Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: yasiu
2010-05-30, 15:15
Powiatowy spęd PiS , jak za dobrego PRL.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-30, 21:42   

Grzech napisał/a:
Wychopdzi więc na to, ze użytkownik Jacek Jastrzębski zapytał wszystkich uczestników rzeczonej imprezy, czy są tam z wlasnej woli. Facet ma jaja:-)
Mnie interesuje jedna sprawa - mianowicie spójnosc przekazu wychodzącego ze strony PiS. Otóż Jarosław Kaczyński mówi o pojednaniu, końcu wojny polsko-polskiej (dobrze, zę ma odwagę zaproponować koniec tego, co sam zaczął) itp. A partyjne doły nadal walą w przeciwników jak i gdzie popadnie, sympatycy w południowo-wschodniej Polsce mówią o tym, ze Rosjanie zamorodowali prezydenta, Radio Maryja wciąż zionie żółcią wobec inaczej myslących. Trzeba się zatem zastanowić, czy ten niby nowy image Kaczyńskiego jest jedynie emanacją pomysłów jego spin doktorów, czy też może lepszym szwindlem marketingowym PiS, a moze jest ktos, kto faktycznie wierzy, że były premier zmienił się w srodku.


Jak już wspominałem, nie wierzę i nie wierzyłem w przemiany Prezesa,Premiera Prezydenta ( tak go tytułują jego podkomendni- brzmi prawie jak Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty).To jest zwykła przykrywka, o czym wiedzą wszyscy , nawet Dżej Dżej to podejrzewa, ale zaraz mnie " zjedzie", że słucham TVN i postaci z " Michnikowego salonu" czy z czegoś tam, że mam zamydlone oczy , itp.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-30, 21:50   

Grzech napisał/a:
Merytorycznie - osobiscie uważam, że na wielu płaszczyznach PiS i PO sa siebie warte. Ten sam rodziciel, te same poglądy kilkadziesiąt lat temu, bo przecież wtedy był wspólny wróg. To jasne, że PiS zagraża polskiej niedojrzałej demokracji o wiele bardziej, niż PO, o czym rodzime społeczeństwo przekonało się w latach 2005-07. Ale PO też jest niebezpieczna, choć przynajmniej stara się nie być zasciankowa, ale w całkiem często bywa.


Pogląd o niebezpiecznym stylu rządzenia PO jest lekką przesadą. Nie są najwspanialsi, ale proszę wskazać inną partię sprawującą w przeszłości rządy, która mogłaby się pochwalić poparciem na poziomie, średnio, 50 %utrzymywanym trzeci rok. Niektórzy powiedzą, że to nieudolność, brak decyzji, odwagi,nijakość partii procentuje, czyżby?
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2010-05-30, 22:04   

Dlaczego uważacie ze za czasów Marcinkiewicza i Kaczyńskiego była zagrożona demokracja?
mulder napisał/a:
Nie są najwspanialsi, ale proszę wskazać inną partię sprawującą w przeszłości rządy, która mogłaby się pochwalić poparciem na poziomie, średnio, 50 %utrzymywanym trzeci rok.
Przed takim pustym chwaleniem PO warto by się zastanowić czemu tak się dzieje. Na pewno nie dlatego że są tacy super po prostu realia polityczne są takie ze są dwie liczące partie na scenie politycznej PO i PIS, wielu osobom poglądy PIS się nie podobają z wieloma środowiskami wszczęli kłótnie czy też mini wojny dlatego teraz tak są opluwani na każdym kroku... PO utrzymuje tak wysokie poparcie bo nie mają żadnej alternatywy.... i to jest największy problem. Niestety ale dla mnie w dalszym ciągu nie ma takiej partii na którą warto by było oddać swój głos... to samo tyczy się wyborów 20 czerwca, jesli faktycznie wygra ktoś z dwójki "pseudofaworytów" to w dalszym ciągu będziemy mieć miernego prezydenta niestety...
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 22:04   

mulder, sorry, typowe zachwianie priorytetów. Co jest ważniejsze: rządzenie czy sondaże? JA strasznie nie lubię (nie tylko w polityce) nijakości. Chyba najbardziej. Wszyscy dotąd byli jacy byli ale nie można im zarzucać że tylko byli. PO jest jak telewizja Rydzyka: TRWA. AWS jaki był wszyscy wiedzą, ale cztery duże reformy wprowadził. Moim zdaniem złem, ale wprowadzili. SLD jaki był taki był ale dziurę Bauca załatał, Polskę do UE wprowadził, podatki zmniejszył, trochę autostrad wybudował (jak dotąd najwięcej niż jakikolwiek rząd). Ludzie podziękowali im nie przez to tylko przez nieczyste interesy i kumoterstwo. Ale dla równowagi "cośtam zrobili". A ten rząd? Nie zrobił nic, kompletnie. Zapowiadały się ciekawe reformy. PO najgłośniej krytykował Millera za podatek Belki i co? Rządzi już trzy lata i zlikwidował? Miały być cuda wianki, jednomandatowe okręgi wyborcze, likwidacja Senatu, zmniejszenie Sejmu, podatek liniowy, etc. etc. Nie moja bajka i krytykowałbym ale co jest? Nic, czyli po mojemu nijakość. Napisz jaką reformę wprowadził lub zamierza w tej kadencji rząd PO? Chyba nie było takiego rządu od 89 który by nie zrobił nic, nic za co zostałby zapamiętany. Co napiszą w podręcznikach historii za 20 lat o tym rządzie? Że co zrobił?
Dlatego - z całym szacunkiem dla Ciebie, Puszczewicza, czy innych POwców których znam: wolę naprawdę sprzeczać się z PiSowcami, bo przynajmniej jest o co. Jest jakaś płaszczyzna sporu: IV RP, CBA, IPN, polityka historyczna, etc. Jestem "ścisłowcem" więc powiem tak: dyskusje z PO są jak praca na biegu jałowym - trzeba włożyć w to energię, a w zamian nie otrzymuje się nic.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-30, 22:17   

Bartku T. gospodarka się kręci, kryzys światowy , a polski minister finansów otrzymuje nagrodę europejską , Donald Tusk z kolei , nagrodę Karola Wielkiego, podwyżki płac oświaty wzrosły, co sam " namacalnie " odczułem, służba zdrowia powoli też rusza z miejsca. Można podać różne przykłady , ale zawsze padnie zarzut, że są już oklepane. Premier Tusk od początku ma wiatr w twarz.Mam kilka zarzutów do określonych ministrów, niektórych decyzji rządowych, zaniechań, błędów w rozdawaniu tek ministerialnych czy odwoływaniu ministrów, ale nie przekreśla to faktu, że jestem zadowolony i oddam po raz kolejny głos na PO. Teoria o wysokim poparciu społecznym wynikającym z nijakości rządzenia, zaprawdę karkołomna.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 22:23   

mulder informacja ze źródła- służba zdrowia leży i kwiczy. Od 2 lat równia pochyła. W tym roku ponownie o ok. 10 % spadły nakłady na służbę zdrowia.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 22:34   

Gospodarka zawsze się kręci kiedy rząd nie przeszkadza - podstawowe prawo wolnego rynku. Problem w tym, że mogła by się jeszcze rozkręcić gdyby rząd pomógł. Ale się boi. Co do odznaczeń to zawsze urzędujący odznaczenia dostają, to żaden argument.
Służba Zdrowia rusza z miejsca? Po trzech latach ledwie rusza? To po ilu będzie to widać, a po ilu się poprawi? Po 50? Mieli prywatyzować i co? Oczywiście jestem pierwszym przeciwnym, ale nawet tego nie można zarzucić rządowi bo nie zrobili nic poza gniotem, który zawetował Prezydent. Nie potrafili nawet pójść na kompromis z opozycją - lub jej częścią - żeby weto odrzucić. Tusk ma wiatr w oczy? A czego się spodziewał? Że go będą na rękach nosili? Miller to niby miał z górki? Jak tak było źle to po co został premierem?
Moje subiektywne odczucie jest takie, że Premier i cały rząd płynie we dalszym ciągu na fali tego co przejęli i co było efektem reform ich poprzedników. Jedyne co dobrze robi min. finansów to pilnuje, żeby czegoś w gospodarce nie zagasić, nie popsuć. Taki facet co chodzi dookoła ogniska i pilnuje, żeby nigdzie nie zgasło. Ale na wszelki wypadek nigdzie nie podpala w obawie że coś spali.
Naprawdę - nie ma płaszczyzny do konstruktywnego sporu poza nicnierobieniem. Sorry.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 22:38   

Bartek T ma sporo racji. ja dodam tylko że minister finansów jest także beznadziejny-zafundował nam najwiekszy od 20 lat deficyt budżetowy. A co do służby zdrowia-porażka-znów kazali nam ograniczyć ilość planowych operacji.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 22:56   

Jacek Jastrzębski napisał/a:
A co do służby zdrowia-porażka-znów kazali nam ograniczyć ilość planowych operacji.

To w ramach akcji "przyjazne państwo" - służba zdrowia jest przyjaźnie nastawiona do zakładów pogrzebowych.
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 23:20   

Marcim B. widzę że świetnie znasz temat-czyżbyś był jednym z brzeskich rekinów nekrobiznesu?
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-05-31, 00:26   

Ja mam zal, ze zmuszany jestem do wybierania "mniejszego zla". Kazdej partii mozna cos przypiac, wiec nie moge sie zdecydowac.

To co najbardziej irytujace, ze rzadzic beda nami znow "stare prochna". O ile jeszcze jestem w stanie zniesc to w przypadku kandydatow na prezydenta, o tyle w sejmie - mierzi mnie to (trzy lata temu srednia wieku poslow to bylo 48 lat, dzis jest pewnie niewiele lepiej).
Gdyby powstala partia, do ktorej mogliby nalezec tylko ludzie przed 30, to niezaleznie od pogladow (o ile nie bylyby skrajnie radykalne), taka partia mialaby moj glos.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-31, 06:51   

Użytkownikowi Jacek Jastrzębski przypominam, co stało się w roku 2007 z polską transplantologią po aresztowaniu jednego z transplantologów. Zaznaczam, iż błędem było nie zajmowanie się lekarzem, tylko sposób rozwiazania jego problemu.
Nie sądzę, by podnoszenie wydatków na służbę zdrowia było błędem. Błędem było natomiast podnoszenie tych nakładów bezmyślnie, bez zważenia na negatywne skutki budżetowe, jakie przyniesie.
O środkach na służbę zdrowia rozmawia się trudno. Wynika to z faktu, iż jeśli słusznie skrytykuję ich podnoszenie, zostanę posądzony o działanie na szkodę pacjenta. Jak napisałęm, krytykuję bezmyślne i populistyczne podnoszenie tych środków. A takie było podnoszenie ich za PiS. Robione po to, by dziś użytkownik Jacek Jastrzębski mógł używać tego argumentu w najlepsze, choć mimo bycia lekarzem zupełnie nie rozumie, o co w tym wszystkim chodzi.
Silna jest we mnie impresja, iż rząd PiS działał tak samo, jak hipotetyczny rząd w filmie "Kariera Nikosia Dyzmy:" "... za chwilę rządzić będzie opozycja, niech oni się martwią..." To samo dotyczy nagłych, ogłoszonych zaraz przed wyborami 2007 podwyżek dla policjantów. Teraz podobni uzytkownikowi Jacek Jastrzębski prawią: "Nooo, ale policjantom też dali..."
PO, rzecz jasna, jest partią, która doskonale opanowała sztukę utrzymywania wysokiego poparcia sondażowego. Pis, rzecz jasna, jest partią, która odnosi spektakularny sukces medialno-sondażowy, gdy mimo tego, jaką rzeczywiscie jest, potrafi mieć popracie rzędu 20-30%. A zatem obie spolaryzowane dziś stronnictwa to produkt rynku medialnego
Polecam następujace artykuły - użytkownikowi Jacek Jastrzębski ten http://wyborcza.pl/1,7547...a_leczenie.html - ale czy użytkownik Jacek Jastrzębski odważy się przeczytać artykuł z Gazety?
Wszystkim polecam artykuł z Dużego Fomatu Gazety o "wsi pisowskiej." Przekonacie się, w jaki sposób PiS uzyskuje elektorat wiejski, na południowo wschodnich rubieżach Polski. Zobaczycie, jakie przesłanki nakazują społeczności wiejskiej głosowanie na PiS:-)
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-31, 07:01   

Bartek T. napisał/a:
Gospodarka zawsze się kręci kiedy rząd nie przeszkadza - podstawowe prawo wolnego rynku. Problem w tym, że mogła by się jeszcze rozkręcić gdyby rząd pomógł. Ale się boi. Co do odznaczeń to zawsze urzędujący odznaczenia dostają, to żaden argument.
Służba Zdrowia rusza z miejsca? Po trzech latach ledwie rusza? To po ilu będzie to widać, a po ilu się poprawi? Po 50? Mieli prywatyzować i co? Oczywiście jestem pierwszym przeciwnym, ale nawet tego nie można zarzucić rządowi bo nie zrobili nic poza gniotem, który zawetował Prezydent. Nie potrafili nawet pójść na kompromis z opozycją - lub jej częścią - żeby weto odrzucić. Tusk ma wiatr w oczy? A czego się spodziewał? Że go będą na rękach nosili? Miller to niby miał z górki? Jak tak było źle to po co został premierem?
Moje subiektywne odczucie jest takie, że Premier i cały rząd płynie we dalszym ciągu na fali tego co przejęli i co było efektem reform ich poprzedników. Jedyne co dobrze robi min. finansów to pilnuje, żeby czegoś w gospodarce nie zagasić, nie popsuć. Taki facet co chodzi dookoła ogniska i pilnuje, żeby nigdzie nie zgasło. Ale na wszelki wypadek nigdzie nie podpala w obawie że coś spali.
Naprawdę - nie ma płaszczyzny do konstruktywnego sporu poza nicnierobieniem. Sorry.


Bartu T. , zdaje się, że trzeba naprawdę mieć klapki na oczach, by nie być obiektywnym i nie dostrzegać jakiegoś sprzężenia negatywnego różnych zdarzeń.
Niestety , ale Lewica pod Napieralskim bezpowrotnie pogrzebała swoje szanse i mój głos.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-31, 07:07   

I ja znam osoby, które dotychczas głosowały na SLD, a gdy Napieralski został kandydatem, stwierdzają, ze raczej nie będą nań głosować. Jasne, ze to przykra sprawa, ale z drugiej strony da aparatowi partyjnemu do myślenia, a Bartek T, jako ważny aparatczyk lokalny, winien się tym zająć. Sam niegdyś byłem aparatczykiem tej partii, praca w lokalnych strukturach partii lewicowych daje dużą satysfakcję - to zaniesie się słodycze do Domu Dziecka, to zorganizuje się zabawę choinkową dla dzieci z ubogich rodzin, to zorganizuje się turniej tenisa stołowego dla gimnazjów, na który były burmistrz Maciej Stefański da kasę (wzorcowa współpraca prawicy z lewicą!) - ot, sama przyjemność.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-31, 07:29   

mulder napisał/a:
Lewica pod Napieralskim bezpowrotnie pogrzebała swoje szanse i mój głos.

Szkoda Twego głosu, ale dzięki większej wyrazistości i "zwrotowi w lewo" Napieralskiego zyskaliśmy innych. Sporo osób wcześniej odpuściło sobie głosowanie na "zbyt liberalne" SLD.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dobrego, jak, pis, powiatowy, prl., sped, za


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu