Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Walentynkowy protest
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-02-06, 10:58   

chmurkolistna, jak tak bardzo nie lubisz wszechobecnej czerwieni, to moze zmien sobie avatar :D od razu mniej czerwonego bedzie :-P
0 UP 0 DOWN
 
Natek 



Wiek: 37
Dołączyła: 04 Mar 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-06, 12:36   

W pierwszej chwili na hasło "Antywalentynki" wyobraziłam sobie ich najbardziej skrajną wersję: ludzi ostentacyjnie NIE okazujących sobie żadnych pozytywnych uczuć 14 lutego (zero uśmiechów na gębach, zamiast "dziękuję" - "a w ... mnie pocałuj", itp. ;) w skrajnej wersji - rzucanie mięsem i naparzanie się :mrgreen: ). Kto wie, może kiedyś do tego się to sprowadzi ;)

Ale do rzeczy.
Ja nic do walentynek nie mam (choć jeszcze parę lat temu też z nimi walczyłam ;) ale wtedy walczyłam ze wszystkim z czym się dało i z czym się nie dało też :mrgreen: ) - to, że handlowcy próbują na nich zarabiać to nie żaden fenomen. I niechże sobie zarabiają, skoro taką pracę mają ;) . Taki sam smutny los spotyka w galeriach handlowych inne święta i okazje (Boże Narodzenie chyba najdotkliwiej).
Jak zwykle - proporcje! Jasne, że nie w tym sęk, żeby wpadać w szał zakupów (choć z drugiej strony, kto bogatemu zabroni? ;) ) ale też nie w tym, żeby od razu wypowiadać wojnę samemu świętu.
Same walentynki są pozytywne i potrafią dać dużo radochy nawet wtedy, gdy się nie dostanie żadnej kartki ani prezentu - i czy jest w tym coś złego?
Boją się wszyscy tych serduszek na wystawach, jakby one co najmniej miały jakąś tajemniczą moc hipnotyzowania - że jak spojrzysz, to cię ogłupi i zmusi do kupienia. A przecież nikt nie zmusza do kupowania, ani nawet do obchodzenia walentynków. Obowiązku nie ma ;)

Także ludzie, trochę luzu, nie spinajcie się tak :)
Live and let live ;)
Buziaczki :P

P.S.
chmurkolistna napisał/a:
zamiast myśleć o rzeczach nie dla nich
no tu chyba się trochę zagalopowałaś
Ostatnio zmieniony przez Natek 2010-02-06, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-02-06, 22:01   

colutea napisał/a:
jak tak bardzo nie lubisz wszechobecnej czerwieni, to moze zmien sobie avatar

Avataru nie zmienię - jestem na forum raz dzienne, czasem raz na dwa dni więc wytrzymam jeszcze te kilka dni.

yasiu napisał/a:
Zróbmy zwykłą szarą rzeczywistość w bibliotekach przed książkami i tylko z herbatą i chlebem z masłem.
Chmurkolistna, mam wrażenie, że nie widzisz, że ludzie są inni i każdy woli robić co innego. Nie tylko to co ty lubisz.
Twój opis obraża wiele osób i pokazujesz nim swoje narzucanie wartości. Miałem szacunek do Ciebie ale po tym temacie tracę go do Ciebie tak jak ty do ludzi obchodzących walentynki.

Po pierwsze nie uważam, że książki, biblioteka, chleb z masłem i herbata to szara rzeczywistość. Nie ma nic pyszniejszego niż ciepły jeszcze chleb z masłem a "herbatę na pustyni pije się jak życie". Natomiast każdy kolejny dzień jest równie interesujący i niezwykły. Poza tym pisząc o nastolatkach mam na myśli wiek szkolny do 18lat, a co wówczas nastolatki powinny robić chyba nie ulega wątpliwości. Stad nie sądzę Natek, że przesadziłam.
Po wtóre jakbyśmy byli tacy sami byłoby nudno. Lubię różnorodność, jednakże nie uznaję robienia czegoś na pół gwizdka. Jak coś się robi to na 100% albo nawet 1000%.
Po kolejne skoro z powodu takiego tematu tracisz do mnie szacunek to nie mam czego żałować. Poza tym nie jestem politykiem i nie muszę dbać o szacunek kogokolwiek względem mnie, na niczym podobnym mi nie zależy. Ponadto skoro wywołałeś temat obrażania odniosę się do tego i wrócę znów do avatrów. Mianowicie avatar "Forumowe baby" jest wyjątkowym niewypałem i wywołuje we mnie mówiąc delikatnie ambiwalentne odczucia i emocje. Krzywię się zawsze ilekroć zobaczę go u kogoś, ale nie kwękam o tym. Ponadto pierwsze zdanie mojego opisu jest stwierdzeniem faktów (14 luty to Dzień Chorych na Padaczkę), druga - cytatem. Opisy niektórych Forumowiczów też obrażają mnie, ale nie reaguję, bo nie ma sensu. W końcu Forum Brzeg jest po to, by wyrażać swoje poglądy.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-02-06, 22:14, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-02-06, 23:19   

chmurkolistna napisał/a:
colutea napisał/a:
jak tak bardzo nie lubisz wszechobecnej czerwieni, to moze zmien sobie avatar

Avataru nie zmienię - jestem na forum raz dzienne, czasem raz na dwa dni więc wytrzymam jeszcze te kilka dni.

yasiu napisał/a:
Zróbmy zwykłą szarą rzeczywistość w bibliotekach przed książkami i tylko z herbatą i chlebem z masłem.
Chmurkolistna, mam wrażenie, że nie widzisz, że ludzie są inni i każdy woli robić co innego. Nie tylko to co ty lubisz.
Twój opis obraża wiele osób i pokazujesz nim swoje narzucanie wartości. Miałem szacunek do Ciebie ale po tym temacie tracę go do Ciebie tak jak ty do ludzi obchodzących walentynki.

Ponadto pierwsze zdanie mojego opisu jest stwierdzeniem faktów (14 luty to Dzień Chorych na Padaczkę), druga - cytatem. Opisy niektórych Forumowiczów też obrażają mnie, ale nie reaguję, bo nie ma sensu. W końcu Forum Brzeg jest po to, by wyrażać swoje poglądy.


Ja tam lubię Walentynki, lubię czerwony więc nic mi nie przeszkadza w avatarze poza tą krechą przekreślającą serce :lol:

Co do wypowiedzi Yasia to jestem w szoku, bo podobny post sama miałam napisać wczoraj. Piszę jednak dzisiaj odrazu odpowiadając na Twój kolejny post.
Mnie Twój opis bardzo uraził. Wiem, że w opisie używasz dwóch niezależnych tekstów lecz jednak dla mnie jest to pewnego rodzaju zabiegiem wywołania lawiny kontrowersji. Może jestem zbyt wrażliwa, lecz poczułam się tak jakby ktoś moje dziecko nazwał kretynem. Każdy wie, że kilkadziesiąt lat wstecz (a i nierzadko do tej pory) osoby chore psychicznie nazywano debilami, idiotami, kretynami itp. Stąd wzięło się powiedzenie które masz w opisie. Wiedzieć też każdy powinien, że osoba chorująca psychicznie to nie tylko np. schizofrenik czy człowiek chorujący na Alzheimera. Są to też m. in. dzieciaki ze zmianami neurologicznymi o.u.n. do których wlicza się moje dziecko. Dlatego myślę, że ten opis jest obraźliwy. Po drugie, stwierdzenie, że inne opisy Ciebie również obrażają do niczego nie prowadzi. Jeśli tak zaczniemy postępować, za rok nie będzie tego forum bo każdy na każdego się obrazi.

Po trzecie fakt Walentynek. Mnie cieszy to święto z wielu powodów. W oszalałym współczesnym świecie, kiedy nie mamy czasu na wiele wspólnych chwil, w ten dzień można zrobić coś fajnego razem. Ktoś pisał o koncercie we Wrocławiu. A może akurat nie udałoby im się pojechać gdyby nie zaplanowali sobie tak tego dnia Walentynkowego. Mój mąż choć okazuje mi swoje uczucia częściej niż raz w roku :D na ten dzień też coś planuje, więc jak mogę się temu sprzeciwiać? Mam odrzucić własną przyjemność? W jakim celu i dla jakiej idei? Myślę też o parach, które nie stać na kwiaty raz na jakiś czas, wypad do kina, wspólna kolacja z daleka od dzieci. Dla nich ten dzień może być jedynym w roku, który spędzą szczególniej tylko dlatego, że żona kupi mężowi serduszko czekoladkę za 5 zł.
I ostatnia sprawa. Ci co wydają kupę kasy na serduszka poduszki, serduszka czekoladki, serduszka przebrania, serduszka torty – to co oni mnie obchodzą – to ich indywidualna sprawa! Nie moje kredki, nie mój cyrk, żeby ich od tego odwodzić.

I na pożegnanie w tym temacie. Chciałabym dostać serduszko poduszkę bo takiej nie mam, a miło by było się do takiej przytulić :wink: Więc mam nadzieję, że mój mąż poczyta sobie ten temat :P
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-02-06, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-02-06, 23:42   

HS-R napisał/a:
Każdy wie, że kilkadziesiąt lat wstecz (a i nierzadko do tej pory) osoby chore psychicznie nazywano debilami, idiotami, kretynami itp. Stąd wzięło się powiedzenie które masz w opisie. Wiedzieć też każdy powinien, że osoba chorująca psychicznie to nie tylko np. schizofrenik czy człowiek chorujący na Alzheimera. Są to też m. in. dzieciaki ze zmianami neurologicznymi

Owszem, nawet tworzono dla chorych psychicznie szpitale otwarte, a pierwszy taki był w Paryżu. Schizofreników określano dawniej jako "elektryzowanych przez obce myśli" albo w podobny sposób.

HS-R napisał/a:
Wiem, że w opisie używasz dwóch niezależnych tekstów

Moje opisy mają dwa osobne znaczenie, a Ty HS-R, błędnie doszukujesz się tu całości; nie ma tu żadnego zabiegu. Pierwszy jest stwierdzeniem faktu, bo istotnie św. Walenty jest patronem wymienionych - suche fakty, podanie informacji, żadnej interpretacji. Przy czym mam nadzieję, że media zwrócą uwagę z równą intensywnością, co na Walentynki, na Dzień Chorych na Padaczkę (zwiększanie świadomości społecznej, przełamywanie lęku i temu podobne sprawy). Drugie zdanie to opinia bez związku z pierwszym zdaniem.

HS-R napisał/a:
Mnie Twój opis bardzo uraził. (...) Dlatego myślę, że ten opis jest obraźliwy. Po drugie, stwierdzenie, że inne opisy Ciebie również obrażają do niczego nie prowadzi.

Wow, to mnie nic obrażać nie może? Nie mam prawa czuć się obrażona. Nie powiem, fajnie - to jednak są równi i równiejsi.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-02-06, 23:48, w całości zmieniany 5 razy  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-02-07, 00:22   

Ten demotywator powinni inaczej podpisać.


Walentynki
Jak nie masz z kim ich spędzić, bojkotuj.


0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-02-07, 05:36   o szacunku

Chmurkolistna faktycznie zaprezentowała skrajny pogląd. Ma prawo. Ktoś skomentował, iż Jej pogląd "obraża moje dziecko" - też ma prawo. I na tym winna dyskusja się skończyć.
Yasiu też ma prawo do zakończenia odczuwania szacunku do Chmurkolistnej, ta ma prawo do odpisania, standardowo w takim przypadku, że szacunku yasia nie potrzebuje, skoro ten traci go w tak mało znaczącej sprawie.
To ciekawe, że istnieje w sporej grupie rodzimej społeczności inklinacja do "utraty szacunku do osoby prezentującej skrajne a różne od naszcyh poglądy." Nie wiem, co czlowiek musiałby mi zrobić, bym zechciał utracić doń szacunek, jeśli już raz go nabrałem. Interesujące jest dla mnie to, w jakich okolicznościach pomysłodawca forumbrzeg.pl nabrał szacunku do chmurkolistnej, co go do tego odczucia skłoniło. Wówczas łatwiej byłoby mi zrozumieć to, iż dziś przyznaje się, że już tej osoby nie szanuje.
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-07, 08:44   

yasiu napisał/a:
Ten demotywator powinni inaczej podpisać.


Walentynki
Jak nie masz z kim ich spędzić, bojkotuj.


mógł sie dołączyc do tych 2 z lewej ;) miał by wtedy dwie ;)
0 UP 0 DOWN
 
HS-R 



Wiek: 41
Dołączyła: 10 Wrz 2006

UP 63 / UP 6


Skąd: Kraina Marzeń

Wysłany: 2010-02-07, 08:49   

chmurkolistna napisał/a:
HS-R napisał/a:
Wiem, że w opisie używasz dwóch niezależnych tekstów

Moje opisy mają dwa osobne znaczenie, a Ty HS-R, błędnie doszukujesz się tu całości; nie ma tu żadnego zabiegu. Pierwszy jest stwierdzeniem faktu, bo istotnie św. Walenty jest patronem wymienionych - suche fakty, podanie informacji, żadnej interpretacji. Przy czym mam nadzieję, że media zwrócą uwagę z równą intensywnością, co na Walentynki, na Dzień Chorych na Padaczkę (zwiększanie świadomości społecznej, przełamywanie lęku i temu podobne sprawy). Drugie zdanie to opinia bez związku z pierwszym zdaniem.

HS-R napisał/a:
Mnie Twój opis bardzo uraził. (...) Dlatego myślę, że ten opis jest obraźliwy. Po drugie, stwierdzenie, że inne opisy Ciebie również obrażają do niczego nie prowadzi.

Wow, to mnie nic obrażać nie może? Nie mam prawa czuć się obrażona. Nie powiem, fajnie - to jednak są równi i równiejsi.



Myślę po tej wypowiedzi, że nabrałaś przekonania, że ja próbuję jakoś Ciebie zanegować, czy nie wiem sama jak to opisać. Ja po prostu wyraziłam swoje stanowisko, tak tak zrobiłaś to Ty zakładając ten temat. Skoro go założyłaś znaczy, że można komentować.

Zdaję sobie sprawę z tego, że Twój opis może tylko uraził mnie i może jedną, dwie osoby na forum, ale ja poprostu nadal jestem wrażliwa na teksty, które dotyczą mojego dziecka, choć wiem, że Twój o nim nie jest, jednak tak się dzieje, że człowiek dopatruje się w innych tego co wcale nie jest jego zamierzeniem. Ja napisałam swoje odczucia. Innych odczucia pewnie nie są takie jak moje. Ale po to jest forum, żeby pisać co się myśli.

A z obrażaniem to nie chodziło mi, że nie może Cię nic obrażać. Cchodziło, mi o to, że nie warto się obrażać na lewo i prawo. Owszem, jeśli coś jest przegięciem to nie sposób nie pomyśleć o czyjejś wypowiedzi czy opisie. Tak jest też z Twoim opisem (choć nie jest jakimś przegięciem). Nie sposób dla mnie o nim nie pomyśleć, ale nie obrażam się na Ciebie, ani nie tracę szacunku, jednak tkwi we mnie nadal dysonans między obydwoma opisami i tak już zostanie.


ps. Świadomość ludzka u nas jest zerowa niestety i nie chodzi tylko o padaczkę, ale o najprostsze niepełnosprawności. Pamiętam jak 15 lat temu ludzie się obracali na widok mojej koleżanki, bo nosiła okulary. Dziś patrzą tak na mojego synka bo nosi aparaty słuchowe. Uczę się już z tego śmiać, choć nie raz przygadałabym niejednej osobie, bo sprawdzają czy moje dziecko COKOLWIEK słyszy, krzyczą do niego itp.
Ostatnio zmieniony przez HS-R 2010-02-07, 09:03, w całości zmieniany 2 razy  
0 UP 0 DOWN
 
krt 



Wiek: 47
Dołączył: 08 Gru 2007

UP 41 / UP 37



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2010-02-07, 10:28   

yasiu napisał/a:
Ten demotywator powinni inaczej podpisać.


Walentynki
Jak nie masz z kim ich spędzić, bojkotuj.


Obrazek


ciekawe, bojkotuje walentynki bo nie mam żony, dziewczyny??
czy ty czasem nie upraszczasz?
No i ten tekst że straciles szacunek do Chmurkolistnej bo pozwoliła sobie na wlasny osąd tego swięta, nie obraź sie ale troche to takie dziwne jest

HS-R napisał/a:
ps. Świadomość ludzka u nas jest zerowa niestety i nie chodzi tylko o padaczkę, ale o najprostsze niepełnosprawności. Pamiętam jak 15 lat temu ludzie się obracali na widok mojej koleżanki, bo nosiła okulary. Dziś patrzą tak na mojego synka bo nosi aparaty słuchowe. Uczę się już z tego śmiać, choć nie raz przygadałabym niejednej osobie, bo sprawdzają czy moje dziecko COKOLWIEK słyszy, krzyczą do niego itp.


nie bawisz sie czasem w socjotechnike?? ckliwa historia dziewczynki w okularach i twojego dziecka z wada jak rozumiem słuchu, zeby dany rozmówca odczul pożądany przez Ciebie efekt?
Tak mi sie tylko skojarzyło :)
Ostatnio zmieniony przez krt 2010-02-07, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2010-02-07, 21:33   

Owszem każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii. Ale nie obrażając tym innych. Skoro obchodzę walentynki to jestem kretynem i chorym psychicznie?

Na szacunek się pracuje. Do tej pory nie straciłem go do chmurkolistnej, choć mam odmienne poglądy do niej. Ale straciłem w momencie gdy obraziła innych.
0 UP 0 DOWN
 
Adamek 
Love, Peace and Extasy!!!


Wiek: 33
Dołączył: 22 Sie 2007

UP 2 / UP 1


Skąd: Zielęcice

Wysłany: 2010-02-07, 23:14   

Nie no to już jest paranoja może niedługo nie bedzięmy obchodzić żadnych świąt bo przecież jest cały rok na okazywanie sobie uczuć a nie tylko w tym jednym związanym z tym czy innym świętem dniu, ja również nie życzę sobie tekstu typu "Walentynki są dla kretynów i chorych psychicznie" może dla innych Ci którzy obchodzą Wielkanoc i Boże Narodzenie jest kretynizmem?! Jeśli tak jest to uważam że powinien te opinie zostawić dla siebie choćby z szacunku do innych. Każde święto jest "dobrowolne" chcesz to je świętuj nie to nie i nie nażucaj nikomu swoich poglądów.
0 UP 0 DOWN
 
Zbychoo 
desperate househusband ;)



Wiek: 46
Dołączył: 01 Cze 2007

UP 72 / UP 23



Wysłany: 2010-02-08, 10:35   

chmurkolistna napisał/a:
Po pierwsze nie uważam, że książki, biblioteka, chleb z masłem i herbata to szara rzeczywistość.
Znajdą się pewnie osoby dla których jest to szarą rzeczywistością.
chmurkolistna napisał/a:
Nie ma nic pyszniejszego niż ciepły jeszcze chleb z masłem

Inaczej by było gdybyś jadła na co dzień tylko to.

chmurkolistna, masz oczywiście prawo do postrzegania walentynek w taki a nie inny sposób. Możesz nawet tego dnia nienawidzić. Tylko po co protest przeciw, który z założenia ma na celu narzucanie innym własnego poglądu? Dlaczego zamiast zignorować coś co Tobie samej nie odpowiada próbujesz obrzydzić to innym? Czy nie pomyślałaś, że ktoś przed przeczytaniem Twoich wywodów mógł zostać zwyczajnie uszczęśliwiony tak banalnym dla Ciebie podarunkiem jak czerwone serduszko z hipermarketu. Tymczasem ktoś pomyśli, że nie wręczy takiego serduszka, bo a nuż zostanie to potraktowane tak jak Ty to przyjmujesz, ktoś inny otrzymując takie serduszko zacznie mieć wątpliwości co do intencji (a w zasadzie wysiłku) obdarowującego choć gdyby nie zapoznanie się z Twoim protestem byłby po prostu uradowany. Nie zapominajmy, że przede wszystkim liczą się intencje i mogą one być więcej warte niż sam podarunek.

W ogóle ostatnimi czasy zbyt wiele osób próbuje nam wmawiać co jest właściwe a co nie. Mówią nam wokoło co jest "trendy" a co "faux pas". Co nam powinno smakować a co nie. Czytam, że wino z supermarketu jest obrzydliwe, a pić się powinno tylko takie, co kosztują po minimum kilkadziesiąt złotych za butelkę i co, ma mi przestać smakować te które pijam? Wczoraj oglądałem program, w którym dwie snobki oceniały znane osoby pod względem cen kreacji, w których się prezentowały. Niezależnie od wyglądu krytykowano je za "taniość". Przykłady można by mnożyć.
Konkluzja: nie dajmy się zwariować, jeżeli komuś się coś podoba, coś go uszczęśliwia to trzymajmy się tego, nie dajmy się zamotać i nie idźmy za modą. To odnosi się tak do komercyjnego wydźwięku walentynek jak i do protestów przeciwko, jak to nam sprezentowała chmurkolistna. Trzymajmy się własnego, wyrobionego przez siebie zdania.

A Tobie chmurkolistna, z całym szacunkiem do Twoich poglądów odnośnie walentynek, życzę abyś w swoim proteście pozostała osamotniona.
0 UP 0 DOWN
 
Malwinaa 



Wiek: 30
Dołączyła: 07 Lut 2010

UP 2 / UP 0



Wysłany: 2010-02-08, 18:46   

chmurkolistna, pozwól, że spróbuję zrozumieć Twoje stanowisko. Twoja niechęć do walentynek może mieć źródło w trzech punktach. Po pierwsze, prawdopodobnie jesteś osobą nieszczęśliwie zakochaną, opuszczoną, lub po prostu samotną, którą odrzuca widok szczęśliwych par, nie widzących poza sobą świata. Po drugie, możesz być też młodą dziewczyną, która, przez ukazanie swojego protestu i agresji wobec walentynek, chce pokazać społeczności, że jest ponad tym, że to niepotrzebne - krótko mówiąc, może chcesz być 'modna'. Trzecią opcją jest połączenie dwóch wymienionych punktów. A to już byłaby katastrofa psychologiczna.

Mówisz, że 14 luty jest dniem chorych na epilepsję, a ludzie to bagatelizują. A czy wzięłaś pod uwagę akcje, podczas których wolontariusze rozdają specjalne walentynki? Organizują zbiórki pieniędzy na chore dzieci? Słyszałaś o akcji "Zauważ mnie"? Prawdopodobnie nie. Wydaje mi się, że postanowiłaś po prostu wyrazić swoje stanowisko opisem, który uwydatnia kontrast pomiędzy dwoma świętami jednego dnia. Wybrałaś to jako punkt zaczepienia, aby pokazać społeczności, jak bardzo jesteś ponad tym, że niby jesteś lepsza, bo patrzysz na chore dzieci. A co zrobiłaś w tym kierunku? Jedno wielkie g...

Obchodzisz urodziny? Na pewno. Imieniny? Nie wiem, może i tak, to zależy, jak kto chce. Więc wyobraź sobie, że walentynki są imieninami każdego związku. Urodzinami są rocznice. Mamy prawo świętować walentynki, a, jak widzisz, na nikim nie zrobił wrażenia Twój protest. Bo to bardzo miłe, dostać chociażby papierowe serduszko z dwoma słowami - Kocham Cię. I wierz mi, że takie dwa słowa znaczą więcej, niż gdybyś napisała cały scenariusz akcji antywalentynkowej.
0 UP 0 DOWN
 
chmurkolistna 
...Achtung Baby...



Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sty 2008

UP 46 / UP 83



Wysłany: 2010-02-08, 19:28   

Malwinaa napisał/a:
pozwól, że spróbuję zrozumieć Twoje stanowisko. Twoja niechęć do walentynek może mieć źródło w trzech punktach. Po pierwsze, prawdopodobnie jesteś osobą nieszczęśliwie zakochaną, opuszczoną, lub po prostu samotną, którą odrzuca widok szczęśliwych par, nie widzących poza sobą świata. Po drugie, możesz być też młodą dziewczyną, która, przez ukazanie swojego protestu i agresji wobec walentynek, chce pokazać społeczności, że jest ponad tym, że to niepotrzebne - krótko mówiąc, może chcesz być 'modna'. Trzecią opcją jest połączenie dwóch wymienionych punktów. A to już byłaby katastrofa psychologiczna.

No cóż, w nic nie trafiłaś, nie mniej doceniam wysiłek podjęty w celu zrozumienia stanowiska. Jednak mimo mojego wieku fajnie usłyszeć, ze ktoś postrzega mnie jako osobę młodą. Nieszczęśliwe zakochania to domena wieku nastoletniego. Samotna też nie jestem, a szczęśliwe pary nie robią na mnie wrażenia, albo inaczej, robią na mnie takie samo wrażenie jak matka z dzieckiem idąca ulicą, osoba jadąca rowerem, itp. Po kolejne, jakbym miała protestować w 100%, to wyglądałoby to zupełnie inaczej, tymczasem tylko stworzyłam wątek przytaczając tekst znaleziony w necie (a nie mój własny). Modna też być nie chcę, bo niby po co? Natomiast katastrofa psychologiczna to chyba w ogóle zbyt mocne określenie. Imienin prawie nie obchodzę, a raczej urodziny mojej mamy w tym dniu są ważniejszym wydarzeniem (i cieszy mnie to). Do urodzin mam ambiwalentny stosunek. W moich związkach aspekt rocznicy nie był sprawą istotną (sama mam problem z pamiętaniem tych dat).

Tak obserwuję ten watek i ciekawa jestem w jaką stronę ta dyskusja jeszcze pójdzie, już o chorych dzieciach słyszałam (a epilepsja to nie tylko problem dzieci). Już oba moje opisy do "jednego wora wrzucono" mimo zaznaczania ich integralności i błędnie je interpretowano. Ciekawe...

Zbychoo napisał/a:
Czy nie pomyślałaś, że ktoś przed przeczytaniem Twoich wywodów mógł zostać zwyczajnie uszczęśliwiony tak banalnym dla Ciebie podarunkiem jak czerwone serduszko z hipermarketu. Tymczasem ktoś pomyśli, że nie wręczy takiego serduszka, bo a nuż zostanie to potraktowane tak jak Ty to przyjmujesz, ktoś inny otrzymując takie serduszko zacznie mieć wątpliwości co do intencji (a w zasadzie wysiłku) obdarowującego choć gdyby nie zapoznanie się z Twoim protestem byłby po prostu uradowany.

Zbychoo napisał/a:
Trzymajmy się własnego, wyrobionego przez siebie zdania.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś. Skoro ktoś nie jest na tyle pewny swojego poglądu, przekonania, działania, iż czyjaś opinia może go podważyć to cóż to za przekonanie i poglądy? Kiedy jest się czegoś pewnym, czy uwielbia coś, to nie jest możliwe obrzydzenie mu tego. Jeśli ktoś jest przekonany o słuszności Walentynek to moje posty nic w tym nie zmienią, ale jeśli uległ konwencji i tendencyjności Walentynek to będzie się zastanawiał i próbował uzasadnić ich słuszność i bronić ich.
Zbychoo napisał/a:
z całym szacunkiem do Twoich poglądów odnośnie walentynek, życzę abyś w swoim proteście pozostała osamotniona.

Niestety nie jestem osamotniona, tyle że nie ukrywam swych poglądów.

Swoją drogą zastanawiam się czy ci entuzjaści Walentynek znają etymologię tego dnia (ale tak z pamięci, bez spoglądania do źródeł). Szkoda, że nie da się tego miarodajnie sprawdzić.
Ostatnio zmieniony przez chmurkolistna 2010-02-08, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: protest, walentynkowy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu