Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
A moze by tak czat?
Autor Wiadomość
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 09:43   A moze by tak czat?

Nie wiem jak Wy, ale ja juz powoli trace sily na tolerancje ewidentnych offtopow i wymiany zdan czesci uzytkownikow wygladajacej jak zapis z czata na jakims portalu typu Oniet.

Yasiu, moze by tak zalozyc tym uzytkownikom jakiegos czata?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-06-12, 10:05   

A.Mason napisał/a:
Yasiu, moze by tak zalozyc tym uzytkownikom jakiegos czata?


przecież jest kanał IRC ;] -> http://www.forumbrzeg.pl/ppadd/irc.php
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 10:10   

Connecting...
Logging in...
Please wait while we process your connection.


To taki IRC dla cierpliwych? ;-D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-06-12, 10:11   

A.Mason, zapewne chodzi Ci o wybory? Zawsze można ignorować. To jest jedyny czasowy dział który nie jest moderowany.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 10:21   

yasiu napisał/a:
A.Mason, zapewne chodzi Ci o wybory? Zawsze można ignorować. To jest jedyny czasowy dział który nie jest moderowany.

Nie tylko, ostatnio np. w imprezach :-P
Ignoruje dzialy, ktore mnie zupelnie nie interesuja, ale akurat w dziale wyborczym zdarzaja sie czasem ciekawe tematy, ktore chcialbym czytac. Ogolnie przeciwko offtopom nic nie mam, czasem wychodzi z nich nawet ciekawsza dyskusja. Ale ostatnio namnozylo sie offtopowych przepychanek slownych - jedno-dwulinijkowych postow...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 10:49   

A.Mason napisał/a:
le ostatnio namnozylo sie offtopowych przepychanek slownych - jedno-dwulinijkowych postow...


Patrzaj Pan! To ja już nie wiem - kiedy za krótki a kiedy za długi ? I ciekawym tedy, jaki powinien być "politycznie poprawny" (tzn. taki, do którego Mason się nie przyczepi :P ) post w dziale Imprezy? Nieobiektywny, fałszywy, wazeliniarski? Czy szczery, wynikający z doświadczenia i obcowania ? :P .

Odnoszę też wrażenie, że Mason został Władcą Marionetek :P .

Ja nie widzę potrzeby czatowania. Odinstalowałem GG i inne komunikatory. Chcę coś szybko, mam komórkę, inne sprawy lepiej na mailach albo w postach wyjaśniać.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 11:27   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Patrzaj Pan! To ja już nie wiem - kiedy za krótki a kiedy za długi ?

Uderz w stol... A Franco zawsze przyleci.
Moze w koncu przestalbys czytac wybiorczo to co pisze, bo chyba nawet nie co druga linijke, ale co drugi wyraz czytasz? Napisalem chyba wyraznie - "offtopowe przepychanki".

Franco Zarrazzo napisał/a:
Ja nie widzę potrzeby czatowania.

Oczywiscie, bo robisz czat z forum.

A jakie posty sa dla mnie idealne? Takie, ktore zawieraja tresc, oraz odpowiednia do przekazania tychze tresci liczbe slow. Tobie idealu chyba nie uda sie osiagnac nigdy ;-P

Nawet powyzszym postem powodujesz, ze zjezdzamy na offtopa. Doskonale wiesz o co chodzi, a jednak probujesz wbic mi szpile i wybic dyskusje z jej torow.
I dokladnie taki sam schemat powtarza sie w roznych innych watkach, przy czym to dotyczy postow nie tylko Franca.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-12, 11:45   

To kto będzie teraz stał na czatach, coby nam się nie naruszał regulamin? :?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 11:47   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
To kto będzie teraz stał na czatach, coby nam się nie naruszał regulamin?

Mysle, ze wystarczyloby, gdyby sami uzytkownicy sie pilnowali. Mnie na przyklad powoli sie juz zaczyna to udawac i na niektore posty nie odpowiadam nawet jesli mnie strasznie korci.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 11:48   

przychylam sie do ostatniej opinii A. Masona
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 11:59   

PS: Przemyslalem sprawe i mam pytanie - czy w dziale wyborczym nie moznaby wprowadzic jednak moderacji chociaz w ograniczonym zakresie? Tzn. wydzielac watki ewidentnie offtopowe jako osobne twory w tym samym dziale?
Mysle, ze tego typu moderacja bez wiekszej ingerencji w tresci (oczywiscie samo wydzielenie tez jest ingerencja) bylaby do przyjecia. A pozwolioby to na sledzenie i udzial w ciekawszych dyskusjach bez przebijania sie przez posty zwolennikow roznego rodzaju musztard po obiedzie.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-06-12, 12:41   

1. Na forum istnieje dział „Hyde Park” (chyba niemoderowany), predestynowany do prowadzenia dyskusji o wszystkim i niczym.

2. „Zboczone” i wyczerpane tematy mogą być zamykane.

3. Instytucja forum posiada własną konwencję i dynamikę. Ostatecznym środkiem jej okiełznania jest totalna moderacja lub zakaz pisania dla wszystkich. :|

4. Dłuższe dyskusje wcześniej czy później zbaczają z pierwotnego tematu; niekiedy ten moment można wyraźnie wychwycić, niekiedy nie.

PS

5. Nie widzę niczego zdrożnego w pisaniu o musztardzie w niemoderowanym wątku wystawy fotograficznej, w którym dyskusja toczy się nagle na temat preferencji seksualnych – jest to jedynie kwestią smaku. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-06-12, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 12:57   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
Na forum istnieje dział „Hyde Park” (chyba niemoderowany)


Moderowany. Kiedyś usunięto mój post do kosza z działu Hyde Park. Już nawet nie pamiętam uzasadnienia.

A.Mason napisał/a:
A jakie posty sa dla mnie idealne? Takie, ktore zawieraja tresc, oraz odpowiednia do przekazania tychze tresci liczbe slow. Tobie idealu chyba nie uda sie osiagnac nigdy ;-P


Widocznie hołdujemy innym ideałom ;) :P.

A.Mason napisał/a:

Uderz w stol...


Tak właśnie napisałem w dziale Hyde Park i za to posta wywalono do kosza ;) .

A.Mason napisał/a:
Nawet powyzszym postem powodujesz, ze zjezdzamy na offtopa. Doskonale wiesz o co chodzi, a jednak probujesz wbic mi szpile i wybic dyskusje z jej torow.


Top - to jedno. Rozwinięcie tematu w trakcie dyskusji, to drugie. I nie wiem dlaczego Ty wszędzie szpile widzisz?
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-06-12, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-06-12, 13:37   

Dziedzic_Pruski napisał/a:
5. Nie widzę niczego zdrożnego w pisaniu o musztardzie w niemoderowanym wątku wystawy fotograficznej, w którym dyskusja toczy się nagle na temat preferencji seksualnych – jest to jedynie kwestią smaku.

Ja nie mam pretensji o zbaczanie z tematu jako takie, zdaje sobie sprawe, ze moderatorom trudno jest czasem byc jasnowidzami i przewidywac, kiedy watek zboczy i na jaki temat. Dlatego uwazam, ze pierwszym elementem moderacji powinna byc moderacja i przemyslenie postow przed ich wyslaniem. Stad tez tytul watku i pierwszy post, ktory ma dac do myslenia uzytkownikom.

Franco Zarrazzo napisał/a:
I nie wiem dlaczego Ty wszędzie szpile widzisz?

Nie wszedzie.
Moze dlatego, ze piszesz o mnie jako o "Wladcy Marionetek"?
I nie chodzi mi o to, ze to piszesz, ale gdzie to piszesz. Tak trudno zalozyc nowy watek poswiecony mi osobiscie lub temu, co mi przypisujesz?

A powaznie - Franco, Dzidzic, skoro sie juz tu udzieliliscie, to pytanie retoryczne - szczerze, czy uwazacie, ze to co wyprawiacie ostatnio pod wzgledem offtopow i wbijania szpil (bo ktos inny zaczal) na forum jest ok?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-06-12, 14:18   

A.Mason napisał/a:
szczerze, czy uwazacie, ze to co wyprawiacie ostatnio pod wzgledem offtopow i wbijania szpil (bo ktos inny zaczal) na forum jest ok?


Nie jest ok. I drażni mnie to. Pisałem o tym do Admina, rozmawialiśmy z Tobą osobiście na ten temat tydzień temu - wkręty Dziedzica nie pozwalają mi podlinkować konkursów do potencjalnych sponsorów nagród. W zasadzie nie miałem też czasu, aby Ci przesłać obiecanego priva do wymoderowania wątków konkursowych - obiecuję, że będzie to pierwsza czynność, jaką zrobię pod napisaniu tego posta.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2008, kiedy wątki dotyczące Magii Tanga 2008 były obserwowane np. przez Ambasadę Republiki Argentyny, a jakiś dupek zaczął mnie oskarżać o nie dotrzymanie umów czy coś tam przy pełnej aprobacie moderatorów. I tak dalej :) . Jak by nie było, robię reklamę też Forum i jego założycielowi, a za każdym razem spotykam się z jakąś dziwną szpilomanią. Dlatego też mówię by by na poziomie konkursowym - mimo wszystko mam dość - najbardziej stoicki ze stoików by się zagotował.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-06-12, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: czat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu