Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Fontanna w centrum Brzegu
Autor Wiadomość
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-08-30, 12:19   

[quote="Marcim B."]
slapstick napisał/a:
Co do tych zamkniętych sklepów.. Czy ktoś planuje zamknięcie sklepów ? nie widzę związku z tą sprawą.

Wszyscy właściciele codziennie planują ich zamykanie. Przewidywany kolejny termin to dziś o 18.

To już jest raczej sprawa oczywista.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 42
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-08-30, 12:22   

slapstick napisał/a:


Dlaczego otwierać kolejna knajpa, jak gdyby rynki ożywiały tylko knajpy i ogródki piwne...


To jaki masz inny pomysł na ożywienie rynku po godz 18 :?:
0 UP 0 DOWN
 
slapstick 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-08-30, 13:33   

warlike napisał/a:
slapstick napisał/a:


Dlaczego otwierać kolejna knajpa, jak gdyby rynki ożywiały tylko knajpy i ogródki piwne...


To jaki masz inny pomysł na ożywienie rynku po godz 18 :?:


Warto było by się zastanowić co można tam zrobić, bo osobiście jakby mi knajpę pod domem postawili to raczej bym się nie ucieszył. a Brzeg po 18 jest żywym miejscem.. i wiesz pewnie o czym mówię, dlatego należało by pomyśleć jak uatrakcyjnić nasze miasto i sprawić aby coś się w nim działo. Nie musi się to tylko zawężać do Rynku w Brzegu. Knajp, kawiarni jest dużo. Teraz powstała też niedaleko kręgielnia, nowy bar koło hotelu. Co jeszcze chcesz chłopie ? Skoki na spadochronie z ratusza.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-08-30, 14:23   

slapstick napisał/a:
Nie musi się to tylko zawężać do Rynku w Brzegu.

Warto pamietac, ze Rynek jest centralnym miejscem w miescie i to tam w glownej mierze kierowane sa kroki (mozna tez rozwazac Zamek, jako takie miejsce w Brzegu). Mowa jest o tym miejscu i knajpach w nim nie dlatego, ze potrzeba mieszkancom kolejnego pubu, ale dlatego, ze nalezy stworzyc turystom i mieszkancom miejsce, gdzie beda mogli sie przespacerowac, zatrzymac sie i odpoczac. Trudno oczekiwac, ze przyjezdni beda zachwyceni ze sporego wyboru knajp jaki oferuje Brzeg, skoro rozsiane sa one po calym miescie. Zaden turysta nie bedzie lazil na drugi koniec miasta, jesli nie bedzie pewien co tam zastanie (knajpa nie bedzie miala sporej renomy). Oczywiscie, zgadzam sie - knajpy to nie wszystko. Dlatego np. ja dopominam sie wystaw na Rynku i Dlugiej.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-08-31, 07:39   

Ścieżka edukacyjna : " Od grodu do twierdzy " . No, oczywiście z uwzględnieniem plant i opisem unikatowych drzew. Później taka wystawa mogłaby zagościć w zrewitalizowanym Parku Centralnym.
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-09-02, 08:14   

Ja także uważam,że Rynek powinien tętnić życiem.Oczywiście ,Brzeg to nie Kraków
ale kilka knajpek ,nie KNAJP wokól Rynku typu tych dwóch na ul.Długiej czynnych do 21.00
nikomu nie zaszkodzi.Wokól nich parasole,obok fontanna....
Tylko to chyba teoria.Wspólnoty nie zgodzą się na żadne knajpki,a w planowanej fontannie
w gorące południowe lato ,nogi bedą moczyć oczekujący w Rynku na pasażera kierowcy
okolicznych taksówek.
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-09-02, 11:56   

Myślę, że pora przerwać tą dyskusję. Jutro Rada Miejska na wniosek burmistrza przegłosuje zapewne uchwałę o usunięciu z tegorocznego budżetu wydatku na postawienie tej fontanny. Jeśli ktoś nie wierzy, proszę zapoznać się z projektem uchwały wg druku nr 1, jaki zamieszczony jest na stronie internetowej miasta. Ja osobiście się cieszę, choć pewnie też są tacy, którzy żałować będą.
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2010-09-02, 13:42   

A ja prezentuje inne zdanie w stosunku do przedmówcy ;) Uważam mianowicie, że każda inicjatywa zmierzająca do upiekszenia miasta jest warta zachodu. Zatem ja ...popieram budowę tej fontanny w Rynku. Nabrałby on wtedy innego charakteru i zdecydowanie poprawił "nastrój" tego miejsca. Nie zgadzam sie z opinią (prze)radnego. Gdyby fontanna była w tym miejscu GWARANTUJE, że wrosła by w krajobraz miasta i był znakiem rozpoznawczym Brzegu, zamieszczanym na widokówkach, gdzie wokół dzieci.... i gwar. Odbiera się to jako przyjazne miasto, które ma cos do zaoferowania. A tak....taksówki,,,, zimny bruk ...i golizna . Rynek wbrew pozorom nie ma żadnych atrakcji poza odrapanym Ratuszem miejskim. Zgadzam się, że kamieniczki będa odremonrtowane, ale proszę pamietac - diabeł tkwi w szczegółach i szczegół potrafi sprawic , że miejsce jest klimatyczne i pełne uroku i wdzieku. A tego Rynkowi brakuje...własnie tego charakterystycznego szczegółu. Załoze sie, że było by to miejsce spotkań i umawiania sie na zasadzie.... Czekam na ciebie koło fontanny....Pomyslcie ile było by w mieście opowieści do rodzących sie w plusku wody wspomnień.
Ale....widac (prze)radnemu to nie pasi by cos miało swój urok....
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2010-09-02, 14:57   

Z tego wniosek, trzeba wybrać nowych radnych ,ktorzy zaczna myśleć.
0 UP 0 DOWN
 
sikork 



Wiek: 45
Dołączył: 12 Maj 2008

UP 315 / UP 772



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-09-02, 15:00   

riccardo napisał/a:
Z tego wniosek, trzeba wybrać nowych radnych ,ktorzy zaczna myśleć.


ju w październiku będziesz miał okazję :D
0 UP 0 DOWN
 
(prze)radny 
(prze)radny



Wiek: 71
Dołączył: 18 Kwi 2010

UP 4 / UP 8



Wysłany: 2010-09-02, 21:07   

adagre napisał/a:
Ale....widac (prze)radnemu to nie pasi by cos miało swój urok....


Ależ pasi jak najbardziej. Tyle, że nie z Trytonem, dla którego właściwe miejsce to tam, gdzie stał na Chrobrego. W Rynku należy zaprojektować fontannę, bo też bardzo lubię szmer i chłodek wody, która będzie pasować do otoczenia i na której stałą obecność, a nie jak w przypadku Trytona czasową, zgodzi się Wojewódzki Konserwator Zabytków. I sądzę, że może być znacznie tańsza niż chwilowy za prawie 400.000 zł Tryton.
riccardo napisał/a:
Z tego wniosek, trzeba wybrać nowych radnych ,ktorzy zaczna myśleć.


W 100 % zgoda, dodałbym jeszcze "samodzielnie".
0 UP 0 DOWN
 
adagre 



Wiek: 50
Dołączył: 01 Maj 2007

UP 104 / UP 28



Wysłany: 2010-09-02, 21:34   

(prze)radny napisał/a:
adagre napisał/a:
Ale....widac (prze)radnemu to nie pasi by cos miało swój urok....


Ależ pasi jak najbardziej. Tyle, że nie z Trytonem, dla którego właściwe miejsce to tam, gdzie stał na Chrobrego. W Rynku należy zaprojektować fontannę, bo też bardzo lubię szmer i chłodek wody,


Pozwolę sobie zauważyć, że trzeba być nie lada optymistą (czyli generalnie pesymista tyle, że jeszcze nie doinformowanym) by wierzyć, że przed pałacem na Chrobrego stanie Tryton w możliwie dającej się przewidzieć przyszłości. To po pierwsze. Po drugie... Tryton jak zapewne Pan wie (nie ma w tym ni krzty ironii) jest dziełem sztuki, które nawet w Berlinie onegdaj. docenione było. Po trzecie...jest to rzeźba, która kojarzy się z miastem, jak mało która. Po czwarte... nawet gdyby prywatny właściciel pałacu w co szczerze nie wierzę, znalazł te pieniądze na posadowienie Trytona w pierwotnym miejscu, to jaki niby będzie "status" tej już w pewnym sensie "prywatnej" fontanny otoczonej (nie sadzę by było inaczej) firmowym płotem dumnej i prze drogiej posesji ??? Może nie jestem w tym biegły, ale tak na mój rozum coś mi tu jednak nie pasi (utrzymując retorykę dopasowywania fontanny do miejsca) i jakoś bardziej mi Rynek odpowiada dla posadowienia wspólnego NASZEGO DOBRA w postaci grupy Trytona - własności de facto państwa Löbbecków, którą to rzeźbę kiedyś był onegdaj Pan Löbbeck, swej małżonce podarować był skory w miłosnym swym uniesieniu;)
Czy może być piękniejszy symbol miłości w środku miasta ???? Stworzyć do tego odpowiednia legendę....i murowane macie miejsce schadzek zakochanej młodzieży, małżeńskich par i romantycznych młodzieńców z gitarami ;)
A tak na poważnie....bądźmy chociaż raz cwańsi od urzędasów, konserwatorów i prywatnych właścicieli i dajmy coś miastu. To nie będzie pomnik Huczyńskiego...za rok czy dwa lata...a za trzy to już na pewno, nikt nawet nie będzie pamiętał kto tam to postawił, ale każdy będzie mile zaskoczony tym, jak sie wpisze w koloryt Rynku, brzeskie pocztówki i fotki w cyfrowych aparatach turystów :)


(jak ja nienawidzę swojej klawiatury, która ogonków nie wstawia i poprawiać 500 razy muszę.....sorry ;) )
Ostatnio zmieniony przez adagre 2010-09-02, 22:06, w całości zmieniany 3 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-09-02, 21:48   

Jeżeli w rynku ma stanąć fontanna, to niech będzie na kształt cysterny, która stała tam w dawnych wiekach (tak jak w Świdnicy czy Jeleniej Górze, albo w wielu miastach czeskich), ale nie Tryton. Obawiam się jednak, że cały ten rajwach to tylko preludium poprzedzające rozbiórkę pałacu (bo chyba tylko o to chodzi).
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-09-02, 22:29   

Czy UM nie posiada biegłych prawników mogących poradzić w sprawie wyegzekwowania stosownej grzywny od nabywcy pałacu ?
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-09-03, 23:08   

(prze)radny napisał/a:
choć pewnie też są tacy, którzy żałować będą.

Ja żałuję. Choć nie dlatego, że to Tryton, a dlatego, że ta koncepcja miała po pierwsze ożywić Rynek, a po drugie uporządkować sprawę samej rzeźby stojącej teraz na dziedzińcu Zamku i podatnej na zgubny wpływ czynnika ludzkiego.

(prze)radny napisał/a:
Tyle, że nie z Trytonem, dla którego właściwe miejsce to tam, gdzie stał na Chrobrego.

Szanowny kolego Andrzeju - chyba sam nie wierzysz w to co piszesz? Kpisz czy udajesz, że nie wiesz w jakiej kondycji jest budynek, przed którą pierwotnie stał Tryton? A może udajesz, że nie wiesz, że burmistrz czy rada obecnej kadencji nie tylko nie ma nic wspólnego ze sprzedażą w/w budynku, ale także nie ma wpływu na jego losy? A może zamiast siać populizm opowiesz - z pozycji kadencji, w której budynek poszedł na zmarnowanie - jak to wtedy było? Jakieś kuluary? Układy? Może już wtedy grzmiałeś, że czas zmienić Konstytucję (tak jak w tej kadencji broniąc radnego Podgórskiego, który decyzją sądu stracił prawo wybieralności do Rady Miasta i prawo do posiadania mandatu radnego)? Ja myślę, że wielu forumowiczów - w tym ja - chętnie przeczytałoby jak to z tą sprzedażą było i czy byłeś za nią czy przeciw i rozdzierałeś szaty jak teraz przy wielu skazanych na porażkę sprawach (bo Podgórskiego i tak nie ma wśród nas - radnych)?
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, centrum, fontanna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu