Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
inicjatywa społeczna - precz z kupami :)
Autor Wiadomość
charger 



Wiek: 44
Dołączył: 06 Sie 2008

UP 30 / UP 29



  Wysłany: 2010-03-18, 09:28   inicjatywa społeczna - precz z kupami :)

Witam,
Wstawiam ten o to przykład inicjatywy społecznej, bo może by tak znalazł naśladowców? (co prawda temat wałkowany od lat wielu, ale kropla skałę drąży..).

Wstałem dziś rano, patrzę przez okno i wdzę to :) ) :

DSC01119.JPG
Plik ściągnięto 178 raz(y) 107,62 KB

DSC01118.JPG
Plik ściągnięto 157 raz(y) 97,7 KB

Ostatnio zmieniony przez charger 2010-03-18, 09:42, w całości zmieniany 4 razy  
0 UP 1 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-03-18, 10:42   

Fajny pomysł :D
Tylko czy przeciętny właściciel psa, patrzy się na ziemię? U niego występuje proste przeniesienie: Tego co nie widzę, tego nie ma :wink:

Może lepiej wystartować w Brzegu z tą kampanią:

Ostatnio zmieniony przez Krakonoš 2010-03-18, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-03-18, 11:38   

Jedno i drugie słabe jak na nasze realia - już kiedyś o tym pisałem, że na jaśniepanów mości Polaków szlachciców nic nie podziała.

No chyba że to:

http://www.youtube.com/watch?v=k1r3wT-nmtI - oglądać od 35 sekundy :evil:
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2010-03-18, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2010-03-18, 11:53   

Swego czasu nasmiewalem sie z pewnego czlowieka, ktory narzekal na kupy w Warszawie. No i po tym jak sie przeprowadzilem do Brzegu okazalo sie, ze moje zdolnosci saperskie w unikaniu wdepniecia na miny sa mi bardzo przydatne...
Mowiac wprost - Brzeg jest jednym z najbardziej zasranych miast, jakie widzialem. Sam mialem kilkanascie lat psa i mieszkalem na osiedlu, ale nie wyobrazam sobie, zebym pozwolil mu narobic na chodnik, choc przyznaje - zdarzylo sie, ze psina nie utrzymywala jak byla chora.
W Brzegu to jakas norma. A juz szczegolnie rozbraja mnie wyprowadzanie psow na chodnik otoczony z kazdej strony zywoplotem - to przeciez oczywiste, ze zwierzak narobi wtedy na chodnik. Tak samo nie rozumialem i nie zrozumiem nigdy tych, ktorzy pozwalaja wyprozniac sie zwierzetom na boiskach, w poblizu placow zabaw (nawet tych nieoficjalnych)...
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2010-03-18, 12:44   

W Niemczech funkcjonują toalety dla psów - pies wchodzi do ogrodzonego od trzech stron terenu o wymiarach 1,5x1,5 metra posypanego piaskiem. U nas też by się przydały takie toalety - a jak się zesr... poza nią to mandat 1000zł to najmniej.
0 UP 0 DOWN
 
Dziedzic_Pruski 



Wiek: 63
Dołączył: 19 Lut 2007

UP 4808 / UP 7271



Wysłany: 2010-03-18, 12:50   

A kto miałby ten mandat wyegzekwować, skoro policja i straż miejska woli przesiadywać w kanciapie?
Ostatnio zmieniony przez Dziedzic_Pruski 2010-03-18, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
wojud 


Wiek: 39
Dołączył: 16 Mar 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-18, 13:15   

A któryś z was sprząta po swoim psie?
0 UP 0 DOWN
 
RaZoR 



Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2008

UP 13 / UP 9


Skąd: http://oclab.pl/

Wysłany: 2010-03-18, 13:27   

tak ja sprzątam... też jestem za karą 1tyś. PLN
0 UP 0 DOWN
 
wojud 


Wiek: 39
Dołączył: 16 Mar 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-03-18, 13:54   

RaZoR napisał/a:
też jestem za karą 1tyś. PLN


Lepiej od razu dowalić karę 10.000, żeby to nie pies, a właściciel się z tego wszystkiego zesrał. :wink:

Moze narażę się tutaj na ostracyzm społeczny, ale ja nie sprzątam. Zdarzyło mi się kilka razy. Zresztą ja chodzę ze swoim psem w takie miejsca, że jak tam popuści to i tak nikomu nie będzie przeszkadzało. Nie pozwalam mu robic na chodniku, a jakby mu się to przydarzyło to napewno wtedy bym to jakoś usunął.
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2010-03-18, 14:32   

Trifonas napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=k1r3wT-nmtI - oglądać od 35 sekundy
Można by takie działanie podjąć przed siedzibą naszych dzielnych strażników :D A że przy okazji ich lokalizacja jest zbieżna z pewna instytucją... :evil:

Trifonas napisał/a:
U nas też by się przydały takie toalety - a jak się zesr... poza nią to mandat 1000zł to najmniej.
Coś czuję, że inicjatywa szybko zostałby zniszczona. Już widzę karanie "biednych emerytek", które mają za daleko po woreczki. Zaraz wystartowałby lotna brygada mediów lokalnych czy TVN24. Jak to władza gnębi biednych obywateli.

wojud napisał/a:
Zresztą ja chodzę ze swoim psem w takie miejsca, że jak tam popuści to i tak nikomu nie będzie przeszkadzało.
Musze zacząć wyrzucać śmieci nie to kubła, tylko do lasu. Przecież tam nikomu to nie będzie przeszkadzało. A o ile taniej :wink:
0 UP 0 DOWN
 
Mrówa 
Stanisław Mrowiec


Wiek: 37
Dołączył: 29 Lis 2005

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-03-18, 15:57   

Jestem tylko ciekaw czy właściciele, którzy pozwalają :censored2: pieskom gdzie popadnie, pozwalają też na to aby ich pieski nasrały im na środku dywanu? Pewnie nie, bo przecież wtedy trzeba posprzątać, a na chodniku to ch.... niech sobie leży, przecież deszcz zmyje, albo ludzie na butach rozniosą. Uważam, że powinno się tępić takie aspołeczne zachowanie w każdy możliwy sposób - kary pieniężne, prace społeczne (najlepiej przy zbieraniu psich odchodów) czy takimi właśnie inicjatywami!

Wniosek prosty, nie chce ci się zwracać uwagi co i gdzie robi twój pies, nie masz ochoty sprzątać po nim, to nie pownieneś posiadać psa!
Posiadanie psa to nie tylko przyjemność z zabawy z nim, ale też obowiązki...
0 UP 0 DOWN
 
motomaniek77 


Wiek: 46
Dołączył: 31 Lip 2008

UP 39 / UP 22



Wysłany: 2010-03-18, 16:13   

Taki sam napis pojawił się na elewacji budynku przy ulicy Tarnowskiego więc nie ma czego naśladować wandalizm i tyle .
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-03-18, 18:44   

RaZoR napisał/a:
tak ja sprzątam... też jestem za karą 1tyś. PLN



chciałbym to zobaczyć ^^


uuuuu sie powypowiadali ^^ załózmy ul. chrobrego. ktoś ma psa... gdzie ma z nim isc jedyne chyba blisko zielone miejsce to park centralny na dole czy na gorze nie ważne ale na dole biegali ze starego ogolniaka nie wiem jak jest teraz gdzie biegają... sprzetam po swoim psie jak walnie kupe na chodniku ale nie będę zbierał gówien gdzieś z trawnika gdzie nie ma dzieci alb malo kto przechodzi... bej jaj... od razu niech zabierają psa a co tam.


zresztą śmiać mi się chce :) bo większość z Was jest przeciwko a wskażcie miejsca gdzie chodzić z psem ( ja akurat mam gdzie) ale inni nie mają...

tak samo w prasim gaju stoją pojemniki ale jak jakiś dres jeden z drugim albo kradnie worki na gówno albo nie wiem co, że nigdy nie ma to co sie dziwicie... załóżmy idzie ktoś z psem pewien, że jest worek i co?? gówno dosłownie i w przenośni... i ma wracać do domu zostawiać psa i isc pozbierać... większość z Was powiedziałaby, że jest Frajerem... ech nie chce mi się pisać już bo jak to się mówi... krowa, która dużo ryczy mało mleka daje... z aluzją do niektórych postów wyżej...
Ostatnio zmieniony przez Pan_Pasztet 2010-03-18, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-03-18, 19:02   

Pasztet nie rumakuj tak bardzo :P

Po pierwsze woreczki za darmo dostaniesz też w każdym sklepie zoologicznym.


Po drugie podam przykład ul. Jerzego, do odry (pas zieleni) jest zaledwie kawałek a zafajdane są wszystkie chodniki na Jerzego, Kamiennej i Mickiewicza. Trzeba psa nauczyć i pokazać mu, że w pewnych miejscach nie można. Ale po co się męczyć jak narobi pod klatką i właściciel wraca do domu.

Ja wiem, że mi by się nie chciało wychodzić z psem i dlatego psa nie posiadam.
0 UP 0 DOWN
 
malina 



Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sty 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: brzeg

Wysłany: 2010-03-18, 20:00   

Pan_Pasztet napisał/a:
sprzetam po swoim psie jak walnie kupe na chodniku ale nie będę zbierał gówien gdzieś z trawnika gdzie nie ma dzieci alb malo kto przechodzi


POPIERAM!
mój pies jest nauczony "załatwiać się" tylko na trawnikach i prawie zawsze chowa się w głębi krzaków (o ile akurat się trafią). poza tym w Polsce jest zakaz chodzenia i korzystania z trawników (np. wzorem z amerykańskich filmów, nie wolno położyć sobie kocyka w parku i zrobić pikniku), więc skoro ludzie z nich nie korzystają to co komu szkodzi jeśli piesek się "załatwi". oczywiście nie licząc placów zabaw i ich najbliższej okolicy. ale jeśli mój pies z takiej czy innej przyczyny nakupka na chodniku lub ulicy to po nim sprzątam, wszelkie sklepy są wyposażone w jednorazówki, które można w tym celu użyć.

tak więc nie popadajmy ze skrajności w skrajność :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: inicjatywa, kupami, precz, spoleczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 36
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu