Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
na architekta..
Autor Wiadomość
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



  Wysłany: 2010-01-07, 16:01   na architekta..

Witam. A więc jestem prawie przekonany, że w przyszlości chce byc inzynierem.. w gimnazjum nie mam problemow z nauka. Z matmy fizy i chemi mam 4. Nie wiem do jakiej szkoly się udać aby isc dalej w tym kierunku. Ostatnio odbyłem rozmowe z pewną osobą z tej branzy ( ok 50lat - architekt ) Powiedzial mi ze wg niego powinienem udać sie do technikum budowlanego ( kamienna ) z racji iz tam bede mial dobre przygotowanie odrazu do tego zawodu i przy okazji praktyki. Jesli poszedlbym do starego ( a rozwazam taką mozliwosc ) to musialbym kuć z kazdego przedmiotu ( a jak wiadomo np. polak, bio itp nie są mi potrzebne w tym zawodzie.. ) Niby podzielam jego zdanie, ale.. Większość osób mówi ze na kamiennej jest bardzo slaby poziom.. martwie sie ze jesli podjalbym wybor pojscia do technikum to slabiej bylbym przygotowany do matury.. a i zapomnialbym dodac iz wg tego pana po technikum idąc na studia poszerzalbym tylko i wylącznie wiedze zdobytą w technikum, a ci po liceum musieliby uczyć sie dopiero tego co ja nauczylem sie w szkole średniej.

a więc poradźcie jesli mozecie i bardzo mile widziane bylyby opinie na temat kamiennej ( szczegolnie opinie absolwentów tamtej szkoły)

( P.S żeby nie było mówie odrazu ze chce z pewnością isć na studia )
Pozdro.
Ostatnio zmieniony przez 666 2010-01-07, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:14   

Ja na twoim miejscu poszedł bym na kamienną bo przynajmniej masz jakiś zawód w razie "W", a w takim starym to musisz kuć ze wszystkich przedmiotów i nawet jak byś nie zdał matury to jesteś bez niczego a po kamiennej to przynajmniej zawód budowlaniec czy jaki sobie tam wybierzesz...

Masz jeszcze czas przemyśl plusy i minusy technikum na Kamiennej a ILO

A jeszcze jedno moje pytanie bo napisałeś że chcesz być inżynierem ale co dokładniej ? Mechanik, architekt czy coś innego bo też jest ważne bo jak chcesz np: konstrułować maszyny to polecam tech mechaniczne
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-07, 16:31   

Teraz w starym ogólniaku jest jakiś profil "politechniczny" czy coś w ten deseń, z przygotowaniem na architekturę i polibudę właśnie. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale to bardziej zwykły profil "mat-fiz" niż "politechniczny".
Czy stary ogólniak to dobry wybór? Wg mnie nie, bo rzeczywiście musisz się uczyć wszystkiego, a efekt jest taki, że nie wystarcza Ci czasu nawet na przedmioty, na których się powinieneś skupić. Bez sensu.
Tak więc idź do technikum, tam pewnie będziesz miał ciut więcej czasu i wykorzystaj go na dobrym przygotowaniu do matury. Takie moje zdanie - maturzystki ze `starego`.
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:36   

budowlne naziemne lub drogi,mosty ( tak jak w temacie architekt )
No wlasnie napisalem ze w starym musialbym kuć jak głupi.. aa i czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć zasady na podstawie ktorych odbywa sie rekrutacja na studia? co biorą pod uwage aby się na nie dostac? matura i oceny? bo jesli chodzi o oceny to na pewno mialbym lepsze na kamiennej.. obojętne jaka szkoła czy rozpatrują poziom nauki na placówkach?
jesli poszedlbym na kamienna to zapisalbym się na korki z matmy w celu poszerzania wiedzy, a zarazem lepszego przygotowania do matury..
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:46   

Więc pójście do technikum to będzie najlepszy wyborem bo w starym to kucie i to bezsensowne a w technikum przynajmniej coś cie nauczą i będziesz miał jakieś pojęcie na studiach (oczywiście na początku) bo nie będziesz musiał się uczysz tych podstawowych rzeczy jak twoi kumple z LO jak będą z tobą na studiach :)
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:49   

a nie będę miał potem problemu z dostaniem się na studia?
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:53   

a niby czemu ??
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:54   

no nie wiem, upewniam sie xP a co sądzicie na temat poziomu nauki w technikum na kamiennej ?
0 UP 0 DOWN
 
Latarnik 



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 31
Dołączył: 11 Lis 2006

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 16:59   

Ja tam nie chodzę ale różnie mówią... ale nie spodziewaj się tam poziomu LO. Ale z zawodowych przedmiotów pan.Wacławski dobrze wbija wiedzę do głowy

Spokojna głowa szkoła się nie liczy w jakiej uczyłeś się tylko co masz w głowie
0 UP 0 DOWN
 
Bob-One 
The king is only one.



Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2008

UP 0 / UP 0


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-07, 17:29   

Cytat:
a nie będę miał potem problemu z dostaniem się na studia?


Wszystko będzie zależeć od tego jak napiszesz maturę :)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-07, 18:45   

Dlatego przygotuj się na to, że w technikum wiele rzeczy będziesz musiał się nauczyć sam (co często jest trudne do zrealizowania z różnych powodów, np. braku motywacji czy czasu), jeśli np. chciałbyś zdać maturę rozszerzoną, a w liceum poniekąd będziesz zmuszony do tej nauki. A co za tym idzie - pewnie w liceum przygotowałbyś się lepiej do matury (nawet z gorszymi ocenami), zaś w technikum miałbyś ogólną wiedzę na temat przyszłych studiów.
Jeśli potrafisz się zmotywować do nauki (a chyba tak jest, skoro już w wieku 15 lat myślisz o studiach, ja zaczęłam myśleć dopiero w 3 klasie LO) - nie powinieneś mieć problemu ze zdaniem matury, wystarczy tylko odrobina samozaparcia (co może Ci się wydać teraz proste, jednak uwierz, że w praktyce jest odwrotnie). :P
Ostatnio zmieniony przez Yvvone 2010-01-07, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Lukasz10_2004 


Wiek: 31
Dołączył: 16 Mar 2008

UP 13 / UP 5


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-07, 18:53   

Jeśli masz zamiar wybrać Technikum to powiem ci szczerze że warto ponieważ po wyjściu ze szkoły masz papierek zawodu a nie tylko samą mature :) jak w LO jak kończysz szkołę to masz tylko maturę a w Technikum oprócz matury masz też papierek zawodowy :) obecnie sam chodzę na Kamienną (kierunek Logistyka)i jest tam taki kierunek technik budowlaniec ktory także specjalizuje sie w inżynierii :) później zawsze masz większe szanse dostac sie na Polibude z maturą i z świstkiem że odbyłeś praktyki w przyszłym zawodzie :) masz jeszcze ponad rok i naprawdę zastanów sie co lepiej wybrać :)
0 UP 0 DOWN
 
666 


Wiek: 29
Dołączył: 07 Sty 2010

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2010-01-07, 19:09   

raczej zostało mi tylko pół roku a nie rok ;p A przy rekrutacji na studia biorą pod uwage oceny na koniec semestru czy tylko wynik matury? Bo wiadomo, że mialbym w starym slabsze oceny.. i wogle przeraza mnie to ze na polibudzie na kierunku inzynieryjnym jest ponoć tak trudno.. analiza ponoć wykańcza xD a i jakie mialbym wyjscie awaryjne gdybym poszedl do technikum, a zakladając najczarniejszy scenariusz, nie dostal sie na studia? ( oprocz zaocznych)
0 UP 0 DOWN
 
gosiaczek86 
Male wredne i pyskate:P



Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lip 2005

UP 2 / UP 1



Wysłany: 2010-01-07, 20:47   

jesli interesuja cie warunki przyjec na dane studia to po prostu zajrzyj na ich strone internetowa i tam napewno jest .. a jesli zdasz mature to nie wazne czy technikum czy ogolniak tylko jak juz biora pod uwage oceny a nie szkole i poziom nauczania ;) i nie tylko na polibudzie masz architekture itp ;) dobrze poszukasz a znajdziesz wszystko co ci potrzebne :)
0 UP 0 DOWN
 
Yvvone 



Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lut 2007

UP 66 / UP 12


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2010-01-07, 21:12   

gosiaczek86 napisał/a:
jesli interesuja cie warunki przyjec na dane studia to po prostu zajrzyj na ich strone internetowa i tam napewno jest ..

Dokładnie, zorientuj się jakie są warunki rekrutacji, na jakich przedmiotach warto się skupić, czy zdawać poziom podstawowy czy rozszerzony. Nie można powiedzieć, że wszędzie biorą pod uwagę wyniki matury i oceny, bo czasem jest inaczej. Na niektórych kierunkach jeszcze masz egzaminy wstępne. Podobnie jak nie na wszystkie kierunki inżynieryjne potrzeba takie same przedmioty, to już zależy od kierunku i uczelni.
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: architekta, na


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 34
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu