Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Imię dla dziecka
Autor Wiadomość
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-22, 22:37   Imię dla dziecka

Od momentu, kiedy okazało się, że jesteście w ciąży, zastanawialiście się z pewnością, jak dać na imię Waszej córeczce, czy synusiowi :?: Albo bywa, że to nie my bezpośrednio spodziewamy się pociech jednak uczestniczymy w rytuale wyboru imion. Czasem, gdy radość jest podwójna czy potrójna - trzeba mieć w zanadrzu więcej imion. I wszystkie muszą się jednakowo podobać.
Pozostaje problem - czy imię powinno być oryginalne, czy pospolite, popularne, czy tradycyjne, czy nowoczesne i modne, czy dać imię na cześć babci, czy tatusia.

To jak to z tymi imionami jest :?: Jakie się Wam najbardziej podobają :?: Czym się kierowaliście wybierając takie a nie inne :?:
0 UP 0 DOWN
 
alferx 



Wiek: 51
Dołączył: 11 Cze 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-22, 22:57   

He, ja pierwszy odpowiem - mamy z Angel doświadczenie.

U nas sprawa jest bardzo prosta. Jest jedna zasada - MUSI BYĆ NA "A" :)
Na szczęscie sami decydowaliśmy o imionach naszych dzieci

Tak więc nasze córki to Agnieszka i Aleksandra.
W pogotowiu mieliśmy też imie męskie : Arkadiusz.

Teraz jak ktoś pisze do nas kartkę na święta to musi się zająknąć pisząc :
A.A.A.A. A......... (bo nazwisko tez na A ) :D

Teraz powiem anegdotę (real)
W pracy księgowa po urodzeniu przez Angel dziecka pyta się w pracy :
- Jakie imię daliście małej ?
- Ola - odpowiadam.
- Jak to ? - pyta wielce zdziwiona - Przecież miało być na "A" :D

-----
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-06-23, 00:03   

hehe co do anegdotek .. to jak moja druga siostra sie urodzila to tatus tak balowal ze u ksiedza podal jej drugie imie takie samo jak ma ta pierwsza drugie czyli obie to Moniki... a ja ponoc mi siostry wybraly imie... no moja siostra w jednym przypadku tez zastosowala podobna metode co Alfrex tyle ze ona na D i jakis czas bylo D.D.D.D..(bo nazwisko tez na D)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-23, 06:42   

Znam wiele rodzin kierujących się podobną zasadą nadawania imion, czyli wszystkie zaczynające się od tej samej literki. Jednak u mnie w rodzinie na szczęście się tego nie stosuje. Ja miałam być chłopcem, wywinęłam rodzicom numer i chyba nie bardzo byli naszykowani na kobietkę, przez to dostałam najbliższe mojej dacie urodzenia imię jakie im się spodobało. W związku z tym mam imieniny tuż po urodzinach i dlatego zawsze dostawałam tylko jeden prezent :cry:

My z Kimim natomiast (mimo, że nie mamy dzieci) ustaliliśmy już imionka, na wszelki wypadek. Wybraliśmy je z wielkim trudem, przeglądając całą księgę imion. Jeśli kiedyś urodzi się nam dziewczynka to będzie Wiktoria, Natalia a jeśli będzie chłopczyk to Sebastian, Mateusz :)
0 UP 0 DOWN
 
Makowa Panienka 
Siesnimi, siesnimi :]



Wiek: 32
Dołączyła: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzEg

  Wysłany: 2006-06-23, 12:21   Eh..z TyMi ImioNaMi

Moi rodzice do konca czekali na synka :) ktory miał się nazywac Dawid :) Jednak przyszłam na swiat z wielkim trudem i o 2 miesiące za wcześnie, mierzyłam 45 cm i wazyłam niecałe 2,5 kg ;) mój tato na drugi dzien wyjeżdzał do niemiec..byłam wtedy karolinką :P tato z calego zamieszania nie spytał jak mam na imie, walczyli o moje zycie. Poszedł z babcią do urzędu a ta przycisneła go do muru..i jestem ROKSANKA :) babci dziękuje :)

Jeszcze nie mam dzieci :) córke chciałabym mieć : Sandre,Patrycje a synka Alana, Radka lub patryka

Moja siostra spodziewa sie maleństwa i imiona wybrała- dla córki Lena, a dla syna Franek..nie zabardzo mi to pasuje..ale...muszę sie pogodzić ;) siostra ma już jedno maleństwo :) 3 letnie które nazywa sie Tymoteusz ;)
Ostatnio zmieniony przez Makowa Panienka 2006-06-23, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-06-23, 14:12   

ROkSaNka napisał/a:
Moi rodzice do konca czekali na synka ktory miał się nazywac Dawid Jednak przyszłam na swiat z wielkim trudem i o 2 miesiące za wcześnie, mierzyłam 45 cm i wazyłam niecałe 2,5 kg mój tato na drugi dzien wyjeżdzał do niemiec..byłam wtedy karolinką tato z calego zamieszania nie spytał jak mam na imie, walczyli o moje zycie. Poszedł z babcią do urzędu a ta przycisneła go do muru..i jestem ROKSANKA babci dziękuje

Jeszcze nie mam dzieci córke chciałabym mieć : Sandre,Patrycje a synka Alana, Radka lub patryka

Moja siostra spodziewa sie maleństwa i imiona wybrała- dla córki Lena, a dla syna Franek..nie zabardzo mi to pasuje..ale...muszę sie pogodzić siostra ma już jedno maleństwo 3 letnie które nazywa sie Tymoteusz
popatrz nawet calkiem z sensem napisalas :P hehe

a ja juz znaczy bede ojcem chrzestnym :P jak ze mnie siostra nie zrezygnuje :/
0 UP 0 DOWN
 
Makowa Panienka 
Siesnimi, siesnimi :]



Wiek: 32
Dołączyła: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzEg

Wysłany: 2006-06-23, 17:42   

Oj wapniak..wiesz czym to grozi..prezenty..pieniadze...:P u mnie tak jest jestem chrzesną juz i ..wiecznie ,,idź do cioci rosanty,, :P
Ostatnio zmieniony przez Makowa Panienka 2006-06-23, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-23, 20:15   

Do tego co napisał mój mąż dodam że wybór imienia to naprawde trudna sprawa dla mnie.......Jedno co wiem to podoba mi sie moje imię , naprawdę za to imię jestem wdzięczna rodzicom. Co do imienia dla chłopca Arkadiusz od 11 lat był wybrany , po pierwsze ze na A. po drugie znaczenie imienia i ogólnie podobało mi się .
Co do pierwszej córki nie miała imienia kilka dni......Upierałam się przy Arkadii, Ariadnie......ale mą zwyił mi to z głowy i dał po prababci - Agnieszka.
Druga córka oczywiscie musiało być na "a" wybór był Agata lub Aleksandra. Zostało przy Aleksandrze która mielismy wołać Aleksa, jednak mówimy zwyczajnie Oleńka.
Drugie imiona córek to Laura i Diana(też ma to swoją historię ...).
0 UP 0 DOWN
 
Pecik 
alias...Wapniak :D



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 37
Dołączył: 25 Lis 2005

UP 0 / UP 0


Skąd: pawłów

Wysłany: 2006-06-24, 13:54   

ROkSaNka napisał/a:
Oj wapniak..wiesz czym to grozi..prezenty..pieniadze...:P u mnie tak jest jestem chrzesną juz i ..wiecznie ,,idź do cioci rosanty,,
dobrze ze siostra mieszka na niemieckich ziemiach....hehe
0 UP 0 DOWN
 
Makowa Panienka 
Siesnimi, siesnimi :]



Wiek: 32
Dołączyła: 31 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: BrzEg

Wysłany: 2006-06-26, 11:26   

;) ;) hehe no to troche szczescia masz..ale i tak bedziesz musial sprawiac prezenty ;)
0 UP 0 DOWN
 
maatee 



Wiek: 32
Dołączyła: 02 Gru 2005

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-27, 12:56   

Ja mam na imię Marta, bo wujek sprężył się i nazwał moją kuzynkę Monika, a właśnie to imię chcieli mi nadać rodzice. Z tymi imionami to jest w ogóle trudna sprawa, bo źle wybrane imię może być, szczególnie w dzieciństwie, źródłem wielu nieprzyjemności ze strony rówieśników, na przykład w przedszkolu. Mi zawsze bardziej podobały się te starsze, tradycyjne imiona.


Pozdrawiam :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-06-27, 16:02   

Ja mam na imię Łukasz, każdy wołał na mnie Jasiu więc tak zostałem yasiem, Jeżeli moim pierwszym dzieckim będzie chłopczyk nazwę go właśnie Jan ( może stare imię ale mi się podoba).

Dziewczynka to będzie Magdalena a wytłumaczeniem tu może być nazwa mojej drugiej miłości mazdy ( zdrobniale madzia :wink: )
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2006-06-27, 18:55   

Ja to miałam byc Magda, Beata, a w ostateczności chrzestna wybrala mi imie MARTA :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2006-06-27, 18:58   

sloneczko16 napisał/a:
Ja to miałam byc Magda, Beata, a w ostateczności chrzestna wybrala mi imie MARTA



A u ciebie w rodzinie tż ktoś jeździł mazdą? :lol:
0 UP 0 DOWN
 
Martuska 
Pozytywnie :)



Wiek: 34
Dołączyła: 05 Gru 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: zza mosteczka

Wysłany: 2006-06-27, 19:03   

yasiu napisał/a:
sloneczko16 napisał/a:
Ja to miałam byc Magda, Beata, a w ostateczności chrzestna wybrala mi imie MARTA



A u ciebie w rodzinie tż ktoś jeździł mazdą? :lol:


hehe raczej nie, chociaz to imie bardzo podobalo sie dla brata starszego o 5lat wiec moze mial jakas zabawke-autko MAZDA :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dla, dziecka, imie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu