Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
na architekta..
Autor Wiadomość
Kalderon 


Wiek: 32
Dołączył: 07 Mar 2007

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-12, 20:57   

Powiem Ci szczerze że z doświadczeń jakie przeszedł mój brat ( jest teraz na 3 roku architektury w Nysie) to chyba najlepszym wyjściem jest nowy ogólniak. A to dlaczego ?
Ponieważ na kamiennej nie przygotują Cie zbytnio do przedmiotów z których zdajesz maturę, a jednak właśnie matura jest najważniejszym kryterium do dostania się na studia.
Mój brat skończył nowy ogólniak, miał przygotowanie matematyczno-fizyczne. A w pierwszym roku i w połowie 2 większość przedmiotów jest czysto matematyczna. A na pierwszym roku odpada najwięcej osób.
Jeśli masz talent, pomysłowość itd... to na twoim miejscu gdybym się znalazł poszedłbym do ogólniaka, ale to moje zdanie, więc jeśli masz jakieś pytania pisz na PW.
0 UP 0 DOWN
 
burozo2 


Wiek: 73
Dołączył: 18 Maj 2008

UP 1 / UP 2



Wysłany: 2010-02-06, 11:07   

Witam!
Moim zdaniem jeżeli politechnika jest celem strategicznym, to tylko technikum budowlane obecnie. Tu też należy się uczyć a obecny rozwój bazy szkoleniowej tej szkoły jest najwyższy ze wszystkich szkół w województwie.Analiza matematyczna na politechnice jest trudna ale dla tych,którzy chcą się uczyć do "przeskoczenia" bez problemu> Po liceum na politechnice najpierw trzeba nauczyć się prawidłowo zaostrzyć ołówek a potem liczyć na pomoc tych po technikum bo projekty /rysunki techniczne / to największy problem "licealistów" Inne przedmioty zawodowe też .I własnie te trudności po pierwszym roku są przyczyną odsiewu na politechnikach.
0 UP 0 DOWN
 
OlaMania 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Sie 2006

UP 2 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-07, 14:49   

Moim zdaniem liceum nie przygotuje Cię dobrze do matury. Jedynymi przedmiotami jakie na politechnice będą przypominać przedmioty, które były w liceum są fizyka i matematyka, ale niestety na dużo wyższym poziomie. Ja skończyłam ILO w klasie biol-chem-fiz i teraz szczerze mówiąc jest mi bardzo ciężko na PWr. Analiza matematyczna jest a bardzowysokim poziomie, a z tego co zauważyłam program matematyki w klasie mat-fiz jest niewiele bardziej rozszerzony niż matematyka podstawowa.
W liceum nie trzeba jakoś tam bardo 'kuć', ale poziom z przedniotów ścisłych jest stanowczo za niski.
Co do przyjęcia na studia.... oceny końcowe nie są brane po uwagę. Na PWr liczony jest wskaźnik rekrutacyjny. Brane są pod uwagę wyniki z matury tylko z języka polskiego, języka obcego, matematyki i fizyki. Punkty z j. polskiego i j. obcego są mnożone x 0.1. Jeśli matematykę i fizykę pisałeś rozszerzoną, wynik mnożony jest x 2.5, a jeśli podstawową: x 1. Jeśli chcesz się dostać na architekturę musisz zdać egzamin z rysunku. Punkty z tego egzaminu też są doliczane do wskaźnika rekrutacyjnego. Max. z tego egzaminu z rysunku można dostać chyba 600pkt
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-09, 20:02   

yy dlaczego twierdzicie, że ogolniak nie przygotuje mnie dobrze do matury? przecież tyle się słyszy ze np w starym jest rzeźnia ze względu, ze tak tam cięzko.. więc czegoś tam muszą uczyć. Kumpel sie przepisal pod koniec stycznia z nowego do starego wiec za jakis czas zda mi raport jak tam na prawde jest hehe.. co do rysunku to chyba lipa bo jedynie co mi z rysowaniem idzie to rys. techniczny ;p
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-09, 21:55   

666 napisał/a:
yy dlaczego twierdzicie, że ogolniak nie przygotuje mnie dobrze do matury? przecież tyle się słyszy ze np w starym jest rzeźnia ze względu, ze tak tam cięzko..

Bo jest ciężko, ale głównie ze względu na to, że musisz się uczyć WSZYSTKIEGO, nie tylko przedmiotów, z których decydujesz się zdawać maturę.

666 napisał/a:
co do rysunku to chyba lipa bo jedynie co mi z rysowaniem idzie to rys. techniczny ;p

Musisz sprawdzić, choć raczej standardowo jak na każdych uczelniach "artystycznych" czy politechnicznych (architektura) są egzaminy z rysunku (nie wiem jak na polibudzie, na pewno znajdziesz informacje na ten temat w dziale "rekrutacja").
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-09, 22:27   

egzamin z rysunku obowiązkowy na polibudzie we wrocku..
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-02-09, 22:45   

Łukasz a nie przypadkiem zanim dostanie papierek technik !! musi zdać egzamin zawodowy ?? wiem, że czasem prosty ale trzeba zdać. na PO w opolu w tym roku nie było obowiązkowego rysunku ba... w ogóle nie było... brali pod uwagę matmę fizykę ale z tego jak się uczą moi sąsiedzi w akademiku to sporo rysunków i robią takie fajne makiety z kartonu... :)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-02-09, 22:57   

w Opolu moglo nie byc rysunku bo to chyba pierwszy czy drugi rok odkad jest architektura... szukaja studentow bo wiedza ze nie maja zadnej renomy...

a co do egzaminu to owszem kazdy technik musi zdac zawodowy :) inaczej ciezko by bylo zeby zostal technikiem ;)

p.s. i nie zawsze taki prosty... jak ktos nie zdwal to nie wie... nie wiem jak jest teraz ale za "moich czasow" trzeba tez bylo zrobic prace dyplomowa!! czasem robilo sie ja caly rok!!
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-02-09, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Pan_Pasztet 



Wiek: 36
Dołączył: 10 Maj 2005

UP 1 / UP 0


Skąd: Brzeg :)

Wysłany: 2010-02-10, 00:15   

Cytat:
w Opolu moglo nie byc rysunku bo to chyba pierwszy czy drugi rok odkad jest architektura... szukaja studentow bo wiedza ze nie maja zadnej renomy...


pierwszy :) Poli nie oddała papierów dot rekrutacji na czas :) za rok na pewno będzie rysunek ;)

colutea napisał/a:
a co do egzaminu to owszem kazdy technik musi zdac zawodowy :) inaczej ciezko by bylo zeby zostal technikiem ;)

p.s. i nie zawsze taki prosty... jak ktos nie zdwal to nie wie... nie wiem jak jest teraz ale za "moich czasow" trzeba tez bylo zrobic prace dyplomowa!! czasem robilo sie ja caly rok!!


pisałem na przykładzie dwóch moich znajomych :) jeden ze słowiańskiej drugi kamienna :) w takim razie im się udało bo mieli bardzo prosto ;)
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-02-10, 00:18   

no ja nie mowilam ze jest niewiadomo jak trudno bo nie jest :) ale jak ktos sie nie uczyl cale liceum/technikum to na koniec sie tego wszystkiego nauczyc nie jest tak latwo ;) tak mysle, bo ja nalezalam do tych ktorzy nie musieli wkuwac na koniec ;) tak naprawde najwiecej roboty z praca dyplomowa...

jesli chodzi o architekture to MUSISZ umiec rysowac i to nie tylko technicznie oraz miec dobra wyobraznie przestrzenna, bo z tego co slyszalam to te egzaminy na polibude dosyc dziwne sa, nie jest to typowa martwa natura...
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-02-10, 00:19, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-10, 11:24   

mi nauczycielka mówiła, że na kamiennej jakos ostatnio bardzo mało osób zdało egzamin zawodowy.. | Przeciez nie pojde na korki z rysowania xD
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-02-10, 11:48   

666 napisał/a:
Przeciez nie pojde na korki z rysowania xD

Oj uwierz, że jeśli będzie taka potrzeba to pójdziesz. Ja chodzę :roll:

Cytat:
mi nauczycielka mówiła, że na kamiennej jakos ostatnio bardzo mało osób zdało egzamin zawodowy..

Dużo osób się nie przykłada do egzaminów zawodowych, ma to gdzieś czy go zda, czy nie. Znam sporo osób z ekonomika, który nie zamierzają nawet do niego podejść.
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-02-10, 12:13   

ja na korki z rysowania chodzilam jeszcze przed egzaminem do liceum, bo juz wtedy mialam egzamin z rysunku, potem na studia drugi raz, ale ze cala szkole srednia rysowalam to nie musialam juz sie bardziej przygotowywac...

666, jesli nie zamierzasz chodzic na lekcje rysunku to widac, ze malo powaznie myslisz o architekturze...
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-02-10, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-02-10, 15:55   

ja nic takiego nie powiedziałem tylko po prostu to mi się śmieszne wydaje :)
jakby była taka potrzeba to bym chodził ;p ale jeszcze mam troche czasu na szczęście ;]
pierwszą decyzją jaką musze podjąć to wybór sql.. myśle, że pojde do starego chodź to jeszcze nie jest pewniak
0 UP 0 DOWN
 
colutea 


Wiek: 40
Dołączyła: 20 Mar 2007

UP 3 / UP 0



Wysłany: 2010-02-10, 17:51   

najlatwiej by Ci bylo na architekturze gdybys poszedl do technikum budowlanego, a co do rysunku to tez najlepiej jak cwiczysz go przez cala szkole srednia.. masz wtedy wyrobiona kreske itd. w technikum budowlanym nie poszalajesz z rysunkiem, bo raczej tylko techniczny tam jest istotny, ale moim zdaniem najlepsze dla Ciebie (jesli jestes pewny tej architektury) jest technikum budowlane, jesli nie jestes pewny - ogolniak... ale pozniej bedziesz mial mnostwo do nadrobienia na studiach, bo na pewno bedziesz mial budownictwo i podobne przedmioty techniczne, statyka budowli itp. w ogolniaku tego nie masz... to tak jak ja mialam problem na studiach bo nagle weszla mi botanika i podstawy z biologii z liceum byly baaaaaardzo przydatne i ulatwialy zycie, ale niestety w moim liceum nie bylo biologii i musialam wszystko wkuwac od poczatlku... wiekszosc ludzi na moim roku robila sobie tylko powtorki materialu, ja rylam po nocach, ale jak sie chce to mozna ;)

edit: a! jeszcze mi sie cos przypomnialo... wiekszosc u mnie na studiach miala fajniej niz ja bo mieli biologie w szkolach, ale za to ja mialam budownictwo ;] i na egzamin koncowi nie musialam sie nic uczyc a dostalam 5 :] inni podchodzili do tego egzaminu po 3 razy ;)

wiec sam sobie zadaj pytanie czy lepiej ogolniak czy technikum :) ja uwazam, ze technikum
Ostatnio zmieniony przez colutea 2010-02-10, 18:07, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: architekta, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu