Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Chcę się zmierzyć z Huczyńskim!
Autor Wiadomość
Młody_89 


Wiek: 34
Dołączył: 01 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-19, 22:57   

Zastanawiam sie dlaczego Pan Panie A. Ogonek (przeradny) nie wystartuje na stanowisko burmistrza Brzegu. Przecież za Panem przemawiają same atuty - długoletnia działalność w samorzadzie, długoletnie opisywanie brzeskiej rzeczywistości w lokalnej prasie. Pan dobrze wie w jakim kierunku powinien rozwijać się Brzeg a gaża burmistrza chyba lepsza jak radnego. Więc na co czekać? Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta!
Po co tylko krytykować brzeską rzeczywistość jak samemu można pokazać społeczeństwu jak się powinno rządzi mając w ręku realną władze.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-09-19, 22:58   

Wykształcenie nie przesądza o predyspozycjach do sprawowania urzędu burmistrza. Jednak już sam pomysł przekształcenia szacownego gimnazjum piastowskiego w więzienie w moich oczach zupełnie dyskwalifikuje tego pana i należy w związku z tym żywić obawy, że jako burmistrz będzie oglądał brzeskie sprawy przez pryzmat więziennego wizjera.
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-19, 23:03   Re: Chcę się zmierzyć z Huczyńskim!

[/quote] Dla mnie osobiscie P. Puszczewicz odpadfa jako kandydat na burmistrza Brzegu ,swego czasu był klawiszem i w dawnym gimnazjum chciał stworzyc jeszcze jedno więzienie ,dla mnie to totalna bzdura .
-[/quote]

Jestem ciekawy, jakiego typu zastrzeżenia masz w stosunku do byłych "klawiszy"? Masz jakieś złe wspomnienia z odsiadki? Ciekawe jakie zawody według Ciebie predysponują do stanowiska burmistrza? Może informatyk albo nauczyciel?

Co do próby stworzenia więzienia w gimnazjum piastowskim, to chyba nie pamiętasz w jakich okolicznościach padła ta propozycja. Przecież to była ewidentna intelektualna prowokacja, aby ruszyć ten temat. Uważasz, że byłoby lepiej doprowadzić ten obiekt do ruiny? Przecież dotychczas ŻADNE WŁADZE nie zajęły się tym tematem.
A może masz ciekawsze propozycje, co tam może być i skąd wziąć na to pieniądze?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-09-19, 23:13   

Kandydatura to też pewnie tylko ewidentny żart albo zwód dla zmylenia przeciwnika.
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-19, 23:22   Re:

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Kandydatura to też pewnie tylko ewidentny żart albo zwód dla zmylenia przeciwnika.


Nie odpowiedziałeś na istotne pytanie. Jakie pomysły miała czy ma nasza brzeska władza? Czy należy gimnazjum zburzyć?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-20, 00:11   

Każdy średniointeligętny człek wie, ze tego budynku zbużyć nie tyle nie można (bo to zabytek wpisany do rejestru) co nie wolno (bo to spuścizna). Zagospodarować. Owszem, ale nie jako więzienie!

nikoś napisał/a:
Co do próby stworzenia więzienia w gimnazjum piastowskim, to chyba nie pamiętasz w jakich okolicznościach padła ta propozycja. Przecież to była ewidentna intelektualna prowokacja, aby ruszyć ten temat.


To miał być żart? Były zdajsie na to fundusze, imć Komendant ówczesny oprowadzał radnych (w licznie dwóch) po gmachu... po co? Żeby ich sprowokować do dyskusji? Jakaś bzdura wierutna.

Szanowny Panie Przeradny (cokolwiek to dziś znaczy). Ja nie pytałem co można zrobić lecz co uczyni kandydat PO na by sprawę załatwić. Albo siedzisz w głowie tego kandydata, albo znasz jego palny bo np. jesteś w kręgu wtajemniczonych i zamierzasz z PO do Rady Miasta startować? Bo nie potrafię znaleźć innej przyczyny życzliwego podpowiadania kandydatowi PO na burmistrza Brzegu, skoroś przez 4 lata opluwał tę partie jak tylko się dało.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-20, 05:42   

nikoś napisał/a:
Jakie pomysły miała czy ma nasza brzeska władza?

To chyba trzeba zapytać PO. Chyba obecnego burmistrza 8 lat temu nie wystawiało w wyborach Stronnictwo Krasnoludków? Jeżeli KP wybory wygra, to też go z PO pewnie wyrzucą i za 4 lata będą promować jakiegoś autora opowiadań fantastycznych, a o KP będą mówić, że nie miał pomysłów, inspiracji i trzeba po nim "przywracać miastu należne miejsce" w szeregu.
0 UP 0 DOWN
 
damian1217 



Wiek: 44
Dołączył: 26 Maj 2010

UP 204 / UP 216


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-09-20, 16:45   

http://demotywatory.pl/20...ziej-demotywuje
Zobaczcie sobie fajny wierszyk!!!
0 UP 0 DOWN
 
nikoś 



Wiek: 64
Dołączył: 16 Wrz 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-20, 17:08   

Bartek T. napisał/a:
Każdy średniointeligętny człek wie, ze tego budynku zbużyć nie tyle nie można (bo to zabytek wpisany do rejestru) co nie wolno (bo to spuścizna). Zagospodarować. Owszem, ale nie jako więzienie!


Każdy średniointeligentny człek wie, że "inteligent" nie pisze się przez "ę". Również nie pisze się "zdajsie" tylko "zdaje mi się". Ale to tak na marginesie.
Nie wiem, czy pamiętasz, że w Gimnazjum Piastowskim mieściła się szkoła Policji i SB. Uważasz, że to w porządku? Albo, że obecne władze miasta NIC nie robią od lat i doprowadzają ten przepiękny budynek do ruiny? To jest lepsze? Propozycja miała na celu zwrócenie uwagi na problem tego zabytku. Niestey, obecny Burmistrz nawet palcem nie kiwnął. A przecież powinien starać się o środki finansowe. Powinien monitować do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. I co? Zrobił cokolwiek?

A tak dla podtrzymania intelygentnej dyskursji - dlaczego uważasz, że nie można tam zrobić więzienia lub przytułku dla bezdomnych? Albo cokolwiek innego, aby nie dopuscić do tragedii? Nie twierdzę, że to idealne rozwiązanie, ale jakieś jest. Powstrzyma rujnację tego zabytku. Później mozna tam zrobic coś innego.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-09-20, 18:43   

nikoś napisał/a:
Później mozna tam zrobic coś innego.

już widzę jak ktoś pierdel zamienia na coś innego później... Dla podtrzymania inteligentnej dyskusji zaproponuję nowe hasło wyborcze dla najlepszego kandydata "Brzeg - miasto więzień"!

nikoś napisał/a:
A tak dla podtrzymania intelygentnej dyskursji

Zanim zaczniesz poprawiać innych za literówki zacznij od siebie - nie ma czegoś takiego jak dyskursja. Coś gdzieś usłyszałeś, ale chyba nie za dobrze wiesz gdzie i co. Dyskurs owszem jest takie słowo, ale to nie to samo co dyskusja.
A w ogóle to ta dyskusja nie ma sensu. Koń jaki jest każdy widzi. Ciekawe czy marszałek Sebasta wyciągnie zapowiadane konsekwencje...
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-20, 20:10   Re: Chcę się zmierzyć z Huczyńskim!

Jestem ciekawy, jakiego typu zastrzeżenia masz w stosunku do byłych "klawiszy"? Masz jakieś złe wspomnienia z odsiadki? Ciekawe jakie zawody według Ciebie predysponują do stanowiska burmistrza? Może informatyk albo nauczyciel?

Zaspokoje Twoja ciekawosc ,nie siedzialem ,natomiast nigdy nie popre nikogo na burmistrza kto pochodzi z tzw. słuzb mundurowych .Mogą być bardzo dobrzy jako klawisze ,wojskowi ,policjanci ,ale menadzerow z nich nie zrobisz .Zreszta jak donosi prasa P. puszczewicz ostatnio za bardzo sie nie popisal wrecz odwrotnie
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-09-20, 20:53   

nikoś napisał/a:
Nie odpowiedziałeś na istotne pytanie. Jakie pomysły miała czy ma nasza brzeska władza? Czy należy gimnazjum zburzyć?
Nie odpowiedziałem, bo takie pytanie nie padło i nie moja to rzecz, świecić oczami za obecną władzę.
nikoś napisał/a:
Nie wiem, czy pamiętasz, że w Gimnazjum Piastowskim mieściła się szkoła Policji i SB. Uważasz, że to w porządku?
Otóż okazuje się, że tamten poroniony pomysł można jednak przebić.
nikoś napisał/a:
A tak dla podtrzymania intelygentnej dyskursji - dlaczego uważasz, że nie można tam zrobić więzienia lub przytułku dla bezdomnych? (..) Później mozna tam zrobic coś innego.
A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości,którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu! :D
Trifonas napisał/a:
Dla podtrzymania inteligentnej dyskusji zaproponuję nowe hasło wyborcze dla najlepszego kandydata "Brzeg - miasto więzień"!
A może by tak nawiązać do chlubnych brzeskich tradycji i odbudować cuchthauz? :D
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-09-20, 21:34   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
A może by tak nawiązać do chlubnych brzeskich tradycji i odbudować cuchthauz?


Dziedzicu, proszę, oświeć mnie - ignoranta lokalnej historii ;) Może być PW, choć inni też pewnie chętnie się dowiedzą czym "cuchthauz" był.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-09-20, 21:35   

"Cuchthauz", jak znam życie, był błędem zamierzonym. Pewnie Dziedzic nie na Ciebie liczył :wink:
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-20, 21:43   

" Brzeski Zuchthause " - taki wątek jest w dziale historycznym.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: chce, huczynskim, sie, zmierzyc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu