Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Cyborg
2006-10-12, 18:57
[26.05.2006r.] "Ponad podziały"
Autor Wiadomość
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-18, 15:33   [26.05.2006r.] "Ponad podziały"

Witam!

W ramach akcji uczenia się rozumienia innych ludzi i budowania pomostów ponadśrodowiskowcyh organizujemy na Zamku Piastów Śląskich imprezę pn. "Tango wiecznie żywe".

Oto program:

"Tango wiecznie żywe"
26-go maja 2006
Zamek Piastów Śląskich

Godz. 20.00 - Otwarcie

Godz. 20.15 - Koncert Zespołu "Milonga Baltica"

Godz. 21.00 - Tango-Show - pokaz Tango Nuveo w wykonaniu Beaty "Mai" Gellert i Luisa Bianchi

ok. godz 21.30 - bezpośrednio po pokazie, wieczór z tangiem tańczonym na parkiecie (Milonga);


Wstęp WOLNY !!!

Organizatorzy: Grupa Nieformalna
"Projekt Tango-Brzeg"


Być może na pierwszy rzut oka wyda Wam się, że to impreza dla starych pierników :D . Powiem Wam tak - jeszcze niecałe dwa lata temu sam nie wiedziałem, że kocham tango argentyńskie. Było ze mną w bardzo trudnych chwilach życia. Do tego nie wiedziałem, że Tango Argentyńskie, to coś zupełnie innego, niż tango, ktorego uczylem się na kursach tanga w latach 80tych w Brzeskim Domu Kultury.
Od ponad roku próbujemy ze znajomymi przekazać ideę spotkań przy tangu naszym współmieszkańcom. Jakiś mały procent Brzeżan widział nas w akcji tu czy tam. "Herbowa", "Ratuszowa", "Relax". Ostatnio w Dom Kultury.
Tango Argentyńskie to nie tylko taniec. A do tego tak naprawdę wcalej nie jest argentyńskie. Powstało jako uniwersalny język porozumiewania się wielonarodowościowej rzeszy emigrantów tworzących zalążek narodu Argentyny. Ludzie, którzy niejednokrotnie nie potrafili się dogadać w mowie i piśmie, uczyli się swojego Esperanto - uniwersalnego środka komunikacji z drugą płcią :) . Przy okazji powstało "Lunfardo" - gwara przedmieść Buenos.
Ale na dzien dzisiejszy chcemy Wam przedstawić Tango. Tanczą je WSZYSCY. Staruszkowie z nastolatkami, i vice versa. W Buenos tancza je ludzie, ktorzy czasami ledwo dochodza do parkietu, a na parkiecie rozną im skrzydła. W Brzegu tanczą już nastolatki i hmm panowie co najmniej w wieku średnim /nasze Panie są zawsze młode :P /.

A więc drodzy forumowicze - jeśli chcecie zobaczyć coś niecodziennego, przyjdźcie na Zamek Piastów Śląskich 26go maja.
Zanim powiecie "E to beee" - sami zobaczie i posłuchajcie. Alternatywy dla Techno i Hip Hopu. A także utworów tangowych, w ktorych te rytmy się też przewijają /np "Gotan Project"/.

Zapraszam na naszą stronę: www.tangowbrzegu.prv.pl

Przyłączie się do nas. Już czas... poczuć dreszcz emocji. Już czas zatańczyć...
...............................................................tango.............................................

Franco

PS
W piątek i sobotę 18-go i 19-go jako dodatkowe urozmaicenie tangowego maja BCK ma wyświetlić film TANGO C. Saury. Niesamowite show i widowisko. Więcej na stronie www.

F.
Ostatnio zmieniony przez Inez 2006-06-23, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-05-18, 15:48   

Pogadam na ten temat ze swoim "staruszkiem". Ja osobiście chciałabym przyjść i mam nadzieję, że się uda :) Niestety o tangu nie mam zielonego pojęcia, ale do 26 maja zdążę jeszcze zrobić szybki, internetowy kursik :P
0 UP 0 DOWN
 
nidrey 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: zza szafy

Wysłany: 2006-05-18, 17:56   

Kiedyś uczyłam się podstaw tanga w szkole tańca, ale później musiałam zrezygnować. U nas w BCK miały być ponoć organizowane jakieś lekcje, ale nie miałam z kim iść ;( uwielbiam taniec towarzyski, ale wszystko obraca się przeciwko mnie ;P Tango jest czymś niezwykłym, podczas tańca wytwarza się między ludźmi niesamowita atmosfera :) Pewnie gdzieś tam będę, nie przepuszczę takiej okazji ;]
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-18, 18:07   

nidrey napisał/a:
Kiedyś uczyłam się podstaw tanga w szkole tańca, ale później musiałam zrezygnować. U nas w BCK miały być ponoć organizowane jakieś lekcje, ale nie miałam z kim iść ;( uwielbiam taniec towarzyski, ale wszystko obraca się przeciwko mnie ;P Tango jest czymś niezwykłym, podczas tańca wytwarza się między ludźmi niesamowita atmosfera :) Pewnie gdzieś tam będę, nie przepuszczę takiej okazji ;]


No właśnie. Tango, którego sie uczyłaś, jest nieco inne. A my właśnie w BCKu uczymy :) . I zapraszamy - nawet bez partera :D . Jakby co, to jest hmm do wzięcia ;P.
Zapraszam na naszą stronę - zobaczysz i zdjęcia i artykuły i wiele, wiele różnych ciekawostek.

www.tangowbrzegu.prv.pl

I jutro na 18tą na film do kina, a po filmie na zajęcia na Małej Scenie. OSOBIŚCIE ZAPRASZAM i będę zaszczycony :)

F.
0 UP 0 DOWN
 
nidrey 



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Kwi 2006

UP 0 / UP 0


Skąd: zza szafy

Wysłany: 2006-05-18, 20:14   

W ten piątek niestety nie mogę...A poza tym moja nieśmiałość wrodzona znacznie mnie ogranicza. Chyba czułabym się trochę nieswojo, nie dość że sama, to pewnie najmłodsza ;P Jeśli uda mi się kogoś zaciągnąć ze sobą, to może faktycznie spróbuję swoich sił... Franku, podejrzewam, że osób w moim wieku praktycznie nie ma ;] Mam rację...?
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-18, 22:45   

nidrey napisał/a:
W ten piątek niestety nie mogę...A poza tym moja nieśmiałość wrodzona znacznie mnie ogranicza. Chyba czułabym się trochę nieswojo, nie dość że sama, to pewnie najmłodsza ;P Jeśli uda mi się kogoś zaciągnąć ze sobą, to może faktycznie spróbuję swoich sił... Franku, podejrzewam, że osób w moim wieku praktycznie nie ma ;] Mam rację...?


Nie masz :) . Są u nas gimnazjaliści i gimnazjalistki :) . Zobacz na Księgę Gości. Są ludzie z Teatru Dnia Niepowszedniego, są ludzie z różnych szkół. Są i starsze nieco osoby :) .
I to właśnie jest piękne :) .
Dziś np byłem na kocercie SDM z dziewczyną, którą poznałem właśnie na tango w Brzegu, która jest gimnazjalistką, a któej mama okazała się moją koleżanką z podwórka.
Byliśmy razem :) Fajnie - nie?
:D :D:D
Tango przełamuje bariery i otwiera dziewczyny i mężczyzn. Uwierz mi. Wiem po ... sobie. Proszę - daj się zaprosić, daj się ponieść. Jak chcesz, to wyślemy po Ciebie Twoje rówieśniczki.
A jak jesteś wrażliwa, to zapraszam na: www.wierszowisko.pl - to strona ponad podziały, i są tam też dziewczyny od tanga w Brzegu. Twoje w sumie rówieśniczki :)
I kto ma racje? :P

Pozdroksy

F.

PS

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA i najważniejsze chyba - póki co jeszcze pracujemy non-profit. Czyli zajęcia są bezpłatne. Chociaż już wkrótce pewnikiem trzeba będzie zbierać za lekcje - prawie nikt nas nie chce wesprzeć. Prośba o kilka darmowych wejściówek do kina na seans "TANGO" została odrzucona. Brakuje nam ciągle jeszcze kilkuset pln na honorarium dla zespołu... Ale próbujemy :) .
Tymczasem w urzędach...
0 UP 0 DOWN
 
Inez 
Mod na emeryturze ;)



Wiek: 46
Dołączyła: 15 Wrz 2005

UP 10 / UP 0



Wysłany: 2006-05-23, 23:13   

Franco Zarrazzo napisał/a:
A więc drodzy forumowicze - jeśli chcecie zobaczyć coś niecodziennego, przyjdźcie na Zamek Piastów Śląskich 26go maja.

Ja tylko dodam do tego, że użytkownicy forumbrzeg.pl dostali specjalne zaproszenie, które osobiście odebrałam z rąk samego Zarazki podczas minionej imprezki ogniskowej :)
Oto kilka fotek z tego wydarzenia:






Zaproszenie skierowane jest do wszystkich użytkowników forum :) Wraz z Zarazkiem gorąco zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy :)
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2006-05-27, 15:35   

W imieniu organizatorów wyżej wymienionej imprezy zmuszony jestem przeprosić wszystkich, którzy w dniu 26-go maja przyszyli na Zamek Piastów Śląskich i pocałowali klamkę. Niestety nie dane mi było zamieścić stosownego ogłoszenia na Forum Brzeg w związku z "pracami konserwacyjnymi" na serwerach. O odwołaniu imprezy dowiedziałem się w środę wieczorem. Od czwartku rano zacząłem gorączkowe odwoływanie zaproszonych przez siebie w imieniu Projektu Tango-Brzeg Gości. W tym też dniu dokonałem stosownej aktualizacji witryny www.tangowbrzegu.prv.pl.
Jednocześnie pragnę poinformować, że nie będę więcej firmował swoją pracą i zaangażowaniem imprez, na przebieg i organizację których nie mam żadnego wpływu.
W związku z tym pragnę też złożyć Votum Separatum:
Decyzję o odwołaniu imprezy "Tango Wiecznie Żywe" podjęto bez konsultacji z moją osobą i na szczeblach mi bliżej nie znanych. Gdyby to ode mnie zależało, doprowadziłbym spotkanie do skutku bazując na posiadanych środkach, niezależnie od sypiących się punktów programu. A zaproszeni Gości zostali by zgodnie z Książęcym obyczajem podjęci na Zamku Piastów Śląskich

Jacek Horęzga vel Franco Zarrazzo vel /nowe;)/ Czarnotowidze Zarazaszwili
Ostatnio zmieniony przez Franco Zarrazzo 2006-05-27, 15:37, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: 05, 2006r, 26, podzialyquot, quotponad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 29
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu