Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Prof. Nałęcz: Lewica nie ma przyszłości
Autor Wiadomość
robin 


Wiek: 41
Dołączył: 30 Sty 2007

UP 0 / UP 0



Wysłany: 2009-12-22, 08:53   Prof. Nałęcz: Lewica nie ma przyszłości

"Filozofia "nie było afery Rywina" świadczy o tym, w jakiej matni znalazła się lewica. Bo jeśli Sojusz, największe ugrupowanie na lewicy, tak się zachowuje, to lewica nie ma przyszłości - mówi "Gazecie Wyborczej" prof. Tomasz Nałęcz"
http://wiadomosci.gazeta....rzyszlosci.html
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-22, 12:45   

A znasz taki kraj europejski (poza Watykanem :) ) w którym nie ma lewicy? Biorąc pod uwagę fakt, iż kraje na zachód od nas są lepiej rozwinięte także w sferze demokracji.
Akurat prof. Nałęcz jest sfrustrowanym politykiem, którego zaplecze polityczne dostało czerwoną kartkę od społeczeństwa w ostatnich wyborach.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-12-22, 13:38   

Bartek T. napisał/a:
A znasz taki kraj europejski (poza Watykanem :) ) w którym nie ma lewicy?


Polska, kondycja lewicy jest fatalna. Szczerze Bartku to macie tylko twardy elektorat i studentów socjologii ;) Nie mylić ze studentami politologii - to chyba najbardziej prawicowy kierunek.
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2009-12-22, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-12-22, 15:54   

spiros napisał/a:
Nie mylić ze studentami politologii - to chyba najbardziej prawicowy kierunek.

No to się pozmieniało :wink:
A Nałęcz to naiwniak, który wierzy w teorie spiskowe.
0 UP 0 DOWN
 
Bartek T. 
poszukiwacz



Wiek: 43
Dołączył: 23 Wrz 2006

UP 161 / UP 140


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-22, 16:16   

spiros napisał/a:
Nie mylić ze studentami politologii - to chyba najbardziej prawicowy kierunek.


Hmmmm, znam sporo ludzi na tym bądź po tym kierunku, którzy bynajmniej nie są prawicowi, ale każda zasada ma swój wyjątek.
0 UP 0 DOWN
 
A.Mason 



Wiek: 109
Dołączył: 05 Lip 2007

UP 138 / UP 71


Skąd: skądinąd

Wysłany: 2009-12-22, 18:27   

Mam wrazenie, ze cytowany artykul obliczony jest jedynie na zrobienie afery i szumu, ale... niekoniecznie (tylko) przez cytowanego Nalecza:


Autor linkowanego artykulu napisał/a:
Nałęcz SLD-owskie zaklinanie rzeczywistości nazywa ignorancją i bezczelnością. - Każdemu politykowi, zwłaszcza lewicowemu, dokumenty każą myśleć o tej aferze ze wstydem - dodał w "GW".



W wywiadzie napisał/a:
- Napieralski wtedy u władzy nie był, a też mówi, "afery Rywina nie było. Spotkało się dwóch kolegów, a jeden z nich naopowiadał bzdur".

- Nie wiem, czy w tym jest więcej ignorancji czy bezczelności. Napieralski mógł przed 2002 r. nie znać afery Rywina, bo był drugorzędnym działaczem ze Szczecina. Ale jak został posłem, a potem szefem Sojuszu i zaczął się publicznie na ten temat wypowiadać, to powinien sięgnąć do dokumentacji. Te materiały każdemu politykowi, a zwłaszcza lewicowemu, każą o tej aferze myśleć ze wstydem.


Cos mi tu nie gra... a nawet cuchnie...
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-22, 21:21   

Swego czasu liczyłem , także moi znajomi, że młode wilczki, czyli Napieralski i Olejniczak oczyszczą lewicę z betonu. Co do Napieralskiego kompletnie się rozczarowałem, ale liczyłem , że jeszcze może Olejniczak da radę. Obecnie jestem wyborca Po , gdyż nie chcę by PiS wrócił do władzy , ale też rządy PO uznaję o niebo lepsze niż to , co oferuje mi lewica. Szkoda i żal, bo chciałbym mieć skuteczną i mądrą lewicę, ale na to muszę jak z PZPN poczekać.
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-12-22, 23:05   

A.Mason napisał/a:
Cos mi tu nie gra... a nawet cuchnie...

Wybiórczą trzeba czytać wybiórczo. Dla takich wywiadów warto - http://wyborcza.pl/1,9773...tsz=x&startsz=x
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-12-23, 11:13   za wcześnie

Moim zdaniem SLD zbyt wcześnie ujawnił kandydata na prezydenta. A fakt, iż mój skrajnie prawicowy polemista robin wyłowił krytykę lewicy ze strony lewicowca Nałęcza i serwuje to jako sensację oceniam pozytywnie ze swego punktu widzenia - taka krytyka jest asumptem do debaty. Podobnie, jak krytyka Jarosława Kaczyńskiego poczyniona niedawno przez jednego z lokalnych działaczy, o Dornie, Zalewskim i innych bardziej znanych nie wspominając. Pytanie tylko, czy faktycznie dojdzie do takiejże debaty i zmian jakościowych w SLD i PiS po tym, jak krytykują te partie ich światopoglądowi współwyznawcy. Moim zdaniem w żadnej z tych partii do czegoś podobnego nie dojdzie, choć uznaje, iż w SLD jest to bardziej możliwe z bardzo prostej przyczyny - w przeciwieństwie do PiS SLD nie jest partią wewnętrznie totalitarną. O, ironio historii...
0 UP 0 DOWN
 
Radek W. 



Wiek: 49
Dołączył: 21 Wrz 2005

UP 5 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-23, 12:19   

Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się od wielu lat - gdzieś tak od Starachowic i czasów dyktafonu - że w SLD najbardziej lewicowa jest nazwa. Nie widzę wśród twarzy tej partii ludzi którzy by mi się z czymkolwiek kojarzyli poza tym że są z SLD. Jak gdzieś mignie Sierakowski ze swoją nieszczęsna ekipą :"Krytyki Politycznej" to się już zupełnie robi dziwnie.
Wydaje mi się że porządna odnowa lewicy powinna przyjść z dołu, terenu i doświadczenia lewicowego. Różne partie próbowały sobie np. ściągnąć Dutkiewicza, który ideałem nie jest, ale na sylwestra mieszkańcy Wrocławia wołają mu na wejście na scenę "Rafała Rafał". O takim zwykłym, serdecznym poparciu nie może marzyć żaden polityk krajowy.
0 UP 0 DOWN
 
Roztropek 


Wiek: 73
Dołączył: 11 Sie 2006

UP 345 / UP 162


Skąd: tutejszy

Wysłany: 2009-12-23, 13:06   

Radek W. napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się od wielu lat - gdzieś tak od Starachowic i czasów dyktafonu - że w SLD najbardziej lewicowa jest nazwa.
Nie sposób się nie zgodzić z takim twierdzeniem. "Jak zwał tak zwał" o ideologię idzie, a nie o nazwę. Co z tego, że w Holandii nie rządzi lewica jak rozdział kościoła od państwa, tolerancja dla grup społecznych i narodowościowych, opieka socjalna i wiele innych czysto lewicowych postulatów jest tam realizowanych wręcz pokazowo. SLD będąc przy władzy nie potrafiło się nawet zbliżyć do tych standardów.
0 UP 0 DOWN
 
Grzech 


Wiek: 47
Dołączył: 06 Wrz 2005

UP 20 / UP 9



Wysłany: 2009-12-23, 19:04   jeszcze cosik

Radku - ja jestem członkiem SLD od dekady, znasz mnie od 1992 roku, znasz mój światopogląd zapewne od wielu lat, zatem - logika - czy ja także kojarzę Ci się tylko z tym, ze "jestem z SLD"? Jeśli tak, szkoda a trudno. A poza tym - "nieszczęsna ekipa Krytyki Politycznej"? Bójże się Matki Natury!!
Co do postulatów lewicowych, o których często roztropnie prawi przedpaździernikowy Roztropek - faktycznie, SLD prawie 8 lat (rządu Belki nie wliczam) by u rządowej i parlamentarnej władzy, w tym ok 5 bez kohabitacji, prawdą jest, że nie zadbali wówczas o zracjonalizowanie naszego prawa w zakresie spraw światopoglądowych. O irracjonalizację tegoż dbają wciąż ekipy prawicowe - ocena z religii wliczana do średniej, restrykcyjna ustawa aborcyjna, przyzwolenie na klerykalizację kraju itp, itp... Dlaczego SLD nic nie zrobił, by to zmienić, mając w latach 2001-2004 pełnię włądzy w kraju? Powiesz - "tego nie wie nikt?" Nieprawda - wiemy wszyscy, tylko większośc z nas bardzo boi się powiedzieć głośno tę prawdę. Na szczęście osób takich, jak profesor Senyszyn, jest w Polsce coraz więcej. Osób, które walczą o przestrzeganie prawa (Konstytucji RP w sprawie rozdziału na linii państwo-kościoły) i o dostosowanie prawodawawstwa do ,wspólczesnych standardów.
Natomiast, jeśli idzie o postulaty płacowe i cały tzw. socjal, to faktycznie żadna ekipa lewicowa nie była w stanie tego poprawić. Prawdziwe ideały socjaldemokracji gdzieś zostały w dziełach Gramsciego i Kautskyego (bo przecież nie Engelsa, prawda?), a i ponowoczesny Giddens jakoś na Millerze wrażenia nie wywarł. Cóż, jak już, Radku, dogadaliśmy się, Szwecją nie jesteśmy, a nawet nie jesteśmy Finlandią, która włąśnie przez wiele lat była wciśnieta miedzy te dwa straszne mocarstwa - Szwecję i ZSRR (lub ZSRS, jesli wolisz). Bo przecież z punktu widzenia Helsinek Szwecja to mocarstwo i odwieczny wróg.

Ps Zaznaczam, iż swa publiczną walkię z hierarchią rzymskokatolicką zacząłem w czasie, gdy Joanna Senyszyn znana była jedynie swoim studentom...
0 UP 0 DOWN
 
Marcim B. 



Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2007

UP 855 / UP 1842



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-12-23, 22:13   

Roztropek napisał/a:
SLD będąc przy władzy nie potrafiło się nawet zbliżyć do tych standardów.

To nie Holandia. Holendrzy nigdy nie doświadczyli takich kataklizmów jak (chronologicznie) - rodak papieżem, plan Balcerowicza, dziura Bauca czy Alot w ZUS-ie. Gdyby Holendrzy musieli z własnej kieszeni pokryć koszty takich numerów to byliby dziś klasyfikowani mniej więcej między Mozambikiem a Ghaną.
0 UP 0 DOWN
 
Trifonas 
twoja stara


Wiek: 40
Dołączył: 24 Lut 2008

UP 31 / UP 12



Wysłany: 2009-12-29, 19:29   

Oj, Grzechu grzechu... no i właśnie tym się zajmuje polska lewica: aborcja, walka o laickość itp. To oczywiście ważne rzeczy, ale sam musisz przyznać że to marginalne problemy w porównaniu z tym czym się na prawdę powinna zajmować lewica czyli zagadnieniem dystrybucji dóbr. Tak przy okazji - czy SLD jest klasowe? Nie jest klasowe, nawet w SLD nikt nie piśnie o klasowości - wciąż mimo upływu lat to słowo jest zakazane w polskim słowniku politycznym (a najbardziej się go boi SLD).
A skoro SLD jest lewicą to powinna na nie głosować klasa robotnicza, hmm... jakoś nie głosuje, dziwne co?
Czy to aż takie modne, że każda partia chce być drugą, lub trzecią Platformą (czyt. partią wszystkich i nikogo)?
Ostatnio zmieniony przez Trifonas 2009-12-29, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Jacek Jastrzębski 


Wiek: 51
Dołączył: 05 Cze 2008

UP 580 / UP 883



Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2009-12-29, 21:03   

lewica to od ponad 100 lat przekleństwo Polski i Polaków
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: lewica, ma, nalecz, nie, prof, przyszlosci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 35
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu