Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Apoteoza klęski - czyli jak jak to robią inni...
Autor Wiadomość
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 12:31   

Masonie, trudno żeby czegokolwiek dowodził fakt , który nie zaistniał. To brak logiki. I relacje i opinie. odsyłam do książek prof. Paczkowskiego.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-07-20, 12:44   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Masonie, trudno żeby czegokolwiek dowodził fakt , który nie zaistniał. To brak logiki. I relacje i opinie. odsyłam do książek prof. Paczkowskiego.

Nie zrozumiales, co mialem na mysli - fakt, ze jedno powstanie wybuchlo pomimo mniejszych szans nie jest zadnym argumentem za tym, ze inne powstanie ma sens.
Natomiast co do relacji i opinii, to roznica jest spora w traktowaniu ich przez historykow. Dlatego np. relacje pojedynczych zolnierzy z pola walki sa dla mnie wiarygodne, natomiast ich opinie odnosnie calosci przedsiewziecia (decyzji dowodcow) - znacznie mniej. Takie opinie moga dawac trop, ale nie sa argumentami.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 12:52   

Masonie, Niemcy juz pakowali walizki a Rosjanie jeszcze nie weszli. To był najlepszy moment z możliwych.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-20, 13:10   

Nieprawda, krótko przed wybuchem powstania Niemcom właśnie udało się ustabilizować front i było już za późno.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-20, 13:19   

Swego czasu , z okazji kolejnej " okrągłej" rocznicy jeden z programów Tv , zadaje się " Discovery" emitował polski dokument, w którym świadkowie mówili o , a także wspominali uczestnicy powstania, o nienawiści społeczeństwa wobec AK po rzeziach i zniszczeniu ich miasta. AK powinno podpisać pakt z Niemcami i wycofać się na zachód. Śmieszne? Przecież już raz to uczyniła walczyć z komunistyczną partyzantka, a nawet oddziały AK był dozbrajane i przewożone przez Niemców, zatem można było? Abstrakcja stała się ciałem , jak powstanie.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 13:53   

Mulderku, podaj książki z których cytujesz te bzdurne fakty. a AK o którym piszesz to oczywiście Africa Korps. No i myślę że powinieneś wyst ąpi.ć do Trybunału Miedzynarodowego o uznanie ARmii Krajowej za organizacje zbrodniczą, skoro masz tak "poważne" argumenty. Bo jak na razie opinia zarówno historyków jak i większości ludzi o Armii Krajowej jest wprost przeciwna do Twojej. Ale generalnie tak już jest, że Ty sobie, a fakty sobie. ja czytałem takie bzdury tylko za PRLu. ale widzę że wraca stare. Gdybyś cokolwiek o Powstaniu czytał, wiedzialbyś że cała ludność warszawy zaangażowała się w pomoc Powstańcom. A jeśli chodzi o współpracę z Niemcami, to mylisz AK z GL i AL, które faktycznie współpracowały z Gestapo i to tak zawzięcie ze raz komuniści donieśli na własną drukarnię. OOPs!
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2010-07-20, 15:14   

A.Mason napisał/a:
Masonie, i tak by sie jeszcze przygotowywali a w tym czasie NKWD by całe AK wyłapało.

Albo i nie wylapalo...
mało prawdopodobne od razu gdy NKWD wkroczyło na polskie ziemie likwidowało podziemie niepodległościowe
mulder napisał/a:
Przecież już raz to uczyniła walczyć z komunistyczną partyzantka, a nawet oddziały AK był dozbrajane i przewożone przez Niemców, zatem można było?
bzdura tylko kilka udziałów współpracowała z niemcami przy likwidacj komunistycznej partyzantki i to raczej nie na dłuższą metę
Ostatnio zmieniony przez lord 2010-07-20, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-20, 16:48   

lord napisał/a:
bzdura tylko kilka udziałów współpracowała z niemcami przy likwidacj komunistycznej partyzantki i to raczej nie na dłuższą metę


Oczywiście, że nie cała organizacja zbrojna, ale jej lokalne komórki na terenach objętych pewnymi działaniami przeciw komunistom. Niemcom i AK było to na rękę dlatego dowódcy okręgów zawarli niepisaną umowę bez wiedzy zwierzchników. Gdy rozliczyli się z komunistami, Polacy zerwali umowę atakując pod Warszawą Niemców.To nie był mój manifest historyczny, ale jedynie zwrócenie uwagi , że historia nie ma tylko białych i czarnych punktów, jak chcieliby prawicowi podżegacze historyczni. No, ale jeżeli ma się Wodza, który z zapałem twierdzi, że białe nie jest białe, a czarne nie jest czarne,przestaję dziwić się czemukolwiek.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 19:28   

Mulder, poproszę o konkretne fakty z cytowaniem źródeł . Jak rozumiem Twój wodzuś Tusk nadal pełen optymizmu i propagandy sukcesu-gdy tymczasem wokól katastrofa gospodarcza. Jak rozumiem taka wesołkowatośc Płemieła to objaw zespołu płatów czołowych i utraty kontaktu z rzeczywistością. masz już zieloną farbę by w listopadzie trawę pomalować na zielono? powiedz jak to jest że nauczyciele mieli dostać 10& podwyżki ale rząd już się z tego wycofał i daje 7%. Za miesiąc, dwa obieca wam 3% a na koniec roku może się zdarzyć, że pensje wam po prostu obniży. jak przypuszczam nadal będziesz bezkrytycznie wielbił PO? Jak widzę cały rozumek zużywasz w Przytulisku. Za pomaganie psom akurat bardzo Cię szanuję. Ale poza tym porażka intelektualna.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2010-07-20, 19:47   

mulder napisał/a:
Oczywiście, że nie cała organizacja zbrojna, ale jej lokalne komórki na terenach objętych pewnymi działaniami przeciw komunistom
czyli mam rozumieć że niemal wszystkie komórki lokalne bo AL i GL działały prawie w całym kraju poza tym jak nazwać ten chory twór bo na pewno nie organizacją niepodległościową -dlaczego ? A dlatego że dowódcami często byli oficerowie armii czerwonej
Ostatnio zmieniony przez lord 2010-07-20, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 19:52   

Wg żródeł GL i AL zwłaszcza w początkowej fazie działalności ale także i później sporadycznie walczyły z Niemcami. Zajmowały się napadami rabunkowymi, walką z ARmią Krajową oraz współpracą z Gestapo w zwalczaniu niekomunistycznych organizacji niepodległościowych.
0 UP 0 DOWN
 
lord 
antysikork



Wiek: 32
Dołączył: 20 Wrz 2008

UP 242 / UP 264



Wysłany: 2010-07-20, 20:01   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Wg żródeł GL i AL zwłaszcza w początkowej fazie działalności ale także i później sporadycznie walczyły z Niemcami. Zajmowały się napadami rabunkowymi, walką z ARmią Krajową oraz współpracą z Gestapo w zwalczaniu niekomunistycznych organizacji niepodległościowych.
w szczególności obawiali się NSZ i ich oddziałów PAS (pogotowie akcji specjalnej ) bo gdy NSZ'towcy złapali delikwenta podejrzanego o współprace z komunistami to gdy udowodniono mu winę to najlżejszą karą była chłosta ... ale na ogół się nie cackano i wymierzano karę śmierci za zdradę ojczyzny
Ostatnio zmieniony przez lord 2010-07-20, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 20:03   

W sumie trudno się dziwić. Tak się postępuje w warunkach wojny z agentami wrogiego państwa i zdrajcami. A GL i AL była to sowiecka agentura.
0 UP 0 DOWN
 
yoorek 


Wiek: 66
Dołączył: 13 Paź 2008

UP 477 / UP 1011



Wysłany: 2010-07-20, 21:36   

Miło się czyta ,jak dwóch znawców jedynie słusznej historii,w osobach JJ i Lorda prawi fachowo o AL, GL,AK.Ja nie mam tak szerokiej i głębokiej wiedzy(macie argument) ale z NSZ to pojechaliście po bandzie.Prof.Paczkowski(czy to Żyd)tego nie wie ,ale mój mądry dziad,bogaty chłop z kielecczyzny i zwolennik BCh (umknął wam ten skrót?)spuszczał łomot batem złodziejom kur i cieląt spod znaku NSZ.I argumentacja JJ ,że nie byłem w lasach pod Pińczowem,Opatowem oraz Grunwaldem ,ale wiem lepiej, do mnie nie trafia.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-20, 21:59   

JJ też tam nie był, ale umie czytać ze zrozumieniem i zna takich którzy byli. I nie za bardzo rozumiem jaki ma związek pochodzenie prof. Paczkowskiego z Żydami? czyżbyś był Yoorek antysemitą?
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2010-07-20, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: apoteoza, czyli, inni..., jak, jak, kleski, robia, to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu