Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zniszczony laptop... jak odzyskać pieniądze...
Autor Wiadomość
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 11:36   Zniszczony laptop... jak odzyskać pieniądze...

Przepraszam od razu ale nie mam pewności gdzie umieścić ten temat.

sprawa dotyczy mojego laptopa. Wynajmując pokój w akademiku spadła szafka uszkadzając laptopa ( laptop nie nadawał się do niczego, więc zakupiłem nowy).
Firma ubezpieczeniowa Hestia, która jest ubezpieczycielem Politechniki odmówiła mi wypłacenia odszkodowania, ponieważ moje roszczenia mam zgłaszać do firmy zewnętrznej która montowała szafki.

Czy znacie kogoś kto mógłby pomóc albo naprowadzić jakie kroki mam poczynić ??
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 11:47   

tzw spychologia. W takich wypadkach najlepiej pomagają media :) Miałem podobną sytuację gdy urwałem sprężynę w aucie :)
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 12:12   

Szafka spadła bodajze 7 lutego. odwołanie od pierwszej decyzji zostało złożone 20 kwietnia. mają 30 dni na rozpatrzenie... rozpatrzyli mieli wysłać decyzje mailem jeszcze nie ma przy czym pani przeczytala mi telefonicznie, że odmawiają.


ech ;/
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 12:14   

Pan_Pasztet, ale laptopa przypadkiem nie miałeś ubezpieczonego ;) ?
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 12:20   

smooth napisał/a:
Pan_Pasztet, ale laptopa przypadkiem nie miałeś ubezpieczonego ;) ?



właśnie niefortunnie nie miałem ;/
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 18:00   Re: Zniszczony laptop... jak odzyskać pieniądze...

Pan_Pasztet napisał/a:
Przepraszam od razu ale nie mam pewności gdzie umieścić ten temat.

sprawa dotyczy mojego laptopa. Wynajmując pokój w akademiku spadła szafka uszkadzając laptopa ( laptop nie nadawał się do niczego, więc zakupiłem nowy).
Firma ubezpieczeniowa Hestia, która jest ubezpieczycielem Politechniki odmówiła mi wypłacenia odszkodowania, ponieważ moje roszczenia mam zgłaszać do firmy zewnętrznej która montowała szafki.

Czy znacie kogoś kto mógłby pomóc albo naprowadzić jakie kroki mam poczynić ??


Zaraz, zaraz. Załóżmy, jeśli na laptopa spadłby tynk z sufitu, to miałbyś rościć się z firmą która wykonywała tynk? A może do sąsiada z góry, bo "za mocno chodził" i sufit odpadł.

A jeśli laptop został by zniszczony w wyniku pożaru, to co? Do firmy montującej instalację elektryczną lub gazową?

Ciekawe więc, jakie przypadki zniszczenia mienia na terenie politechniki, obejmuje to ubezpieczenie.
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 18:05   

właśnie kurde. dostałem odpowiedź odmowną z Hestii. Mam zamiar poinformować media.
Do kogo mam skierować pismo. Czy w momencie jeżeli skieruję sprawę do sądu mam szansę wygrać ? jakie kroki mam poczynić. Czy w momencie jeżeli zwrócę się do firmy która walczy o odszkodowania będę musiał płacić od razu czy wezmą jakąś część odszkodowania?

mam faktury na zakup nowego i starego. stary był brany na firmę, ale posiadam dokument, który mówi, że ja byłem użytkownikiem tego komputera.

W jaki sposób mam walczyć z hestią. Czy od razu kierować sprawę do UOKIK ??
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-05-30, 18:15   

Pan_Pasztet napisał/a:
właśnie kurde. dostałem odpowiedź odmowną z Hestii. Mam zamiar poinformować media.
Do kogo mam skierować pismo. Czy w momencie jeżeli skieruję sprawę do sądu mam szansę wygrać ? jakie kroki mam poczynić. Czy w momencie jeżeli zwrócę się do firmy która walczy o odszkodowania będę musiał płacić od razu czy wezmą jakąś część odszkodowania?

mam faktury na zakup nowego i starego. stary był brany na firmę, ale posiadam dokument, który mówi, że ja byłem użytkownikiem tego komputera.

W jaki sposób mam walczyć z hestią. Czy od razu kierować sprawę do UOKIK ??


Ja bym zapoznał się z pakietem jaki wchodzi w to ubezpieczenie. Czyli od czego jest a od czego nie jest ubezpieczona polibuda.

Może się okazać, że gdzieś tam na 123 stronie jest napisane coś, co dyskwalifikuje Cię do roszczenia o odszkodowanie. Wtedy zmarnujesz tylko czas i nerwy.

A może być tak, że pracownik Hestii zinterpretował jakiś fragment na Twoją niekorzyść, zaś Ty zinterpretujesz go inaczej. Wtedy UOKIK.

A może zwyczajnie się migają. Najpierw zaopatrz się w solidne argumenty. Na wojnę idzie się z orężem ;)
Ostatnio zmieniony przez Janio 2010-05-30, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 18:19   

nerwy już marnuje. 20 maja miała być odpowiedź. była wstępna 28. przez 8 dni rozmawiałem bodajże z 12 konsultantami. Hestia nie dawała odpowiedzi w ciągu ustatowych 24 godzin dotyczących moich zapytań. ech nie chce mi się nawet pisać.


znacie jakaś dobra firmę która dochodziłaby moich praw??
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 20:13   

Pan_Pasztet napisał/a:
w akademiku spadła szafka uszkadzając laptopa


To może zanim coś tam się powyjaśnia zrób tak jak pisze Janio, czyli poczytaj pakiety, umowy itp.
Ponadto podstawowe pytanie, które wydaje mi się, że należy zadać, to "czy ta szafka jest standardowym wyposażeniem pokoju akademickiego". Ma się rozumieć, że Akademik nie może odpowiadać, za szkody, które są związane z działaniem wynajmującego, czyli na przykład wieszanie szafki. Kolejne pytanie w związku z powyższym, to czy jakąś umowę wynajmowania się podpisuję, czy zapoznaje się z jakimiś zasadami (tak jak np. przy korzystaniu z pokoi w hotelu). To też może być istotne.
Tak z ciekawości, szafka wisząca czy stojąca?
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-05-30, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 20:28   

smooth napisał/a:
"czy ta szafka jest standardowym wyposażeniem pokoju akademickiego"


tak jak zacząłem mieszkac w akademiku szafka byla zamontowana.

szafka byla wisząca. była jednak zainstalowana w sposób zły. z jednej strony był hak chyba 6 mm a z drugiej strony był wkęt do drewna wygięty z obcięta główką. w szafce bylo kilka ksiazek w sumie nic wielkiego ale gdziura która była wywiercona na hak byla za duża. nawet kołek rozporowy bez problemu wchodził i wychodził z dziury...
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-30, 20:39   

Pan_Pasztet napisał/a:
tak jak zacząłem mieszkac w akademiku szafka byla zamontowana.


No to jeszcze pytanie (bo dla mnie nie jest to jednoznaczne), czy może, któryś z poprzedników tego nie zrobił, no ale z drugiej strony wtedy pokój po jego odejściu powinien być zdany (czy coś).

Pan_Pasztet napisał/a:
z drugiej strony był wkęt do drewna wygięty z obcięta główką. w szafce bylo kilka ksiazek w sumie nic wielkiego ale gdziura która była wywiercona na hak byla za duża. nawet kołek rozporowy bez problemu wchodził i wychodził z dziury...


Hmm tyle, że właśnie w tym momencie, ktoś Ci może zarzucić, że powinieneś to zgłosić i mało tego jeszcze wrednie doda, żeś wiedział o "niestabilności" szafki i sam sobie winny, więc i tu liczy się to kiedy miałeś wiedzę o tej niestabilności.

Ale to takie tam gdybanie... bo sprawę może załatwić odpowiedni zapis w umowie między Tobą a Akademikiem, albo w umowie Politechniki z Hestią...
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-05-30, 21:06   

smooth napisał/a:
Hmm tyle, że właśnie w tym momencie, ktoś Ci może zarzucić, że powinieneś to zgłosić i mało tego jeszcze wrednie doda, żeś wiedział o "niestabilności" szafki i sam sobie winny, więc i tu liczy się to kiedy miałeś wiedzę o tej niestabilności.


szafka wisiala nad biurkiem. z podłogi nie sposób zobaczyc czy haki były dobre. dopiero po spadnięciu okazało się jakie haki i tak dalej. kierownik akademika widziala i potwierdziła, że źle była zamontowana.

smooth napisał/a:
No to jeszcze pytanie (bo dla mnie nie jest to jednoznaczne), czy może, któryś z poprzedników tego nie zrobił, no ale z drugiej strony wtedy pokój po jego odejściu powinien być zdany (czy coś).


szafki były montowane przez firmę zewnętrzną
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: jak, laptop..., odzyskac, pieniadze..., zniszczony


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu