Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
PIS zwija struktury lokalne...
Autor Wiadomość
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-09-04, 19:07   PIS zwija struktury lokalne...

quote]Prezes PiS Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury tej partii na Pomorzu – pisze „Rzeczpospolita”. Działacze tej partii muszą zapisać się ponownie do Prawa i Sprawiedliwości jeśli chcą dalej działać.

Jacek Kurski, jeśli nadal chce działać w PiS, musi się ponownie zapisać do partii (fot. PAP/Adam Warżawa)
Według „Rzeczpospolitej”, pomorskie struktury partii mają być przebudowane, jednak nie będą już tego robić eurodeputowani Jacek Kurski i Tadeusz Cymański. Pełnomocnikiem odpowiedzialnym za odbudowę struktur została Anna Foltyn-Kubicka.

Foltyn-Kubicka powiedziała, że decyzja o rozwiązaniu od 1 września lokalnego zarządu i powołaniu nowych pełnomocników powiatowych w okręgu, wynika z „chęci wzmocnienia i rozwoju struktur partii przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi w województwie pomorskim”. – Jesteśmy w mateczniku Platformy Obywatelskiej i musimy się szalenie skoncentrować na wyborach samorządowych, po prostu ostro wziąć się do pracy – tłumaczyła Foltyn-Kubicka.

Jeden z członków partii powiedział dziennikowi, że struktury PiS na Pomorzu praktycznie nie istnieją. W niektórych miastach, na przykład w Malborku kierowanym przez Cymańskiego, realnie do PiS należało 6 osób, reszta to były martwe dusze – mówi „Rzeczpospolitej” członek władz partii.

Cymański odpowiada, że „te informacje o liczbie członków są błędne a przynajmniej nieścisłe”. – Ja mam wprawdzie skromne koło, ale na pewno nie sześcioosobowe, jest dużo więcej osób – stwierdził.

Pomorski poseł PiS Andrzej Jaworski poinformował, że w okręgu gdańskim partia ma ok. 250 zweryfikowanych (tzn. płacących składki – red.) członków. W ostatnich wyborach parlamentarnych i do sejmiku województwa PiS w Pomorskiem uzyskało ok. 27 proc. poparcie wyborców.

Według nieoficjalnych informacji Radia Gdańsk, władze okręgu gdańskiego PiS zostały rozwiązane, żeby wykluczyć z ich struktur ludzi popierających europosłów Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego.

Decyzję o rozwiązaniu podjął Komitet Polityczny PiS. Na jego czele stoi Jarosław Kaczyński. Według „Rzeczpospolitej”, na posiedzeniu komitetu sam prezes partii optował za takim rozwiązaniem.

W województwie pomorskim PiS ma dwa okręgi pokrywające się z okręgami wyborczymi do parlamentu. Szefową drugiego, gdyńsko-słupskiego jest posłanka Jolanta Szczypińska. W tym okręgu Komitet Polityczny nie dokonał żadnych zmian.Źródło: TVP Info[/quote]

Jarek zaczął konsolidować swoją partię w obliczu kolejnego kryzysu wewnętrznego. Wszak od dawien wiadomo, iż prezes czuje się najlepiej w oblężonym okręcie. Nic to, że oblężenie ma charakter w większości schizofreniczny. Zawsze znajdzie się jakiś powód. A że część wyborców to kupuje, cóż ich wybór (gdzieś trzeba kanalizować pewien odsetek dawnych zwolenników LPR, AWSu itp.).

Nie od dziś główną zasada, jaką kieruje się ta partia jest polityka MBaW działaczy (patrz ostatnie wybory władz partii).
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-04, 21:25   

I to mi się podoba ,niech cały ten pis się zwinie .
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-05, 05:51   

Można tylko przyklasnąć i sekundować z nadzieją , że takie działania obejmą i inne regiony oraz spowodują w przyszłości dostrzeżenie przez Prezia konieczności dokonania restrukturyzacji i modernizacji szeregów PiS, czego efektem będzie odwołanie Jarka przez samego Jarka ( jako jedynego posła tej żenującej partii ) i ponowne wstąpienie we własne szeregi . :D
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-09-05, 19:05   

brzeżanin napisał/a:
I to mi się podoba, niech cały ten pis się zwinie.
Niewskazane byłoby zwinięcie całego PiSu. Jak już pisałem wcześniej kanalizuje część poglądów elektoratu bardziej na prawo. Brak ich wyraziciela w publicznej sferze mógłby skończyć się powstaniem pola dla niepożądanych zachowań (sytuacja z Krakowskiego Przedmieścia to przy tym pikuś). A tak przynajmniej mamy sytuację jasną, klarowną i łatwa dla zinterpretowania.

Jak to stwierdził ostatni banita z PISu: z takim prezesem nie wygrają, bez niego nie przetrwają. Jarek jest gwarantem stałego grona wyborców na tyle małego żeby już nigdy samemu nie rządzić. Te same powody powodują brak zdolności koalicyjnej PISu (może poza obrotowym PSL, który jest jednak coraz słabszy).

Pierwszy cytat odnosi się także do formy PO. Bez Jarka (prawdziwego, a nie malowanego) nie wygrają, bez niego nie przetrwają. Do tego dochodzi strach przed oddaniem władzy.

Konkludując, mamy PIS skłócony wewnętrznie z autorytarnym przywódcą. Takim, który najlepiej czuje się będąc w oblężeniu. Bez przyjaciół i możliwości zdobycia nowych (chyba nawet PSL nie chciałby podzielić losu przystawek z Samoobrony i LPRu).

Z drugiej strony PO, skupiona na kreowaniu własnego wizerunku na kontrze w stosunku do PISu.

Zaiste piękny POPISowy UKŁAD :D

Zawsze jest jednak alternatywa, wbrew temu co słyszymy od 2005 roku :wink:
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-05, 21:08   

Nasi politycy już niejeden raz pokazali gdzie maja naród i przypominają sobie o nim przed wyborami ,ale to co reprezentuje pis i a właściwie jej szefunio to totalna porażka przeciwieństwo demokracji .Oby jak najprędzej to towarzystwo odeszło w czortu .Prywata to siła napędowa naszych tzw. elit politycznych ,strach pomyśleć dokąd to towarzystwo zaprowadzi nasz kraj
0 UP 0 DOWN
 
Daro_60 


Wiek: 63
Dołączył: 05 Sie 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-09-05, 23:08   

Na pewno w tym, co piszecie o PiS-ie to macie sporo racji, ale proszę nie zapominać dla równowagi także o PO i jego liderze Tusku. A oni to co, same aniołki? Nigdy obietnic wyborczych nie dotrzymują. W awanturach politycznych Giertych przy Niesiołowskim i Palikocie to "cienki Bolek". Więc jak przyjdą wybory parlamentarne, to strach będzie pójść do wyborów, bo na kogo głosować, aby w kraju nie było jeszcze gorzej? Może poprosić UE, aby w Polsce wprowadziła zarząd komisaryczny, to może wtedy naszym mediom łatwiej się uda ustalić i podpowiedzieć wyborcy kto w Polsce nie powinien rządzić, bo na razie jak się je słucha i ogląda, to można tylko na "wczasach" w Branicach wylądować. A jak się dookoła dobrze rozejrzymy, to z łatwością da się zauważyć, że ludziom w kraju z roku na rok żyje się coraz gorzej.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-07, 21:43   

Daro_60 napisał/a:
Na pewno w tym, co piszecie o PiS-ie to macie sporo racji, ale proszę nie zapominać dla równowagi także o PO i jego liderze Tusku.

Zapomnij... Na forum Pro PO chcesz, aby ktoś źle pisał o Najjaśniejszym Donaldzie "Słońce Peru" Tusku? Jak nie jedziesz po Kaczyńskim to jesteś pis-iorem i moherem, więc lepiej się nie wychylaj.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-09-07, 22:11   

Mylisz się Emill. Ja wiem, że PIS chce zawsze obrócić kota ogonem i skierować wzrok potencjalnych wyborców na blask naszego Słońca Peru. Powiedz, czego się tak PIS boi? Wszędzie są jakieś tarcia, spory dotyczące koncepcji czy nawet poważne kryzysy wewnętrzne. Tylko nie w PIS.

A co do Platformy Obywatelskiej. Jest to partia wybitnie medialna, która odrobiła zadanie głównie z PR. Dodatkowo wzmacnia ją PISowska retoryka opierająca się na historycznych oraz najnowszych sporach. Mając do czynienia z przeciwnikiem nijakim, sami tacy się stali. Postawili na krótką ławkę ludzi medialnych, zaniedbali tworzenie struktur fachowców (teraz próbują to nadrabiać ściągając społeczników skąd się da).

Ławeczka PO jest jednak coraz krótsza. To widać w strukturach rządu, sejmu (casus Tuska stolarza), a najbardziej w samorządach (patrz nasza opolska platforma).

O działaniach stricte uderzających w społeczeństwo (podwyżki oraz nowe podatki) wystarczająco dużo się mówi.

A wracając do tematu gdyby nie PIS, PO straciłaby szybko władzę.

A ode mnie, nie wybierajcie POPISowego UKŁADU. Ma on na celu utrzymanie przywilejów w gronie tych samych osób ciągle zmieniających szyldy partyjne.
0 UP 0 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-09-08, 16:02   

Tu nie chodzi o brzydkie pis i cacy po ,ja wcześniej napisałem ,,nasi politycy już niejeden raz pokazali gdzie mają naród '' itd. a wiec to o wszystkich tzw . elitach politycznych .Pis wcześniej jako Porozumienie Centrum ,Po wcześniej jako Kongres Liberalno -Demokratyczny ,cały czas przy korycie i oto im chodzi . Ale Pis to wieczne jątrzenie ,budzenie demonów przeszłości a przede wszystkim pęd do władzy ,nawet biorąc takich koalicjantów jak LPR I SAMOOBRONNA .
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-09-08, 17:44   

Do czego ten jarkacz zmierza. Dzisiaj zawiesił przydupaskę Elżbietę. Jakubiak. A jeszcze rano się jemu starała przypodobać w mediach, choć nie wiedziała co powiedzieć i była jakaś zamroczona, plątała się w wypowiedziach. Po tej info powiedziała, że jest zaskoczoną tą decyzją i nic nie wie. W końcu to niby nie moja sprawa, lecz ich wewnętrzna. Ale to tylko jest pozorne, bo płacę podatek na tą dziwną partię.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-09-08, 17:51   

Czyszczenie szeregów partii przez Jarosława Kaczynskiego ciag dalszy:

Cytat:
Posłanka Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości – te nieoficjalne informacje potwierdził w środę poseł Arkadiusz Czartoryski, szef okręgu, z którego Jakubiak startowała do Sejmu.

Jakubiak była członkiem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich; wcześniej pełniła funkcję ministra sportu w jego rządzie; była też szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Powiedziała za dużo?

W niedawnym wywiadzie dla tygodnia „Wprost” Jakubiak skrytykowała Zbigniewa Ziobrę. Nie można wykluczyć, że to właśnie ten wywiad był powodem zawieszenia jej w prawach członka klubu.

Jakubiak powiedziała w nim między innymi, że były minister sprawiedliwości nie miał żadnego pomysłu na kampanię wyborczą Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich i nie powinien krytykować jej autorów. „Opowiadanie, że on mógłby doprowadzić do zwycięstwa... Równie dobrze mogę powiedzieć, że ja będę wysoką brunetką" – mówiła Elżbieta Jakubiak. Posłanka PiS-u negatywnie odniosła się także do zmiany wizerunku Jarosława Kaczyńskiego po zakończeniu kampanii wyborczej na bardziej radykalny.

Dopytywana, czy błędem członków sztabu Kaczyńskiego było udanie się na urlopy po kampanii, odparła: „okazało się, że w polityce nie ma odpoczynku. Ja już to kiedyś widziałam i powinnam być mądrzejsza”. Na pytanie, dlaczego Jarosław Kaczyński nie odróżnia dobrej strategii od marnej, powiedziała: „Widzi, ale nie widzi, gdzie jest jego oparcie. Sądzę, że po kampanii uznał, że jesteśmy słabsi”.
[...]
Więcej: TVP Info


Następni w kolejce do odstrzału "liberałowie" Poncyliusz i Kluzik-Rostkowska. Plus wszyscy o podobnych poglądach do najniższego (w domyśle "samorządowego") poziomu.

Mam nadzieje, że Jacek jeszcze w PISie jest. Czy aby podobny powód towarzyszy zniknięciu naszego brzeskiego frontmena prawych i sprawiedliwych :evil:
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-09-08, 18:15   

To jakaś paranoja, gdzie ten człowiek zmierza, całkowice się facet pogubił. Dzisiaj o 20,00 E.Jakubiak będzie u Moniki w TVN24 w" kropce nad i "
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-08, 20:43   

Jarek ma naleciałości komunistyczne , nawet leninowski. Kto odważy się podważyć jedynie słuszną i obowiązującą linię partii odsuwany jest w polityczny niebyt. Jarek żałuje , że cholerna demokracja nie pozwala dokonać czystki na wzór stalinowski. :mrgreen:
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-09-08, 22:17   

Ale ja jednego nie rozumiem... co wam do tego, co koleś robi w swojej partii, którą założył i którą rządzi od początku? Skoro Kaczyński chce mieć przy sobie ludzi, którym ufa, którzy działają w partii a nie tylko są "na papierze" to chyba dobrze?
Jak Kaczyński zmieni kolor ścian w sypialni też będziecie się tym tak ekscytować?
0 UP 0 DOWN
 
tytus 


Wiek: 78
Dołączył: 16 Gru 2008

UP 6 / UP 0



Wysłany: 2010-09-08, 22:24   

Jak co nam do tego ? Przecież partie, które weszły do Sejmu, a nawet te ,które uzyskały próg wyborczy ( bodajże 3 % ) mają dotację z budżetu państwa. A budżet państwa składa sie m.in. z naszych podatków. Ja nie chce płacić na takiego szaleńca i dziwacznego wodza. To polityczny gangster !
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lokalne..., pis, struktury, zwija


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu