Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zadaj pytanie Urzędom w powiecie
Autor Wiadomość
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-06-03, 20:20   

Czy władze Powiatowe popierają inicjatywę wójta Pulita dotyczacą budowy Zakładów utylizacji odpadów niebezpiecznych?
Czy ktoś z tych decydentów wie, gdzie w Polsce takie zakłady -tej firmy powstały - jeżeli tak to gdzie i jakie są opinie mieszkańców ?
Czy władze Powiatowe liczą się z wielokrotnie większym ruchem samochodów przez jedyny w Brzegu most i oczywiście przez miasto!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-06-04, 05:56   

Krakonos napisał/a:
To może ja podepnę się do pytania zadanego przez ptak82, dotyczącego hotelu koło zamku.

Jakie działania planuje podjąć miasto w momencie niezrealizowania inwestycji w wyznaczonym umową terminie?
Ile wyniesie należna kara oraz jaki jest tryb oraz czasokres wpłynięcia należnych pieniędzy?
Czy możliwe jest odebranie terenu w ramach niezrealizowania inwestycji?
Jeżeli nie, czy miasto zamierza zablokować przeznaczenie działki na inne cele niż hotel?


Podpisuję się pod tym pytaniem i dodam jeszcze podobne.Co w sprawie pałacu przy ul. Chrobrego?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-06-11, 15:29   

Wszystkie pytania zostały dzisiaj wysłane (przepraszam za zwłokę ale po prostu nie miałem kiedy wyjść na pocztę).

Wysłano priorytetem więc chyba na jutro dojdzie? :lol:

Od jutro czas start 30 dni.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-06-11, 20:24   

Nie od jutra tylko od daty otrzymania :)
Taniej byłoby i szybciej zanieść do okienka podawczego i na kopii poprosić o pieczątkę "wpłynęło".
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-06-11, 21:26   

yasiu napisał/a:
Wysłano priorytetem więc chyba na jutro dojdzie? :lol:


z potwierdzeniem odbioru?:D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-06-12, 09:45   

Poleconym :)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-07-06, 23:45   

Dotarł już do mnie list z odpowiedzią od zarządu dróg powiatowych, skan wrzucę jutro. Z czego się orientuję na pytania do Urzędu miasta zbierane są odpowiedzi.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-08-12, 19:33   

yasiu napisał/a:
Z czego się orientuję na pytania do Urzędu miasta zbierane są odpowiedzi.
Odpowiedzi się pojawiły czyż UM sprawę zlekceważył? Miesiąc już chyba dawno minął?
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-08-12, 20:12   

Odpowiedzi UM nie było. Starostwo i ZDP odpowiedzieli.
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-12, 21:20   

UM nas olal moczem :P ciepłym do tego :D
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-08-12, 21:36   

Za KPA:
Cytat:
Rozdział 7

Załatwianie spraw

Art. 35.§ 1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§ 2. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone w oparciu o dowody przedstawione przez stronę łącznie z żądaniem wszczęcia postępowania lub w oparciu o fakty i dowody powszechnie znane albo znane z urzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ.

§ 3. Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

§ 4. Organy wyższego stopnia mogą określać rodzaje spraw, które załatwiane są w terminach krótszych niż określone w § 3.

§ 5. Do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony albo z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 36. § 1. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35 organ administracji publicznej obowiązany jest zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin załatwienia sprawy.

§ 2. Ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 37. § 1. Na niezałatwienie sprawy w terminie określonym w art. 35 lub ustalonym w myśl art. 36 stronie służy zażalenie do organu administracji publicznej wyższego stopnia.

§ 2. Organ wymieniony w § 1, uznając zażalenie za uzasadnione, wyznacza dodatkowy termin załatwienia sprawy oraz zarządza wyjaśnienie przyczyn i ustalenie osób winnych niezałatwienia sprawy w terminie, a w razie potrzeby także podjęcie środków zapobiegających naruszaniu terminów załatwiania spraw w przyszłości.

Art. 38. Pracownik organu administracji publicznej, który z nieuzasadnionych przyczyn nie załatwił sprawy w terminie lub nie dopełnił obowiązku wynikającego z art. 36 albo nie załatwił sprawy w dodatkowym terminie ustalonym w myśl art. 37 § 2, podlega odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej albo innej odpowiedzialności przewidzianej w przepisach prawa.

Yasiu, jeżeli masz siły możesz dalej sprawę pociągnąć. Choćby dla udowodnienia, że masz prawo do informacji od urzędników opłacanych w swoich podatkach.
Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-08-12, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-08-13, 06:45   

Będę monotematyczny. Co z drugą przeprawą i zach.obwodnicą miasta ? Przecież bez zrealizowania tej inwestycji wszelkie remonty dróg w mieście , renowacje kamienic przylegających do trasy przejazdu ciężarówek są bezcelowe. Dolny Śląsk : do 2012 r. planowane są realizacje obwodnic Kłodzka, Świdnicy, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, a już w grudniu można będzie przejechać Autostradową Obwodnicą Wrocławia od A 4 do lotniska ( jest to I część inwestycji, która w całości zostanie oddana za rok ). Czy nie można czegoś ugrać przed wyborami, przecież te kolosy rozjadą wkrótce miasto i wszystko , co stanie im na drodze.
0 UP 0 DOWN
 
warlike 


Zaproszone osoby: 4
Wiek: 41
Dołączył: 23 Kwi 2005

UP 12 / UP 2



Wysłany: 2010-08-13, 08:20   

A ja mam pytanie odnośnie rynku. Czy ktoś ma zamiar zrobić coś z ruchem w rynku :?: Ostatnio jak tam byłem to miałem problem z przejściem, tam już odbywa się zwykły ruch jak na każdej innej drodze a pół rynku to już parking...To już chyba lekka przesada.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-08-13, 08:54   

mulder napisał/a:
Będę monotematyczny. Co z drugą przeprawą i zach.obwodnicą miasta ?


Bardzo dobre pytanie! Tyle, że źle skierowane bo taka przeprawa to inwestycja krajowa. Niestety, czynniki rządowe nie widza potrzeby takiej drugiej przeprawy. Wg. "ekspertów" ruch jest mały, a w większości generowany przez miejscowych. To ja bym zaapelował do Brzeżan i mieszkańców naszego powiatu - przestańcie jeździć tirami! Przesiądźcie się do mniejszych aut!

warlike napisał/a:
A ja mam pytanie odnośnie rynku. Czy ktoś ma zamiar zrobić coś z ruchem w rynku :?: Ostatnio jak tam byłem to miałem problem z przejściem, tam już odbywa się zwykły ruch jak na każdej innej drodze a pół rynku to już parking...To już chyba lekka przesada.


Takie są skutki niekonsekwencji - plac można albo zamknąć całkowicie, albo wcale. Nie można - jak widać trochę. Niby jest monitoring, niby na Rynek nie można wjeżdżać, ale większość ma to w głębokim poważaniu. I obawiam się, że dopóki nie staną tam donice z kwiatami, tak żeby już na pewno nikt tam nie wjeżdżał dopóty na Rynku będzie odbywał się regularny ruch samochodowy.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-08-13, 15:35   

W sprawie II przeprawy proponuję akcję jak pod Pałacem Prezydenckim. :D
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: powiecie, pytanie, urzedom, zadaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu