Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaangażowanie i podział Kościoła podczas wyborów.
Autor Wiadomość
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-07-09, 22:02   

Oprócz komunistow są i byli jeszcze zwykli ludzie ale tego to Wy ludzie zwiazani z lościołem nie widzicie i tak jak za komuny nie wolno bylo nic powiedziec na sekretarza bo to traktowano jako atak na partie ,tak teraz wbrew faktom nic nie wolno powiedzieć na kler bo to atak na kosciól .Szkoda mi Was
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-09, 22:05   

Szkoda Ci nas? Nie martw się, mamy sie dobrze.
0 UP 1 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-07-10, 08:21   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Zbrodniarze komunistyczni walczyli z Kościołem jak tylko mogli. Jak widze znaleźli w tym wielu naśladowców także dzisiaj . I komuniści, i dzisiejsi kontynuatorzy ich pomysłów są siebie warci.
Poziom dyskusji reprezentowany przez użytkownika JJ przebił się przez dno. Ten kto nie zgadza się z "naukami" kościoła walczy z kościołem. Ten kto walczy z kościołem jest zbrodniarzem. Podobnie jak każdy pijak i złodziej to komunista. No może na odwrót. Widać jak na dłoni czego uniknęliśmy głosując na obecnego prezydenta.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 08:38   

Roztropek napisał/a:
Ten kto walczy z kościołem jest zbrodniarzem.


Dnem jest przekręcanie wypowiedzi, Roztropku. Czy zbrodniarz, który np. z różnych przyczyn zrobi coś dobrego przestaje być zbrodniarzem?

Cytat z Jacka:
Cytat:
Zbrodniarze komunistyczni walczyli z Kościołem jak tylko mogli


Mam wrażenie, że jednak tak sformułowana wypowiedź najpierw wskazuje zbrodniarzy jako takich (w tym wypadku komunistycznych), którzy "walczyli z kościołem jak tylko mogli". Nie widzę tutaj określania kogoś "zbrodniarzem" za przewinienia w stosunku do Kościoła. Prędzej wydłużenie listy czynów, które rzeczonych komunistów postawiły w szeregu zbrodniarzy.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-10, 08:40, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-07-10, 09:11   

Heh, logika.
Jacek Jastrzębski napisał/a:
Zbrodniarze komunistyczni walczyli [...] I komuniści, i dzisiejsi kontynuatorzy ich pomysłów są siebie warci.

Wszyscy ktorzy walcza z kosciolem (kontynuuja pomysly komunistow) sa "siebie warci" czyli sa tacy sami jak zbrodniarze komunistyczni...

Mnie najbardziej smieszy to, jak bardzo odmienily sie dzis role. Wystarczy napisac/powiedziec cos na kosciol na forum, a natychmiast jako argument zostanie wyciagniety "komunizm".
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 09:25   

Cytat:
Brzeżaninie, to szczęście, bo gdyby prawdziwy komunizm zatryumfował, to Europa byłaby jednym wielkim cmentarzem. Brzeżaninie, to szczęście, bo gdyby prawdziwy komunizm zatryumfował, to Europa byłaby jednym wielkim cmentarzem. ten ustrój walczył nie tylko z reloiią i Kościołami, ale z każdym przejawem wolnej myśli. Zbrodniarze komunistyczni walczyli z Kościołem jak tylko mogli. Jak widze znaleźli w tym wielu naśladowców także dzisiaj . I komuniści, i dzisiejsi kontynuatorzy ich pomysłów są siebie warci. Zbrodniarze komunistyczni wlalczyi z Kościołem jak tylko mogli. Jak widze znaleźli w tym wielu naśladowców także dzisiaj . I komuniści, i dzisiejsi kontynuatorzy ich pomysłów są siebie warci.


Heh... logika. Jednak cytując całą wypowiedź stwierdzamy obecność wskazywania winy także w kontekście:
Cytat:
ten ustrój walczył nie tylko z reloiią i Kościołami, ale z każdym przejawem wolnej myśli.


Więc jednak chyba znak równości, który tak lubisz stawiać, w tym wypadku również jest nieuprawomocniony. "Są siebie warci" odnosi się raczej do osobistej oceny czynów "dzisiejszych komunistów", do której każdy ma chyba prawo. A jak twierdzisz, że jest inaczej, pozwij Jacka do sądu za nazywanie kogoś zbrodniarzem, chociaż takim nie jest.
Jestem ciekaw werdyktu w takiej sprawie.

A ustosunkujesz się do tej wypowiedzi?--->

Cytat:
Obecnie, w czasach , gdy nic nam nie zagraża, gdy za działalność polityczną można oberwać jedynie nieświeżym jajkiem


Skąd te Papały, Blidy i inne na ustach dyskutantów?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-10, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-07-10, 14:18   

Widzę, że użytkownik JJ urósł w oczach Franka do klasyka w temacie krzywd wyrządzonych przez komunistów, którego wypowiedzi należy analizować, interpretować, wdrażać w życie itd.
Guru jednym słowem, JJ oczywiście.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 14:27   

GURU? Jasne :) . W sprawie urologii i etc. A cytat do interpretacji pochodził z klasyka "Muldera".

Zresztą wolę jednak Jastrzębskiego, niż idiotów twierdzących, że nie było kryzysu za PRL, szczególnie w końcówce lat 70tych. Jakoś to, co pisze Jastrzębski w większości pasuje do tego, co mam w pamięci (znaczy, że na własne oczy).
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-07-10, 14:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 14:55   

Franco Zarrazzo napisał/a:
wolę jednak Jastrzębskiego, niż idiotów twierdzących, że nie było kryzysu za PRL

Też tak mam, ale odnosi się to do idiotów twierdzących, że nie ma kryzysu obecnie albo, że dzięki komuś tam przeszliśmy przez kryzys bez szwanku :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 15:04   

Nie będę polemizował :P ;) . Miłego weekendu. Zmiana planów - batalion bojowy Krucjaty Antybolszewickiej przybędzie w innym terminie. Albo zaprosi do swoje kwatery :) .


3mta się - do jutra :) .
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-10, 20:48   

Brzeżaninie, ależ pisz sobie tu każdą bzdurę, która Ci przyjdzie do Twojej szanownej głowy. poza moją krytyką nic Ci nie grozi. Nie zapominaj jednak że w czasach PRLu za opowiadanie antypaństwowych dowcipów studenci trafiali do więzienia na 3 lata-bez zawieszenia.
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2010-07-10, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 1 DOWN
 
brzeżanin 


Wiek: 64
Dołączył: 02 Sie 2008

UP 512 / UP 297



Wysłany: 2010-07-11, 00:57   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Brzeżaninie, ależ pisz sobie tu każdą bzdurę, która Ci przyjdzie do Twojej szanownej głowy. poza moją krytyką nic Ci nie grozi. Nie zapominaj jednak że w czasach PRLu za opowiadanie antypaństwowych dowcipów studenci trafiali do więzienia na 3 lata-bez zawieszenia.
Co Ty możesz powiedziec o PRL-u facet daj sobie na wstrzymanie ,bez odbioru
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-07-11, 06:44   

Wyjaśnijmy pewną rzecz.Po ' 89 r. szczęśliwie nikt z nikim nie walczy przy pomocy metod UB, SB, i jeszcze innych tam Be. Kościół cieszy się dużą , bardzo dużą wolnością , swobodą działania , poparciem instytucji Państwa, prowadzi działalność gospodarczą, płaci ryczałty zamiast podatków, ingeruje w politykę , tak skutecznie, że wybory wygrałby niebezpieczny politycznie Pan, także łamie ciszę wyborczą nie spotykając się z reakcją organów prawa. Wszelkie głosy krytyki Kościoła odnoszą się do jego działalności poza wypełnianymi funkcjami religijnymi, do podejmowanych prób zaistnienia, zaangażowania w polityce.Niestety, wszelkie zastrzeżenia przyjmowane są przez Kościół jako atak skierowany wobec niego, religii i znajdują wśród wiernych obrońców - krzykaczy , którzy nie posiadają ułamka dobrej woli do obiektywnego spojrzenia i rozsądzenia racji. Daje się to również zauważyć w naszej, małej społeczności " Forum Brzeg", gdzie czci Kościoła broni koalicja PPP ,gotowa ochrzcić mianem "najohydniejszego komucha " każdego, który ośmieli się mieć inne zdanie w omawianej kwestii.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-11, 10:51   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
Nie zapominaj jednak że w czasach PRLu za opowiadanie antypaństwowych dowcipów studenci trafiali do więzienia na 3 lata-bez zawieszenia.


Mnie na przykład zatrzymano w końcówce lat 80tych za ... posiadanie maszyny do pisania legalnie odkupionej z jednej z placówek Spółdzielni Kółek Rolniczych.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-07-11, 11:48   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Mnie na przykład zatrzymano w końcówce lat 80tych za ... posiadanie maszyny do pisania legalnie odkupionej z jednej z placówek Spółdzielni Kółek Rolniczych.

Powinni Ci dac medal za walke z systemem.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: kosciola, podczas, podzial, wyborow., zaangazowanie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu