Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Zbiórka nakrętek - www.nakretkomania.pl - POMÓŻ I TY !
Autor Wiadomość
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-14, 16:49   

wszystko myślę że było by do załatwienia, druga ważna sprawa: kto to będzie z każdej wioski zabierał? Napewno sołtysi by się na to nie pisali, a ja nie jestem zmotoryzowany aż tak żeby co tydzień to zabierać :)
0 UP 0 DOWN
 
daria 
z.o.ł.z.a.



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Paź 2007

UP 1 / UP 1


Skąd: Kościerzyce/Brzeg

Wysłany: 2010-10-14, 19:58   

Mogę opróżniać Kościerzyce i Skarbimierz :)
pewnie na każdej wsi kogoś by się tam znalazło do opróżniania tego...
0 UP 0 DOWN
 
matuni 


Wiek: 44
Dołączyła: 28 Wrz 2010

UP 5 / UP 0



Wysłany: 2010-10-15, 11:32   

hym.................nie wiem od czego mam zacząć jestem mile zaskoczona tym co dla nas robicie.Chcielibyśmy Wszystkim Wam podziękować za okazałą pomoc i zainteresowanie chorobą mojego synka.dziękuje również batuni czyli Aleksandrze. K. za to że zaczeła tą całą akcję,dziękuje tym którzy wspierają akcje nakrętkomania,Sponsorom no i chyba najbardziej Mańkowi bez ciebie Marcinku to wszystko by tak daleko nie zaszło.Dziękujemy z całego serca.Mateuszek z mamą :)
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-18, 21:51   

Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi kasuj, który podał mi numer do PWC Odra Brzeg - dzięki temu przeznaczyli dla nas dzisiaj masę worków PP.

Również Pawłowi z TVP OPOLE, przez niego nie wiem teraz gdzie mam ręce włożyć :D


I zapraszam wszystkich do zbierania ---> wrzucania ----> pomagania Mateuszowi :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-10-18, 22:31   

ManiekBRG! napisał/a:
Również Pawłowi z TVP OPOLE, przez niego nie wiem teraz gdzie mam ręce włożyć :D

Paweł też się cieszy, że mógł pomóc :evil:
Teraz więcej osób dowiedziało się o akcji, a to oznacza, że coraz bliżej do tego, by Mateusz mógł postawić swoje samodzielne kroki.
Osobiście przerzuciłam się z wody 1.5 litrowej na butelki 0.5 litrowe - zawsze to więcej nakrętek, a przecież każda się liczy.
Ostatnio zmieniony przez Kathia 2010-10-18, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-21, 17:23   

Cytat:
Cały Brzeg zbiera nakrętki dla chorego Mateuszka

Nakrętkomania to akcja, którą rozkręcił Marcin Porzucek. 18-latek z Brzegu przeczytał na lokalnym forum internetowym apel rodziców 4-letniego Mateuszka.

- Szukamy wszelkich sposobów, bo syn musi przechodzić kosztowną rehabilitację, żeby zacząć chodzić. A marzeniem jest uzbierać pieniążki na operację oka, na które nie widzi - mówi Iwona Lenartowicz, mama Mateuszka. - I dlatego na próbę napisałam o zbiórce plastikowych nakrętek. A Marcin podchwycił to i niesamowicie rozkręcił akcję. Na początku myślałam: co taki chłopiec może zrobić. Ale okazało się, że może dużo - śmieje się pani Iwona.

Marcin najpierw rozreklamował zbiórkę na lokalnym forum internetowym, potem znalazł sponsorów na plakaty i rozkleił je po całym Brzegu, wreszcie włączył w akcję szkoły, sklepy i instytucje.

Efekt: ma już ponad 240 tysięcy nakrętek!

- Za kilogram, na który wchodzi około 400 nakrętek, płacą w skupie pod Katowicami około złotówki, więc już trochę uzbieraliśmy - wylicza Marcin.

Odzew na apel jest bardzo szeroki i już wykroczył poza Brzeg, bo nakrętki przysyłali nawet mieszkańcy Opola czy Czarnowąs.

- Teraz chętnie znalazłbym kogoś w Opolu, kto pomógłby mi w odbiorze nakrętek, bo coraz więcej osób dzwoni z pytaniem, jak je dostarczyć - dodaje Porzucek.

O szczegółach akcji i chorobie Mateuszka można poczytać na stronie internetowej: nakretkomania.pl.


Tak właśnie dzisiaj można było przeczytać na portalu www.nto.pl
0 UP 0 DOWN
 
waldi_w 

Wiek: 47
Dołączył: 26 Sty 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-10-21, 21:12   

[quote="ManiekBRG!"]Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi kasuj, który podał mi numer do PWC Odra Brzeg - dzięki temu przeznaczyli dla nas dzisiaj masę worków PP.

Polecamy się na przyszłość ;)
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-21, 21:17   

waldi_w, nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogliście :) teraz nie mam problemów z trzymaniem nakrętek oraz pieniądze które bym wydał poszły na plakaty które jeszcze bardziej rozreklamują akcję.

Jeszcze raz dziękuję :)
0 UP 0 DOWN
 
NieuczesanyMotyl 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-22, 18:25   

:!: :!: Myślę, że to znakomity pomysł... Warto wspierać takie idee. Zbierajmy nakrętki!! :)
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-10-23, 09:20   

No i Paweł z TVP Opole dostarczył mi wczoraj kolejne dwa worki - tym razem od dzieciaków z opolskiego przedszkola :wink:
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-25, 15:20   

Przeprowadziłem dzisiaj rozmowę z Wójtem Gminy Lubsza p. Wojciechem Jagiełłowiczem, z rozmowy wynikło że jest bardzo chętny do pomocy i udostępni miejsce na pojemniki [nakrętki]. Pojemniki miałyby znajdować się obok koszy na butelki ZGO.

Lecz teraz pytanie do Was jako forumowiczów:
- Jak miały by wyglądać pojemniki[jedyny warunek to taki że mają być na słupku, nie mogą leżeć na ziemi] ?
- Jaki napis lub tekst na pojemniku przykuwał by Waszą uwagę?
- Czy byłby ktoś z różnych wiosek kto by opróżniał pojemniki, a przy większej ilości bym je od niego odbierał ?
0 UP 0 DOWN
 
aduska03xD 


Wiek: 29
Dołączyła: 28 Paź 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-10-28, 12:24   

pocmon napisał/a:
U nas także zorganizowano taką akcję.!!! Bardzo mi się podoba, ponieważ dzięki niej możemy zdobyć jeden dzień bez pytania!!! :lol:

Mi tez sie bardzo podoba ta akcja i w zeszlym miesiacu moja klasa wygrala dzien bez pytania, ktory wykorzystalismy kiedy mielismy najgorsze lekcje...
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-10-28, 20:20   

UWAGA !

Poszukujemy osoby bądź firmy która za sponsorowała by nam zakup materiałów potrzebnych do zrobienia 5 pojemników na cele akcji. Pojemniki znajdowały by się w 5 miejscowościach najprawdopodobniej były by to: Kościerzyce, Lubsza, Pisarzowice, Michałowice, Mąkoszyce. Do tych pojemników będzie można wrzucać nakrętki będą one obok tych co ma ZGO do wrzucania butelek.

Akcja jest w 100% charytatywna, plakaty i inne koszty zostały pokryte z darowizn sponsorów.


Jeśli ktoś chciałby wpłacić pieniądze na zrobienia pojemników proszony jest o kontakt PW w celu omówienia szczegółów.

Całkowity koszt zrobienia tych pojemników to około 250 zł

=======================================
Wpłacili nam:
Bartek(alleceno)
Pizzeria De La Vera


Dziękujemy bardzo za każdą wpłatę, złotówkę, grosz !

EDIT:
Chciałbym bardzo podziękować Alleceno i pizzerii De La Vera za okazane wsparcie !
Kwota którą napisałem powyżej właśnie otrzymałem, a to wszystko dzięki tym w/w osobom.

Jeszcze raz dziękuje w imieniu swoim i Mateusza :)
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-12, 21:57   

Pojemniki powinny być w 5 miejscowościach od 22.11.2010 r.

:)
Jeszcze raz dziękujemy sponsorom .
0 UP 0 DOWN
 
KS 
.rześka osóbka.



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączyła: 24 Kwi 2005

UP 18 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-11-14, 15:41   

Dziś będąc na BLK, zobaczyłam że w koszu jest masa pustych butelek po wodach mineralnych...

Czy nie można było by na sali sportowej postawić takiego pojemnika?
Ewentualnie wyrzucać same butelki a nakrętki zbierać...?
Po takich zawodach, zawodnicy wypijają litry wody, a nakrętki się marnują :(
Szkoda.

Pomyślcie zarówno organizatorzy BLK'i jak i organizatorzy akcji o tym :)

POZDRAWIAM!
Ostatnio zmieniony przez KS 2010-11-14, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: nakretek, pomoz, ty, www.nakretkomania.pl, zbiorka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu