Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Praca w Brzegu!!!!!!!!!Beznadzieja
Autor Wiadomość
Kaspersky 


Wiek: 36
Dołączył: 10 Cze 2005

UP 15 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-10, 23:52   

Nie od dzisiaj wiadomo, że instytucja "państwa" w Polsce jest opacznie realizowana. Na chłopski rozum powinien to być taki twór (grupa ludzi), wewnątrz którego powstają możliwie najlepsze warunki do życia. Chodzi tu m.in. o odpowiedni system edukacyjny i tworzenie miejsc pracy.

Tylko że "państwo" poza sektorem publicznym nie ma za wiele do gadania. Idea socjalizmu wzięła w łeb i teraz chcąc nie chcąc kapitał jest w rękach prywatnych... A przedsiębiorcy to wbrew pozorom tacy sami ludzie jak my; oni też muszą płacić podatki i tak sterować przepływem pieniężnym, żeby firma utrzymała się "na powierzchni".

Moim zdaniem najlepiej jest sobie jak najszybciej uświadomić, że "państwo" się mną nie zaopiekuje i sam to powinienem zrobić. Własna działalność - świetny pomysł, ale początki wcale nie są takie różowe. Nie mniej jednak warto działać na własną rękę i "rzucić życiu wyzwanie" :)

---

Co do opisanej tu sytuacji polecałbym przede wszystkim wytrwałość. Na pewno jest gdzieś pracodawca, który wyżej sobie ceni takie czy inne usposobienie kandydata, niż jego doświadczenie.

Do tego konieczne jest pozytywne myślenie. Dołując się czy po prostu poddając możemy po prostu nie zauważyć okazji, jakie mamy przed nosem.

Jeżeli masz z tym problem, możesz się posiłkować medytacją; świetnie wpływa na samopoczucie, a odpowiednio praktykowana pozwala uwierzyć w siebie.

Najistotniejsze według mnie to wprawić swój umysł w stan, w którym będziesz się znajdować, kiedy już będziesz miała pracę. Innymi słowy pokaż swojej podświadomości, jaki jest Twój stan pożądany. Zdziwisz się, jak to wpłynie na Twoje zachowanie, motywację do poszukiwania pracy i pomysłowość podczas jej szukania :)

---

Jeżeli należysz do intuicyjnych osób i wierzysz, że wszystko zaczyna się w głowie i miałabyś jakieś wątpliwości - daj znać. Umysł to potężne narzędzie, trzeba się tylko nauczyć z niego korzystać.
0 UP 0 DOWN
 
domi25 


Wiek: 36
Dołączyła: 05 Wrz 2012

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2012-09-05, 08:00   

Witam widze ze nie tylko ja mam problem z pracą a kąkretnie z jej brakiem.Mąż muj pracuje za granicą mamy 4letnią córkę i poszła do przedszkola to ja zaczęłam szukać pracy na jędną zmiane,to mi powiedzieli że zapomnij i albo pracuję na 3 lub 2zmiany albo wogóle.I co ja mam teraz zrobic jak mi niema kto odebrać córki i mieszkam 45kilometrów od rodziny męża i swojej :( :( :( :(
Ostatnio zmieniony przez yasiu 2012-09-05, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
bzzq 



Wiek: 47
Dołączył: 21 Lip 2012

UP 115 / UP 134



Wysłany: 2012-09-05, 14:18   

Ze slownikiem ortograficznym posiedziec? ;)
A jesli chodzi o zmiany, to w dzisiejszych czasach to juz chyba norma..
0 UP 1 DOWN
 
LiuKhongSum 


Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009

UP 205 / UP 73



Wysłany: 2012-09-05, 22:49   

Wypowiedź poniżej krytyki. Narzekasz na to że w Brzegu jest mimo wszystko praca, ale nie w godzinach, które Tobie by pasowały? Szkoda słów bo pracodwaca nie jet dla Ciebie tylko Ty dla pracodawcy. Z takim podejściem do pracy nie przyjąłbym Cię jakby mi jeszcze ktoś chciał dopłacić.
Ostatnio zmieniony przez LiuKhongSum 2012-09-05, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
omael88 


Wiek: 35
Dołączyła: 01 Gru 2009

UP 28 / UP 16



Wysłany: 2012-09-06, 10:48   

domi25 napisał/a:
Witam widze ze nie tylko ja mam problem z pracą a kąkretnie z jej brakiem.Mąż muj pracuje za granicą mamy 4letnią córkę i poszła do przedszkola to ja zaczęłam szukać pracy na jędną zmiane,to mi powiedzieli że zapomnij i albo pracuję na 3 lub 2zmiany albo wogóle.I co ja mam teraz zrobic jak mi niema kto odebrać córki i mieszkam 45kilometrów od rodziny męża i swojej :( :( :( :(



Możesz założyć własną działalność i wziąć dotację z Urzędu Pracy.
W Urzędzie Pracy możesz popytac się o jakieś kursy, wtedy łatwiej będzie znaleźć jakąś pracę.
Możesz tez być wolONtariuszką, Fundacja Rozwój poszukuje w tej chwili wolontariuszy, sama się nad tym zastanawiam.
Ostatnio zmieniony przez omael88 2012-09-06, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-09-06, 13:14   

omael88 napisał/a:
Możesz tez być wolątariuszką

Przecież wolontariat to nie praca - w rozumieniu pracy zarobkowej.

Poza tym kolejna osoba powinna posiedziec ze słownikiem ortograficznym. :shock:
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-09-06, 13:23, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 0 DOWN
 
omael88 


Wiek: 35
Dołączyła: 01 Gru 2009

UP 28 / UP 16



Wysłany: 2012-09-06, 13:30   

chmurkolistna napisał/a:
omael88 napisał/a:
Możesz tez być wolątariuszką

Przecież wolontariat to nie praca - w rozumieniu pracy zarobkowej.

Poza tym kolejna osoba powinna posiedziec ze słownikiem ortograficznym. :shock:



Zwyczajna pomyłka z tą wolontariuszką...każdemu się zdarzy.... tym bardziej że użyłam tego słowa dwa razy z inną pisownią....ot jest się czego przyczepić.... :/
Wolontariat to nie jest praca zarobkowa, ale skoro takowej nie może znaleźć i nic nie robić to dobry sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a w dodatku wpisany wolontariat w CV zawsze się przyda :D
Ostatnio zmieniony przez omael88 2012-09-06, 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-06, 13:55   

Za wolontariat chyba się należą jakieś składki - nie pamiętam dokładnie, ale nawet praca bez wynagrodzenia w tym wypadku, bonusuje. Sprawdzę wieczorkiem w ustawie o poż. publ. i wolontariacie oraz ustawach pokrewnych. Albo sprawdzi ktoś nieco bardziej obcykany w prawie ;) .
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-09-06, 15:50   

omael88 napisał/a:
Wolontariat to nie jest praca zarobkowa, ale skoro takowej nie może znaleźć i nic nie robić to dobry sposób na wykorzystanie wolnego czasu,

Jak ktoś sam sobie nie potrafi zorganizowac wolnego czasu to może i jest jakiś sposób. Zawsze jednak sądziłam, że wolontariuszem jest się z pasji i powołania, a nie po to aby wyrwac się z nic nie robienia.

omael88 napisał/a:
każdemu się zdarzy.... tym bardziej że użyłam tego słowa dwa razy z inną pisownią....ot jest się czego przyczepić.... :/

No to jeszcze lepiej! Tym bardziej jest się czego 'przyczepic'. Ogarnij się zatem.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-09-06, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
omael88 


Wiek: 35
Dołączyła: 01 Gru 2009

UP 28 / UP 16



Wysłany: 2012-09-06, 16:21   

Od jakiegos czasu wypowiadam sie na tym forum chcąc udzielić odpowiedzi na czyjeś pytanie w pozytywmy sposób i spośród wielu wypowiedzi w danym temacie zawsze się znajdzie jakaś osoba, która zaczyna się czepiać słówek, nie czyta ze zrozumieniem oraz zwraca uwagę na wszystkie inne rzeczy nie dotyczące tematu, tylko po to aby doprowadzić do pewnych toksycznych wypowiedzi....halllooo ludzie, aż czasem się odechciewa udzielać jakichkolwiek wypowiedzi....rozumiem że jeśli ktoś wali rażące błędy to można zwrócić uwagę ale jak tak każdy zacznie wytykać innemu literówkę LUB JAKIŚ POJEDYNCZY BŁĄD to chyba nie o to tutaj chodzi.... ehhhh...

Nawet nie mam zamiaru komentować więcej tego typu wypowiedzi w tym wątku, bo jest to strasznie dziecinne i zaśmieca forum.

Co do tematu:

Wolontariat może być dla tej osoby pomysłem do spełnienia się w danej dziedzinie i doświadczenia czegoś nowego. Jest to też propozycja z mojej strony tak jak dwie pozostałe, a nie nakaz :D
Ostatnio zmieniony przez omael88 2012-09-06, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2012-09-06, 21:16   

omael88, bo to niby nie jest rażący błąd? Poza tym 'ą' oraz 'o' i 'n' leżą zupełnie gdzie indziej na klawiaturze. Ponadto do 'ą' trzeba jeszcze wcisnąć 'Alt' więc hmm... literówka? Wiem, wiem trudno przyznać się do błędu ortograficznego. O niebo łatwiej brnąć w bezsensowne wykręty.

Kończąc ten :offtopic: zdania swojego nie zmieniam, tym bardziej, że:
Cytat:
Z10. pisania młodzieżowym slangiem ,popełniania dużej liczby błędów ortograficznych. dbamy o styl wypowiedzi!
To z Regulaminu ForumBrzeg.pl Część C. Zakazy.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2012-09-06, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-09-07, 21:01   

Ja w każdym razie jeszcze nie sprawdziłem. Gdybym zapomniał (bo znowu trochę spraw przeróżnych na raz), przypomnijcie. Albo sami poszukajcie w necie hasła "wolontariat" ;) .

Dla byłego pracodawcy negocjowałem kontrakt na podwykonawstwo cyklu szkoleń z wolontariatu, ale niestety (a może i stety :D ), sprawa nie została sfinalizowana w związku ze związkiem.

Ja wiem, że generalnie chodzi o pracę sensu stricto, ale wolontariat, nawet dorywczy, może być dobrym punktem startu. Zwłaszcza w organizacji prężnej, widocznej i mającej szerokie... te... no... pole do popisu ;) .

Omael - rób swoje. Nie przejmuj się takim, co to parafruzując:

"Szuka szczęścia w ortografii, kto inaczej nie potrafi" :D
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2012-09-08, 08:45, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
omael88 


Wiek: 35
Dołączyła: 01 Gru 2009

UP 28 / UP 16



Wysłany: 2012-09-07, 21:08   

bandit to samo sobie pomyślałam, ale obiecałam nie odpowiadać na zaczepki tego typu :)

Franco Zarrazzo idealne podsumowanie :)
0 UP 0 DOWN
 
sabinsen 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2006

UP 24 / UP 3


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-07, 22:10   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Za wolontariat chyba się należą jakieś składki - nie pamiętam dokładnie, ale nawet praca bez wynagrodzenia w tym wypadku, bonusuje. Sprawdzę wieczorkiem w ustawie o poż. publ. i wolontariacie oraz ustawach pokrewnych. Albo sprawdzi ktoś nieco bardziej obcykany w prawie ;) .


Hej zgadza sie. Wolontariat jest uregulowany w podanej przez Ciebie ustawie.
Napisze o najistotniejszych kwestiach.

1. Wolontariusz wykonuje swoja prace dobrowolnie i bez wynagrodzenia
2. Podroze sluzbowe czy jakies inne delegacje sa pokrywane przez jednostke w ktorej odbywa sie wolontariat
3. W okreslonych przypadkach wolontariuszowi moze przyslugiwac swiadczenie zdrowotne, a takze moze przyslugiwac swidaczenie NW


To takie najwazniejsze kwestie, ktore zapamietalam.
Ostatnio zmieniony przez sabinsen 2012-09-07, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
sabina2 



Wiek: 44
Dołączyła: 17 Cze 2008

UP 20 / UP 6


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2012-09-08, 06:53   

Wszystko o wolontariacie znajdziecie tutaj: http://www.wolontariat.org.pl/strona.php?p=132
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegubeznadzieja, praca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu