Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Zatrudnianie stażysty
Autor Wiadomość
Yankes 


Wiek: 32
Dołączył: 18 Wrz 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-12, 14:03   Zatrudnianie stażysty

Dziś pytałem w sklepie czy mógłbym się zatrudnić jako stażysta i dostałem odpowiedź, że zmieniły się przepisy bo przymują od 45lat na staż, trochę to nie poważne bo w tym wieku to się pracuje już raczej na stałe/na umowę. Następnie poszedłem do urzędu miasta - tam też mi nie udzielili odpowiedzi w biurze pracy tak samo. Więc tu się pojawia pytanie gdzie należy pójść z kim porozmawiać żeby przyjeli mnie na staż do sklepu jako sprzedawca?
0 UP 0 DOWN
 
KtOŚ 
<--(x_x)-<<



Wiek: 37
Dołączył: 10 Kwi 2006

UP 18 / UP 25


Skąd: a domyśl się :P

Wysłany: 2010-07-12, 15:27   

do urzędu pracy :P .........tam Ci dadzą listę aktualnie możliwych stażów ;)
0 UP 0 DOWN
 
basiek8 


Wiek: 56
Dołączyła: 06 Lis 2007

UP 7 / UP 1



Wysłany: 2010-07-12, 19:13   

teraz jest kilka rodzajów staży, m.in. osoby młode i te po 45 roku życia. Ostatnio PUP Brzeg ma tylko kasę dla tych po 45 roku życia, staże dla osób bezpośrednio po szkole zostały wyczerpane. Ale pójdź do Pup może cos ci powiedzą, np kiedy bedzie kasa na staze dla absolwentow.
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 43
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-07-12, 23:17   

No niestety z kasą w PUP teraz słabiutko. Spytać oczywiście można, ale myślę, że może dopiero po wakacjach jakaś kasa będzie.

Dodam jeszcze, że generalnie na staże do 6 miesięcy może być skierowana dość szeroka grupa osób ..w tym nie tylko do 25 roku, ale i spełniające np. warunek powyżej 50 r, niepełnosprawni, samotnie wychowujący dziecko do lat 18, osoby po odbyciu kary pozbawienia wolności, które nie podjęły pracy, bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych czy też doświadczenia zawodowego, petenci MOPSów po odbytych kontraktach socjalnych, czy też kobiety które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka.

Dodatkowo dla bezrobotnych do 25 (lub 27 z dyplomem zdobytym do 12 miesięcy wstecz) i czeka możliwość odbycia stażu do 12 miesięcy

A ten warunek powyżej 45 to zakładam, że wynika z rozdzielania środków unijnych.
Ostatnio zmieniony przez smooth 2010-07-12, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: stazysty, zatrudnianie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 23
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu