Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
100 i więcej pytańdo Pana Janusza Gila - kandydata SLD...
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-18, 23:42   

Krakonos napisał/a:
Jak wyobraża sobie współprace w obrębie aglomeracji wrocławskiej. Czy włączy się czynni w budowę Kolei Dojazdowej, która ułatwiłaby dotarcie do Wrocławia? Ja zapatruje się na szybkie włączenie Brzegu w system biletu aglomeracyjnego (integrującego dojazd kolejowy oraz komunikację miejską w postaci tańszej wspólnej przejazdówki).


I to jest punkt, który imho wszystkie partie ponadpodziałowo powinny solidarnie realizować, a jego projekt przedyskutować i opracować jeszcze przed wyborami.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-19, 01:19   

Franco, tak sobie myślę, że może skierowałbyś te i pozostałe 95 pytań do innych kandydatów na burmistrzów? A skoro ich nie ma to może do szefów pozostałych partii politycznych i stowarzyszeń, które zwyczajowo wystawiają kandydatów?
Przede wszystkim do szefa własnej partii politycznej.
robiłeś z nim wywiad i chyba obiecałes powrót do tego więc może jakiś come back?
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-19, 07:10   

Też kiedyś chciałem poprosić Franco o zadanie jednego pytania kandydatowi na burmistrza z PO, czyli oficjalnie nie wiadomo komu, chociaż każde dziecko w Brzegu wie, że kandydatem będzie K. Puszczewicz. Pytanie miało być tylko jedno - "kiedy PO spełni swoje obietnice z poprzednich kampanii?" Pytać chyba jednak nie ma sensu, bo "nie wiadomo kto" zna "marzenia mieszkańców Brzegu i Opolszczyzny" od co najmniej 4 lat - http://www.forumbrzeg.pl/...opic.php?t=3411 - i pewnie wydaje mu się, że je spełnia :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-07-19, 08:55   

Kandydat PO jest p.o. kandydata. :D
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-19, 10:25   

Jak sobie wyobrażacie dążenia Brzegu (Waszym zdaniem tylko i wyłącznie opolskiego) do ujęcia go w aglomeracji wrocławskiej. Przecież pies z kulawą nogą we Wrocławiu nie dołoży starań by łączyć koleją dojazdową, tworzeniem nowych połączeń, miasta Brzeg w województwie oposlkim z Wrocławiem w woj. dolnośląskim. Nikt tam się nawet nie zająknie nad dofinansowywaniem biletów ludziom z innego wijewództwa. Myślicie, że tam finansuje takie rzeczy miasto? Przecież Wrocław to największy beneficjent dolnośląskiego RPO i w życiu sejmik dolnośląski nie zgodzi się na finansowanie takich fanaberii. Popatrzcie ile czasu zajęło dolnoślązakom rozpoczęcie prac na odcinku ich drogi wojewódzkiej za Bierzowem. Tylko i wyłącznie dofinansowanie tej budowy przez opolskie w prawie 40% ruszyło sprawę z miejsca. Sebesta zrobił to tylko ze względu na dojazd do autostrady ze Skarbimierza inaczej nie kiwnął by palcem.

Z drugiej strony jakoś nie widze jak Pan Sebesta czy jego następca w Opolu wykłada kasę dla Brzegu na to by dofinansowywać miasto znajdujące się w strefie oddziaływania potężnego Wrocławia osłabiająć tym samym niczym nie uzasadnione wilekomiejskie dążenia prowincjonalnego Opola. Przecież Opole nawet nie popiera samego pomysłu aglomeracji, a co dopiero wspierać miasto Brzeg w finasowaniu współpracy z Wrocławiem.

Ludzie przynajmniej na tym forum zejdźmy z poziomu nierealnych i populistycznych obietnic na poziom realnych deklaracji politycznych, z których coś będzie konkretnie wynikało. Chodzi mi o to, że nie da się być trochę w ciąży i trzeba się opwiedzieć za Opolem lub Wrocławiem bo w przeciwnym razie i jedni i drudzy będą mieli nas głęboko w ... poważaniu.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-19, 11:07   

Swego czasu czytałem, ze Wrocek przychylnie patrzy na włączenie Brzegu w aglomerację, a nawet kombinują , by Opole w to wciągnąć. Pono , nasz Burmistrz lobbował w Opolu za takim pomysłem ( w tym za Brzegiem na 100 %).
0 UP 0 DOWN
 
PK 
PK


Wiek: 53
Dołączył: 25 Sie 2006

UP 1 / UP 11


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-19, 14:14   

pietro napisał/a:
Przecież Opole nawet nie popiera samego pomysłu aglomeracji, a co dopiero wspierać miasto Brzeg w finasowaniu współpracy z Wrocławiem.

To nieprawda. Proszę wejść sobie TU i ściągnąć Strategię rozwoju województwa opolskiego. Wystarczy popatrzeć - 11 str. i obejrzeć mapkę. Nie trzeba nawet czytać :evil:
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-07-19, 14:33   

Racja moja pomyłka użyłem nie tego określenia o którym myślałem, chodziło mi o system metropolii przynajmniej do momentu w którym nie uznano Opola jako jednej z nich opolscy włodarze byli temu przeciwni. Teraz to licho ich wie.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-07-24, 23:53   

Ehhh... jest taki fajny odcinek Kapitana Bomby "Czas Wyborów" - tam jest kandydat Domino Jachaś, wszystkim wyborcom obiecuje pizze: średnią hawajską (albo każdą inną do 15 złotych). Polecam obejrzeć.

http://www.youtube.com/watch?v=2YrA0OM0xq4 oglądać od 4:30


Jaki z tego morał? Zadawanie pytań: a co z tym?, a co z tamtym? Czy też, odwrotnie, licytowanie się na obietnice jest za przeproszeniem g... wartę. Dla mnie burmistrz ma być sprawnym administratorem. Jeśli ktoś posiada zdolności organizacyjne, mediacyjne to się na to stanowisko nadaje. Jeśli nie, to trudno...

Temat jak dla mnie tendencyjny i wymierzony przeciw kandydatowi SLD. Warto dyskutować ale nie w taki sposób, szczególnie pytanie nr 2 Franka nie bałłdzo - tu na forum raczej ogarnięci ludzie są i nie kupują populistycznego dyskursu - jak sekularyzacja, na poziomie samorządu?? To jest pytanie retoryczne.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 100, gila, janusza, kandydata, pana, pytando, sld..., wiecej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 27
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu