Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pyszne i łatwe ciasto bez pieczenia! :)
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



  Wysłany: 2010-06-03, 13:45   Pyszne i łatwe ciasto bez pieczenia! :)

Przepis własny - wykombinowany z kilku innych ;)


SKŁADNIKI:

- 2 paczki herbatników maślanych petit beurre - najlepsze te z Biedronki ;) biorąc pod uwagę jakość/cena, no i wymiar idealnie dopasowany do blaszki,
- poncz kawowy (kawa rozpuszczalna przygotowana jak zwykle, z dodatkiem mocniejszych %)
- czekolada do zrobienia wiórków czekoladowych lub gotowe wiórki
- 1 opakowanie bitej śmietany w proszku + do tego oczywiście ilość mleka podana na opakowaniu (zwykle 200 ml)

Na masę:
- 2 szklanki mleka,
- 1 czubata łyżka mąki pszennej,
- 2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej,
- pół szklanki cukru,
- 1 cukier waniliowy,
- 1 kostka margaryny,
- 2 łyżeczki kakao, 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej lub 4 łyżeczki cappucino


PRZYGOTOWANIE:
Zagotowujemy 1,5 szklanki mleka z dodatkiem cukru i cukru waniliowego. Do pozostałej połowy szklanki wsypujemy obie mąki i mieszamy, aby nie było grudek. Kiedy mleko zaczyna się gotować wlewamy mąkę wymieszaną z mlekiem i energicznie mieszamy, gotujemy jak budyń (dosyć szybko zaczyna gęstnieć). Zdejmujemy z ognia i od razu do gorącego powstałego właśnie budyniu dodajemy całą kostkę margaryny i energicznie mieszamy, aby połączyła się z budyniem (najlepiej na koniec pomóc sobie robotem kuchennym). Herbatniki moczymy w ponczu kawowym i układamy warstwę na blaszce. Połowę gorącej jeszcze masy budyniowej wylewamy na herbatniki i równomiernie rozprowadzamy. Kładziemy kolejną warstwę herbatników namoczonych w ponczu, a do pozostałej masy dodajemy kakao/kawę/cappucino (do wyboru), dokładnie mieszamy i wylewamy masę na herbatniki. Układamy kolejną warstwę namoczonych w ponczu ciastek, a na wierzch kładziemy bitą śmietanę przygotowaną wg przepisu na opakowaniu. Całość posypujemy wiórkami czekoladowymi. Gotowe ciasto schładzamy minimum 2 godziny w lodówce. Na lodówkę zakładamy kłódkę, ponieważ jest tak pyszne, że samo znika! ( hihihihi )

Ciasto jest bardzo łatwe do zrobienia i nawet kuchenne anty-talencia sobie z nim poradzą :) ) SMACZNEGO!

7.jpg
Plik ściągnięto 540 raz(y) 449,25 KB

10.jpg
Plik ściągnięto 565 raz(y) 427,51 KB

8.jpg
Plik ściągnięto 509 raz(y) 377,56 KB

0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-06-03, 14:23   

Czy Ty wiesz, że jesteś wredna? :P Mieszkam daleeeeeko od Biedronki a Ty takei smakołyki tu przedstawiasz! Może przynajmniej wyślesz mi kawałek tej pyszności na e-mail ?? :)
Czy sklepy są dzisiaj otwarte? Jak tak to pędzę po herbatniki ;P
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-06-03, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-06-03, 15:24   

Herbatniki mogą być skądkolwiek :] ale z doświadczenia wiem, że te Biedronkowe są najlepsze :D Bonitki się zwą.

A ciasto właśnie się chłodzi w lodóweczce :D tym razem zrobiłam z kawą, ostatnio miałam z cappuccino - smakowało jak tiramisu!

p.s. a że jestem wredna, to wiem 8)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-06-03, 15:48   

Ale chyba wiesz, że ta wrednota to taki żarcik z mojej strony? :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-06-03, 15:52   

A z mojej nie :D :lol: :-P :evil:
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-07, 22:49   

Zimne pieski; w czasach gdy nie było jeszcze lodówek, placek do schłodzenia wędrował do piwnicy i stąd nazywany był też piwnicznym.
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-06-07, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-07, 23:19   

Wszystko co najlepsze... Karmel, ciastko, czekolada :roll:
A tak serio - od czasu do czasu można sobie pozwolić na taka bombę kaloryczną, połączenie śmietanki z masą budyniową i karmelem... Ach!
Podejrzewam, że herbatniki można równie dobrze zamienić biszkopcikiem, ciasto byłoby równie pyszne.
I poleciłabym posmarować warstwę dolną odrobiną dżemu (najlepiej z czarnej porzeczki), ciacho nie będzie wtedy tak strasznie słodkie i mdłe. :)
0 UP 0 DOWN
 
plojdzik 



Wiek: 51
Dołączył: 08 Lip 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg...kiedyś

Wysłany: 2010-08-20, 00:41   

Prosty gotowiec bez pieczenia to - kilowa puszka masy kajmakowej i suche wafle- smarujesz warstwami, dociskasz na koniec garnkiem z wodą coby się wszystko skleiło, na drugi dzień znika bez śladu :D
Chociaż lepsza masa własnej roboty ale ze względu na czas przygotowania rzadko kto ją jeszcze robi, a szkoda :(
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bez, ciasto, latwe, pieczenia, pyszne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu