Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozmowa z Krzysztofem Puszczewiczem - spec. dla Forum Brzeg
Autor Wiadomość
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-04-25, 12:02   

Ależ są efekty w postaci mecenatu nad kulturą tą duchową w znaczeniu dosłownym. Jeśli chodzi o wysokość dotacji na ośrodki kultu religijnego to zajmujemy jedno z czołowych, o ile nie pierwsze miejsce w kraju wyręczając skutecznie Ministerstwo Kultury. Na pozostałe sprawy jakby mniej zostaje. Przy czym kasę wydaje się bez żadnych dociekań jaka jest odpowiedź Ministerstwa Kultury na wnioski składane przez właścicieli owych miejsc kultu. Będziemy głosować, będziemy.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-25, 12:59   

Jeśli chodzi o wywiad to sama inicjatywa jego na PLUS. Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to jest niedosyt, a w zasadzie faktycznie mało konkretów... a no i coś tak Franku naskoczył na Bartka T.? ...czy faktycznie jest tak, że Ci co cokolwiek robią i się starają i do tego nie ukrywają się, dostają po łbie za wszystkich innych?
0 UP 0 DOWN
 
beneck 


Wiek: 38
Dołączył: 11 Wrz 2006

UP 26 / UP 16



Wysłany: 2010-04-25, 14:04   

smooth napisał/a:
Jeśli chodzi o wywiad to sama inicjatywa jego na PLUS. Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to jest niedosyt, a w zasadzie faktycznie mało konkretów
zgadzam się, pogadali sobie chłopcy i tyle,
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 14:37   

smooth napisał/a:
Jeśli chodzi o stronę merytoryczną, to jest niedosyt, a w zasadzie faktycznie mało konkretów..

Hmm - wydaje mi się, że próbowałem formułować pytania za Forumowiczów, bo jednak jakoś niewiele oni sami zdołali wyartykułować :) .

Uważam też, że od strony merytorycznej pada kilka bardzo ważnych komunikatów, w tym przede wszystkim ten o stanowisku P.O. odnośnie secesji od Opolszczyzny. Uważam, że jest to bardzo ważna i istotna dla wielu wyborców deklaracja już na pół roku przed wyborami. Podobnie uważam, że jest ona bardzo odważna i zdecydowana :) , raczej NIEPOPULISTYCZYNA, zważywszy na wyniki sondażu tu na Forum.

Poza tym wydaje mi się, że bardzo wyraźnie treść wywiadu wskazywała na oczekiwanie inicjatywy ze strony Forumowiczów , chociażby w zadawaniu pytań, I być może dlatego właśnie zaciemnienie tych faktów przez wypowiedź Bartka zaraz pod wywiadem spowodowało chwilowe zaciemnienie sprawy. Jeśli powiedziałem coś za ostro, to przepraszam. Nie jestem rzecznikiem P.O. i poza wywiadem i publikowanym niedawno oświadczeniem, moje wypowiedzi są przede wszystkim moimi wypowiedziami i oddającymi mój stan emocji. Z Bartkiem pewnikiem pogadam nie raz w realu i mam nadzieję, że będzie ok. Tak na marginesie - co Was tak bardzo uderzyło? ;)

Na zakończenie dodam, że niezależnie od napisanego powyżej, moje osobiste stanowisko w wielu kwestiach jest takie: "Chesz rozliczać" Najpierw rozlicz się sam". :) . Do działania przeszkód nie widzę, przynajmniej ja. Różnica zdań nie wyklucza współpracy - o czym mam nadzieję, wkrótce się przekonacie.

Dziękuję za zabranie głosu osobom, które jak do tej pory nie potrafiły wyartykułować żadnego pytania. Sprowokowanie ich do udziału w rozmowach było jednym z celów zarówno wywiadu, jak i tego co działo się, i pewnikiem jeszcze będzie działo, dalej :) .

Serdeczności, Narodzie :)
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-04-25, 14:48   

Trudno oczekiwac konkretow po, bylo nie bylo krotkim wywiadzie. Wydaje mi sie, ze tam, gdzie padaly konkretne pytania dostalismy w miare konkretne odpowiedzi, chyba jedyne zastrzezenie mam do pisania "wy" z malej litery i do jednego pytania, w ktorym zostala poruszona troche za duza ilosc spraw na raz. Wydaje mi sie, ze gdyby pytanie to zostalo rozbite na wiecej czesci, dostalibysmy pelniejsze odpowiedzi (czy satysfakcjonujace, to juz inna sprawa).
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-25, 15:36   

Ciekawostka: burmistrz z PO w mieście 8 rok urzęduje, PO weszło do obecnej Rady z czterema mandatami, ale to ja jestem bezradny, niezaradny, nicnierobiacy. A jak mówię swoje zdanie to "przedstaw raport albo się zamknij".
A to mówienie do mnie pre "wy" czy "towarzyszu" świadczy o poziomie - nie moim bynajmniej.

Co do artykułowania pytań to zadałem jedno dość proste - co z tym pierdlem w Gimnazjum?

Franco Zarrazzo napisał/a:
Poza tym wydaje mi się, że bardzo wyraźnie treść wywiadu wskazywała na oczekiwanie inicjatywy ze strony Forumowiczów


Skoro forumowicze to ludzie (co za tym idzie osoby mogące same się reprezentować), a do tego na nich spoczywa inicjatywa to przepraszam, po co mają zawracać głowę Panu Przewodniczącemu? Samemu można wziąć sprawy w swoje ręce.

A Tobie Franku z całego serca życzę żebyś zafunkcjonował w jakiejś radzie. Wszystko jedno jakiej. Sam wówczas zobaczysz jaki jest ogrom oczekiwań w stosunku do ograniczonych właściwości rady w której się znajdziesz.

P. S. Sprawozdanie z działalności Sojuszu w mieście przygotuję pod koniec kadencji. Spokojna Twoja rozczochrana! Ty się lepiej martw kto przygotuje sprawozdanie z działalności PO w mieście!
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 15:57   

Bartek T. napisał/a:
Sprawozdanie z działalności Sojuszu w mieście przygotuję pod koniec kadencj


Hmm - przez tę całonocną łupaninę za ścianą i brak snu niezbyt jasno się wyraziłem.
Chodziło mi konkretnie o sprawozdanie z tego, co SLD i Ty dokonaliście w kontekście samego Gimnazjum. O raport z działalności całego SLD się nie martwię. Podobnie o P.O. Przepraszam Cię Bartku, ale naprawdę uciążliwe sąsiedztwo (sam wiesz czego) i niemoc (sam wiesz kogo a do tego wyraźnie sformułowana w Twoim powyższym poście) naprawdę psuje nerwy. Zwłaszcza, gdy się wraca po 12 godzinach wykładów i próbuje poczytać lub zdrzemnąć przed kolejną poranną pobudką i kolejną sesją.

Dyskusję o poziomach proponuję przełożyć na inny czas i miejsce :) .
0 UP 0 DOWN
 
larcz 


Wiek: 41
Dołączył: 18 Paź 2009

UP 68 / UP 27



Wysłany: 2010-04-25, 16:33   

Rozmawia: Jacek „Franco” Horęzga


ja mam takie małe pytanie czy pan Jacek "Franco" Horęzga toten sam pan który kiedyś był właścicielem lub pracował w wypożyczalni video na ul Staromiejskiej w brzegu?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 18:15   

Odpowiedziałem na priva :) .
Pozdrawiam
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-04-25, 20:26   

Jeżeli chodzi o wywiad jest on dość ogólnikowy. Ale czy innym może być? Mam nadzieje, że korzystając z dorobku forum da się coś przemycić do programu PO.
Najlepiej w kwestii infrastrukturalnej, która stanowi jedną z największych bolączek miasta.

Postaram się sformułować pytania, które warto zadać nie tylko przewodniczącemu PO, ale także innym partiom i stowarzyszeniom. Odnoszą się zarówno do szczeblu lokalnego, jak i wojewódzkiego.

Jakie stanowisko zajmuje PO w sprawie budowy obwodnicy Brzegu (wraz z przeprawą mostową) i jakie konkretnie działania podejmie w tej kadencji?

Co ze współpracą infrastrukturalną, zarówno pomiędzy województwami, jak i w obrębie powiatów oraz gmin? Chodzi m.in. o możliwości wspólnej aplikacji o dofinansowanie unijne. Obecnie często jest tak, że kończy się wyremontowana droga jednej gminy, a zaczyna dziurawa drugiej. O pomysłach na zintegrowanie systemów komunikacji nie wspomnę :wink:

Czy zaistnieje jakiś program poprawy infrastruktury drogowej na terenie miasta? Zapewne rozłożony na kilka lat, coś na kształt działań wrocławskich. Oczywiście musiałby mieć charakter kompleksowy. Robimy jakąś drogę z wymiana wszystkich sieci (np. po co rozkopywać jeszcze raz w przypadku awarii starych wodociągów?) oraz porządna odbudową chodników i wykonaniem ścieżek rowerowych.

Ostatnie pytanie powiązane z poprzednim: co zrobić aby zapewnić właściwy nadzór nad prawidłowym wykonaniem wszelkich maści remontów? Mamy przykłady mniejszych wpadek, łatanie ciągle tych samych dziurawych miejsc na brzeskich ulicach czy fuszerki chodnikowe. Nota bene chodniczek przy ofiar, naprawiany klika razy znowu się rozpada.
Mamy większe, vide jedna z ulic w centrum.

To tyle na dziś :D
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-04-25, 21:13   

Dodam jeszcze jedno: Co z polityka miasta w stosunku do Odry? Coś więcej poza przystanią? Kto będzie pływać w malowniczych okolicznościach zaśmieconych brzegów rzeki. Wystarczy przejść się koło mostu i natrafimy na prawdziwe wysypisko odpadów. Teren pewnie pod zarządem RZGW we Wrocławiu, ale może miasto jakoś zdopinguje ich do działania :)
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-04-26, 12:38   

Problem w tym, że Franco zrobił wywiad z osobą, która niewiele miała do powiedzenia. Tak w zasadzie to udzielający wywiadu mógł na wszystkie pytania odpowiedzieć coś w rodzaju : tak, oczywiście, jak najbardziej, mamy to na uwadze, konsultujemy itp. Wtedy forumowicze byliby zadowoleni, że oto partia, która szykuje się do przedłużenia władzy na następną kadencję zajmie się ich problemami i problemami miasta. O co więc chodzi o obietnice bez pokrycia, czy o ocenę skutków dotychczasowych dokonań? Ocena realizacji programu wyborczego raczej odpada, bo o ile pamiętam nikt takiego nie przedstawił.
0 UP 0 DOWN
 
pietro 


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lis 2006

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-26, 22:45   

Krakonos napisał/a:
Jeżeli chodzi o wywiad jest on dość ogólnikowy. Ale czy innym może być? Mam nadzieje, że korzystając z dorobku forum da się coś przemycić do programu PO.
Najlepiej w kwestii infrastrukturalnej, która stanowi jedną z największych bolączek miasta.

Postaram się sformułować pytania, które warto zadać nie tylko przewodniczącemu PO, ale także innym partiom i stowarzyszeniom. Odnoszą się zarówno do szczeblu lokalnego, jak i wojewódzkiego.

Jakie stanowisko zajmuje PO w sprawie budowy obwodnicy Brzegu (wraz z przeprawą mostową) i jakie konkretnie działania podejmie w tej kadencji?


Oczywiście jest to jak najbardziej potrzebna inicjatywa dla naszego miasta. Jeżeli PO pozostanie u władzy postaramy się zdobyć przychylność władz centralnych dla sfinansowania inwestycji. Nie będzie to jednak zadaniem prostym gdyż inwestycja ta wymaga sporych nakładów, a niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.

Krakonos napisał/a:
Co ze współpracą infrastrukturalną, zarówno pomiędzy województwami, jak i w obrębie powiatów oraz gmin? Chodzi m.in. o możliwości wspólnej aplikacji o dofinansowanie unijne. Obecnie często jest tak, że kończy się wyremontowana droga jednej gminy, a zaczyna dziurawa drugiej. O pomysłach na zintegrowanie systemów komunikacji nie wspomnę :wink:


Jest to oczywiście świetna koncepcja. Jeżeli PO zdobędzie odpowiednią ilość mandatów w radach gmin sąsiednich postaramy się wdrożyć odpowiednie mechanizmy współpracy. Jednak niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.

Krakonos napisał/a:
Czy zaistnieje jakiś program poprawy infrastruktury drogowej na terenie miasta? Zapewne rozłożony na kilka lat, coś na kształt działań wrocławskich. Oczywiście musiałby mieć charakter kompleksowy. Robimy jakąś drogę z wymiana wszystkich sieci (np. po co rozkopywać jeszcze raz w przypadku awarii starych wodociągów?) oraz porządna odbudową chodników i wykonaniem ścieżek rowerowych.


Oczywiście świetny pomysł i należy przystąpić niezwłocznie do opracowywania stosownych dokumentów programowych, aby podjąć próby wdrożenia tego programu jako miejskiej strategii naprawy infrastruktury. Niemniej jednak dotychczasowe zaniedbania w tym zakresie ekip rządzących oraz niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.


Krakonos napisał/a:
Ostatnie pytanie powiązane z poprzednim: co zrobić aby zapewnić właściwy nadzór nad prawidłowym wykonaniem wszelkich maści remontów? Mamy przykłady mniejszych wpadek, łatanie ciągle tych samych dziurawych miejsc na brzeskich ulicach czy fuszerki chodnikowe. Nota bene chodniczek przy ofiar, naprawiany klika razy znowu się rozpada.
Mamy większe, vide jedna z ulic w centrum.


Słuszna uwaga która wymaga od władz lokalnych wyczulenia na kwestię gospodarności i transparentności osób odpowiedzialnych za wydawanie publicznych pieniędzy. Społeczeństwo wymaga od nas przejrzystych zasad wyłaniania wykonawców na realizację publicznych inwestycji musimy więc wprowadzić odpowiednie procedury, które zapobiegną podobnym zdarzeniom w przeszłości. Pamiętajmy jednak, że zaniedbania dotychczasowych władz oraz niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy, a także kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca do realizacji wszystkich inwestycji.

Moim zdaniem tak właśnie będą wyglądały odpowiedzi. Widać to po wywiadzie zamieszczonym na 1 stronie. Zresztą nie tylko tu cała śpiewka tego ugrupowania jest zawsze dokładnie taka sama. No jeszcze jedno zapomniałem dodać. "Musimy wspólnie dążyć do naprawy naszej Małej ojczyzny poprzez wsłuchiwanie się w głosy wszelkich organizacji i stowarzyszeń, aby reagować na potrzeby jakie zgłasza nam spoleczeństwo. Czy coś w tym stylu. :wink:
Kto liczy na konkrety jest bardzo naiwny bo za konkrety i rzetelną diagnozę sytuacji to się wybory niestety przegrywa.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 22:55   

pietro napisał/a:
Jeżeli PO pozostanie u władzy
pietro napisał/a:
niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy
A trzy lata to co? Nie było czasu czy chęci na reformy. Moim zdaniem pomysłu.
ie ma to jak się popowtarzać:
1.
pietro napisał/a:
a niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.

2.
pietro napisał/a:
Jednak niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.

3.
pietro napisał/a:
Niemniej jednak dotychczasowe zaniedbania w tym zakresie ekip rządzących oraz niezreformowanie finansów publicznych przez poprzednie ekipy i kryzys finansowy spowodowały, że ilość środków budżetowych jest niewystarczająca.


Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu ta ostatnia mutacja. Szczególnie biorąc pod uwagę że PO rządzi już 3 lata i żadnej reformy nie popełniło. Właściwie nic nie popełniło, ale mowa o reformach.
Po krytykowało wysokość podatków - nic nie zmieniono przez 3 lata, krytykowało wprowadzenie "podatku Belki" - o dziwo - po trzech latach rządów nadal jest!
PO krytykowało właściwie niemal wszystko co wprowadzano w latach 2001 - 2005, ale do dziś niczego nie zmieniło. Cud! Na miarę Irlandii :P
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-27, 07:10   

Bartku T. , nie zauważyłeś, ze PO od początku ma rzucane kłody pod nogi. Stałe weta prezydenckie ustaw rządowych, kryzys finansowy, wyjątkowo wredna opozycja , mam na myśli PiSiaków. PO chcąc ugruntować swoje wpływy nie powinna próbować przekupić Polski wschodniej , a rozpieszczać swoje mateczniki , czyli Polskę zachodnią. Dlatego tez możemy mieć szanse na druga przeprawę mostowa i obwodnicę płn.-płd. jeżeli politycy z regionu umiejętnie to rozegrają. Nie pisz proszę w odpowiedzi, że jestem ofiarą manipulacji społecznej prowadzonej przez PO przy pomocy usłużnych mediów.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeg, dla, forum, krzysztofem, puszczewiczem, rozmowa, spec.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu