Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-09, 23:03
Nic się nie dzieje.
Autor Wiadomość
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

  Wysłany: 2006-06-08, 08:43   Nic się nie dzieje.

Informacje bieżące – widać co dzieje się w Brzegu, czyli NIC 8)
0 UP 0 DOWN
 
joanna27 



Wiek: 45
Dołączyła: 08 Lip 2005

UP 18 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-08, 08:55   

hehe liczyles na cos?
ja przestalam sie łudzic.
a tak lubie to miasteczko....

pozdr.
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-08, 08:57   

Andrzejbrzeg napisał/a:
widać co dzieje się w Brzegu, czyli NIC


Jak to nic, wszystkie knajpki się szykują do mistrzostw :) Namioty, ekrany, rzutniki, no i pewnie beczki złotego trunku :D Teraz to jest nawiększe wydarzenie nie tylko tu, ale w całej Polsce, a może i na świecie :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-08, 13:59   Re: Nic się nie dzieje.

Andrzejbrzeg napisał/a:
Informacje bieżące – widać co dzieje się w Brzegu, czyli NIC 8)


Patrząc obiektywnie ... a może inaczej - co by się miało dziać, aby Twoja wypowiedź brzmiała tak; "Widać, co się dzieje w Brzegu - nie mogę się rozerwać pomiędzy to wszystko...". ???

Pozdrawiam

F.
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-06-08, 17:40   

Andrzejbrzeg napisał/a:
Informacje bieżące – widać co dzieje się w Brzegu, czyli NIC


WIELKIE NIC czyli:
- w niedzielę spływ kajakowy Budkowiczanką (wiem, że to poza Brzegiem, ale organizowany dla brzeżan i z 30 nas tam pewnie będzie)
- w sobotę maraton rowerowy Audax z Brzegu na Gromnik i do Brzegu
- cotygodniowe: sobotnia i niedzielna wycieczka rowerowa po okolicach
- w sobotę i niedzielę Festiwal Piosenki Angielskiej w BCK
- w sobotę festyn w parku między halą a zamkiem organizowany przez gimnazjum nr 1
- w sobotę festyn dla dzieci na Brzechwy
- o pubach z meczami Inez już napisała wyżej
- w sobotę i niedzielę obchody 40. rocznicy wydarzeń brzeskich z 1966 roku (dla nieznających tematu: komuniści wykurzali księży z salki katechetycznej i wikarówki, a przy okazji spałowali parę tysięcy osób) - w ramach tych obchodów wykłady na zamku i wystawa
- w piątek wernisaż wystawy fotografii z Chin w galerii (głowy sobie nie dam uciąć, że to w ten piątek, będę musiał jeszcze sprawdzić)
- w sobotę mecz IV ligi w Skarbimierzu
- spotkanie forumowiczów!!!
może znalazłbym dla ciebie Andrzejbrzeg coś jeszcze, ale muszę lecieć, wpadnę tu jeszcze wieczorem to może coś podrzucę, żeby ci brzuch nie urósł przez weekend od piwa :)
i obiecuję, że w miarę wolnego czasu będę starał się co weekend podrzucać wam jakieś zajęcia :)
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-06-08, 17:49   

Jamps napisał/a:
- spotkanie forumowiczów!!!

I to nie takie zwykłe spotkanie lecz ognisko połączone z drugą edycją Akcji sprzątania Parku Wolności pod hasłem: "Nie czekaj na Burmistrza - posprzątaj sobie sam!!!". Może przyłączysz się do nas Andrzeju :?:
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-08, 17:52   

Ale promocja jest do D U P Y! :) . I mówię to z pełną odpowiedzialnością za słowa. Jestem coraz bardziej pewny, że większość imprez służy bardziej celom wykazania się działalnością, niż samym ludziom. Załóżmy, że nagle 40 000 brzeżan chce przyjść do BCKu na jakiś spektakl? Ło matko - co by to było.
A tak można odfajkować imprezę w grafiku, wziąć pensję czy premię i aby do kolejnej pensji. Niezależnie czy to w urzędzie czy kulturze.
Takie jest moje zdanie. Dlatego, jestem gdzieś pomiędzy Jamps a Andrzej Brzeg.

Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2006-06-08, 18:56   

i raczej imprezy te organizowane trafiaja albo do dzieciakow w wieku przedszkolnym i szkoly podstawowej max gimn, albo jak np te obchody do osob ktore to pamietaja i ich to interesuje badz bezposrednio dotyczy .. a co maja robic ci ktorych akurat to nie interesuje jedynie co puby badz wybrac jedna z 3 dyskotek brzeskich ktore jak znajomy sie ostatnio smialm " nie dosc ze 3 to impreza trwa do 3" taka jednak jest brzeska rzeczywistosc
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-06-08, 19:15   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Załóżmy, że nagle 40 000 brzeżan chce przyjść do BCKu na jakiś spektakl? Ło matko - co by to było. A tak można odfajkować imprezę w grafiku [...] Takie jest moje zdanie. Dlatego, jestem gdzieś pomiędzy Jamps a Andrzej Brzeg


Czytałem już trochę twoich opinii na ten temat i sądzę, że w temacie "promocja imprez w Brzegu" jesteś znacznie bliżej Andrzejbrzeg niż Jampsa.
Żeby trzymać się konkretów wypunktuję imprezy:

- spływ kajakowy - informacja na stronach internetowych klubu "Na przelaj", wisiała już dość długo, poza tym organizatorzy, czyli prywatne osoby zrzeszone w PTTK informują o kolejnych imprezach na poprzednich spływach
- maraton Audax - informacje m.in. w prasie i internecie (także na naszym forum)
- cotygodniowe wycieczki organizowane przez klub Na Przełaj (jak wyżej)
- festyn w parku koło hali sportowej - plakaty w mieście wchodzą jeden na drugi, są też informacje w prasie
- festyn na Brzechwy - plakaty są na słupach (stamtąd się zresztą dowiedziałem) i pewnie też na obiektach spółdzielni Zgoda
- mecze w pubach - to już sprawa tych pubów, bo to po prostu czysty interes, ale nie sądzę żeby im brakowało publiki, bo już są rezerwowane stoliki (zresztą sam o tym pisałeś)
- obchody rocznicy wydarzeń brzeskich - informacje w dziesiątkach miejsc w całym Brzegu, duże i efektowne plakaty, księża mówili o tym w kościołach (jedna z najlepszych form promocji), informacje w prasie
- mecz w Skarbimierzu - plakaty są zwykle na osiedlu (tu może Inez coś powiedzieć), informację są na pewno w gazetach (każdy kibic wie, gdzie są zamieszczane takie kalendarzyki), w internecie też jest terminarz meczy
- spotkanie forumowiczów - ktoś o tym nie słyszał?
- na koniec zostawiłem dwie kulturalne imprezy: festiwal piosenki angielskiej - i tu rzeczywiście jest problem, bo mało o tym słychać w prasie, a plakaty, choć dość liczne, pojawiły się w ostatnich dniach; ale pamiętam, że kiedy festiwal miał fantastyczną promocję (nawet w TVP) to i tak na przesłuchaniach konkursowych w BCK było pustawo; impreza ma już trochę lat, a ludzie są po prostu wybredni i jeżeli organizator nie ściągnie gwiazd znanych z telewizji, to ciężko będzie promocją plakatowo/gazetową zrobić sobie frekwencję
- wernisaż - tu też jest problem - mało o wystawach w prasie (niestety!), nie za dużo jest plakatów itd.; tylko problem z nieco wyższą kulturą jest taki, że ludzie jej nie oglądają :( to jest smutne, ale nie zmieni tego promocja - chyba że w galerii dodawaliby do wystawy np. hamburgery

Oczywiście w tych ostatnich dwóch punktach jest się czego czepić, ale warto popatrzyć na siebie: ile razy nie poszedłem na spektakl, wystawę, ile razy nie zainteresowałem się koncertem, meczem, wycieczką mimo że wiedziałem o tym?
Gdyby z tych ofert korzystała połowa osób, które o nich usłyszały, bylibyśmy zjawiskiem na skalę Polski. A tak jest w Brzegu jak wszędzie: trochę osób, którym się chce coś robić i drugie tyle, którym chce się z tego korzystać. I parę tysięcy, którym nie chce się ani jedno, ani drugie, bo jest tv i internet.

Sami sobie odpowiedzcie, w której grupie jesteście, ale nie piszcie: NIC się nie dzieje.
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-08, 19:29   

Ja się trzymam Jampsa :) według mnie w Brzegu się dzieje coś, ale to "coś" trzeba samemu znaleść :) ja tylko czekam na imprezy sportowe :]

a jak mówicie, ze nic się nie dzieje, to sami coś zróbcie aby tak nie było :) jeśli macie pomysł i chęci :)
0 UP 0 DOWN
 
Jamps 


Wiek: 49
Dołączył: 04 Cze 2005

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg Rybaki

Wysłany: 2006-06-08, 20:27   

steve napisał/a:
ja tylko czekam na imprezy sportowe

o takie (na emocjonującym poziomie) w sezonie letnim będzie akurat ciężko

steve napisał/a:
a jak mówicie, ze nic się nie dzieje, to sami coś zróbcie aby tak nie było

na szczęście na forum takich ludzi nie brakuje :) - i doceniam to robi np. Franco
0 UP 0 DOWN
 
steve 
w.w.j.d??



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2005

UP 6 / UP 2


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-08, 20:37   

Jamps napisał/a:
steve napisał/a:
ja tylko czekam na imprezy sportowe

o takie (na emocjonującym poziomie) w sezonie letnim będzie akurat ciężko


hehe dlatego czekam do września :D a przez wakacje Mundial oraz imprezki jakieś tam :)
0 UP 0 DOWN
 
Angel 
carpe diem !



Wiek: 47
Dołączyła: 27 Kwi 2005

UP 29 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-08, 22:52   

No mi się wydaje ze w ten weekend właśnie dziać sie bedzie duzo, wyzej wspomniane festyny i konkurs FPA i jakby tego nie było w sobotni wieczór mam spotkanie ze sredniej szkoły, a w niedziele chrzciny córy i przyjecie w R. Ratuszowej. :D Wieć czasem jak sie nie dzieje nic to nic albo nagle wszystko !!!!! :cry:
Ostatnio zmieniony przez Angel 2006-06-08, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-06-09, 08:52   

Jamps napisał/a:


Czytałem już trochę twoich opinii na ten temat i sądzę, że w temacie "promocja imprez w Brzegu" jesteś znacznie bliżej Andrzejbrzeg niż Jampsa.
Żeby trzymać się konkretów wypunktuję imprezy:

- spływ kajakowy - informacja na stronach internetowych klubu "Na przelaj", wisiała już dość długo, poza tym organizatorzy, czyli prywatne osoby zrzeszone w PTTK informują o kolejnych imprezach na poprzednich spływach
- maraton Audax - informacje m.in. w prasie i internecie (także na naszym forum)
- cotygodniowe wycieczki organizowane przez klub Na Przełaj (jak wyżej)


Wszystkie te trzy podpunkty sprowadzają się do jednego – działalność klubu „Na przełaj”, o którego istnieniu ja osobiście dowiedziałem się... z Forum Brzeg /internet/.

Jamps napisał/a:

- festyn w parku koło hali sportowej - plakaty w mieście wchodzą jeden na drugi, są też informacje w prasie
- festyn na Brzechwy - plakaty są na słupach (stamtąd się zresztą dowiedziałem) i pewnie też na obiektach spółdzielni Zgoda

– te dwa podpunkty sprowadzamy do jednego – plakatowanie. Na obiektach spółdzielni raczej nic nie wisi, poza rusztowaniami ostatnio przez cały rok niemalże i stertami syfu pozostawionymi przez ekipy remontujące.
Sprawa plakatowania i traktowania ludności poprzez tzw. Plakatowanie była tutaj już poruszana, nie tylko przeze mnie i niejednokrotnie;

Jamps napisał/a:

- mecze w pubach - to już sprawa tych pubów, bo to po prostu czysty interes, ale nie sądzę żeby im brakowało publiki, bo już są rezerwowane stoliki (zresztą sam o tym pisałeś)


Użyłeś tutaj bardzo dobrego sformułowania – „czysty interes” – po pierwsze zaglądasz bardzo wąskiej grupie przedsiębiorców do kieszeni nie mając najmniejszego pojęcia /domniemywam/ o realiach prowadzenia działalności. Moim zdaniem to nie jest czysty interes tylko KONIECZNOSC utrzymania się na rynku. Koszty prowadzenia działalności są tak olbrzymie, że zwykła działalność raczej nie wystarcza na opłacenie bieżących opłat. Do tego gastronomia to chyba jedna z niewielu w Brzegu działalności próbująca ZA WLASNE PIENIADZE i do tego jeszcze ODPROWADZAJAC TE PIENIADZE robić coś w Brzegu bez wrzasku o dotacje, o „DAJCIE”.
Po drugie – moim zdaniem wątek „Nic się nie dzieje” powstał raczej jako manifestacja niezadowolenia z działalności urzędów i urzędników będących odpowiedzialnych za to, żeby właśnie nie było takich opinii. Dlatego w ogóle gastronomii bym nie brał pod uwagę, zważywszy chociażby na fakt, że zwykły mieszczuch MUSI KUPIĆ usługę serwowaną przez gastronomię. A masy ludzi na to nie stać i po prostu do lokali nie chodzi.


Jamps napisał/a:
- obchody rocznicy wydarzeń brzeskich - informacje w dziesiątkach miejsc w całym Brzegu, duże i efektowne plakaty, księża mówili o tym w kościołach (jedna z najlepszych form promocji), informacje w prasie

Mam nadzieję, że to żart? Kościół jako instytucja promująca? Co prawda nie odprowadza podatków, to mógłby i coś zrobić dla ludzi WSZYSTKICH, czyli... co niedziela na ambonie
Zapowiedzi Kulturalne i sru:
„W poniedziałek w restauracji X ludzie z forum Y zapraszają ludzi z kręgu Z na wspólne picie piwa i biesiadę przy meczu drużyny A z drużyną B. Będą wznoszone okrzyki „”Sędzia kalosz”, albo inne o podobnym wydźwięku emocjonalnym”... itd..

Po drugie – nie chodzę do kościoła i nie robi tego masa moich znajomych – więc ja nie uważam kościoła za jakąkolwiek formę promocji poza ingerencją w politykę, w daną przez Boga wolną wolę, w wolność sumienia i takie tam...

Jamps napisał/a:

- mecz w Skarbimierzu - plakaty są zwykle na osiedlu (tu może Inez coś powiedzieć), informację są na pewno w gazetach (każdy kibic wie, gdzie są zamieszczane takie kalendarzyki), w internecie też jest terminarz meczy

Nie wypowiem się w tej kwestii, ale akurat chyba sport jest w Brzegu dobrze promowany – zajmuje wielkie połacie docierających do mnie gazet lokalnych itd. Zresztą sport się sam nakręca.

Jamps napisał/a:

- spotkanie forumowiczów - ktoś o tym nie słyszał?

To pytanie do Forumowiczów czy do 40 000 mieszkańców Brzegu?

Jamps napisał/a:
- na koniec zostawiłem dwie kulturalne imprezy: festiwal piosenki angielskiej - i tu rzeczywiście jest problem, bo mało o tym słychać w prasie, a plakaty, choć dość liczne, pojawiły się w ostatnich dniach; ale pamiętam, że kiedy festiwal miał fantastyczną promocję (nawet w TVP) to i tak na przesłuchaniach konkursowych w BCK było pustawo; impreza ma już trochę lat, a ludzie są po prostu wybredni i jeżeli organizator nie ściągnie gwiazd znanych z telewizji, to ciężko będzie promocją plakatowo/gazetową zrobić sobie frekwencję
- wernisaż - tu też jest problem - mało o wystawach w prasie (niestety!), nie za dużo jest plakatów itd.; tylko problem z nieco wyższą kulturą jest taki, że ludzie jej nie oglądają :( to jest smutne, ale nie zmieni tego promocja - chyba że w galerii dodawaliby do wystawy np. hamburgery


W tym wątku sam chyba udowodniłeś, że promocji nie ma. Bo skoro jako przykłady pozytywnej promocji /tak rozumiem Twojego posta/ przedstawiasz promowanie wydarzen poprzez gazety i plakaty, to sam piszesz:

Jamps napisał/a:
ciężko będzie promocją plakatowo/gazetową zrobić sobie frekwencję


A co do Galerii – niestety albo ona albo ja mam do niej pecha. Ostatnio udałem się przed godziną 15-tą do Studia Radia Opole biorąc pod uwagę też wizytę w galerii i rzut okiem na prace artystów ludowych /plakatów nie było w moim rejonie miasta – widziałem przypadkiem na ulicy Trzech Kotwic/. Niestety drzwi od galerii były pozamykane, biuro otwarte i jedynie strażnik wykazał zaciekawienie. Po wizycie w studio nawet nie mogłem wyjść z pomieszczeń galerii, bo po prostu było zamknięte. Musiałem prosić „Załoganta” studia o pomoc. Więc proszę nie posądzaj ludzi o brak kultury /wyższej/ bo to raczej ktoś inny wykazuje się jej brakiem traktując ludzi tak a nie inaczej. Tym bardziej, że etatów jakby wystarczy...

Próbowałem też udowodnić, że promocja Galerii może zmienić wszystko – ściągałem ludzi na wybrane wernisaże, ale wszystko rozbijało się... o brak informacji w odpowiednich do tego miejscach.

Jamps napisał/a:

A tak jest w Brzegu jak wszędzie: trochę osób, którym się chce coś robić i drugie tyle, którym chce się z tego korzystać. I parę tysięcy, którym nie chce się ani jedno, ani drugie, bo jest tv i internet.
.

Właśnie – za który płacą – w wypadku TV abonament i zamiast rzetelnej informacji dostają papkę gównianych reklam, w wypadku internetu płacą podatki za pensje ludzi odpowiedzialnych za rzetelność informacji kulturalnych i za PROMOCJĘ.
A co dostają? Ostatni numer Panoramy Powiatu – odnośnik z pierwszej strony kieruje na 3-cią stronę, gdzie rzekomo ma być sprawozdanie ze spływu. Zamiast tego mamy mamy relacje o poświęceniu, o agencji i plakat teatru „LOŻA”. Dostajemy tez informację o podróżach zagranicznych naszego Burmistrza, wstrząsający i MROŻĄCY krew w żyłach artykuł o kulisach przejęcia. Gdzieś tam jest upchnięty kalendarzyk imprez z okazji Dnia Dziecka.

I tak dalej.

Tak więc, drogi kolego – promocji nie ma. W Brzegu NIC się nie dzieje.

Promocja nie polega na zaśmieceniu tablicy ogłoszeń kawałkiem papieru. Promocja to zespół działań i zjawisk DOSTOWANYCH do aktualnej sytuacji społecznej, do danego środowiska.
To się wykłada, to się studiuje itd... Zarządzane Zasobami Ludzkimi i takie tam.
Wzmianka w prasie /z reguły poi fakcie/ i kartka papieru na tablicy ogłoszeń, to ... mydlenie oczu.



Jamps napisał/a:

Sami sobie odpowiedzcie, w której grupie jesteście, ale nie piszcie: NIC się nie dzieje.


W Brzegu NIC się nie dzieje. To NIC odzwierciedla nastawienie ludzi do tego, co się nie dzieje, bo NIKT O TYM NIE WIE! A za to, żeby ludzie wiedzieli, ktoś bierze pieniądze.
Wydarte brutalnie tym właśnie ludziom, którzy mówią, że NIC SIĘ DZIEJE!!!!

Zachęcam do wątku o Brzegu, gdzie punktuje się „walory” naszego miasta...

Pozdrawiam

Franco Zarrazzo, Oszołom Pierwszej Kategorii
0 UP 0 DOWN
 
Andrzejbrzeg 
OSCAR


Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2006-06-09, 14:17   

Cytat:
w niedzielę spływ kajakowy Budkowiczanką (wiem, że to poza Brzegiem, ale organizowany dla brzeżan i z 30 nas tam pewnie będzie)


Większość odnosi się do sportu. Sorry, ale nie każdy lubi pływać kajakiem lub oglądać mecze.

Cytat:
w sobotę maraton rowerowy Audax z Brzegu na Gromnik i do Brzegu


Na rowerze to jechałem jakieś 10 lat temu tak, więc wybacz mi raczej nie dam się skusić.

Cytat:
- w sobotę festyn dla dzieci na Brzechwy


Raczej mnie takie imprezy nie kręcą!
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: dzieje, nic, nie, sie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu