Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2010-05-30, 14:15
Powiatowy spęd PiS , jak za dobrego PRL.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-30, 05:48   Powiatowy spęd PiS , jak za dobrego PRL.

Wczorajsza impreza przeszła niezauważona na Forum. Obchody wizyty Lecha Kaczyńskiego też bym zignorował, gdyby nie jeden fakt, którym było zarządzenie Starosty. Podobnie , jak w przypadku mszy za prezydenta, tak i teraz wyszedł okólnik do gimnazjów nakazujący stawić się młodzieży szkolnej, który , jako organ zarządzający tym typem szkół , wydał właśnie p. starosta.Przypominają się stare czasy PRL, którego schyłkowe lata pamiętam, gdy świętowano 1 Maja , a młodzież szkolna, przedstawiciele oświaty , różnych branż stawiali się z pieśnią na ustach na pochody. Szczęściem , moja rodzina wyznawała przeciwstawne poglądy, co uchroniło mnie przed uczestniczeniem w tych masowych spędach. Ale, czasy się zmieniają , ludzie niestety nie, co widać , w niepierwszej już decyzji PiS. Mam nadzieję, że nie będziemy zmuszani udawać się na pielgrzymki do statecznika samolotu. Mówię tu o czasach przyszłych, gdy PiS może stać się dyktaturą, do czego zdaje się chętnie podąża. Jedno nasuwa się pytanie, kto za to płaci? Kto płaci za wyjazdy Jarka do góralicków, wschodnich regionów Polski? Mamy jeszcze stan powodzi , czy te pieniądze nie przydałyby się na sfinansowanie innych celów i potrzeb.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-05-30, 13:09   Re: Powiatowy spęd PiS , jak za dobrego PRL.

mulder napisał/a:
Jedno nasuwa się pytanie, kto za to płaci? Kto płaci za wyjazdy Jarka do góralicków, wschodnich regionów Polski? Mamy jeszcze stan powodzi , czy te pieniądze nie przydałyby się na sfinansowanie innych celów i potrzeb.
My wszyscy za to płacimy. Kandydaci z list partyjnych wybrani do Sejmu uchwalili (nie ważne w której kadencji), że partie będą otrzymywały subwencje z budżetu na swoją działalność.
Cytat:
Money.pl sprawdził, ile od 2002 roku kosztowało podatników utrzymywanie partii. Przez te lata uzbierała się kwota 604 mln zł.
cyt. TUTAJ To za nasze pieniądze te, które partie otrzymują i te, które wydają działacze z kas różnego szczebla samorządowego podczas takich gospodarskich wizyt przedwyborczych odbywają się te wizyty. A kiedyś był wielki szum, że PZPR utrzymywała się w podobny sposób.
Ostatnio zmieniony przez Roztropek 2010-05-30, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 13:27   

Mulder bredzi jak potłuczony. ja tam byłem i nie widziałem tam nikogo, kto uczestniczyłby w tej imprezie wbrew swojej woli. Mulder po prostu kłamie. Starosta zaprosił na tę imprezę wszystkich mieszkańców naszego powiatu. I Ci co chcieli, przyszli. Na tym polega zaproszenie. widocznie Mulder po prostu tego nie rozumie, zresztą jak wielu innych rzeczy. Różnica między aktualnymi czasami a czasami pRL polega na tym, że obecne partie parlamentarne są wybrane w demokratycznych wyborach, zaś PZPR była partią sowieckich sługusów , którą w Polsce osadziła Armia Czerwona i polska bezpieka.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-30, 13:49   

Wychopdzi więc na to, ze użytkownik Jacek Jastrzębski zapytał wszystkich uczestników rzeczonej imprezy, czy są tam z wlasnej woli. Facet ma jaja:-)
Mnie interesuje jedna sprawa - mianowicie spójnosc przekazu wychodzącego ze strony PiS. Otóż Jarosław Kaczyński mówi o pojednaniu, końcu wojny polsko-polskiej (dobrze, zę ma odwagę zaproponować koniec tego, co sam zaczął) itp. A partyjne doły nadal walą w przeciwników jak i gdzie popadnie, sympatycy w południowo-wschodniej Polsce mówią o tym, ze Rosjanie zamorodowali prezydenta, Radio Maryja wciąż zionie żółcią wobec inaczej myslących. Trzeba się zatem zastanowić, czy ten niby nowy image Kaczyńskiego jest jedynie emanacją pomysłów jego spin doktorów, czy też może lepszym szwindlem marketingowym PiS, a moze jest ktos, kto faktycznie wierzy, że były premier zmienił się w srodku.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-05-30, 13:53   

Znów się zaczęło, a prawie już normalność na Forum wróciła. Znów wątek nadaje się tylko do działu "Wybory samorządowe 2010". Któryś z Modów jest podobnego zdania, czy to tylko moje odczucie?
:?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 13:55   

Popieram Twoją opinię Di.JJ
wybierasz się do Zamku na Wybory Miss Polonia Opolszczyzny?
Ostatnio zmieniony przez Jacek Jastrzębski 2010-05-30, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-05-30, 14:02   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
wybierasz się do Zamku na Wybory Miss Polonia Opolszczyzny?

Trochę off topic jak na ten wątek. Więc odpowiem krótko - nie wybieram się, nie wiedziałam nawet, że coś takiego odbywa się w Brzegu.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-05-30, 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 14:04   

ok
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-30, 14:27   

Mulder zakłada temat o PiS, jedzie po tej partii mocno, uzytkownik Jacek Jastrzębski odpowiada jeszcze ostrzej (wiadomo, facet z jajami), Chmurkolistna pisze, że "znowu się zaczęło, a już było tak pięknie," a uzytkownik Jacek Jastrzębski odpowiada, że "sie zgadza" i zarzuca pytanie na zupełnie inny, choć mi bliski, temat. A zatem logika myslenia użytkownika Jacek Jastrzębski jest piorunująca. W przeciągu kilku/kilkunastu minut mamy od tego użytkownika dwie biegunowe reakcje. Najpierw uczestnictwo w lubianej przez siebie połajance, a zatem przyznanie takiemu tematowi i sposobowi werbalizacji mysli racj, za chwile uznanie racji Chmurkolistnej, która stwierdza, zę szkoda, że się znowu zaczęło. Przeinteresujacy facet z jajami z tego użytkownika Jacek Jastrzębski.
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-30, 15:09   

Grzech napisał/a:
Wychopdzi więc na to, ze użytkownik Jacek Jastrzębski zapytał wszystkich uczestników rzeczonej imprezy, czy są tam z wlasnej woli.




Proszę zatem (w odniesieniiu do wypowiedzi, któregoś z forumiowiczów dotyczącej nieprzyjęcia przez lekarza, Wajdy + link do filmiku) zwrócić uwagę, żę wypowiedź p. Małgorzaty Kidawy-Błońskiej to zwykłe przeczące sobie poniekąd "bla bla".
Jeśli ta Pani nie widzi różnicy miedzy przyjściem kogoś w celu wygłoszenia jakiegoś poglądu z własnej nieprzymuszonej woli, a zaproszeniem go do wygłoszenia poglądów, to... ciężko to komentować, choć należy pamiętać, że każdy może ;) Ta Pani to dopiero ma "jaja".



Nikt nie lubi być utożsamiany z kimś kto jest ośmieszany. Taka mentalność ludzka, a i taka taktyka PO, żeby to wykorzystać. Na każdym krok ośmieszczyć i odjąć wartości merotyrcznych. Np. dla p. Kuca wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego sprowadziło się do gmerania w rozporku.
Dla mnie to jest ewidentny brak szacunku do wyborców. PO jako partia najwyraźniej chce się plasować wśród programów rozrywkowych o dużej oglądalności. Idąć krok dlalej kampania prezydencka Komorowskiego, staje się kampanią reklamową, on zaś produktem reklamowych, który się "sprzedaje" w mediach (patrz internet) w oprawie wszystkich najbardziej standardowych chwytów reklamowych. Czyli nie ważna zawartość, ważna perswazja i umiejętność oszukania mózgu konsumenta. Podałbym linka do strony, na której przykładowy filmik reklamowy z Komorowskim wyskoczył, ale szybciej sam Wam przed oczy wyskoczy, niż go znajdę.
Jeśli po takim filmiku, ja oglądam "debatę" szefów znaczących gazet i bodajże szef wyborczej, o wystąpieniu Jarosław Kaczyśnkiego, moim zdaniem - pełnym przemyślanych zdan, rzuca słowa o ........ przy jednoczesnym podejściu i profilu PO, to przepraszam barzdo, ale "przyganiał kocioł garnkowi" ... "najciemniej pod latarnią"? To samo zresztą dotyczy kwesti podsycania konflitków wewnętrznych... jeśli, ktoś mi powie, że PO tego nei robiło i robi, to ręce mi opadną.

Grzech napisał/a:
Przeinteresujacy facet z jajami z tego użytkownika



Wietrze kompleks (TWój?) pt. "przerost jąder nad treścią"? W każdym bądź razie, śmieszne rzeczy opowiadasz ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-30, 15:12   

Bob napisał/a:
o ........


hehe przepraszam, zapomniałem co to on mówił :evil: , ale generalnie miał na myśli cośna kształt pustch (półpustych) frazesów (jeśli mogą być inne :evil: )
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-30, 15:29   

Merytorycznie - osobiscie uważam, że na wielu płaszczyznach PiS i PO sa siebie warte. Ten sam rodziciel, te same poglądy kilkadziesiąt lat temu, bo przecież wtedy był wspólny wróg. To jasne, że PiS zagraża polskiej niedojrzałej demokracji o wiele bardziej, niż PO, o czym rodzime społeczeństwo przekonało się w latach 2005-07. Ale PO też jest niebezpieczna, choć przynajmniej stara się nie być zasciankowa, ale w całkiem często bywa.
0 UP 0 DOWN
 
Bob 



Wiek: 40
Dołączył: 28 Gru 2009

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-30, 15:33   

Grzech napisał/a:
To jasne, że PiS zagraża polskiej niedojrzałej demokracji o wiele bardziej,


Ja się raczej spotkałem z opinią, że PiS zagraża polskiej Lewicy, właśnie w jej niedojrzałej politycznie części. Postaram się jednak tego nie komentować, bo do Lewicy właśnie mam ambiwalenente zdanie.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-30, 15:42   

PiS zagraża polskiej demokracji - to wiemy od lat 2005-07. Zagraża lewicy? Proszę o wyjasnienie poglądu.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 16:40   

Wojna polsko-polska się właśnie kończy :wink:

Dziadek Tuska.jpeg
Plik ściągnięto 209 raz(y) 105,99 KB

0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobrego, jak, pis, powiatowy, prl., sped, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 38
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu