Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Portugalia normalnieje, to i Hiszpania także...
Autor Wiadomość
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-15, 18:15   Portugalia normalnieje, to i Hiszpania także...

http://wyborcza.pl/1,7547..._z_panstwa.html
polecam rodzimym zwolennikom państwa wyznaniowego...
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-15, 19:46   

Cytat:
Kilka tygodni temu dwie szkoły pod Madrytem zabroniły uczennicy wyznania muzułmańskiego noszenia chusty.

No to ja się pytam: jaka to wolność wyznania :?:
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-15, 20:01   

Tak samo, jak w Polsce, przem, polska szkoła nie pozwala niekatolickim uczniom na przebywanie w gabinecie bez krzyża z półnagim, nieżyjącym meżczyzną, co samo w sobie jest widokiem przyprawiającym normalnego człowieka o mdłosci, prawda?
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-15, 20:20   

Grzech napisał/a:
Tak samo, jak w Polsce, przem, polska szkoła nie pozwala niekatolickim uczniom na przebywanie w gabinecie bez krzyża

A co krzyż może przeszkadzać - nie zwracać uwagi i tyle, jak komuś przeszkadza. Co dla niewierzącego znaczy krzyż?
Grzech napisał/a:
z półnagim, nieżyjącym meżczyzną, co samo w sobie jest widokiem przyprawiającym normalnego człowieka o mdłosci, prawda?

No nie wiem, czy prawda i która (no bo mamy 3 :) ), gdyż ja nigdy się nie spotkałem z tym, aby widok krzyża z - jak Ty to mówisz - półnagim, nieżyjącym mężczyzną przyprawił kogoś o mdłości. Pierwsze słyszę, jakaś nowość dla mnie.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-15, 20:51   

ja nigdy się nie spotkałem z tym, aby widok krzyża z - jak Ty to mówisz - półnagim, nieżyjącym mężczyzną przyprawił kogoś o mdłości. Pierwsze słyszę, jakaś nowość dla mnie.
Nie wiesz, gdyż nikt nigdy tak o tym symbolu Ci nie opowiadał, ponieważ od kilkunastu lat swego zycia jestes poddany jednostronnej propagandzie religijnej, która każe Ci klękać (co samo w sobie jest upokarzające, ale tego też nikt Ci nie powiedział, prawda?) przez wsppominanym symbolem i zapominasz przez to o tym, ze ktos może mieć inne zdanie na temat symboli Twej religii.
Odpowiedz, jesli zechcesz, czy moje stwierdzenie obraża Twe tzw przez Was, katolików, "uczucia religijne," choć zaznaczam, iż wciąż chcę poznać definicję tego terminu.
Druga sprawa - stwierdzając, iż niewierzący winni nie zwracać uwagi na krzyż wiszący w miejscach publiczny, poełniasz spory błąd, choć oczywiscie masz prawo do takiego poglądu, ale jest on niedorzeczny. Uzasadniam - ja stosuję Twą taktykę, mając zajęcia w jednej z sal Starostawa Powiatowego, dgzie nad tablicą w najlepsze wisi rzymskokatolicki krzyż z nieżyjącycm, zgładzonym przez rzymskiego namiestnika mężczyzną. Mnie osobiscie jego obecnosc nie przeszkadza, gdyż nie ma znaczenia dla mnie symbol, który ta scena przedstawia. Jest to tylko kawałek materiału, przedstawiajacy niesmaczną scenę usankcjonowanej prawem kary smierci. Przeszkadza mi fakt, iż w moim kraju jest tak, że włodarz takiego budynku pozwala na to, by w jego pomieszczeniach obecne były symbole wiary religijnej, kiedy Polska ma być krajem niewyznaniowym. Wybrany w wyborach urzędnik pokazuje tym samym brak szacunku dla mnie, swego rodaka.
Rozumiesz ten tok rozumowania?
Mam zatem pytanie - czy Ty uważasz Polskę za kraj wyznaniowy?
Ostatnio zmieniony przez Grzech 2010-06-15, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
przem 



Wiek: 33
Dołączył: 19 Paź 2007

UP 158 / UP 235


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-15, 21:45   

Grzech napisał/a:
ponieważ od kilkunastu lat swego zycia jestes poddany jednostronnej propagandzie religijnej, która każe Ci klękać (co samo w sobie jest upokarzające, ale tego też nikt Ci nie powiedział, prawda?) przez wsppominanym symbolem i zapominasz przez to o tym, ze ktos może mieć inne zdanie na temat symboli Twej religii.

Miałem do czynienia z propagandą Świadków Jehowy, więc nie jednostronnej, bo ci stoją po przeciwnej stronie.
I wiem, że klękanie przed kimś jest upokarzające.
Grzech napisał/a:
Wybrany w wyborach urzędnik pokazuje tym samym brak szacunku dla mnie, swego rodaka.

Jak mówi powiedzenie: Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził. Zawsze znajdzie się ktoś, komu coś się nie podoba, kogo coś drażni, wkurza, denerwuje, etc.
Żyjemy w kraju demokratycznym, a wiemy jak to z demokracją jest.
Grzech napisał/a:
Mam zatem pytanie - czy Ty uważasz Polskę za kraj wyznaniowy?

Nie, ponieważ państwo nikogo nie zmusza do przyjęcia wiary - jest wolność wyznania i sumienia.
Ostatnio zmieniony przez przem 2010-06-15, 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-06-16, 06:02   

przem napisał/a:
Cytat:
Kilka tygodni temu dwie szkoły pod Madrytem zabroniły uczennicy wyznania muzułmańskiego noszenia chusty.

No to ja się pytam: jaka to wolność wyznania :?:

Koran i sam islam nie ma niczego wspólnego z nakazem zasłaniania twarzy u kobiet. Jakiś facet sobie pewnie tak wymyślił, a policja religijna czy inne ich organizacje podchwyciły pomysł.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-16, 06:19   

Grzech, zamierzasz tłumaczyć " z polskiego na nasze", że katolik indoktrynowany przez lata , praktycznie od " maleńkości" nie jest w stanie dostrzec , że oddaje bezmyślnie i w upokarzający dla człowieka sposób (klękając) hołd innemu upokorzonemu , zamordowanemu człowiekowi, przepraszam , dla wierzących Synowi Bożemu? Jestem przeciwny krzyżom w miejscach publicznych , ale nie zamierzam przekonywać wierzących,że upokarzają się chyląc czoło przed bogiem, którego wyznają, gdyż to jest wyraz szacunku do osoby , istoty boskiej , który jest wyrażany w różny sposób przez różne religie. Nie odbieram tego jako upokorzenie w przeciwieństwie do pocałunku ręki ( pierścienia na palcu ) purpurata. Myślę, że ukrzyżowany Jezus jest także symbolem dla niewierzących, tak jest w moim przypadku,ponieważ uznaję go za ofiarę okrutnego świata , który zamierzał zmienić miłością i miłosierdziem. Czasami warto poczytać Nowy Testament, gdzie po odrzuceniu religijnych treści , także niewierzący może odnaleźć ciekawe i cenne treści.Polska, jako instytucja , powinna przestrzegać konstytucyjnego rozdziału między Państwem a Kościołem jednakże narzucanie innym właściwej interpretacji ich symboli religijnych zakrawa na pychę wszechwiedzy.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-06-16, 06:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-17, 19:27   

Grzech napisał/a:
Nie wiesz, gdyż nikt nigdy tak o tym symbolu Ci nie opowiadał, ponieważ od kilkunastu lat swego zycia jestes poddany jednostronnej propagandzie religijnej, która każe Ci klękać (co samo w sobie jest upokarzające, ale tego też nikt Ci nie powiedział, prawda?) przez wsppominanym symbolem i zapominasz przez to o tym, ze ktos może mieć inne zdanie na temat symboli Twej religii.


To dowaliłeś.
Klękanie to wyraz poddania i okazania szacunku (w tym przypadku Bogu). Ale pewnie nikt Ci nie powiedział tego, prawda?


Emill napisał/a:
przem napisał/a:
Cytat:
Kilka tygodni temu dwie szkoły pod Madrytem zabroniły uczennicy wyznania muzułmańskiego noszenia chusty.

No to ja się pytam: jaka to wolność wyznania :?:

Koran i sam islam nie ma niczego wspólnego z nakazem zasłaniania twarzy u kobiet. Jakiś facet sobie pewnie tak wymyślił, a policja religijna czy inne ich organizacje podchwyciły pomysł.


Koran, rozdział 33 : Frakcje
(33:59) O proroku! Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami. To jest najodpowiedniejszy sposób, aby były poznawane, a nie były obrażane. A Bóg jest Przebaczający, Litościwy!
0 UP 0 DOWN
 
Emill 
Neutral Good



Wiek: 40
Dołączył: 13 Maj 2006

UP 196 / UP 148


Skąd: Stąd

Wysłany: 2010-06-17, 21:09   

O no proszę, czyli moje poprzednie źródła były w błędzie.
Dziękuję.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-17, 21:18   

za Wiki

Cytat:
Kobiety w niektórych społeczeństwach muzułmańskich, lub ich częściach, są zobowiązane do noszenia burki na skutek konserwatywnego sposobu odczytywania idei hidżabu z Koranu.


za Wiki

Cytat:
Według szkół hanafickiej, malikickiej i szafi`ickiej zakrywanie twarzy przez kobietę nie jest obowiązkiem, choć jest zalecane jeśli istnieje obawa o bezpieczeństwo kobiet. Jedynie szkoła hanbalicka nakazuje noszenie nikabu. Zasłanianie twarzy było nakazane prawnie w Afganistanie za rządów Talibów.

jak widać to kwestia interpretacji



Sawka napisał/a:
Powiedz swoim żonom i swoim córkom, i kobietom wierzących, aby się szczelnie zakrywały swoimi okryciami.
nie ma mowy o twarzy
Ostatnio zmieniony przez sikork 2010-06-17, 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-17, 22:37   

Przykryj ciało, by działało. :wink:

Jan Sztaudynger
0 UP 0 DOWN
 
Sawka 
Diablica [;



Zaproszone osoby: 5
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2006

UP 1 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-17, 23:14   

Faktycznie, wikipedia jest dużym autorytetem
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: hiszpania, normalnieje, portugalia, takze..., to


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu