Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Lista brzeskich piratów drogowych.
Autor Wiadomość
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-04-08, 18:39   Lista brzeskich piratów drogowych.

Na co dzień po naszym pięknym mieście poruszam się rowerem. Już dawno temu zauważyłem, ze niektórzy kierowcy uważają rowerzystów za użytkowników drogi drugiej kategorii. Dlatego też, na wzór innych społecznych akcji, postanowiłem sobie wczoraj, że będę notował numery rejestracyjne pojazdów, które łamią przepisy ruchu drogowego. I nie musiałem długo czekać:
Oto dziś na rogu ulic Robotniczej i Partyzantów pierwszeństwo wymusił samochód o numerach:


OB 50740


Na tamtym rogu zdarza się to zresztą bardzo często. Zachęcam Was do notowania i publikowania numerów piratów. Może to jakoś spłynie na tych uczestników ruchu drogowego.
Ostatnio zmieniony przez Krzysieq 2010-04-08, 18:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 18:52   

Obawiam się, że spłynie na Ciebie jak poda Cię do sądu.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-08, 18:57   

yasiu napisał/a:
Obawiam się, że spłynie na Ciebie jak poda Cię do sądu.

Możesz mi podać paragraf?
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 19:05   

Chociażby ten:

Cytat:
Art. 212. § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-08, 19:08   

To, yasiu, powinieneś już siedzieć za pomawianie właścicieli stacji paliw. ;)
 
bedin 



Wiek: 93
Dołączył: 23 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 19:50   

nie czepiaj sie yasia bo walczy nie tylko w swoim imieniu. a ja jestem ciekaw czy jesli to mozliwe poruszasz sie w miare możliwosci drogami dla rowerów. a i nie zapomnij po rondzie nie jezdzimy "pedałkiem" i nie sadze ze jestes tak przepisowym uzytkownikiem jak ustawa przewiduje. :)
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-08, 19:54   

keicam napisał/a:
a ja jestem ciekaw czy jesli to mozliwe poruszasz sie w miare możliwosci drogami dla rowerów.

Nie, poruszam się wyłącznie ulicami i chodnikami.
keicam napisał/a:

a i nie zapomnij po rondzie nie jezdzimy "pedałkiem"

Wiem, chłopak.
keicam napisał/a:

i nie sadze ze jestes tak przepisowym uzytkownikiem jak ustawa przewiduje. :)

Wskaż, proszę, która ustawa. :)
 
bedin 



Wiek: 93
Dołączył: 23 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 20:04   

a proszę Cię bardzo TUTAJ wszystko znajdziesz jak na tacy , chłopaku
Ostatnio zmieniony przez bedin 2010-04-08, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
ManiekBRG! 


Zaproszone osoby: 1
Wiek: 32
Dołączył: 10 Lip 2008

UP 52 / UP 25


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 20:12   

Krzysieq, ja mam jedno tylko pytanie do Ciebie, mianowicie:

Co Ci da ta lista.? Może my będziemy notowali sobie wszystkie numery rejestracyjne i patrzyli na drogę: "ooo nie tego muszę ominąć bo Krzysieq, napisał ze on łamie przepisy"

Raz że to jest głupie, a dwa że dużo osób będzie wkurzonych po tym jak zobaczy swój numer rejestracji na forum...
0 UP 0 DOWN
 
Rychu 
Obywatel Grzech



Wiek: 33
Dołączył: 18 Lip 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 20:30   

Krzysieq, Z takimi zapędami dobrego szeryfa to ty idź na policjanta... będziesz mógł realizować swoja "pasje" 24/h

Zresztą nie popadajmy w paranoje .. równie dobrze mogę sobie stanąć na rondzie i robić zdjęcia każdego rowerzysty który nie zjeżdża na drogę rowerową i sunie środkiem ronda.....A takich jest spooro...
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-08, 20:32   

Rychu napisał/a:


równie dobrze mogę sobie stanąć na rondzie i robić zdjęcia każdego rowerzysty który nie zjeżdża na drogę rowerową i sunie środkiem ronda.....A takich jest spooro...

Zapraszam do wklejania fotek w tym wątku. Może się jeden z drugim nauczy, jak wstyd i sromota na niego spadnie.
 
bedin 



Wiek: 93
Dołączył: 23 Mar 2008

UP 2 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-04-08, 20:42   

Krzysieq napisał/a:
. Proszę mi więcej syfu w wątku nie robić, pozdrawiam.


po co w tym watku? przeciez syf bedzie.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-09, 01:28   

Krzysieq napisał/a:
Nie, poruszam się wyłącznie ulicami i chodnikami.


To polecam art 33 ustawy Prawo o ruchu drogowym:

Kod:
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
  1)   opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
  2)   szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-09, 07:17   

Bartek T. napisał/a:
Krzysieq napisał/a:
Nie, poruszam się wyłącznie ulicami i chodnikami.


To polecam art 33 ustawy Prawo o ruchu drogowym:

Kod:
5. Korzystanie z chodnika lub drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jednośladowym jest dozwolone wyjątkowo, gdy:
  1)   opiekuje się on osobą w wieku do lat 10 kierującą rowerem lub
  2)   szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów.


jezeli mam wybrac zycie to za przeproszeniem pie..le ustawe i tez jezdze rowerem po chodniku
Wczoraj przechodzilem przez pasy i kobitka omal mnie nie przejechała - nawet s*ka nie zwolnila po prostu księzniczka jedzie i co tam pierwszeństwo pieszego, autora watku popieram.

Uwaga
Złamany został REGULAMIN
Nie używamy wulgaryzmów i slangu na forum
Ostatnio zmieniony przez Panna Nikt 2010-04-29, 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-04-09, 10:10   

krt napisał/a:
jezeli mam wybrac zycie to za przeproszeniem pie..le ustawe i tez jezdze rowerem po chodniku
Piesi mogą mieć inne zdanie na ten temat. Nie jestem święty, choć staram się jeździć ulicami to także zdarza mi się wjechać rowerem na chodnik. W takim przypadku staram się bezwzględnie przestrzegać pierwszeństwa pieszych, dla których ta droga jest przeznaczona. Niestety jak uczy doświadczenie w roli pieszego nie każdy rowerzysta ma tego świadomość.
krt napisał/a:
autora watku popieram.

A ja nie do końca. Tu kłania się doświadczenie w roli kierowcy. Wielokrotnie zdarzało mi się, że wymuszający kompletnie nie zdawał sobie sprawy, że popełnił błąd i jeszcze sam potrafił wymachiwać rękami jakby on został poszkodowany. I co gdyby taki delikwent przekonany o swojej niewinności i zarazem winie tego na którym faktycznie wymusił pierwszeństwo zrobił fotkę i ten który jechał zgodnie znalazłby się (w postaci numeru rejestracyjnego czy zdjęcia) w tym lub podobnym wątku jako pirat? No chyba że ma się świadków, nagranie z pobliskiego monitoringu, itp. :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzeskich, drogowych., lista, piratow


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu