Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomocy - awaria DVD-ROM w latpopie
Autor Wiadomość
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-02, 15:36   Pomocy - awaria DVD-ROM w latpopie

Mamy problem: chcemy przeinstalować Vistę używając oryginalnego RECOVERY DVD, ale napęd nie działa. Płyta jest w idealnym stanie, z napędem były już problemy, a instalator pokazuje często błędy I/O czyli zdecydowanie nawala napęd.

Laptop posiada możliwość bootowania jedynie z wbudowanego dysku, napędu DVD i przez LAN, niestety nie ma opcji USB.

Co robić? Macie jakieś pomysły żeby zainstalować tam system?
0 UP 0 DOWN
 
Krzysieq
[Usunięty]


UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-04-02, 15:38   

Jeżeli nie chcesz wydawać kasy na serwis, to poszukaj kogoś, kto ma dvdrom na USB. A jak nie znajdziesz lub chcesz miec szybko i sprawnie wykonaną usługę, to polecam serwis Express IT.
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-02, 15:51   

Dzięki za cenną radę, ale przeczytaj jeszcze raz mojego posta.
0 UP 0 DOWN
 
sycha 
music dedicated.. !



Wiek: 33
Dołączył: 04 Gru 2006

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg / Wrocław

Wysłany: 2010-04-02, 16:17   

Więc musisz wymienić napęd. Skoro i tak nawala to prędzej czy później musiałbyś to zrobić. Przeciętny kosztuje koło 100-150zł.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-02, 16:50   

Ehhh.... to też wiem. Komp jest chyba nawet na gwarancji (kolegi, ale nie wiem czy ma kartę gwarancyjną, chyba tylko paragon).

Ale przecież nie o tym jest temat! Ja chcę tam zainstalować windowsa! Mam parę pomysłów jak to zrobić, ale nie wiem czy są wykonalne albo nie za trudne jak dla mnie. Dlatego wolę zapytać kogoś kto się zna i poda najłatwiejsze rozwiązanie. Cały problem jest opisany w pierwszym poscie. Nic dodać nic ująć.
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-02, 23:50   Re: Pomocy - awaria DVD-ROM w latpopie

Trifonas napisał/a:
Mamy problem: chcemy przeinstalować Vistę używając oryginalnego RECOVERY DVD, ale napęd nie działa. Płyta jest w idealnym stanie, z napędem były już problemy, a instalator pokazuje często błędy I/O czyli zdecydowanie nawala napęd.

Laptop posiada możliwość bootowania jedynie z wbudowanego dysku, napędu DVD i przez LAN, niestety nie ma opcji USB.

Co robić? Macie jakieś pomysły żeby zainstalować tam system?


Hmm... Laptop z dołączoną oryginalną Vistą, nie posiada opcji bootowania z USB?

Wiele starsze laptopy to potrafią - sprawdź w biosie czy nie masz wyłączonej opcji bootowania z USB, a jeśli to laptop Acer, sprawdź czy w biosie nie jest wyłączona opcja "F12 Boot Menu"

Podaj model laptopa, będzie wiele łatwiej Ci pomóc :)

Lub też możesz postąpić jak w przypadku instalacji z pendrive, postępujące według
tego opisu, ale za miast pendrive'a po prostu użyć dysku twardego. Komplikacją może być to, że musisz ten dysk wyjąć, aby go przygotować odpowiednio na innym komputerze. Rzecz jasna że tworzysz jedną partycję o rozmiarze ~4GB aby zmieścić pliki instalcyjne i to właśnie na niej operujesz. Aha - no i przed działaniem, najlepiej przenieś z dysku najważniejsze dane :)
Ostatnio zmieniony przez Janio 2010-04-03, 00:22, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-03, 00:38   

Janio, no no no.. jesteśmy blisko! Laptop to TOSHIBA. Nie sądzę, że brak bootowania USB jest niedoróbką, raczej polityką firmy... Ale trudno.

Co do twojego pomysłu to myślałem o czymś podobnym. Partycjonowanie dysku na dwa (system i install), xcopy obraz recovery na dysk install, tylko jak to potem odpalić??
0 UP 0 DOWN
 
Janio 
Express IT



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2005

UP 17 / UP 4


Skąd: www.ExpressIT.pl

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-03, 01:08   

Trifonas napisał/a:
Janio, no no no.. jesteśmy blisko! Laptop to TOSHIBA. Nie sądzę, że brak bootowania USB jest niedoróbką, raczej polityką firmy... Ale trudno.

Co do twojego pomysłu to myślałem o czymś podobnym. Partycjonowanie dysku na dwa (system i install), xcopy obraz recovery na dysk install, tylko jak to potem odpalić??


Partycja, na której będą pliki instalacyjne musi być podstawową(primary) i aktywną (active). Możesz te parametry ustawić w jakimś menadżerze partycji nawet poczciwym FDISK, pod warunkiem, że partycja będzie w FAT32 no i o ile DOS obsłuży kontroler dysku. Prawdopodobnie go nie wykryje, wtedy w biosie musisz przestawić kontroler dysku z trybu AHCI na Native tudzież compatible, o ile Twój bios pozwala na taką operację. Jeśli nie, to musisz ściągnąć jakiegoś menadżera partycji, ale problem w tym, że nie odpalisz go, bo napęd nie działa :P Najłatwiej by było podłączyć dysk do innego kompa. Zapewne jest to dysk SATA, więc nawet nie trzeba żadnych przejściówek. Każdy komputer stacjonarny z obsługą SATA się nada :)
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2010-04-03, 21:09   

aktualizacja biosu i pewnie botowanie z usb pójdzie
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-04-04, 18:32   

Dziękuję za odpowiedzi - coś będę kombinował ;)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: awaria, dvdrom, latpopie, pomocy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 28
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu