Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Franco Zarrazzo
2011-06-23, 12:22
III Edycja Turnieju o Laur Zaparkowanego Franka
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-22, 18:24   III Edycja Turnieju o Laur Zaparkowanego Franka

Turniej Fotograficzny o Laur Zaparkowanego Franka
Edycja III - „Kamień jest istotą doskonałą…”*



Zasady Turnieju:

1. Organizatorem turnieju jest Jacek Horęzga, na Forum Brzeg występujący jako Franco Zarrazzo.

2. W wirtualne szranki może stanąć każdy, zarejestrowany przed datą ogłoszenia turnieju, użytkownik Forum Brzeg, z zastrzeżeniem punktu 3.

3. Maksymalna ilość osób mogących wziąć udział w konkursie, to 15 (z przyczyn technicznych). Decyduje kolejność zgłaszania prac.

4. W III edycji Turnieju uczestnicy mają za zadanie sfotografowanie materii ujętej w formę kamienia (po prostu kamieni), spoczywających na terenie Parku im. Juliusa Peppela, zwanego również Parkiem Wolności, w Brzegu.

5. Jeden użytkownik może nadesłać na konkurs maksymalnie trzy fotografie (prace). Fotografie w formacie elektronicznym .JPG należy nadesłać na adres mailowy Organizatora: francozarrazzo@tlen.pl. W treści maila bezwzględnie należy podać nick, pod którym uczestnik występuje na Forum Brzeg, oraz imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.

6. Przygotowane do turnieju prace powinny mieć maksymalny rozmiar 499 kb. Nie mniej uczestnicy konkursu powinni być przygotowani na możliwość organizacji wernisażu pokonkursowego i ewentualność wydruku prac konkursowych w formacie maks A3.

7. Prace powinny przedstawiać stan materii właściwy dla czasu rzeczywistego trwania konkursu – od daty ogłoszenia do daty jego zamknięcia.

8. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 26 kwietnia 2010 roku o godz. 23.59. Z przyczyn organizacyjnych tym razem nie przewiduje się przedłużenia terminu nadsyłania prac.

9. Organizator dopuszcza swobodne potraktowanie tematu, nie mniej prace powinny bezdyskusyjnie nawiązywać swoją tematyką do tematu konkursu. Innymi słowy obecność kamienia lub kamieni (w części lub w całości) na zgłaszanych do Turnieju pracach, jest bezwzględnie wymagana.

10. Dopuszcza się obróbkę prac w programach graficznych, nie mniej prace wykraczające poza standard zrzutu obrazu na matrycę aparatu i jego obróbkę (np. dokonanie kolażu, fotomontażu, przeniesienie elementów nie stanowiących realnego zagospodarowania fotografowanej przestrzeni na fotografię) mogą zostać przeniesione poza obręb głosowania głównego lub odrzucone.

11. Organizator zastrzega sobie prawo odrzucenia prac nie spełniających wymogów formalnych wg oceny własnej. Odrzucone prace zostaną opublikowane poza konkursem.

12. Po zamknięciu terminu nadsyłania prac, Organizator opublikuje wszystkie prace w postaci wirtualnej galerii na Forum Brzeg. Wyłonienie zwycięzcy turnieju nastąpi drogą głosowania poprzez ankietę. Ilość możliwych głosów do oddania przez poszczególnego Użytkownika Forum Brzeg zostanie obliczona wg algorytmu:

IL.GŁ.= IL. Uczest. : 2

gdzie:

IL. GŁ. oznacza ilość głosów, jakie będzie mógł oddać Użytkownik Forum Brzeg.
IL. Uczestn. oznacza ilość osób zakwalifikowanych do finałowego wernisażu i głosowania.

Wynik z wartościami po przecinku zostanie zaokrąglony w górę.


13. W wypadku sklasyfikowania w wyniku głosowania na I miejscu dwóch (lub większej ilości prac), zostanie ogłoszona dogrywka, czyli dodatkowa ankieta pomiędzy wszystkim pracami, jakie ewentualnie zostaną sklasyfikowane na I miejscu.

14. Zwycięzcy (osobie, której praca otrzyma największą ilość głosów), zostanie przyznany honorowy Laur Zaparkowanego Franka III Edycji Turnieju.

15. Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień osobom, których prace szczególnie trafią w jego gust artystyczny, lub też w których "odkryte" zostaną wartości, których na chwilę ogłoszenia turnieju nie sposób odkreślić.

16. Regulamin wchodzi w życie z dniem 25 marca 2010, godz. 00.01. Do tego czasu można zgłaszać ewentualne zastrzeżenia do regulaminu, poprzez dopisanie komentarza do wątku, w którym opublikowano regulamin. NIE BĘDĄ brane pod uwagę komentarze i uwagi od Użytkowników, których staż na forum jest niższy, niż pół roku i którzy nie mają dorobku w postaci efektywnego współuczestnictwa w dyskusjach na Forum Brzeg i życiu jego społeczności. Dotyczy to także osób nagminnie łamiących zasady tzw. netykiety. Ostateczną interpretację ostatnich dwóch zdań niniejszego punktu Regulaminu Organizator zastrzega dla siebie.



* Tytuł edycji został zainspirowany cytatem z wiersza Zbigniewa Herberta pt: „Kamyk”.

KAMYK

Kamyk jest stworzeniem
doskonałym

równy samemu sobie
pilnujący swych granic

wypełniony dokładnie
kamiennym sensem

o zapachu który niczego nie przypomina
niczego nie płoszy nie budzi pożądania

jego zapał i chód
są słuszne i pełne godności

czuję ciężki wyrzut
kiedy go trzymam w dłoni
i ciało jego szlachetne
przenika fałszywe ciepło

- Kamyki nie dają się oswoić
do końca będą na nas patrzeć

Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-03-22, 18:54, w całości zmieniany 3 razy  
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-29, 22:19   

Podczas lektury Rortyego wpadła mi w oko kolejna inspiracja do tematu.

[...] kamienie i kwarki to tylko kolejny surowiec do procesu hermeneutycznego, polegającego na wytwarzaniu przedmiotów przez mówienie o nich [...]

Cokolwiek by to znaczyć nie miało ;) .

Więc niech kamienie przemówią Waszymi oczami. Niech się stanie... Krzyk Kamienia !
1 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-05, 15:30   

Przyznam, że pogoda w święta dopisała (nie licząc dzisiejszego dnia), więc chyba mam już swoje fotki na konkurs :) Dziś jeszcze postaram się je wysłać. Sam temat konkursu muszę uznać za dość łatwy, bo kamieni w parku cała masa, może tylko trzeba umieć patrzeć innym okiem niż zazwyczaj, bo wydaje mi się że chodziło Ci Franku, żeby trochę te parkowe kamienie ożywić... :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-06, 10:49   

Dzięki, Jadź - odetchnąłem z ulgą. Bałem się, że tematu nikt nie ugryzie :) . Nie chcę za dużo mówić przed zamknięciem terminu nadsyłania prac, ale:

jadore napisał/a:
wydaje mi się że chodziło Ci Franku, żeby trochę te parkowe kamienie ożywić...


Mniej więcej tak, ale bardziej mam na myśli to, że kamienie żyją swoim życiem - co prawda innym rytmem, i dlatego:

jadore napisał/a:
tylko trzeba umieć patrzeć innym okiem niż zazwyczaj


I taka jest idea główna. Fotograf, to nie pstrykacz. To obserwator, poeta i filozof, który widzi to, czego nie widzimy w coraz bardziej rozpędzonym świecie. To chwila zatrzymana w kadrze, ale i chwila warta refleksji, namysłu i etc. :)

Dzięki Jadwiniu bardzo. Zachęcam innych do udziału, bo plany pokonkursowe tym razem są neico bardziej rozbudowane i sprecyzowane :) . Z wręczeniem wszystkim zaległych Laurów włącznie.

Kolejna inspiracja:

Kamień
Asnyk Adam



Ja tylko jestem kamieniem

I jako niemowlę tu,

Objęty matki ramieniem,

Cichego używam snu.



Ledwie świt ducha półsenny

Mnie z łona martwości zwie

I w mojej piersi kamiennej

Poczuciem istnienia tchnie.



Jeszczem związany łańcuchem

W szeregu bezwiednych brył

Z ogólnym natury duchem,

Z kolebką bezwiednych sił.



Jednak przeczuwam powoli,

Że zacznie pierś moja bić,

I marzę o ludzkiej doli,

Chcę kochać, cierpieć i żyć!



I wierzę, iż ten, co kruszy

Dziś moję powłokę, grom

Otworzy dla mojej duszy

Wspanialszy cielesny dom.



I witam z dreszczem rozkoszy

Każdy zadany mi gwałt -

W niszczeniu, co mnie rozproszy,

Zgadując przyszłości kształt.



Tam, gdzie się boleść zaczyna,

Bezwiednej martwości kres!

A nad nią boska kraina,

Gdzie miłość wykwita z łez.



Przez wszystkie śmierci ogniwa

Postępu ciągnie się nić -

Ból samowiedzę zdobywa:

Chcę cierpieć, kochać i żyć!
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-06, 11:39   

Można i tak: http://www.joemonster.org...Nagosc_i_kamien ;)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-04-06, 21:40   

ROZMOWA Z KAMIENIEM

Pukam do drzwi kamienia.
- To ja wpuść mnie.
Chcę wejść do Twojego wnętrza,
Rozejrzeć się dokoła,
Nabrać ciebie jak tchu.

- Odejdź- mówi kamień.-
Jestem szczelnie zamknięty.
Nawet rozbite na części
Będziemy szczelnie zamknięte.
Nawet starte na piasek
Nie wpuścimy nikogo.

Pukam do drzwi kamienia.
- To ja,wpuść mnie
przychodzę z ciekawości czystej.
Życie jest dla mnie jedyną okazją.
Zamierzam przejść się po Twoim placu,
A potem jeszcze zwiedzić liść i kroplę wody.
Niewiele czasu na to wszystko mam.
Moja śmiertelność powinna Cię wzruszyć.

-Jestem z kamienia - mówi kamień-
i z konieczności muszę zachować powagę.
Odejdź stąd.
Nie mam mięśni śmiechu.

Pukam do drzwi kamienia.
-To ja wpuść mnie.
Słyszałam, że są w Tobie wielkie puste sale,
Nie oglądane, piękne nadaremnie,
Głuche, bez echa czyichkolwiek kroków.
Przyznaj, że sam niedużo o tym wiesz.

-Wielkie i puste sale- mówi kamień-
ale w nich miejsca nie ma.
Piękne, być może, ale poza gustem
Twoich ubogich zmysłów.
Możesz mnie poznać, nie zaznasz mnie nigdy.
Całą powierzchnią zwracam się ku Tobie,
A całym wnętrzem leżę odwrócony.

Pukam do drzwi kamienia.
-To ja, wpuść mnie.
Nie szukam w Tobie przytułku na wieczność.
Nie jestem nieszczęśliwa.
Nie jestem bezdomna.
Mój świat jest wart powrotu.
Wejdę i wyjdę z pustymi rękami.
A na dowód, że byłam prawdziwie obecna,
Nie przedstawię niczego prócz słów,
Którym nikt nie da wiary.

-Nie wejdziesz- mówi kamień.-
brak ci zmysłu udziału.
Żaden zmysł nie zastąpi Ci zmysłu udziału.
Nawet wzrok wyostrzony aż do wszechwidzenia
Nie przyda ci się na nic bez zmysłu udziału.
Nie wejdziesz, masz zaledwie zamysł tego zmysłu,
Ledwie jego zawiązek, wyobraźnię.

Pukam do drzwi kamienia.
-To ja wpuść mnie.
Nie mogę czekać dwóch tysięcy wieków
Na wejście pod Twój dach.

-Jeżeli mi nie wierzysz- mówi kamień-
zwróć się do liścia, powie to, co ja.
Do kropli wody, powie to, co liść.
Na koniec spytaj włosa z własnej głowy.
Śmiech mnie rozpiera, śmiech, olbrzymi śmiech,
Którym śmiać się nie umiem.

Pukam do drzwi kamienia.
-To ja wpuść mnie.

-Nie mam drzwi- mówi kamień.


[Wisława Szymborska]
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-06, 22:04   

<thanks> <thanks> <thanks> <thanks> <thanks> <thanks> <thanks>

Jak to pisali domorośli poeci... to z gwiazd wynika... kochaj zawsze i tylko wodnika :) . Pozdrawiam szczęśliwca i dziękuję :) .
1 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-11, 11:26   

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba - na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!...


Fragment wiersza "Testament mój" Juliusza Słowackiego


Trudno znaleźć jakieś słowa w dniu dzisiejszym, aby ujęły one sprawę na tyle delikatnie, aby nie urazić niczyich uczuć, ani tym bardziej nie uwłaczyły pamięci ofiarom tragedii pod Smoleńskiem.

Nie mniej informuję, że cykl turniei fotograficznych o Laur Zaparkowanego Franka spotkał się z życzliwym przyjęciem i niniejsza edycja zyskała sponsora nagród rzeczowych.
Trwają też prace nad projektem statuetki, oraz rozmowy zmierzające do podsumowania pierwszych trzech edycji wieczorem wernisażowo-wspomnieniowym.

Będą też dyplomy i być może jeszcze inne atrakcje.

Pozdrawiam refleksyjnie
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-11, 11:31, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-04-11, 12:07   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Można i tak: http://www.joemonster.org...Nagosc_i_kamien ;)

Kiepskie zdjecia, moim zdaniem bez wartosci artystycznej (choc mozna sie pewnie doszukiwac innych wartosci).
O ile nad jednym, czy dwoma moznaby sie jeszcze zastanawiac, o tyle calosc pozwala podejrzewac, ze autor dzialal na zasadzie - wystarczy gola baba i bedzie sukces...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-11, 12:16   

A.Mason napisał/a:
Kiepskie zdjecia, moim zdaniem bez wartosci artystycznej (choc mozna sie pewnie doszukiwac innych wartosci).


Też tak uważam, nie mniej temat niezły - trudny. Nie sądzę, aby ktoś u nas odważył się na podobne potraktowanie tematu - może być problem z modelką...
1 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-14, 09:27   

ale jak sie modelka znajdzie to ja chętnie popstrykam jak będę mógł się skopić :D
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-21, 15:28   

Powoli zbliża się zamknięcie terminu nadsyłania prac na konkurs. Informuję, że Jadore zyskała pierwszych konkurentów :)

Serdelki
1 UP 0 DOWN
 
jadore 
Wiecie gdzie mnie znaleźć



Wiek: 50
Dołączyła: 01 Sie 2006

UP 51 / UP 4


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-24, 21:20   

Franco Zarrazzo napisał/a:
Informuję, że jadore zyskała pierwszych konkurentów :)
ależ mnie zawsze konkurencja cieszy, lubię konkurować :) A jeszcze bardziej lubię wygrywać :-P no ale kto nie lubi? :)
Zobaczymy jak postrzegają temat kamienia parkowego inni. Już nie mogę się doczekać prezentacji zdjęć...
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae


Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-04-25, 23:25   

Wygląda na to, że zbyt dużej konkurencji tym razem nie będzie. Ale i tak uważam edycję już za udaną. Przede wszystkim temat trudny i miałem bardzo poważne obawy, czy ktoś się w ogóle odważy. Ale prace... te które już napłynęły... :) .. Sami zobaczycie :) . A poza tym, akcja zaczyna inspirować różne osoby. A co ciekawsze, poza konkursem, będące np członkami opozycyjnych ugrupowań politycznych;). Przepraszam za ostatnie odwołanie, ale właśnie... tę właśnie ideę próbuję od lat realizować. Są sprawy, które łączą ponad podziały. Niestety nie wszystkim to odpowiada.

Wstępnie termin wernisażu ustalono na czerwiec. Rozmowy trwają. Ja zachęcam już do... przygotowania prezentacji mulitmedialnej swoich prac - muzyczno-obrazowej. Będzie okazja bardziej rozwinąć skrzydła, pokazać więcej prac. Nie chciałbym narzucać doboru muzyki, nie mniej mi osobiście pod te klimaty pasuje elektronika ala Tangerine Dream, Delerium, Klaus Schulze i etc.

Rozmawiam też o prezentacji wierszy "o kamieniach" :) . A jeśli jakiś Turniejowicz sam się odważy na odczytanie/recytację - tym bardziej będę kontent.

No i chyba jutro lub pojutrze ogłoszę ciągle odwlekany (z różnych przyczyn) Turniej z "Przestrzeniami" w tytule. Pewnikiem znów mi "miłośników: przybędzie ;) .

Ale cóż. Samotna jest droga Wojowników Światła ;) .

Pozdrawiam Wszystkich

Edit: W odpowiedzi na sugestie jednego z Fundatorów, zmieniono nieco treść jednego zdania.
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2010-04-26, 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
1 UP 0 DOWN
 
dahek 



Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-04-26, 09:16   

Temat faktycznie do łatwych nie należy chodź są kamienie które się "prezentują w całości i przyciągają wzrokiem" i tez takie których nikt nie zauważa i w ciszy sobie gdzieś tam są :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: edycja, franka, iii, laur, turnieju, zaparkowanego


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu