwykle zresztą, został zalany waszymi żałosnymi prowokacjami, aluzjami i wymianami zdań na poziomie pseudo-inteligentnym i pseudo-kulturalnym. Duże dzieci - aż się zbiera na akcelerację zwrotną...
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-09-22, 16:22   

Cytat Nikosia "Bardzo dobry wiersz! Dlatego nigdy nie bedę glosował na takich pseudopolityków, którzy traktują państwowy stołek za jedyne źródło dochodów. Trzeba wybierać ludzi, którzy są finansowo niezależni i zależy im na czymś więcej, niż nabijaniu własnej kabzy"
NIKOŚ puknij sie w głowe .Puszczewicz jak sam piszesz były klawisz.Więc jest w pełni niezalezny bowiem ma emeryturkę.Może spać spokojnie i mieć wszystko w d.........
.
Sam sobie chłopie przeczysz ,kto Cie czyta to sie smieje.
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-22, 16:52   

riccardo napisał/a:
NIKOŚ puknij sie w głowe .Puszczewicz jak sam piszesz były klawisz.Więc jest w pełni niezalezny bowiem ma emeryturkę.Może spać spokojnie i mieć wszystko w d.........
Sam sobie chłopie przeczysz ,kto Cie czyta to sie smieje.


Myślę, że u Ciebie jest cos nie w porządku z logicznym myśleniem. Przecież wyraźnie napisałem: na polityków powinno wybierać się osoby finansowo niezależne, bo nie mają interesu napychać swoich kieszeni korzystając z przywilejów tzw. władzy. Przeciwnie, ten kto nie ma za dużo pieniędzy ten traktuje zdobyty stołek np. burmistrza w większości wypadków tylko do dorabiania się, a nie uprawiania polityki. Na politykę trzeba mieć czas i chęci. Znam wielu tzw. radnych czy innych "poltyków", którzy martwią się wyłacznie o diety lub dodatkowe apanaże. Czy takie wyjaśnienie jest dla Ciebie łatwiejsze do przyswojenia?
0 UP 0 DOWN
 
zibi 


Wiek: 46
Dołączył: 12 Gru 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-22, 18:48   

ciekawe czy Pan Burmistrz weźmie udział w debacie :) chętnie przyjdę.
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-09-22, 21:26   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Wygląda na to, że Bolszewiki nie wiedzą, co to są skoordynowane działania, albo planowanie, mierzenie zamiarów na siły, realizacja planów i konsekwencja. No cóż... patrząc wokół - może faktycznie tego do tej pory brakowało naszemu Miastu?


Wygląda na to, że nowy tegoroczny narybek PO wie wszystko najlepiej i najbardziej... Czego wg Ciebie brakowało naszemu miastu? Może by tak dokładniej? Was? Hmmmm.... To się faktycznie niebawem okaże. Obyś nie miał racji.
Pytanie tylko, do kogo pijesz Franio, pisząc "Bolszewiki"? Bo obrażasz kogoś, tylko nie bardzo potrafisz zdefiniować, kogo? Może faktycznie doprecyzujesz? Bo, a nuż rzucasz obelgi do własnych towarzyszy partyjnych?...

Franco Zarrazzo napisał/a:
Czy poza tym, że SLD pierwsze ogłosiło swoich kandydatów, jest w stanie powiedzieć coś więcej? A już nie daj Bóg zrobić?

Powiadam Ci, że możesz się jeszcze zdziwić... Czy poza tym, że Dyrektor Puszczewicz (na chorobowym?) "rzuca rękawicę" obecnemu Burmistrzowi i wszystkim, którzy reprezentują partie polityczne i stowarzyszenia, PO w obecnym składzie jest w stanie powiedzieć coś więcej? A już nie daj Boże zrobić? W końcu nie od dziś PO w Brzegu funkcjonuje...

Franco Zarrazzo napisał/a:
Abstrakutasząc brzmi nieco mniej wulgarnie, imho.


A to już kwestia skojarzeń i/lub dobrego smaku. Jak widać, niektórzy mają z tym pewne problemy... Nie mnie jednak bawić się w psychologa, psychoterapeutę czy też innego doradcę...

Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie wiem, co się stało z banerkiem, natomiast nie pamiętam, aby było tam coś o "ogłaszaniu się kandydatem na burmistrza". Za to wyraźnie pamiętam: "Plany na przyszłość".

Tu pisałeś o banerku: http://www.forumbrzeg.pl/...er=asc&start=15

To czegoś teraz ja nie rozumiem. Jest tym kandydatem? Nie jest? Przedtem był? A teraz już nie? To kto ma kłopoty ze wzrokiem? Czepiasz się Bartka T. i PK, że nie dowidzą, a teraz u Ciebie kłopoty z pamięcią wychodzą... Brak konsekwencji czy też celowe działanie? Ratuj! Wytłumacz! Wyjaśnij! Skoro już od dawna "rzecznikujesz" forumowo PO i KP.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Poza tym nie widzę żadnego związku z Planami na Przyszłość z bliżej nieokreśloną przestrzenią tzw. "wiedzy o samorządzie".


A szkoda. Bo w końcu o Brzegu i obecnej władzy samorządowej to dyskusja. Więc tłumaczenie dość mierne jak na takich orłów politycznych, chcących "zmienić/ulepszyć/wykreować na nowo" nasze miasto.

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ignorancję z wiedzy samorządowej i zarządzania na przykładzie pewnego, znanego Urzędu, wykłada się niestety nawet na uczelniach wyższych. Czasami aż chciał się człowiek pod ziemię zapaść z tej "wiedzy i kompetencji", gdy koleżanki i koledzy z innych miast znacząco spoglądali na mnie...


Jaki to ostatnio Urząd jest najbardziej znany w mediach? Niech zgadnę... Czyżby o UMWO chodziło? Szkoda, że dotknęło Cię coś tak strasznego. Wszak kolega z Brzegu pochodzi i Brzeg dla niego najważniejszy teraz jest... Przez ostatnie cztery lata jakoś nie był... Ale co tam! Ważne, że się nawrócił.
Jeśli się mylę z mym domniemaniem, proszę popraw i oświeć mnie, bo nie lubię funkcjonować w ciemności!

Franco Zarrazzo napisał/a:
Przyczyn może być wiele. Chociażby "zrobić w końcu porządek z naszym miastem".

Bardzo źle się kojarzy robienie z kimś/czymś porządku. Nie rób nikomu, co Tobie nie miłe...
0 UP 0 DOWN
 
BeZet 



Wiek: 50
Dołączyła: 14 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: pewnie, że Brzeg

Wysłany: 2010-09-22, 21:29   

Oczywiście w ostatnim zdaniu miało być: Nie rób nikomu, co Tobie niemiłe...

A że poprawiać nie można, toteż dopisuję pod spodem, coby mi nikt błędu ortograficznego nie wytknął... :P
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chce, huczynskim, sie, zmierzyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu