Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak worków na psie odchody.
Autor Wiadomość
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-06, 21:28   Brak worków na psie odchody.

Jak w temacie. Proszę , by pojemniki w Ptasim Gaju były uzupełniane w miarę regularnie. Miasto nie chce postawić pojemników przy ulicach Osiedla Południowego, zatem zmuszony jestem chodzić po nie w rejony wspomniane wyżej, ale czasami, jak dziś , pojemniki świecą pustkami.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-05-06, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 23:43   

Z tego co wiem (a nie mam psa więc nie sprawdzałem) worki dostępne są w wyznaczonych sklepach zoologicznych i w UM. Poza tym UM skarży się na wandali, którzy niszczą dozowniki na te worki. Teraz nic więcej się nie dowiemy, bo nie ma kogo zapytać - wszyscy burmistrzowie wyjechali.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 23:47   

mulder, pięknie. Była batalia o psie odchody na forum wcześniej. Pokazywała ona jak mieszkańcy mają gdzieś psie odchody. Nawet sam burmistrz wystosował pismo.


Ale czy brak worków to tylko sprawa miasta czy też mieszkańców którzy zabierają więcej niż mogą zabrać?

Worki dostępne są również w każdym sklepie zoologicznym w Brzegu ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-06, 23:49   

Sklepy fajnie, ale piesek jak chce kupkę to nie ma znaczenia że jest po 18:00 i sklepy są zamknięte. A burmistrz nie kwapi się - póki co - postawić więcej dozowników.
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 00:10   

Bartek T., nie popadajmy w przesadyzm, wcześniej właściciel może zapatrzyć się w kilka worków więcej ;)


Nie neguję oczywiście tego, że w pojemnikach worków brakuje ;)
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 00:45   

I właśnie zakładając sytuację, że wcześniej właściciel może zaopatrzyć się w więcej worków zaczyna ich brakować. Toteż należy zwrócić uwagę by ich nie brakowało nie zależnie od pory dnia.
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 10:37   

yasiu, tak worki są dostępne w każdym sklepie zoologicznym. tylko dlaczego mam za nie płacić???

nawet zakładając, że pójdę na spacer z psem z takim kupionym workiem, to gdzie później mam taki "pełny" worek wyrzucić, skoro wiele z "psich" koszy jest zdewastowanych.
a do "zielonego" nie można wrzucać, poza tym po co, skoro w parkach "zielone" kosze są dobrą zabawką dla imprezowiczów.
wystarczy przejść się parkami w weekendowe poranki lub też w poniedziałek i wtedy widać kosze poprzewracane, zrzucone z górki a w okół sterta śmieci (m.in.: kubki, butelki, opakowania po pizzy i inne). (swoją drogą czemu w wieczorami nie ma widocznych patroli policyjnych)
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 13:38   

iero10, worki powinny być nieodpłatnie udostępniane.

Gdzieś na forum było pisane, że są przeznaczone pieniądze na remont tych koszy. Bartek chyba o tym pisał.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-07, 23:39   

Są pieniądze na bieżące utrzymanie i naprawę już istniejących dozowników. Dowiedziałem się przy okazji zadania na sesji pytania muldera, o to czy będą ustawiane nowe dozowniki. Dziś przespacerowałem się po Małpim Gaju i faktycznie - worków brak. W poniedziałek zadzwonię do UM i dowiem się co się stało że są braki.
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-08, 06:24   

Dzięki Bartku T. Zaopatruję się w dozownikach, ale przychodzi taka chwila, że brak mi worków , zostają dwa , trzy i wtedy idę uzupełnić zapas, no i tu wspomniany problem. Torby papierowe dostępne w sklepach zoo lub gabinetach weterynaryjnych są mało praktyczne, rozrywają się i używanie ich sprawia więcej problemów niż woreczki bio z dozowników.Dlatego też , z przyczyn opisanych wyżej , Rudolf ostentacyjnie zaprotestował przeciw takim praktykom niedbalstwa i zostawił przy jednym z dozowników wspomnienie obiadu. Ja tego sprzątać gołymi rękoma nie będę!
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-08, 21:50   

iero10 napisał/a:
yasiu, tak worki są dostępne w każdym sklepie zoologicznym. tylko dlaczego mam za nie płacić???

Bo sprzątanie po psie należy do obowiązków właściciela psa. Dla mnie osobiście nie jest ważne jak to robią ludzie byleby to robili.

BTW - Tanio i wygodnie
http://www.allegro.pl/ite...zig_gratis.html
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-05-09, 06:39   

A władze lokalne mają ułatwiać życie mieszkańcom i wychodzić na przeciw ich inicjatywom.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-05-09, 09:54   

mulder napisał/a:
A władze lokalne mają ułatwiać życie mieszkańcom i wychodzić na przeciw ich inicjatywom.
Oczywiście z tym zgadzam się w 100%, jednak nie do przyjęcia jest postawa - mogę nie posprzątać, bo miasto zapomniało uzupełnić zapasy worków.

Od dawna jestem zdania, że za coś takiego powinno się nakładać horrendalne kary, a potem przeznaczać je właśnie na takie 'psie punkty' gdzie wszystko będzie na miejscu. Właściciele szybko wykalkulowaliby, że "nie-sprzątanie" po prostu się nie opłaca.
0 UP 0 DOWN
 
DonArrow 
Mnie zakazy nie dotyczą



Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2010

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-09, 12:52   

Żeby wszystko było na miejscu, trzeba by było zamontować w "psich punktach" kamery - monitoring non stop... :wink:

Swoją drogą, to agencje ochrony miałby niezły zysk... Tylko śmiesznie by to wyglądało: "Psi punkt ochrania XYZ" :P
0 UP 0 DOWN
 
iero10 



Wiek: 38
Dołączył: 11 Maj 2005

UP 96 / UP 42


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-09, 18:07   

sycha mówisz, że sprzątanie po psie należy do obowiązków właściciela.

a obowiązkiem każdego człowieka jest dbanie o czystość i co??? zobacz gdzie są kosze a gdzie leża śmieci.
piszesz o karach za nie sprzątanie po psie, a czemu nikt nie kontroluje osób które zamiast "coś" donieść do śmietnika, rzucają gdzie popadnie. czyżby jedno przeszkadzało bardziej od drugiego?? bo mi bardziej przeszkadzają walające się śmieci (kubki, papierki, opakowania) oraz szkło (zarówno to porozbijane, jak i całe butelki).
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brak, na, odchody., psie, workow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu