Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Posiadacze aparatów cyfrowych są przestępcami
Autor Wiadomość
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-08-01, 23:16   Posiadacze aparatów cyfrowych są przestępcami

http://wyborcza.biz/bizne...podatkowac.html

tak zrozumiałem intencje ustawodawcy coraz mniej mi sie podoba ta "liberalna Polska" :twisted: :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-01, 23:43   

No cóż. To nie jest fair wobec producentów sprzętu. Ktoś kiedyś mial pomysl na biznes, stworzyl aparat cyfrowy. Wydawca, widząc, że produkt jakim jest aparat cyfrowy wygryza go z biznesu, postanowil wymyslic sobie historię. Oskarżyl producenta aparatów, że jego produkt szkodzi jego biznesowi. I oto rozpoczęla się wojna. I niestety zawsze ktoś musi ucierpieć. I niestety bedzie to znowu szary obywatel, który chcial kupić sprzęt na wakacje, żeby upamiętnić córeczkę plywającą w morzu, albo syna w górach. I (znów) niestety tego nie zrobi, bo wydawca nie pojąl tego, że w gospodarce wygrywa ten, kto ma lepszy pomysl na biznes, kto potrafi przewidzieć na co będzie popyt.
A państwo, rząd nie potrafi rozwiązać inaczej tego problemu, jak tylko nalożyć kolejne podatki. To jest chore.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-08-02, 00:07   

Na początku pomyślałem "to chyba nie u nas" ale teraz już nie wiem co myśleć.

Czuje się ZŁY. Jestem zezłoszczony z powodu tego, jak rząd gospodarzy w tym kraju. Jak politycy głaszczą swoje ego i ambicje zamiast zająć się problemem.

Jestem ZŁY bo nikt u górny nie potrafi pomyśleć jak zaoszczędzić. Tutaj każdy wie jedno - skąd brać więcej i więcej.

We Francji odwołują jakiś tam ważny bankiet bo mówią że oszczędzają (fakt że trochę śmierdzi propagandą, ale jednak) a u nas Tusk puszcza sobie helikopter nad stadionem (godzina lotu = 4 tyś. zł.) gdy idzie popykać w piłkę. Palikot (nadający się do Majewski show a nie do sejmu) robi aferę, że go w komisji nie chcą - w komisji badającej tragedię narodową (!).

Albo czekać albo uciekać...
0 UP 0 DOWN
 
cirek 



Wiek: 43
Dołączył: 15 Maj 2008

UP 19 / UP 2654


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-02, 08:30   

U nas wszystko jest możliwe więc chyba już mnie nic nie zdziwi. W naszym kraju nie znają takiego słowa jak tanie państwo. Okazuje się że jest to dobry chwyt marketingowy by przekonać do siebie wyborców.
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-08-02, 16:32   

I po co bawić się w legalność? Po co nam programy open source typu open office zamiast worda, gimp zamiast photoshopa... po co linux zamiast windowsa?
Po co się w ogóle przejmować licencjami i takimi pierdołami jak chęć pozostania legalnym użytkownikiem i kimś kto szanuje czyjąś pracę, skoro i tak nas wszystkich mają za złodziei?
Ostatnio zmieniony przez Emill 2010-08-02, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-08-03, 10:09   

cirek napisał/a:
U nas wszystko jest możliwe więc chyba już mnie nic nie zdziwi. W naszym kraju nie znają takiego słowa jak tanie państwo. Okazuje się że jest to dobry chwyt marketingowy by przekonać do siebie wyborców.


Są tacy (i to wcale nie mało ich) których ani 23% VAT, ani nowe podatki np. od posiadania aparatów cyfrowych nie zniechęci od POpierania Niesiołowskiego i spółki. POpleczników wiary w cuda premiara i zieloną wyspę (z ogromnym długiem publicznym) wciąż przybywa więc jako mniejszość z innym zdaniem będziemy tylko łożyć nowe daniny na ich tanie państwo.

Mieli znieść abonament RTV, a nawet nie spóbowali tego zrobić idą dalej wprowadzają abonament na aparaty cyfrowe. Co następne komputery, laptopy, tunery TV sat? Czas zatrzymać cyfryzację i wrócić do analogu oto cel liberalizmu gospodarczego w wykonaniu PO.
0 UP 0 DOWN
 
mrowa13 


Wiek: 29
Dołączył: 24 Cze 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: z Brzegu;)

Wysłany: 2010-08-03, 13:16   

Taa np. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu za fotografowanie już trzeba zapłacić 5 zł ,co jeszcze jest niezgodne z prawem :twisted:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-08-03, 17:16   

mrowa13 napisał/a:
Taa np. w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu za fotografowanie już trzeba zapłacić 5 zł ,co jeszcze jest niezgodne z prawem :twisted:

Na pewno?
Mam wrazenie, ze pobieranie oplat za fotografowanie jest zgodne z prawem, natomiast zakaz fotografowania zostal chyba przez UOKiK uznany jako klauzula abuzywna.
O czyms nie wiem?
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2010-08-03, 22:28   

Jak dla mnie ta ustawa jest chora. Ponieważ nie każdy kto kupuje aparat chce fotografować ksiązki itp. są osoby które kupują by robić zdjęcia plenerowa, uroczystosci rodzinne badz uchwycić jak najwiecej ze swojego zycia, i dla tych osob jest to krzywdzące. Dlaczego jeszcze nie wpadli by opodatkowac punkty ksero badz ceny skanerów które o wiele lepiej powielaja książki i inne dziela .
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: aparatow, cyfrowych, posiadacze, przestepcami, sa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu