Forum Brzeg on
Regulamin Kalendarz Szukaj Album Rejestracja Zaloguj

MegaExpert

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziura na drodze? Powalone drzewo? Sąsiad który pali opony w domowym piecu?
Napisz do nas na adres forumbrzeg@forumbrzeg.pl a zajmiemy się każdą sprawą.
Będziemy mieć nowy stadion?
Autor Wiadomość
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-18, 20:11   Będziemy mieć nowy stadion?

Stało sie, przetarg, na nowy stadion w Brzegu został rozstrzygnięty! :)
Ale zaraz, czy nie słyszeliśmy już tego jakiś czas temu? Okazuje się że jednak dopiero teraz poznaliśmy prawdziwego zwycięzcę przetargu. I tu oddaje głos NTO:

Cytat:
Konsorcjum: wrocławskiego Wrobisu oraz dwóch warszawskich firm: Tamex i Energy Investors wygrały przetarg ogłoszony przez miasto. Dwie pozostałe oferty - w tym jedna tańsza od propozycji zwycięzcy - zostały odrzucone.

Wrobis, Tamex i Energy Investors zaproponowały zbudowanie centrum sportowego za 29,5 mln zł.

Tańsza o ponad 1,1 mln zł była oferta brzeskiego Sobetu, który startował wspólnie z włoską firmą Omicron oraz Gretą Sport z Dąbrowy Górniczej. Miasto wykluczyło jednak tą ofertę z przetargu.

- Włoska firma nie miała dokumentu o niekaralności z datą otwarcia ofert - tłumaczy powód wykluczenia Artur Kotara, wiceburmistrz Brzegu. - Przedłożyli ją dopiero z datą 1 grudnia.

Drugim powodem - jak tłumaczy wiceburmistrz - było niedotrzymanie kilku parametrów sztucznej trawy, którą zaproponowało konsorcjum Sobetu.


Nieodpowiednia trawa była też powodem odrzucenia najdroższej oferty, którą złożyło konsorcjum z firmą Straabag jako liderem.

Teraz firmy mają 10 dni na złożenie ewentualnych protestów.

- Na pewno złożymy protest - zapowiedział już dziś Piotr Czajkowski, prezes Sobetu. O szczegółach nie chciał się wypowiadać przed zapoznaniem się z powodem odrzucenia ofert.

Nowy stadion (m.in. trzy boiska, trybuny, zaplecze sanitarne) miał być gotowy do końca czerwca przyszłego roku, ale rozstrzygnięcie przetargu było wielokrotnie odsuwane.

Teraz wykonawca będzie miał na budowę 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Warto przypomnieć, że jeden z członków konsorcjum czyli Energy Investors, to firma wywodząca się z Brzegu (ma tu m.in. swoje biura). Ostatnio zasłynęła zakupem działki od miasta, na której obiecała zbudować hotel.

Mimo że od sprzedaży ziemi minęło ponad półtora roku, budowa nie ruszyła.
Jeśli hotel nie powstanie w ciągu najbliższych 15 miesięcy, firma Energy Investors będzie musiał zapłacić miastu 5 mln zł kary.

Źródło:NTO

Oj będzie się działo! Zna ktoś drugą zwrotkę "Ścierniska" Golec uOrkiestry? :D
0 UP 0 DOWN
 
yasiu 
Główny nadzorca



Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005

UP 416 / UP 127


Skąd: Michałowice / Brzeg

Wysłany: 2009-12-18, 21:35   

To było do przewidzenia, wygrywa ten co płaci (tu sobie sami wstawcie co chcecie "podatki").

Nie wiem jak to delikatnie napisać bo po prostu człowieka szlag trafia.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-18, 22:16   

klik info o zwycięzcach

znalezione na forum nto.pl

ciekawe jak ma się to do

Cytat:
- Włoska firma nie miała dokumentu o niekaralności z datą otwarcia ofert - tłumaczy powód wykluczenia Artur Kotara, wiceburmistrz Brzegu. - Przedłożyli ją dopiero z datą 1 grudnia.
??



[/code]
0 UP 0 DOWN
 
Corvin 



Wiek: 49
Dołączył: 26 Cze 2007

UP 5 / UP 2



Wysłany: 2009-12-18, 22:24   

Bałem sie takiego rozstrzygniecia. Mialem nadzieje, ze jednak cos sie zmieni ale nie...
0 UP 0 DOWN
 
Krakonoš 



Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008

UP 0 / UP 1



Wysłany: 2009-12-18, 22:37   

alleceno napisał/a:
??

Niech komentarzem z mojej strony będzie trzecia zwrotka:

Ja nie jestem w ciemię bity, budowlankę znam
I samemu burmistrzowi wstęgę przeciąć dam.


A karuzela kręci się coraz szybciej. Kto wie może niedługo w rytmie "Ballady o Henryku Zbójniku" Orkiestry Św. Mikołaja :D
0 UP 0 DOWN
 
riccardo 


Wiek: 64
Dołączył: 21 Mar 2008

UP 35 / UP 60



Wysłany: 2009-12-19, 10:05   

Nie ma Hotelu i nie będzie Stadionu,oczywiście w planowanych terminach.
Swoją drogą dziwi mnie fakt, iż jedna ze spółek pomimo niewywiązania się z wcześniejszych
obietnic wybudowania hotelu, w dalszym ciągu uczestniczy w przetargu organizowanym przez Miasto i jeszcze go wygrywa.
Pewnie w świetle obowiązujących przepisów wszystko jest lega artis.
Ale patrząc od strony moralnej?
Któż to jednak patrzy na moralność,liczy się tylko kasa.
0 UP 0 DOWN
 
bialutki20 
Wiecznie Żywy



Zaproszone osoby: 4
Wiek: 36
Dołączył: 28 Lip 2009

UP 0 / UP 1


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 11:15   

dlaczego miasto inwestuje w stadion a na rondo nie mają rondo jest bardziej potrzebne niż ten stadion dlaczego tak jest wiem ze GDDKiA nie mają pieniędzy ale miasto mogło by dofinansować cześć kosztów budowy ronda i na pewno coś by się dało zrobić przecież tam raz w tygodniu dochodzi do kolizji
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 16:20   

jak to ma sie do postów jednego z użytkowników??? CYTAT:

Nie wierzę! Wygrał Sobet? Od dawna po przeciekach z Urzędu Miasta i firmy Energy Investors po mieście krążyła fama, że ten przetarg to tylko formalność. Powszechnie wiadome było, że wygra Energy Invsetors a tu taka niespodzianka! Co się stało? Pracownicy urzędu puścili plotkę tylko po to, żeby później wygrał ktoś inny jako dowód, że panuje uczciwość? Czy może Sobet złożył za późno ofertę i nie dało się już zmienić ceny oferty złożonej przez Energy?

Miasto ma teraz kilka dni na analizę ofert. Ciekawe, czy znajdzie jakiś błąd w ofercie Sobetu. Jeśli wierzyć plotkom to włodarze staną na głowie i znajdą błąd. Mam nadzieję, że się mylę.

Dla tych, dla których ważne jest, że powstanie stadion nie zważając na wykonawcę przypominam, że Energy Investors zaoferował cenę o 1,2 mln PLN wyższą od Sobetu. W przeciągu kilku dni okaże się, czy ważniejsze są nasze pieniądze czy układy.
Wysłany: 2009-12-05, 13:47

czyli jednak znaleziono coś na SOBET

i dlaczego interesuje ich jakiś świstek a zarzuty prokuratorskie o wielokrotne łapówki to już nie ??? -> odsyłam do linku alleceno, http://niezalezna.pl/article/show/id/28692

i te 1,1 mln więcej.... no cóż.

a co do parametrów trawy.... czy owe parametry nie są podane przed przetargiem??? w sensie wymogi??? jeśli są to nie chce mi sie wierzyć ze dali gorszą gatunkowo bo wiedzieli by czym to sie skończy... tak wiec gratulować, ze wybrano oferte w której udział ma investors które nic nie robi z hotelem, wiec powinno być z góry skreślone a nie jest... dlaczego?
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-19, 16:39   

a ja znów pozwolę sobie na zacytowanie forum nto.pl i wypowiedzi jednego z użytkowników

Cytat:
Przecież wiadomo że hotelu nibędzie karę zapłacą co znaczy 5 milionów kary za działkę wartą kilkadziesiąt milionów wystarczy porachować cena sprzedaży minus 5 mln. i tak się opłaca


gorąca atmosfera pomimo 15 stopniowego mrozu

no ale cóż.. Polska.... :shock:
Ostatnio zmieniony przez derdy 2009-12-19, 16:48, w całości zmieniany 1 raz  
0 UP 0 DOWN
 
Necia 
*zakręcony pechowiec*



Zaproszone osoby: 2
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Kwi 2006

UP 24 / UP 8


Skąd: LA

Wysłany: 2009-12-19, 18:06   

Moim zdaniem firma Energy Investors powinna nie zostać dopuszczona w ogóle do przetargu... śmiech na sali, ciekawa jestem kto ma udziały w tej spółce...
0 UP 0 DOWN
 
blaster 



Zaproszone osoby: 10
Wiek: 39
Dołączył: 26 Kwi 2006

UP 138 / UP 192


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 18:15   

Necia, raczej komu remontują za free :D
0 UP 0 DOWN
 
butter 
Powodzonka i szerokości :)



Wiek: 36
Dołączył: 13 Gru 2005

UP 61 / UP 15


Skąd: Brzeg

Wysłany: 2009-12-19, 23:22   

alleceno napisał/a:
a ja znów pozwolę sobie na zacytowanie forum nto.pl i wypowiedzi jednego z użytkowników

Cytat:
Przecież wiadomo że hotelu nibędzie karę zapłacą co znaczy 5 milionów kary za działkę wartą kilkadziesiąt milionów wystarczy porachować cena sprzedaży minus 5 mln. i tak się opłaca


gorąca atmosfera pomimo 15 stopniowego mrozu

no ale cóż.. Polska.... :shock:


czyli że jak, bo nie zabardzo pamiętam... energy dostało grunt za free???? na którym mieli wybudować hotel...
0 UP 0 DOWN
 
mulder 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2008

UP 2397 / UP 3901



Wysłany: 2009-12-20, 06:39   

Ciekawe, co można zrobić by sprawę wyjaśnić. Nie ma hotelu i stadionu też nie będzie. Zawsze jestem optymistą , ale teraz nie potrafię sobie wyobrazić , że do czerwca powstanie nowy obiekt. Może trzeba będzie złożyć obywatelski donos do odpowiednich służb. Na szczęście w przyszłym roku wybory , także Burmistrz nie zdoła, mam nadzieję przekupić wyborców kolejnymi pomysłami.
0 UP 0 DOWN
 
derdy 


Wiek: 41
Dołączył: 07 Paź 2007

UP 8 / UP 21



Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2009-12-20, 08:10   

spokojnie stadion powstanie nie ma innej opcji
Wrobis jest za zbyt uznaną firmą by odpuścić ( m.in. budują wrocławską arenę EURO 2012 )
gorszą sprawą jest fakt, iż budowa winna ruszyć w najbardziej budującym się okresie roku - zimie;
0 UP 0 DOWN
 
krystek4846 

Wiek: 31
Dołączył: 21 Sie 2009

UP 1 / UP 0



Wysłany: 2009-12-20, 09:14   

Chciałbym, aby ktoś wytłumaczył mi, na jakiej podstawie nałeżało nie dopuścić konsorcjum z udziałem Energy Investors?

Przetarg na teren przy Placu Bramy Wrocławskiej nie ma absolutnie nic do przetargu na stadion. Generalnie chyba każdy narzeka, że nic się tam nie dzieje, lecz powtarzam, nie ma żadnych przesłanek, aby odrzucić ofertę konsorcjum z Energy Investors w składzie. Jeżeli konsorcjum w składzie z firmą SOBET złożyło niekompletną ofertę, tzn. że winna ona nie być rozpatrywana. Gdyby Inwestor dopuścił taką ofertę, to mielibyśmy z miejsca protest Wrobisu. I mało tego, jestem w 100% pewien, że już na etapie rozpatrywania protestu przez Zamawiającego, należałoby go uznać za zasadny. Teraz będziemy mieli protest SOBETU. Uważam, że Zamawiający go odrzuci, zobaczymy, jak będzie w KIO. Niemniej jednak, ewentualny kolejny krok, to już skierowanie sprawy do sądu, a to nie wstrzymuje już procesu inwestycji.

A co do tej sztucznej murawy. W SIWZ było jasno podane, jaki gatunek trawy ma zostać ułożony. Jeżeli konsorcjum z firmą SOBET w składzie zaproponowało inny, gorszy gatunek, to już ich problem. Można użyć innych materiałow, ale tylko wtedy, gdy ich jakość nie odbiega od tych w SIWZ. Dla przykładu, zastosowanie opraw świetlnych firmy PHILIPS zamiast firmy Thorn na stadionie miejskim w Poznaniu w trakcie reallizacji inwestycji. Jakościowo generalnie nie odbiegają od pierwowzoru, aczkolwiek ceną jak najbardziej. :)
0 UP 0 DOWN
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Zobacz posty nieprzeczytane

Skocz do:  

Tagi tematu: bedziemy, miec, nowy, stadion


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 33
Nasze Serwisy:









Informator Miejski:

  • Katalog Firm w Brzegu