Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: A.Mason
2013-01-14, 18:54
informacje na temat cmentarza który był pod szpitalem...
Autor Wiadomość
brzegers 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009

UP 1 / UP 0



  Wysłany: 2010-04-15, 11:13   informacje na temat cmentarza który był pod szpitalem...

Witam jestem nowy na forum!Mam prośbę czy ktoś z tego forum ma zdjęcia lub jakieś informacje na temat cmentarza który był pod szpitalem??jeśli tak to proszę o jakieś info w razie potrzeby wysłania ich mój mail brzegers@vp.pl z góry dziękuje...Proszę o inne ciekawe zdjęcia z Brzegu budynków których już nie ma i innych...albo proszę o podanie jakichś ciekawych linków do tematu
Ostatnio zmieniony przez brzegers 2010-04-15, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
brzegers 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-04-19, 08:30   

Proszę chociaż o jakieś ciekawe linki z skąd można pościągać jakieś fotki starego Brzegu....z góry dziękuje za pomoc 8)
0 UP 0 DOWN
 
tadjurek 


Wiek: 73
Dołączył: 14 Paź 2005

UP 117 / UP 4


Skąd: oczywiście z Brzegu

Wysłany: 2010-04-19, 13:08   

Wystarczy poszukac na naszym forumbrzeg w dziale Historia, są tam zdjęcia i linki do innych zbiorów zdjęć starego Brzegu. Trochę wiecej samodzielności a znajdziesz tam to co szukasz!!!
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2010-04-20, 20:40   

Na stronach "hydralwroclaw" są niezłe fotki, widokówki itp. Możesz wpisać także Dolny.Slask.org.pl., to są te same strony.
Ostatnio zmieniony przez mulder 2010-04-20, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-04-21, 14:15   

To był cmentarz ewangelicki, powstały w XVI. w. – początkowo bliżej miasta (między Bramą Opolską a Starobrzeską/ Nysańską) jako cmentarz, na którym grzebano zmarłych na zarazę. Później chowano tam zmarłych, których rodzin nie stać było na pochówek na cmentarzu przykościelnym, a od 2. poł. XVIII. w., gdy nie nie można już było chować w obrębie miasta, stał się głównym cmentarzem ewangelickim. Jeszcze wcześniej, w związku z rozbudową twierdzy, cmentarz został przesunięty w miejsce, w którym istniał do roku 1945 a i chyba później, aż do budowy szpitala. Z cmentarzem był nerozłącznie związany nieistniejący kościół św. Trójcy, zwany również polskim kościołem. Posiadam dość interesujący materiał na temat cmentarza oraz kościoła i postaram się go wkrótce zaprezentować. Osobiście nie pamiętam już ani cmentarza ani kościoła, może ktoś z forumowiczów zechciałby opisać jego powojenne losy.
1 UP 0 DOWN
 
brzegers 

Wiek: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2012-09-14, 11:17   

Witam
Dawno tu nie wchodziłem ale pięknie dziękuję za rozwinięcie mojego tematu :rewelka: Z tego co pytałem kiedyś swoją babcie z tego co opowiadała jak wprowadziła się z dziadkiem zaraz po wojnie opisywała mi że sama jeszcze pamięta grobowce które stały przy szpitalnym płocie od strony dzisiejszym bloku na Piwowarskiej. Żeby było ciekawiej informacje raczej z pierwszej ręki bo wprowadzili się do domu wielorodzinnego na Łokietka. Dzięki również za informację żebym przeszukał forum. Gdyby ktoś mógł poszerzyć mój wątek o np zdjęcia wspomnianych przeze mnie grobowców byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Andrzej
1 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: byl, cmentarza, informacje, ktory, na, pod, szpitalem..., temat


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 26
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu