Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na życie Artykuł PPB
Autor Wiadomość
Wyborca 


Wiek: 105
Dołączył: 15 Wrz 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-06-10, 17:26   Sposób na życie Artykuł PPB

Cytat:
Prawie każdy ma jakiś własny sposób na życie. Prawie każdy ma w życiu jakiś własny cel, który stara się osiągnąć. Prawie każdy… Jednak zdarzają się też tacy, którzy żyją życiem innych. Zwłaszcza, jeśli ci naśladowani (a może prześladowani?) osiągnęli jakiś tam sukces i cieszą się dobrą opinią społeczną, życzliwością otoczenia i w ogóle są lubiani.
Zwykle zaczyna się dobrze, miło i sympatycznie. Naśladowca (prześladowca?) kręci się wokół osoby sukcesu, żeby ogrzać się w jej blasku, a przede wszystkim uszczknąć coś dla siebie. Nie daj Boże jeszcze, gdy naśladowca (prześladowca?) znał się z osobą sukcesu, jeszcze zanim sukces osiągnęła. Wtedy z reguły sobie przypisuje kawałek tego sukcesu, a nawet wydaje mu się, że to dzięki niemu dana osoba ten sukces osiągnęła. Wszak w jego mniemaniu byli i są jak najlepsi przyjaciele, jak najbliższa rodzina. Do czasu…
Kiedy okazuje się, że naśladowca (prześladowca?) nie osiągnął tego, czego chciał lub wydawało mu się, że chce. Kiedy okazuje się, że ogrzewanie się w czyimś blasku nie spełnia oczekiwań naśladowcy (prześladowcy?). Kiedy osoba sukcesu ciągle idzie do przodu, zdobywa kolejne cele w życiu, rozwija się, a otoczenie docenia ją coraz bardziej… wtedy w naśladowcy (prześladowcy?) rodzi się złość. Uśpiona zazdrość i zawiść przeciągają się leniwie aż do całkowitego rozbudzenia. Osoba sukcesu nie dała naśladowcy (prześladowcy?)tego, co chciał. Osoba sukcesu staje się wrogiem. I następuje nieoczekiwana (a może naturalna?) zamiana miejsc.
Narodził się właśnie prześladowca. Już nie naśladuje, już się nie przymila, już nie oczekuje. Prześladowca ma wroga, z którym musi walczyć. Zazdrość, zawiść, wściekłość i żal zaślepiają go całkowicie. Przesłaniają zdrowy rozsądek.
Ale oto prześladowca odnajduje właśnie swój własny sposób na życie. Już nie musi nikomu się przymilać, już nie musi czekać na ochłapy z pańskiego stołu. Już może żyć własnym, a nie cudzym życiem.
Celem w życiu prześladowcy staje się osoba sukcesu. Celem jest pozbycie się jej jako osoby sukcesu. Celem jest zszarganie jej opinii, podkładanie świństw, doprowadzenie do jej upadku. Wystarczy jeszcze znaleźć innych, którzy równie mocno nienawidzą. Wszakże wspólny wróg jednoczy, nawet najbardziej dziwnych nieudaczników życiowych.
I chcąc nie chcąc prześladowca nadal żyje życiem osoby sukcesu. Śledzi jej każdy krok, przygląda się jej każdemu ruchowi, żeby tylko wyłapać choć drobne potknięcie, które może doprowadzić do upadku.
Zawiść, zazdrość i nienawiść to mocne uczucia. Potrafią rozbudzić wielkie emocje i wzmóc chęć do działania w dużej grupie zjednoczonych prześladowców (wcześniej naśladowców). Jednak należy pamiętać, że to emocje destrukcyjne, oślepiają cały zdrowy rozsądek, prędzej czy później pustoszą umysł i duszę.
Niemniej jednak, to również jest sposób na życie. Zwłaszcza niedowartościowanych byłych, teraźniejszych i przyszłych naśladowców-prześladowców. A tych najwięcej, jak zawsze, w polityce...
Beata Zatoń - Kowalczyk




Panorama jak widzimy jest gazetą na poziomie. Artykuły są napisane w taki sposób, że po przeczytaniu każdy może się zastanowić nad tekstami. Tak jak pisałem w temacie sprostowanie... Panorama na chwilę obecną jest jedną z lepszych gazet w Brzegu.


Adam
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-06-10, 17:30   

nie przepadam za PPB każdy chyba o tym wie... ale :) pod tym artykułem mogę podpisać się ręką i nogą...


jakby więcej było artykułów na takim poziomie to może nawet ja polubiłbym PPB :D



PS. Adamie - Wyborco... może napiszesz wiecej o sobie ?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-10, 20:41   

Ten artykuł to jakiś dziennikarski bełkot w stylu lat dawno i słusznie minionych. To typowa agitka mająca komus dokopać, ciekawe czy na polecenie Dona Hootcha?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-06-10, 21:05   

Jacku ale przyznasz, że tak często bywa ;) jak jest to opisane ;)
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-10, 21:08   

Jak wiesz z innych tematów trwa w Brzegu walka o władzę w PO i okolicach. I jak widać "trup ściele się gęsto" :wink:
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-10, 21:48   

Moim zdaniem ten tekst jest na tyle uniwersalny, ze nawet jesli ma dokopac konkretnej osobie, to beda o tym wiedzialy tylko osoby "wtajemniczone".
Niezbyt lubie tego typu stylistyke (np. bardzo razace powtarzanie zbitki: >>naśladowca (prześladowca?)<<), ale do tresci trudno jest sie przyczepic. A intencje tworcy - dla mnie, jako "niewtajemniczonego" sa nieistotne.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-10, 21:53   

Ja też nie wiem dokładnie o kogo chodzi, sądzęjednak że zainteresowani wiedzą doskonale. A z tematu podjętego przez p. Puszczewicza wynika że PPB to taki kij bejsbolowy obecnie nam panującego Władcy Miasta. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-06-10, 22:18   

Tekst dobry jak na PPB, ale słabiutki ogólnie, pomijając że śmierdzi jakąś kolejną tanią prowokacją i ogórkami kiszonymi. Zakładam jednak, że autor tekstu pisze o jakiś kulinariach ze swojego otoczenia?
Ps. A to tak całe artykuły teraz się kopiuje?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-11, 22:40   

Nie wiem czemu, ale mi to się jakoś z tangiem kojarzy. Kiedy poczułem swoje własne tango, zacząłem wszystkim powtarzać, że tango, to jest coś, czego nie da się nauczyć, zwłaszcza za kasę. Nie da się, aby ludzi różnego charakteru, różnej fizycznie postury, z różnym doświadczeniem życiowym, w różnym wieku, z różnych środowisk, nauczyć naśladowania siebie przy wmawianiu im, że to jest właśnie tango i takie i tylko takie ono powinno być. Nie można tańczyć cudzych kroków w tangu, nie można żyć cudzym życiem :) .
Tango, to jest to, co we mnie, co ze mną robi muzyka, to szukanie i mediacja samego siebie z rzeczywistością. To podróż do wnętrza, do pradziejów i jednocześnie poza granice znanej nam empirii... Ale cóż :) .

Jeśli odnieść ten tekst do polityki, to czuję jakąś dziwną ambiwalencję. O co lotto zacnej autorce, małżonce męża zaprawdę wielu i jeszcze więcej, niż wielu, Imion? Kurde - kiedy próbowałem skosztować tego śmierdzącego ciasta, zwanego brzeską polityką, mówiono, to wieczna gra, wieczne zawieranie i zrywanie sojuszy, to zdolność do kompromisu w świetle wyznaczonego celu (jakikolwiek by on nie był). Czy to znaczy, że jak ktoś zerwie sojusz z kimś, kto sojusze już zrywał wielokrotnie w imię HGWu czego, to jeden jest be, a drugi cacy, bo coś tam coś tam?


Pozdrawiam Cię Pawle, człowieku Wielu Imion :) . I ukłon autorce tego, jak żesz powikłanego i trudnego do zinterpretowania felietonu.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-06-11, 23:04, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-11, 23:41   

Ożesz ty, a śmierdzące ciasto można odpowiednio przyprawić :wink: :D i już nie będzie trącało.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 00:01   

Dziedzicu, musisz być ostatnio głodny, bo wszystko kojarzy Ci się z jedzeniem. Widzę że wojna panów H i P wzbudza nadal wiele emocji, a PPB zawzięcie w niej uczestniczy. Kto nie z Hootchem tego hookniem-pac gazetą.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-06-12, 00:21   

Czyżby autorkę felietonu do jego napisania skłoniła refleksja po przeczytaniu najnowszej powieści Krzysztofa Vargi? Tak jakoś coś tam mi się echem odezwało.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-12, 06:33   

Czy ten artykuł jest o PiS, a raczej o Prezesie, Premierze , Prezydencie( Bóg -Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - to będzie kolejny etap nazewnictwa Osoby Prezesa przed wyborami parlamentarnymi ) , jak mówią klakierzy o Jarku K. ?
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-12, 08:27   

mulder napisał/a:
Prezesie, Premierze , Prezydencie
PPP to Polska Partia Protestująca, protestuje zawsze do końca. :|
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-06-12, 08:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-06-12, 17:59   

Dziedzicu, widzę, że 15 lat temu słuchaliśmy tych samych kabaretów i audycji radiowo-satyrycznych:-)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: artykul, na, ppb, sposob, zycie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu