Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu - oficjalnie otwarte
Autor Wiadomość
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



  Wysłany: 2010-02-22, 10:30   Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu - oficjalnie otwarte

16.02.2010 zostało oficjalnie otwarte Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu, przy ul. Wyszyńskiego 23 (były internat szkoły ekonomicznej), II piętro pokój 22.
W MCK zatrudniony jest doradca zawodowy.
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz 7.45 - 14.45
tel. 77/ 415 96 54

Doradca zawodowy MCK wspiera młodzież w dokonywaniu wyborów edukacyjnych i zawodowych. Pomaga określić predyspozycje i preferencje zawodowe m.in. przy pomocy testów.

Doradca zawodowy MCK udziela wsparcia młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia czy dalszego szkolenia. Uwzględnia przy tym zarówno możliwości preferencje i predyspozycje jednostki, warunki psychofizyczne, sytuację życiową jak i potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego.

Doradca pomaga nie tylko w wyborze zawodu i szkoły, ale także przy zmianie zawodu, samozatrudnieniu czy poszukiwaniu pracy. Zapoznaje z metodami aktywnego poszukiwania pracy, technikami napisania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, przygotowuje do rozmowy z potencjalnymi pracodawcami.

Usługi MCK są świadczone bezpłatnie zarówno w formie indywidualnej i grupowej

• indywidualne porady / konsultacje zawodowe z zachowaniem zasady poufności (klient będzie mógł swobodnie porozmawiać z doradca zawodowym, zidentyfikować swoje preferencje i predyspozycje zawodowe)
• warsztaty grupowego poradnictwa zawodowego

Proponowana tematyka zajęć dla osób poszukujących zatrudnienia:

- Samopoznanie
- Odkrywanie własnych umiejętności, możliwości i preferencji zawodowych
- Aktywny na rynku pracy
- Rozmowa kwalifikacyjna
- Dokumenty aplikacyjne (CV, List motywacyjny) – pierwszy krok do zdobycia pracy
- Oczekiwania pracodawców
- Komunikacja interpersonalna jako ważny element w życiu osobistym
i zawodowym
- Oswoić stres
- Asertywność – to nie takie trudne


ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA WARSZTATOWE

SAMOPOZNANIE
25 – 26.02.2010
Jeśli zastanawiasz się:
• co dalej w życiu robić
• jaki kierunek zawodowy wybrać
• w jakiej pracy będziesz czuć się dobrze?


Jeśli chcesz:
• poznać swoje predyspozycje i preferencje zawodowe
• zidentyfikować swoje mocne strony
• dokonać analizy własnego potencjału zawodowego?

zapisz się już dziś na zajęcia organizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu,
ul. Wyszyńskiego 23 (były internat szkoły ekonomicznej), II piętro, pokój 22. Bliższe informacje można również uzyskać pod nr tel. 77/ 415 96 54

"Rób to co lubisz, a nie będziesz musiał pracować"
Ostatnio zmieniony przez Marta 2010-02-22, 14:09, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
rzepik 


Wiek: 41
Dołączył: 06 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-22, 10:46   

Więcej na temat otwarcia Młodzieżowego Centrum Kariery w Brzegu na stronie otwarcie MCK
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-22, 11:13   

Fajnie, że jest kolejna inicjatywa. Trzymam kciuki za rozwojowe podejście do tematu i zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia.
Jeśli ktoś będzie miał okazję skorzystać z usług, z przyjemnością przeczytam "recenzję" :wink:
I pytania mam dwa (chyba):
1. Czy Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu - aby wyjść do "klienta" przewidziało aktywne działanie na płaszczyźnie np forumowej - ot na przykład na naszym forum?
2. Z jednej strony młodzieżowe, z drugiej strony również wsparcie dla dorosłych, zatem czy wiek stanowi podstawie do jakieś selekcji jeśli chodzi o pomoc MCK?
0 UP 0 DOWN
 
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-02-22, 12:38   

ODPOWIEDŹ
I pytania mam dwa (chyba):
1. Czy Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu - aby wyjść do "klienta" przewidziało aktywne działanie na płaszczyźnie np forumowej - ot na przykład na naszym forum?


nie wiem konkretnie o jakie działania chodzi? o bieżące informacje o usługach, zajęciach, inicjatywach MCK? czy raczej chodzi o poradnictwo na odległość, odpowiadanie na konkretne pytania dotyczące problematyki poradnictwa zawodowego zadane przez forumowiczów?


2. Z jednej strony młodzieżowe, z drugiej strony również wsparcie dla dorosłych, zatem czy wiek stanowi podstawie do jakieś selekcji jeśli chodzi o pomoc MCK?[/quote]

Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu powstało w ramach projektu i jest finansowane ze środków unijnych. Zgodnie z projektem grupą docelową jest młodzież w wieku 15 - 25 i to dla tej grupy MCK w Brzegu ma świadczyć usługi.
Ostatnio zmieniony przez Marta 2010-02-22, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
smooth 
wyrwany z kontekstu


Zaproszone osoby: 2
Wiek: 42
Dołączył: 21 Wrz 2006

UP 35 / UP 7


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-22, 13:30   

Marta napisał/a:
Młodzieżowe Centrum Kariery w Brzegu powstało w ramach projektu i jest finansowane ze środków unijnych. Zgodnie z projektem grupą docelową jest młodzież w wieku 15 - 25 i to dla tej grupy MCK w Brzegu ma świadczyć usługi.


Ok. tego doprecyzowania mi brakowało, bo stwierdzenie

Marta napisał/a:
Doradca zawodowy MCK udziela wsparcia młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu,


było zbyt ogólne :)

Marta napisał/a:
nie wiem konkretnie o jakie działania chodzi? o bieżące informacje o usługach, zajęciach, inicjatywach MCK? czy raczej chodzi o poradnictwo na odległość, odpowiadanie na konkretne pytania dotyczące problematyki poradnictwa zawodowego zadane przez forumowiczów?


No właśnie poprzez wyjście do klienta, o którym piszę, mam na myśli nie tylko czekanie na niego, ale również "przyciąganie" go, poprzez właśnie bieżące informacje o usługach, zajęciach itp. itd. no i również czy forumowicze będą mogli liczyć na odpowiedzi tutaj na płaszczyźnie forumowej (choć zakładam, że bardziej realne i namacalne może być w przypadku MCK, wychodzenie do klienta, o którym piszę.
0 UP 0 DOWN
 
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-02-22, 14:07   

na bieżące informacje na temat propozycji zajęć, inicjatyw w ramach MCK można liczyć,

a jeśli chodzi o drugą kwestię to wiadomo, że poradnictwo na odległość nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu... ale może być dodatkową, doraźna forma wsparcia
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2010-03-04, 09:11   

Jakie narzędzia diagnostyczne może Pani zaproponować młodemu człowiekowi zgłaszającemu się po poradę?
0 UP 0 DOWN
 
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-03-04, 12:38   

Doradca zawodowy MCK dysponuje m.in.

Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych (KZZ) - ta innowacyjna metoda została stworzona na zlecenie MPiPS. Jej autorami są psychologowie z Politechniki Wrocławskiej. To narzędzie powstało na podstawie badań naukowych prowadzonych przez zespół profesora Czesława Nosala. KZZ to zupełnie nowatorska, polska metoda. Uwzględnia nasze realia i normy kulturowe, polską specyfikę i doświadczenia. Dzięki niej doradcy będą mogli precyzyjniej zdiagnozować klienta, sprawdzając poziom jego możliwości, predyspozycje oraz nastawienie emocjonalne do określonych obszarów zawodowych.
Polski KZZ pozwala stworzyć precyzyjny profil potencjału zawodowego. To narzędzie bada przydatność zawodową oraz teoretyczne możliwości rozwoju człowieka (http://www.tawpolska.pl/kzz.html)

kwestionariuszami, autotestami pozwalającymi określić m.in.:
- zainteresowania zawodowe,
- uzdolnienia przedsiębiorcze,
- profil osobowości - temperament
- wartości ważne przy projektowaniu kariery zawodowej
- role jakie preferujemy przybierać podczas pracy w zespole
- motywację do realizacji planów i zamierzeń związanych z przyszłością zawodową,
- asertywność,
- poziom stresu,
- własny model komunikacji

Należy pamiętać, że testy, autotesty nie powiedzą o nas wszystkiego... ale mogą być pomocne i stać się dobrym punktem wyjścia do rozmowy z doradcą zawodowym na temat wyborów zawodowych
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-04, 12:47   

Jeśli mogę się wtrącić, to lepiej uważać z wynikami testów i kiedy, w jakich okolicznościach i komu się je pokazuje. W 2004-2005 roku robiłem testy w P.U.P. Wg nich największe predyspozycje posiadam na stanowisko: Dyrektor (w dopisku Generalny). Kilka razy błysnąłem tymi badaniami w rozmowach. No cóż... na etapie szukania pracy to chyba nie był najlepszy pomysł, zwłaszcza w sytuacji, gdy strach o utratę stanowiska jest praktycznie wszechobecny....
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2010-03-04, 12:55   

Franco Zarrazzo, nie mów że chcesz doradcę uczyć ja doradzać :shock:
Chociaż to chyba świadczy o tym, ze masz faktycznie predyspozycje kierownicze
Ostatnio zmieniony przez pitcel 2010-03-04, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Franco Zarrazzo 
Per astra ad anthropologiae



Wiek: 57
Dołączył: 26 Mar 2006

UP 1052 / UP 1969


Skąd: Ciemnogród

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-03-04, 13:40   

pitcel napisał/a:
Franco Zarrazzo, nie mów że chcesz doradcę uczyć ja doradzać


Raczej chodziło mi o poradę skierowaną do potencjalnych petentów MCK, wynikającą z osobistych doświadczeń w posługiwaniu się wynikami tego typu i podobnych badań ;) .
0 UP 0 DOWN
 
Marta 



Wiek: 42
Dołączyła: 08 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-03-04, 14:10   

Testy, kwestionariusze jakie może wypełniać klient w trakcie spotkań z doradcą, mają na celu pogłębienie wiedzy na temat samego siebie a tym samym ułatwienie przyszłych wyborów zawodowych, które powinny być zgodne z zainteresowaniami i predyspozycjami danej osoby. Jak już pisałam test to może być punkt wyjścia do rozmowy. Podstawową technika pracy doradcy jest natomiast rozmowa, której żadne testy nie zastąpią.

Jeśli chodzi o druga rzecz to w czasie rekrutacji firmy dysponują swoimi narzędziami, które mają badać "przydatność" kandydatów do pracy.
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-03-04, 17:57   

pitcel napisał/a:
Franco Zarrazzo, nie mów że chcesz doradcę uczyć ja doradzać :shock:
Chociaż to chyba świadczy o tym, ze masz faktycznie predyspozycje kierownicze


Hmm, przypomniała mi się historia jak poszłam na rozmowę z doradcą zawodowym w PUP-ie i Pani się po prostu zaczęła wymądrzać jak tylko weszłam. Ja się nic nie odezwałam. Potem jak zapytała o wykształcenie i tytuł zawodowy i usłyszała co mam do powiedzenia, przymknęła się i powiedziała, że to wszystko i mogę iść. Ani jednego konkretnego pytania mi nie zadała dotyczącego moich zainteresowań czy czegokolwiek. Wtedy moim najwyższym wykształceniem było właśnie magisterium z doradztwa zawodowego.
Tak więc pitcel jeśli to ja napisałabym to co Franko to Twoja wypowiedź wypadła by wtedy w moim odczuciu dla mnie śmiesznie :wink: A w jego wypowiedzi akurat jest dużo prawdy. Nie wolno kierować sie tylko testami. I nie zawsze należy brać dosłownie tego co w nich wyszło.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-03-04, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2010-03-04, 18:13   

Cytat:
Doradca zawodowy MCK udziela wsparcia młodzieży i osobom dorosłym w wyborze zawodu, kierunku kształcenia czy dalszego szkolenia. Uwzględnia przy tym zarówno możliwości preferencje i predyspozycje jednostki, warunki psychofizyczne, sytuację życiową jak i potrzeby rynku pracy oraz możliwości systemu edukacyjnego.
To chyba raczej wróżbita a nie doradca.
0 UP 0 DOWN
 
pitcel 


Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lip 2009

UP 11 / UP 4



Wysłany: 2010-03-04, 18:36   

[quote="HS-R"]
pitcel napisał/a:
Nie wolno kierować sie tylko testami. I nie zawsze należy brać dosłownie tego co w nich wyszło.


Sądzę, że każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek, zdaje sobie sprawę z tego, że przy diagnozie predyspozycji , zainteresowań itp. nie wolno kierować się jedynie testami. I co więcej powiem Ci , jakoś trudno mi uwierzyć w bajeczkę typu - przestraszyła się mojego wykształcenia i powiedziała , ze mogę iść. Nie będe tłumaczyć Pani z urzędu, ale sądzę, że jeśli zakończyła z Tobą rozmowę to widocznie miała jakieś powody, np. uznała, że jesteś tak mądra, inteligentna i przedsiębiorcza, że nie potrzebujesz pomocy doradcy zawodowego.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: brzegu, centrum, kariery, mlodziezowe, oficjalnie, otwarte


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu