Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Górska Odznaka Turystyczna
Autor Wiadomość
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-28, 12:12   

Grzechu dziekuje Ci bardzo :)

a skoro cirek juz to napisal o osobach spoza forum, to ja napisze zeby mnie zawsze liczyc x2 w razie wu ;)
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-30, 13:47   

A ja mam jeszcze taki pomysł. Jest nas kilka osób chcących zdobyć Koronę Gór polskich. Może uda nam się zorganizować jakiś wspólny wyjazd, może nie, ale proponuje, że jak ktoś będzie wchodził na któryś ze szczytów z listy do KGP, mógłby po powrocie w tym temacie coś o tym napisać: jak przebiega szlak, ile zajmuje wejście i wrzucić jakieś zdjęcie i napisać czy można jeszczecoś ciekawego zobaczyć w okoliy. Co Wy na to??
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-01-31, 01:12   

super pomysł jestem za :D
0 UP 0 DOWN
 
krzychlater 

Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-19, 01:49   

Ja się bawię w GOT w chwili obecnej jestem w 2/3 Małej Złotej. Koronę Polski tez zaliczam, ale to okazjonalnie mam 13 szczytów. Jeśli chodzi o Korony to tez są Sudetów bardzo ciekawa i ma już swoją historie, Sudetów Czeskich, Korona Sudetów Polski, Korona Beskidów, Korona Gór Świętokrzyskich i nowa Korona Kotliny Kłodzkiej. Ciekawe to i trochę poplątane.
Na co dzień to Sudety, ale raz w roku inne w tamtym byłem w Bieszczadach w tym planach są Tatry we wrześniu i Świętokrzyskie w czerwcu.
Chętnych zapraszam na stronę team889 i ich wypady. :D
http://team889.blogspot.com/
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-01, 14:16   Kotlina Kłodzka ma Koronę?;-)

GOT za Koronę Kotliny Kłodzkiej? Nie wiedziałem. Nadal z tą nieosiągalną Postawną w zestawie? Masz linka do regulaminu?
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-05-01, 14:48   

Hej Colutea. Widzę że oprócz sympatii do tchórzofretek mamy jeszcze wspólną miłość do gór. Ja po Górach wędruję chyba od zawsze , liceum i studia to plecak na plecach i od schroniska do schroniska. poznałem pokoje wieloosobowe i glebę w większości gór Polski i nie tylko, zdobyłem małą złotą GOT, ale potem znudziły mi się formalności. Więc wędrowałem (wędrowaliśmy) dalej, teraz jużbez zbkierania pieczątek. Obecnie uczę miłości do Gór moją starszą córkę -obecnie ma 4 latka. A już wędrowała-oczywiście głównie na plecach taty po Górach Opawskich, Bialskich, Masywie Śnieżnika, ,Górach Złotych, Śowich no i zdobywała Alpy Austriackie-szczyty jak i jaskinie Dachsteinu. Także nic się nie zmieniło, no może teraz wolimy noclegi o nieco wyższym standardzie-z basenem, jaccuzzi itp. Mieliśmy dzisiaj jechać rano w Góry Sokole ale pogoda marna. Spróbujemy w poniedziałek, jak będzie ładnie to ruszamy w góry-albo w Sokoliki albo na Biskupią Kopę od czeskiej strony. Mam nadzieję że wtym roku przynajmniej atak szczytowy Małgosia wykona już na własnych małych nóżkach .Pozdrawiam .JJ
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-06, 08:40   

Na 29 maja planuję nastepujące wyjście w góry - Pisary-Żródło Nysy Kłodzkiej-Trójmorski Wierch-Mały Śnieznik-Śnieżnik- Międzygórze. Ewentualnie końcówka - Śnieżnik-Smrekowiec-Miedzygórze. W pierwszej czesci trasa bardzo widokowa, potem już w lesie, spory odcinek graniczny. Szczególnie Trójmorski Wierch jest ciekawy - miejsce styku trzech zlewisk.
Mam nadzieję, ze pogoda dopisze:-)
0 UP 0 DOWN
 
krzychlater 

Wiek: 49
Dołączył: 23 Maj 2008

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-05-10, 10:12   

"Zdobywca Korony Ziemi Kłodzkiej"

http://www.pttkmiedzygorze.ta.pl/?id=20
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-10, 20:45   

Dzieki, juz wczeniej zorientowałem się, że KKK prowadzona jest przez PTTK Międzygórze.
A to nowosc tegoroczna, stąd taka obsuwa w wiedzy na ten temat:-)
pozdr
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-05-11, 19:36   

Może mi ktoś powiedzieć, jak wygląda uzupełnianie książeczki KGP? Pod koniec maja zaliczam jeden ze szczytów - po raz kolejny ;) hehe to tylko Szczeliniec, właściwie jak co roku :P i się zastanawiam czy już wtedy muszę mieć ze sobą książeczkę? Do KGP się chyba nie zbiera pieczątek? Nie wiem czy wyrobią się w Klubie KGP z wysłaniem jej i z przyjęciem zgłoszenia... ?
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-05-11, 23:19   

colutea, w książeczce musisz mieć potwierdzenie,że zdobyłaś dany szczyt. Jeśli na szczycie jest schronisko, musisz wbić do książeczki pieczątkę. Może to też być np pieczątka z wieży widokowej. Jeśli nie ma schroniska, potwierdzeniem musi być Twoje zdjęcie przy jakimś charakterystycznym punkcie na szczycie, takim jak tabliczka z nazwą szczytu, wieża widokowa. Jeśli niedaleko od szczytu po drodze jest jakieś schronisko to też nie zaszkodzi wziąć pieczątki.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-05-11, 23:31   

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Tak myślałam, że właśnie Ty OlaMania mi jej udzielisz ;)
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 05 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2010-05-12, 09:15   przodownicy pttk

Będąc na szczycie, na którym nie ma schroniska lub wiezy widokowej, warto rozglądnąć się za przodownikiem turystycznym, który może potwierdzić w książeczce zdobycie góry. Wiem, ze trzeba mieć sporo szczęscia, by spotkać pttkowca na górze, szczególnie w mało uczęszczanych terenach (np. Góry Bradzkie, których 80% zaliczyłem w zeszłym roku), ale przy warunkach powyższych warto o tym pamiętać.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: gorska, odznaka, turystyczna


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 31
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu