Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Niebezpieczne poglądy śp doktora nauk humanistycznych...
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-27, 21:46   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Czy istnieje również pilna potrzeba wskazania argumentów przeczących teorii płaskiej ziemi?

Jesli ktos stwierdzi, ze Ziemia jest plaska, to dlaczego nie? Oczywiscie latwiej jest przebelkotac i popsioczyc na dwoch stronach artykulu, kierujac ow artykul "do nikogo", tudziez do tych, dla ktorych sprawa jest oczywista...
Wedlug mnie taka publicystyka ma sens tylko jako artykul wskazujacy problem, ale nie rozwiazujacy ani chociaz wyjasniajacy.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-27, 22:12   

A czy jest tutaj w ogóle coś do rozwiązywania, czy wyjaśniania? Pewne kręgi przeczą planowej zagładzie Żydów, bo mają w tym polityczny interes. Są idioci, którzy starają się tę tezę za wszelką cenę udowodnić i jeszcze więksi idioci, którzy biorą to wszystko poważnie - na zasadzie, że może w tym być jakieś "ziarenko prawdy", co później określa się mianem "dochodzenia prawdy".
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-27, 23:34   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
A czy jest tutaj w ogóle coś do rozwiązywania, czy wyjaśniania?

Najwyrazniej jest, skoro tego typu przypadki nie sa odosobnione, a problem przez Weissa traktowany jest na tyle powaznie, ze go przestal ignorowac. Moim zdaniem ludziom w takich wlasnie przypadkach nalezy dawac wiedze (lub zrodla), a nie pustoslowie (czyli szum informacyjny).
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-28, 06:17   

A.Mason napisał/a:

Najwyrazniej jest, skoro tego typu przypadki nie sa odosobnione, a problem przez Weissa traktowany jest na tyle powaznie, ze go przestal ignorowac. Moim zdaniem ludziom w takich wlasnie przypadkach nalezy dawac wiedze (lub zrodla), a nie pustoslowie (czyli szum informacyjny).


Ludziom podaje się wiedzę , "jak na talerzu", już od szkoły podstawowej, a i tak 50 % Polaków ma problem ze zrozumieniem prognozy pogody. Pewnym ludziom , typom ludzkim wiedza historyczna nie jest potrzebna do głoszenia poglądów, oni mają swoją jedyną i prawdziwą wiedzę.
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-28, 06:25   

mulder napisał/a:
Pewnym ludziom , typom ludzkim wiedza historyczna nie jest potrzebna do głoszenia poglądów, oni mają swoją jedyną i prawdziwą wiedzę.


Tak to właśnie wygląda :) . Wydaje mi się, po lekturze tego, co w internecie przeczytałem sygnowane imieniem i nazwiskiem "Dariusz Ratajczak", że ówże właśnie próbował zreferować jedynie poglądy tzw. rewizjonistów, którzy "Szkolną wiedzę" zestawiali z dowodami (fotografie lotnicze, "racjonalne" kalkulacje). Nigdzie nie doczytałem się zaprzeczania masowej zagładzie Żydów, za to doczytałem się głosów dopominających się o pamięć także dla wszystkich innych ofiar nazistowskiej machiny zbrodni. Wydaje mi się, że nikomu nie chodzi tutaj o zaprzeczanie zbrodniom, ale o dokładne przyjrzenie się im z bliska i rewizję "jedynej i prawdziwej" wiedzy". Celem potwierdzenia, albo WERYFIKACJI danych liczbowych (a to przecież jest nagminnym zjawiskiem przy analizie wszystkich danych historycznych). I tyle.

A język przytoczonej przez Roztropka wypowiedzi dziwnie przypomina język jeszcze nie tak dawno tutaj krytykowany.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-06-28, 07:59, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-28, 08:44   

mulder napisał/a:
Pewnym ludziom , typom ludzkim wiedza historyczna nie jest potrzebna do głoszenia poglądów, oni mają swoją jedyną i prawdziwą wiedzę.

W takim razie o co ten "krzyk"? Albo traktujemy problem powaznie, albo nie. Czy mam rozumiec linkowany artykul jako pomarudzenie sobie dla marudzenia, czy jako sygnal problemu? Jesli problem, to czy problemow nie nalezy rozwiazywac? Czy unikanie przedstawiania kontrargumentow jest rozwiazaniem?

EDIT:
Franco Zarrazzo napisał/a:
Wydaje mi się, po lekturze tego, co w internecie przeczytałem sygnowane imieniem i nazwiskiem "Dariusz Ratajczak", że ówże właśnie próbował zreferować jedynie poglądy tzw. rewizjonistów

Moge przyjac dwa warianty, albo gosc mial takie poglady, albo tylko referowal. Jjesli referowal, to znaczy, ze nie powinien dostac tytulu naukoowego jakim jest doktor. Czlowiek, ktory nie potrafi sie wyslowic sensownie, a zabiera sie do pisania nie powinien otrzymac zadnego tytulu naukowego, ani tym bardziej nauczac innych.
Ostatnio zmieniony przez A.Mason 2010-06-28, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-28, 08:48   

Tutaj wcale nie chodzi o kontrargumenty, tylko odwracanie kota ogonem!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-28, 15:07   

A.Mason napisał/a:
Jjesli referowal, to znaczy, ze nie powinien dostac tytulu naukoowego jakim jest doktor.


Hmm - nie do końca rozumiem. Serio. Za referowanie chyba tytułu nie dostał - ale pewnikiem też nie za stworzenie jakiejś alternatywnej wizji dziejów. Pisał pracę pod prof. Nicieją, pracę z historii. Pewnikiem analizował dostępne źródła, być może dotarł do jakiś nowych, być może niektóre przedstawiały jakieś dobrze znane sprawy w nieco innym świetle.
Tekst dostępny w internecie (przynajmniej ten, do którego ja dotarłem), jest tekstem popularnonaukowym, felietonistyczno-eseistycznym. A do tego wygląda jak przepisany przez kogoś trzeciego. Nie mogę w 100% być pewien, że to, co czytałem, rzeczywiście odzwierciedla to, co było zawartością "Tematów niebezpiecznych". Wszak to raptem 320 (bodajże) egzemplarzy.

A.Mason napisał/a:
Czlowiek, ktory nie potrafi sie wyslowic sensownie, a zabiera sie do pisania nie powinien otrzymac zadnego tytulu naukowego, ani tym bardziej nauczac innych.


Akurat podobno był jednym z lepiej wygadanych wykładowców, potrafiących klarownie sprzedawać to, co chciał. Wide chociażby chyba wypowiedzi w tym wątku, ale i wiele innych dostępnych w necie.

Nie wiem - może Marcin B. miał z nim jakieś zajęcia, bowiem Ratajczak bliżej "jego czasów" był pracownikiem U.O. ? W trakcie czterech lat studiów usłyszałem o nim (o Ratajczaku) bodajże 3-4 krotnie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-28, 15:16   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Pisał pracę pod prof. Nicieją, pracę z historii. Pewnikiem analizował dostępne źródła, być może dotarł do jakiś nowych, być może niektóre przedstawiały jakieś dobrze znane sprawy w nieco innym świetle.
Na brzuchu, czy na plecach? :wink: Zdaje się, że to chodziło o jego rozprawę doktorską o tematyce Śląska Opolskiego?
Franco Zarrazzo napisał/a:
Tekst dostępny w internecie (przynajmniej ten, do którego ja dotarłem), jest tekstem popularnonaukowym, felietonistyczno-eseistycznym
Nie jest to więc tekst pisany "pod profesorem".
Franco Zarrazzo napisał/a:
Akurat podobno był jednym z lepiej wygadanych wykładowców, potrafiących klarownie sprzedawać to, co chciał. Wide chociażby chyba wypowiedzi w tym wątku, ale i wiele innych dostępnych w necie.
Z tego wynika, że był raczej demagogiem, niż rzetelnym badaczem.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-06-28, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-28, 15:24   

Franco, nawet jesli proces byl "ustawiony", to teksty chyba nie zostaly sprokurowane przez prokurature. Cytaty w gazetach tez prawdopodobnie nie pochodzily z niewiadomego zrodla. Natomiast co do doktoratu, to moim zdaniem jest to tytul, ktory powinien zobowiazywac do pewnych norm i pewnego poziomu nie tylko w zakresie dziedziny, w ktore jest przyznawany.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-28, 15:30   

Kiedyś tak było, niestety polska nauka schodzi na psy. Dziś nawet profesorowie dopuszczają się np. plagiatów.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-28, 16:35   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Nie wiem - może Marcin B. miał z nim jakieś zajęcia, bowiem Ratajczak bliżej "jego czasów" był pracownikiem U.O. ?

Nie miał. Miał nieco mniej nawiedzoną historyczkę.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-07-05, 16:20   

http://wiadomosci.gazeta....Ratajczaka.html
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-07-23, 16:54   

Ratajczak: kłamstwa o kłamcy -http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1507202,1,ratajczak-klamstwa-o-klamcy.read
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-07-23, 18:21   

Kłamstwa o kłamcy... "podobno" "podobno...". Bla bla bla. Ja tam zresztą nie wiem - nie znałem człowieka osobiście, nie wiem, czy pił czy nie pił. Doktorat zrobił, a to nie lada wyczyn. Ktoś tu może się pochwalić (no może poza JJ) takim osiągnięciem?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: doktora, humanistycznych..., nauk, niebezpieczne, poglady, sp


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu