Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
List Burmistrza do Narodu.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-03-22, 22:07   List Burmistrza do Narodu.

Dziś na tablicy ogłoszeń w mojej klatce pojawił się list p. Burmistrza , który powiadomił mnie i innych mieszkańców, że uprzejmie prosi się właścicieli psów o sprzątanie po swoich pupilach. Zgoda, ale czy nie ma ważniejszych spraw , które powinny zostać poruszone przez p. Burmistrza? Czy sprawa katowania zwierząt nie wymaga rozmieszczenia odpowiednich ulotek ( choćby okazyjnych ) nawołujących do zaprzestania przemocy ? Najśmieszniejszy fragment ogłoszenia - odezwy informował, że w miejscach , w których nie ma odpowiednich pojemników na worki i odchody właściciel powinien z woreczkiem pełnym " szczęścia " udać się do najbliższego kubła na śmieci. Jak prosto i przyjemnie można załatwić sprawę braku pojemników na terenach zielonych czy w rejonie osiedli domków jednorodzinnych. Jak głupi dymałem do tej pory z woreczkiem przez całe osiedle , by wyrzucić go do śmietnika pod blokiem i nie był mi potrzebny do tego głos z niebios. Zdaje się , że władze zainteresowane schludnością i estetycznym wyglądem miasta, poczuwające się do odpowiedzialności za taki stan powinny wyjść na przeciw potrzebom mieszkańców, przecież też wyborców płacących podatki. Zamiast straszyć konsekwencjami prawnymi należałoby edukować lub słuchać głosu ludu , nawet takiego robaczka jak ja, który wspomniał nieśmiało , poprosił o zaledwie jeden pojemnik na osiedlu w kwadracie ulic Korfantego, Katowickiej, Słowackiego i Poznańskiej . Zdaje się , że trzeba zostać radnym , by walczyć o swoje. Władza nie słucha ludu , zatem lud przyjdzie do władzy.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-03-22, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-03-22, 22:15   

a ja bym chciala widzieć pana burmistrza jak sprząta kupę po swoim psie (o ile takiego posiada), a jak chce byc dobrym przykładnym burmistrzem, to dlaczego nie zorganizuje akcji pt. "sprzatanie kup" i sam nie weznie w niej udziału? myślę, że to dobra reklama jak i zacny przykład dla zwykłego ludu ;) bo skoro sam burmistrz moze, to ja tez moge!
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-22, 22:30   

Daleko mi do chwalenia burmistrza, ale uważam, że to już zwykłe czepianie się: nawet na tym forum ostatnio gore dyskusja na temat psich kup. Burmistrz wyraził swoją opinie i prędzej można mieć pretensje do tego, że zrobił w tej sprawie tylko tyle, a nie że zajął się nią a przecież są ważniejsze.
colutea napisał/a:
a ja bym chciala widzieć pana burmistrza jak sprząta kupę po swoim psie (o ile takiego posiada)

Posiada bardzo ładną i przemiłą suczkę. Posiada także ogródek więc podejrzewam, że jest to także naturalny nawóz i nie sprząta. Niemniej pomysł uważam bardzo dobry! Przykład powinien iść z góry. Jeśli tak się stanie mam nadzieję nikt nie zarzuci mu że zajmuje się sprawami małej wagi. No, ale jak ktoś niedawno napisał w innym temacie
Cytat:
Trudno dogodzić Polakom.
0 UP 0 DOWN
 
batuni 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Gru 2009

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-03-22, 23:16   

Ja nie uważam ze ten temat to jakaś mało ważna zapchaj dziura, zwłaszcza nie było mi do śmiechu jak moje dziecko w nauce chodzenia wylądowało w takiej kupie.

Za to do smiechu było mi jak pan administrator powiesił to ogłoszenie na klatce a za chwile sam wyszedł na specerek z psem i nie zauwazyłam żeby specjalnie był wyposazony w worek.
0 UP 0 DOWN
 
Kathia 
Czubek i Patol ;)



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Lip 2007

UP 4 / UP 2


Skąd: z kątowni :P

Wysłany: 2010-03-23, 08:08   

A mi kiedyś wpadł w ręce taki temat, odnośnie sprzątania po swoich pupilach http://odpady.net.pl/forum/viewtopic.php?p=6337
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 09:22   

mulder napisał/a:
Najśmieszniejszy fragment ogłoszenia - odezwy informował, że w miejscach , w których nie ma odpowiednich pojemników na worki i odchody właściciel powinien z woreczkiem pełnym " szczęścia " udać się do najbliższego kubła na śmieci.


Dokładnie jak napisała wyżej Kathia: z moich wiadomości wynika, że takie zachowanie jest nielegalne :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Maga 



Wiek: 33
Dołączyła: 22 Kwi 2005

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-23, 12:41   

Nie nielegalne, przeczytajcie dokładnie:
Cytat:
Postępowanie z odchodami psów zależne jest od wewnętrznych ustaleń władz gminnych.

i
Cytat:
W przypadku miasta Łodzi; zgodnie z § 26 obowiązującej Uchwały nr. LXII/1159/06 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 1 lutego 2006 roku w sprawie wprowadzenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Łodzi”:
"Zebrane zanieczyszczenia należy gromadzić w specjalnie oznakowanych koszach. Dopuszcza się gromadzenie zebranych zanieczyszczeń w koszach ulicznych, pod warunkiem, że są one wyłożone workiem z tworzyw sztucznych"


Odnośnie całego tematu: Tak, wiadomo, że powinno się pilnować porządku i karać ludzi wyrzucających przy obwodnicy stare sedesy, nie oznacza to jednak, że nie należy karać ludzi niesprzątających po psach. Może mam teraz inny pogląd na to, gdyż aktualnie mieszkam w większym mieście, gdzie w komunikacji miejskiej pojawiają się ogłoszenia "Za nieposprzątanie po psie grozi mandat do 500zł" i jakoś tutaj jest to przestrzegane, mimo że kosze na psie odchody zamontowane są jedynie w parkach (gdzie indziej nie widziałam), a ulice są czyste i wolne od takich przykrych niespodzianek. Jakiś czas temu przechadzałam się po centrum naszego miasta i "trochę" zniesmaczyły mnie psie kupy pod pomnikiem papieża. Czy to nie przesada? Nie można wieczorem spokojnie przejść się po ul. Długiej, bo trzeba patrzeć pod nogi, by czasem nie wdepnąć.
0 UP 0 DOWN
 
skalpel 



Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Wrocław / Brzeg

Wysłany: 2010-03-23, 13:43   

No racja to było do Łodzi i byłem przekonany, że takie zasady panują wszędzie.

Sprawdziłem i w brzeskim regulaminie napisane jest tylko, że sprzątanie ma być natychmiastowe i nic poza tym :)
Ostatnio zmieniony przez skalpel 2010-03-23, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-13, 05:58   

Może podobny tekst , kolportowany i naklejany na każdym słupie i w każdej klatce, bramie powstałby w związku z obecną falą upałów. Zwierzęta cierpią z powodu ludzkiej głupoty, szczególnie te uwiązane łańcuchami do bud wyeksponowanych na działanie promieni słonecznych czy wyprowadzane przez swoich nieodpowiedzialnych właścicieli na spacery w samo południe.Nie mam już siły zwracać im uwagi, może gdyby interweniowała wezwana Straż Miejska efekt byłby lepszy?Wszak można to podciągnąć pod znęcanie się nad zwierzętami.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: burmistrza, do, list, narodu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu